خرید بیمه از جمله کارهایی است که بیشتر افراد به نوعی درگیر آن هستند. از بیمه شخص ثالث گرفته که همه رانندگان با آن درگیر هستند تا انواع محصولات بیمه‌ای دیگر نظیر بیمه بدنه، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسافرتی و … خرید بیمه گام مهمی به شمار می‌رود. در این مطلب قصد داریم به مهم‌ترین چالش‌هایی که در زمینه خرید بیمه وجود دارد اشاره و سعی کنیم راه‌حل مناسبی برای آن ارائه نماییم.

چالش‌های اساسی در خرید بیمه چیست؟

خرید بیمه نیز مانند بسیاری از خریدهای دیگری است که با آن سروکار داریم، می‌تواند با چالش‌های متفاوتی روبه‌رو شود. در اینجا سعی می‌کنیم به برخی از مهم‌ترین چالش‌هایی که در خرید بیمه وجود دارد، اشاره کنیم.

عدم دسترسی همیشگی به مشاوران خبره در خرید بیمه

افراد بسته به شرایط، اولویت‌بندی متفاوتی از عوامل تاثیر‌گذار در خرید بیمه‌ در ذهن دارند و بر اساس همین موارد، شرکت مورد‌نظر خود را انتخاب می‌نمایند. در این مرحله و برای انتخاب صحیح، نحوه دسترسی معتبر به اطلاعات و گرفتن مشاوره امری ضروری محسوب می‌شود.

خوشبختانه کارشناسان بیمه در سال‌های اخیر، مشاوران امینی در زمینه خرید بیمه به شمار می‌آمده‌اند. نکته‌ای که در این میان وجود دارد آن است که برای بسیاری از افراد، مراجعه حضوری به دفاتر مختلف بیمه، امری زمان‌بر است؛ اصولاً دفاتر بیمه ساعت کار مشخصی دارند و متقاضیان، به‌ویژه اگر شاغل باشند، محدودیت‌های فراوانی برای استفاده از تخصص نمایندگان بیمه دارند. نکته دیگری که می‌توان به آن اشاره نمود آن است که درصد قابل توجهی از افراد در مناطق دورافتاده و در شهرهایی زندگی می‌کنند که دسترسی به مشاوران بیمه همه شرکت‌ها به سادگی امکان‌پذیر نیست. از این رو، بسیاری از فروشندگان بیمه در سراسر دنیا، برای دسترسی به مشتریانی که قصد خرید بیمه دارند، به فکر استفاده از خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات افتاده‌اند.

خرید بیمه در زمان مناسب

یکی دیگر از نکات مهمی که در خرید بیمه وجود دارد، خرید به‌موقع بیمه است! افراد بسته به میزان آگاهی و سطح تحمل ریسک، به خرید بیمه‌های مختلف رو می‌آورند. مسأله‌ای که در این میان به وجود می‌آید، لزوم توجه به تاریخ‌های سررسید مختلف است. در حال حاضر، بسیاری از نمایندگان محترم بیمه سعی می‌کنند با ارسال پیامک یا برقراری تماس تلفنی، تاریخ سررسید بیمه‌ها را به مشتریانی که به طور بالقوه قصد خرید بیمه دارند، یادآوری کنند. از این رو می‌توان گفت، یادآوری تاریخ سررسید بیمه‌های مختلف در رشته‌های متفاوت  و رسیدگی به همه این موارد به تنهایی، دشوار است.

لزوم توجه به جزئیات مختلف در خرید بیمه

تجربه نشان می‌دهد بیشتر مردم در هنگام خرید بیمه، به دلیل عدم کسب اطلاعات کافی یا عدم دریافت مشاوره درست، خرید مناسبی انجام نمی‌دهند. برای مثال، عدم توجه به سطح پوشش در خرید بیمه شخص ثالث خودرو یا عدم توجه به انتخاب پوشش‌های لازم در خرید بیمه بدنه، می‌تواند در آینده و در هنگام بروز حادثه دردسر آفرین باشد.

هر چند متأسفانه تجربه‌های شخصی متعددی در این زمینه وجود دارد که در محافل مختلف آنها را شنیده‌ایم اما یکی از تجربه‌های تاریخی مشترک میان ما، حادثه آتش‌سوزی پلاسکو بود. همان‌طور که می‌دانید، بسیاری از کسبه پلاسکو، واحدهای تجاری خود را بیمه آتش‌سوزی نکرده بودند. به همین دلیل، بعد از بروز حادثه، با حجم زیادی از خسارتی که دیگر راهی برای جبران آن وجود نداشت روبه‌رو شدند. از سوی دیگر، بسیاری از افراد دیگر نیز، بیمه مناسبی نخریده‌ بودند. برای مثال، برخی از کسبه تنها واحد کسب خود (و نه اموال درون آن) را بیمه کرده بودند. به این دلیل، بعد از بروز حادثه، شرکت‌های بیمه‌ای، صرفاً تعهدات خود در قبال ملک آسیب‌دیده را جبران نمودند و کسبه زیان‌دیده مجبور به جبران خسارت گزافی شدند؛ خسارت گزافی که می‌توانست در هنگام خرید بیمه آتش‌سوزی با صرف هزینه نسبتاً کمی جبران شود.

تعدد بیمه‌ها

در حال حاضر بیش از 20 شرکت بیمه در کشور وجود دارد که هر یک خدمات خود را با قیمت‌های متنوعی ارائه می‌دهند و این مسأله خود به تنهایی تصمیم‌گیری و انتخاب را با مشکل مواجه می‌کند. حال اگر عامل قیمت را در کنار عوامل دیگری چون سادگی دریافت خسارت، رضایت از مبلغ پرداختی، زمان پاسخ‌گویی به شکایات و سایر موارد قرار دهیم، مسأله دشوارتر می‌شود و باید زمان و هزینه بیشتری را صرف تحقیق و انتخاب کنیم.
اتفاقی که معمولاً رخ می‌دهد تأخیر در خرید، انتخاب تصادفی و یا مراجعه به یک آشنای معتمد است که لزوماً هم اطلاعات موثقی برای ارائه ندارد.

راه حل چیست؟ چگونه بهتر بیمه بخریم؟

بعد از آنکه به چالش‌های گوناگون در خرید بیمه پرداختیم، به بررسی یک راهکار پیشنهادی برای خرید بیمه می‌پردازیم. همان‌طور که گفته شد، بسیاری از چالش‌های قابل ذکر در خرید بیمه، از جنس چالش‌هایی هستند که در دنیای سنتی عادی به شمار می‌آیند. در حال حاضر، تکیه به راهکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات، می‌تواند نفع قابل توجهی برای جامعه داشته باشد.

راهکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات، به دلیل ویژگی ذاتی آن، راهکارهایی کارا و قابل گسترش هستند. بسترهای مبتنی بر فناوری اطلاعات، در وهله اول لزوم حضور فیزیکی برای دریافت مشاوره یا خرید مناسب‌ترین بیمه را از میان برمی‌دارند. خرید آنلاین بیمه، راهکاری نوین به شمار می‌آید که می‌تواند بسیاری از چالش‌های ذکرشده در فوق را جبران نماید:

بسترهای مبتنی بر فناوری اطلاعات منجر می‌شوند

– مشاوران بیمه را قادر می‌سازند تا بتوانند با صرف زمان بسیار کمتری به حجم وسیع‌تری از نیازهای مشتریان پاسخ دهند.

– خریداران بیمه را قادر می‌سازند تا بتوانند در هر روزی از هفته و در هر ساعتی، از هر مکانی اقدام به خرید بیمه کنند و زندگی خود و عزیزانشان را از خطرات احتمالی مصون بدارند.

– خریداران بیمه را قادر می‌سازند تا ضمن مقایسه پیشنهادهای مختلف شرکت‌های بیمه‌ای، خریدی آگاهانه و مناسب با نیازهایشان داشته باشند.

– ضریب نفوذ بیمه در جامعه به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یابد؛ یعنی یکی از مهم‌ترین سیاست‌های ملی که نهادهایی مانند بیمه مرکزی نسبت به اعمال آن حساسیت ویژه‌ای دارند، به طور کاراتری پیاده شوند.

بیمیتو ؛ بستری مبتنی بر فناوری اطلاعات برای خرید بیمه

بیمیتو سرویسی برای خرید و مدیریت آنلاین بیمه است که در حال حاضر امکان مقایسه و خرید آنلاین بیمه را از طریق اپلیکیشن و وب‌سایت برای کاربران فراهم نموده است. اپلیکیشن بیمیتو، اولین و در حال حاضر تنها اپلیکیشنی است که امکان خرید آنلاین بیمه را برای مشتریان فراهم نموده است.

با کمک اپلکیشن بیمیتو

– مشاوران بیمه می‌توانند به حجم زیادی از تقاضا پاسخ بدهند.

– متقاضیان خرید بیمه می‌توانند به صورت آنلاین، به سادگی و تنها با بارگذاری چند تصویر از کارت ماشین و بیمه‌نامه خود، اقدام به خرید بیمه کنند.

– عموم افراد می‌توانند تنها با دسترسی به اینترنت قیمت و کیفیت شرکت‌های مختلف بیمه‌ای را در شاخه‌های مختلف بیمه با هم مقایسه کنند.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید