سلامتی جسم و روان بزرگ‌ترین نعمتی است که انسان از آن برخوردار است و بیماری یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای انسان رخ دهد. ضرر بیماری‌ها در ابتدا به خطر افتادن سلامتی آدمی است و بعد هزینه‌ای است که بابت درمان بیماری باید صرف شود. معمولاً هرچه بیماری سخت‌تر باشد هزینه درمان آن نیز بیشتر است. استفاده از امکانات پزشکی و درمانی، سهم هر انسان است و هر فرد باید بتواند از این امکانات استفاده کرده و سلامتی خود را باز یابد. با ظهور بیمه‌ها، جای خالی بیمه‌ای برای کمک به درمان بیماری‌ها نیز دیده می‌شد. به همین منظور انواع مختلفی از بیمه درمان به وجود آمد که در کاهش هزینه‌ها و کمک به بیمار برای استفاده بیشتر از خدمات پزشکی با هزینه کمتر نقش مؤثری داشته و دارند؛ مانند بیمه‌های درمان تکمیلی که بیمه‌شده در کنار بیمه درمان تامین اجتماعی خود می‌تواند این بیمه را نیز تهیه کند و در مواقع نیاز از مزایا و فواید آن استفاده کند. حتی برخی بیمه‌های غیر درمانی نیز پرداخت هزینه‌های درمانی ناشی از حوادث و بیماری‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهند مانند بیمه عمر که دارای پوشش‌های تکمیلی برای بیماری‌ها و خسارات جانی است. اما بیمه درمان تامین اجتماعی به طور ویژه برای بیماری‌ها است و افرادی که تحت پوشش سازمان بیمه تامین اجتماعی باشند از بیمه درمان نیز می‌توانند استفاده کنند. بیشترین آمار بیمه‌شدگان کشور مربوط به سازمان تأمین اجتماعی است که بیشتر این افراد دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی را نیز تهیه می‌کنند. ارایه بیمه درمان یکی از خدمات بیمه‌ای تامین اجتماعی است که در راستای حمایت هرچه بیشتر از حقوق کارکنان محیط‌های کاری و خانواده‌های آنان ارایه شده است.


مطلب مرتبط: بیمه تامین اجتماعی چیست؟


بیمه تامین اجتماعی و درمان تامین اجتماعی

برای همه مهم است که در دوران پیری که انسان توان کار کردن را از دست می‌دهد، پس‌انداز یا حقوقی برای گذراندن امور زندگی داشته باشند. بیمه تأمین اجتماعی که وظیفه حمایت از اقشار کارکنان را دارد، با ارایه خدمات بیمه‌ای و کمک به تهیه مستمری بازنشستگی برای بیمه‌شده به وی و افراد تحت سرپرستی او کمک می‌کند. بیمه تأمین اجتماعی به میزان 30% از حقوق بیمه‌شده را به عنوان حق بیمه دریافت می‌کند که البته تنها 7% آن را بیمه‌شده می‌پردازد و 23% باقی‌مانده را کارفرما پرداخت می‌کند. هزینه بیمه درمان تامین اجتماعی و دیگر خدمات بیمه‌ای از همین حق بیمه‌های پرداختی تامین می‌شود. یعنی از 30% حق بیمه‌های پرداختی 3% آن صرف بیمه بیکاری و 9% نیز صرف درمان تامین اجتماعی می‌شود.

بیمه‌شدگان تامین اجتماعی می‌توانند درخواست صدور دفترچه درمان تامین اجتماعی کنند.


مطلب مرتبط: چند درصد بیمه تامین اجتماعی را باید کارکنان پرداخت کنند؟


بیمه درمان تامین اجتماعی

بیمه درمان تامین اجتماعی از خدمات سازمان تامین اجتماعی است که به وسیله آن بیمه‌شده و افراد تحت سرپرستی وی می‌توانند با هزینه کمتر و یا به صورت رایگان از خدمات پزشکی و درمانی استفاده کنند. برای این منظور لازم است که بیمه‌شده درخواست کتبی خود مبنی بر دریافت بیمه درمانی را به سازمان تامین اجتماعی ارایه کند و این سازمان نیز در مقابل، با صادر کردن دفترچه بیمه تامین اجتماعی برای بیمه‌شده و اعضا خانواده و افراد تحت سرپرستی وی، آن‌ها را تحت پوشش بیمه درمان تامین اجتماعی قرار می‌دهد و از آن پس این افراد می‌توانند از مزایای بیمه درمانی استفاده کنند. داشتن دفترچه بیمه پشتوانه بزرگی برای افراد جامعه است زیرا با استفاده از بیمه درمان تامین اجتماعی هزینه انجام معاینات، استفاده از امکانات پزشکی و درمانی و خرید داروها به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی


نحوه استفاده از درمان تامین اجتماعی

همه  کسانی که دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی دارند می‌توانند به دو روش از مزایای بیمه درمانی استفاده کنند. در روش اول استفاده از خدمات پزشکی برای بیمه‌شده به صورت رایگان است. کافی است بیمه‌شده به یکی از مراکز درمانی و بیمارستان‌های تامین اجتماعی مراجعه کند، در این صورت می‌تواند به صورت رایگان از امکانات پزشکی و درمانی استفاده کند اما حالت دوم به این صورت است که بیمه‌گزار به هر دلیل ممکن است به مراکز درمانی تامین اجتماعی دسترسی نداشته باشد در این مواقع نیز می‌تواند با مراجعه به مراکز درمانی تحت قرارداد با بیمه تامین اجتماعی مراجعه کند. سازمان تامین اجتماعی برای خدمات‌دهی بهتر به بیمه‌شده با بعضی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی قرارداد بسته است و در زمان مراجعه بیمه‌شده و کسانی که دفترچه بیمه تامین اجتماعی داشته باشند، می‌توانند با هزینه کمتری از امکانات درمانی و خدمات پزشکی استفاده کنند.


مطلب مرتبط: انواع خدمات بیمه تامین اجتماعی برای بیمه شده


پوشش‌های بیمه عمر در کنار بیمه درمان تامین اجتماعی

پوشش‌های بیمه عمر در کنار بیمه درمان تامین اجتماعی

بیمه درمان تامین اجتماعی کمک زیادی به بیمه‌شده در زمان بیماری می‌کند اما درمان برخی بیماری‌ها هزینه زیادی روی دست بیمه‌شده می‌گذارند. هزینه‌های درمان برای امراض خاص بسیار بالا است و به همین منظور توصیه می‌شود که بیمه‌شده از بیمه عمر نیز استفاده کند. بیمه عمر در اصل ضمانت زندگی بیمه‌گزار است اما برای ارایه خدمات بهتر دارای پوشش‌های تکمیلی است که یکی از این پوشش‌ها، پوشش امراض خاص است. امراض خاص در اصطلاح بیمه‌ای شامل عمل قلب باز، پیوند اعضا اصلی بدن، سرطان، سکته قلبی و سکته مغزی است. هرگاه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد به یکی از این بیماری‌ها دچار شود، بیمه عمر مطابق قانون خود به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌کند. همچنین از پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر، کارت درمان است که توسط برخی شرکت‌ها ارایه می‌شود و در استفاده از خدمات پزشکی، مورد استفاده بیمه‌گزار قرار می‌گیرد. استفاده از مزایای بیمه عمر در کنار بیمه درمان تامین اجتماعی در موارد نیاز کمک بیشتری به بیمه‌شده می‌کند. برای آشنایی بیشتر با بیمه عمر می‌توانید دیگر مطالب ما را در بیمیتو مطالعه کنید. اگر می‌خواهید مطابق با شرایط مالی خودتان از سود بیمه عمر مطلع شوید کافی است استعلام آنلاین بیمه عمر تهیه کنید. با استعلام آنلاین وضعیت مالی بیمه عمر به ازای هر سال از قرارداد قابل مشاهده است. برای دریافت استعلام بیمه عمر، نیازی به صرف هزینه ندارید. کمک دیگری که دریافت استعلام بیمه به شما می‌کند، آگاهی از نرخ بیمه است. به عنوان مثال با استفاده از استعلام آنلاین بیمه آتش سوزی می‌توانید از آخرین نرخ بیمه آتش سوزی مطلع شوید. همچنین امکان مقایسه‌ای در بیمیتو وجود دارد که به کمک آن می‌توان شرایط و نرخ انواع بیمه را در بین شرکت‌های بیمه مقایسه کرد که به انتخاب مناسب‌ترین بیمه شما کمک می‌کند. در نهایت خرید آنلاین بیمه عمر نیز از بیمیتو قابل انجام است.

بیمه‌شده علاوه بر بیمه درمان تامین اجتماعی برای حمایت بیشتر در زمان بیماری می‌توانند بیمه عمر تهیه کنند.


مطلب مرتبط: روش مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون شماره بیمه


همکاری بیمیتو و درمان تامین اجتماعی

همکاری بیمیتو و درمان تامین اجتماعی

بیمیتو https://bimito.com/ سامانه خرید و مدیریت آنلاین بیمه است که موفق شده است تا مراحل صدور، تمدید اعتبار و تعویض دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی را به صورت آنلاین ارایه دهد. به کمک این روش دیگر نیازی نیست به کارگزاری‌های بیمه مراجعه کنید. هر یک از مراحل مورد نیاز خود را آنلاین انجام دهید و در نهایت دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی خودتان و اعضای خانواده را در محل سکونت و یا کار خود تحویل بگیرید. از میان بیمه‌های درمانی به زودی بیمه درمان تکمیلی نیز در بیمیتو ارایه خواهد شد و می‌توانید این بیمه را نیز به صورت آنلاین خریداری کنید. اما اکنون با مراجعه به سایت بیمیتو می‌توانید خرید آنلاین انواع بیمه‌نامه مانند خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و خرید آنلاین بیمه بدنه را انجام دهید و همچنین اگر قصد مسافرت داشته باشید می‌توانید به صورت آنلاین اقدام به خرید بیمه مسافرتی کنید و بیمه‌نامه خود را به از طریق ایمیل دریافت کنید. بیمیتو همچنین خدماتی به شما ارایه می‌دهد که شامل مدیریت بیمه‌نامه خریداری شده می‌شود مانند اعلام سررسید تاریخ بیمه‌نامه و یا استعلام قیمت روز بیمه و مقایسه شرایط بیمه و یا شرکت بیمه در بین دیگر شرکت‌های بیمه. اگر می‌خواهید تجربه خرید متفاوتی از بیمه داشته باشید بهتر است به سایت ما سر بزنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید