برای استفاده از هر وسیله و یا خدمات، نیاز به مطالعه راهنمای آن دارید و به کمک آن است که می‌توانید بیشترین و بهترین استفاده را از خدمات و یا وسایل مذکور داشته باشید. راهنمای بیمه عمر نیز به شما در توضیح، شناخت و نحوه استفاده از خدمات بیمه عمر کمک می‌کند. زندگی مسیری پر فراز و نشیب است و در مقاطعی برای افراد بسیار سخت و بحرانی است. خطراتی که زندگی انسان‌ها را تهدید می‌کند می‌تواند افراد را در موقعیت‌هایی بحرانی قرار دهد و به آن‌ها خسارت‌های شدیدی وارد کند. جبران این خسارت‌ها به عهده بیمه عمر است.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


راهنمای بیمه عمر برای شناخت آن

بیمه عمر تضمین زندگی افراد است یعنی مطابق قرارداد بیمه عمر اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند، مبلغ خسارت فوت به خانواده و یا ذی‌نفع او پرداخت خواهد شد. بیمه عمر انواع مختلفی دارد مانند بیمه تمام‌عمر، بیمه عمر ساده‌زمانی، بیمه عمر مانده بدهکار و بیمه عمر و سرمایه‌گذاری؛ که در این میان تنها بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که توسط شرکت‌های بیمه به متقاضیان عرضه می‌شود و می‌توان گفت انواع دیگر بیمه عمر منسوخ شده و قابل ارایه نیستند. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری طرح‌های مختلفی مانند بیمه آتیه فرزندان، بیمه بازنشستگی، بیمه زنان خانه‌دار و… است.

کامل‌ترین بیمه عمر، بیمه و سرمایه‌گذاری است که با نام‌های دیگری مانند بیمه زندگی و یا بیمه فوت شناخته می‌شود.


مطلب مرتبط: 7 معیار انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری


تعریف بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

تعریف بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری جامع‌ترین بیمه عمر است که علاوه بر استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای به بیمه‌گزار امکان سرمایه‌گذاری نیز می‌دهد. بیمه عمر تضمین می‌کند که اگر در طول مدت‌زمان قرارداد، بیمه‌گزار فوت کند به ذی‌نفع او خسارت پرداخت کند. در عین حال پوشش‌های دیگری نیز در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری وجود دارد که بیمه‌گزار اگر متمایل به دریافت آن باشد در زمان خرید بیمه عمر آن‌ها را انتخاب می‌کند. سرمایه‌گذاری در بیمه عمر به این صورت است که حق بیمه‌های پرداختی در بیمه عمر جمع شده و در پایان هر سال از طرف شرکت بیمه به آن سود پرداخت می‌شود. سود بیمه عمر شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت است. حق بیمه‌های پرداختی به همراه سود، در پایان قرارداد به صورت یکجا و یا مستمری به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.


مطلب مرتبط: نرخ سود بیمه عمر و عوامل تاثیرگذار بر آن


راهنمای بیمه عمر و پوشش‌های آن

بیمه عمر پوشش‌های مختلف و گوناگونی دارد که تعداد و کیفیت آن‌ها در همه شرکت‌های بیمه یکسان نیست. برای آشنایی متقاضیان بیمه عمر، بخشی از پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری را در این قسمت بررسی خواهیم کرد. بیمه عمر دارای پوشش اصلی و پوشش‌های تکمیلی است.

پوشش اصلی بیمه عمر

 • پوشش سرمایه فوت: پوشش اصلی بیمه عمر است که با خرید بیمه عمر فعال می‌شود و بیمه‌گزار و افراد بیمه‌شده را تحت حمایت خود قرار می‌دهد و همان‌طور که بیان کردیم اگر بیمه‌گزار و یا هریک از افراد بیمه‌شده در طول قرارداد به هر علت فوت شوند، سرمایه فوت به ذی‌نفع آن‌ها پرداخت خواهد شد.

اساس بیمه عمر، پوشش سرمایه فوت است که مقدار آن را بیمه‌گزار مشخص می‌کند.

پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر

در راهنمای بیمه عمر برای پوشش‌های تکمیلی باید گفت که این پوشش‌ها اختیاری هستند و باید توسط بیمه‌گزار در زمان خرید و یا استعلام بیمه عمر انتخاب شوند. همچنین کیفیت آن‌ها نیز مشخص شود. پوشش‌های تکمیلی در هر شرکت بیمه می‌تواند متفاوت باشد و همچنین خسارت پرداختی در این پوشش‌ها نیز می‌تواند مقدار متفاوتی باشد. انواع پوشش‌های تکمیلی رایج در شرکت‌های بیمه به شرح زیر است:

 • پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: سرمایه فوت در اثر می‌تواند تا 4 برابر سرمایه فوت عادی باشد و در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و بر اثر حوادث به ذی‌نفع او پرداخت می‌شود.
 • پوشش سرمایه نقص عضو و ازکارافتادگی: این پوشش گاهی به صورت جداگانه و با دو عنوان پوشش نقص عضو و پوشش ازکارافتادگی ارایه می‌شود و مطابق آن اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و بر اثر حادثه دچار نقص عضو و یا ازکارافتادگی شود، مبلغ خسارت تعیین‌شده را دریافت می‌کند.
 • پوشش سرمایه امراض خاص: به عمل قلب باز، سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی و پیوند اعضا اصلی بدن امراض خاص می‌گویند. بیمه‌گزاری که دچار هر یک از این موارد شود می‌تواند از بیمه عمر خسارت دریافت کند.
 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: بیمه‌گزاری که در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی شده است با استفاده از این پوشش از پرداخت باقی حق بیمه‌های پرداختی معاف شده ولی همچنان می‌تواند تا پایان مدت قرارداد از بیمه عمر خود استفاده کند.

در برخی شرکت‌های بیمه تعداد پوشش‌های بیشتری نیز در نظر گرفته شده است.

انتخاب تعداد پوشش‌های تکمیلی و کیفیت آن‌ها به عهده بیمه‌گزار است که بر اساس نیاز خود می‌تواند این مقادیر را تعیین کند.


مطلب مرتبط: پاسخ به سوالات بیمه عمر شما


راهنمای بیمه عمر برای دریافت سود بیشتر

راهنمای بیمه عمر برای دریافت سود بیشتر

راهنمای بیمه عمر برای دریافت سود بیشتر به شما کمک می‌کند تا از بیمه عمر خود سود بیشتری دریافت کنید. ممکن است برای شما جنبه سوددهی بیمه عمر اهمیت ویژه‌ای داشته باشید و بخواهید حداکثر سودی که ممکن است را دریافت کنید. برای این منظور بهتر است نکات زیر را رعایت کنید.

 • طول مدت قرارداد را افزایش دهید: هر چه مدت قرارداد شما بیشتر باشد می‌توانید سود بیشتری از بیمه عمر دریافت کنید چرا که سود بیمه عمر به صورت تصاعدی است و با هر سال به سود پرداختی سال‌های قبل نیز سود تعلق می‌گیرد.
 • حق بیمه خود را افزایش دهید: طبیعی است که هر چه حق بیمه عمر بیشتری پرداخت کنید سود بیشتری نیز به شما تعلق می‌گیرد.
 • سرمایه فوت خود را کاهش دهید: اندوخته بیمه عمر که شامل حق بیمه‌های پرداختی و سود آن‌ها است با سرمایه فوت عادی رابطه معکوس دارد. یعنی اگر برای شما استفاده از سود بیمه عمر اهمیت دارد باید سرمایه فوت شما کمتر از میزان اندوخته نهایی باشد.
 • سرمایه اولیه: هر بیمه‌گزار برای دریافت سود بیشتر می‌تواند علاوه بر حق بیمه‌هایی که پرداخت می‌کند، مبلغی را نیز به عنوان سرمایه اولیه در اختیار بیمه عمر قرار دهد. به این سرمایه نیز سود بیمه عمر تعلق می‌گیرد.

برای دریافت سود بیشتر از بیمه عمر می‌توانید کیفیت و تعداد پوشش‌ها را کاهش و در عوض حق بیمه‌ها و سرمایه اولیه خود را افزایش دهید.


مطلب مرتبط: سرمایه گذاری در بیمه عمر / حالا می‌توانید با خیال راحت بمیرید


راهنمای بیمه عمر برای خرید

راهنمای بیمه عمر برای خرید

برای این که بتوانید از خرید بیمه خود رضایت داشت باشید بهتر است به راهنمای بیمه عمر که برای خرید را مطالعه کنید و تا پایان این مطلب همراه ما باشید. اگر برای شما سؤال است که معتبرترین بیمه عمر را کدام شرکت ارایه می‌کند و یا باید چه کارهایی را انجام دهید تا از بیمه خود نهایت استفاده را ببرید باید به نکات زیر توجه کنید:

 • ابتدا نیازسنجی کنید، یعنی نیازهای خود از بیمه عمر را مد نظر بگیرید و آن‌ها را اولویت‌بندی کنید. بیمه عمری که می‌خرید باید بتواند تمامی نیازهای بیمه‌ای شما را برطرف کند.
 • پوشش‌های بیمه عمر را بشناسید. برای این که از همه پوشش‌های بیمه عمر آگاه شوید می‌توانید به دیگر مطالب ما در خصوص پوشش‌های بیمه عمر در شرکت‌های مختلف مراجعه کنید. شناخت پوشش‌ها باعث می‌شود که بدانید کدام شرکت‌ها پوشش مد نظر شما را ارایه می‌کنند و همچنین میزان پرداختی خسارت در این شرکت‌ها چه میزان بوده است. یکی از راه‌هایی که بتوانید این کار را سریع‌تر انجام دهید امکان مقایسه در سایت بیمیتو https://bimito.com/ است. به کمک امکان مقایسه به راحتی و با دریافت استعلام آنلاین بیمه عمر می‌توانید همه شرایط مالی و پوشش‌های بیمه عمر را در بین شرکت‌های مختلف بیمه را در آن واحد ملاحظه کنید. حتی می‌توانید بلافاصله خرید آنلاین بیمه عمر را نیز انجام دهید و بیمه‌نامه عمر را در محل سکونت خود دریافت کنید.
 • وضعیت اقتصادی خود را در نظر بگیرید. همچنین برآوردی از وضعیت اقتصادی خود در آینده نیز داشته باشید. این قسمت از راهنمای بیمه عمر بسیار مهم است زیرا به تعهدات شما به عنوان طرف قرارداد مربوط می‌شود. بیمه‌گزار باید بتواند مبالغی را که به عنوان حق بیمه تعیین می‌کند را در طول مدت قرارداد پرداخت کند. به همین منظور مبلغی را تعیین کنید که توان پرداخت آن را داشته باشید و همچنین درصد افزایش حق بیمه یا سرمایه فوت را نیز با توان اقتصادی خود تعیین کنید.
 • همه شرکت‌های بیمه معتبر هستند و تحت نظارت سازمان بیمه مرکزی فعالیت می‌کنند. یادتان باشد بهترین بیمه، بیمه‌ای است که پاسخگوی نیازهای شما باشد. بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی نیز همین معیارها را دارد و در نتیجه شرکت بیمه‌ای وجود ندارد که بهترین بیمه را ارایه دهد.
 • در بیمیتو نه تنها بیمه عمر که می‌توان خرید آنلاین بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش‌سوزی و دیگر انواع بیمه‌نامه‌ها را خریداری کرد. حتی با خرید آنلاین بیمه مسافرتی این بیمه‌نامه برای شما ایمیل خواهد شد. علاوه بر این امکانات شما می‌توانید بیمه‌نامه خود را نیز مدیریت کنید. حتی اگر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستید و از دفترچه بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنید می‌توانید از طریق بیمیتو صدور، تعویض و تمدید اعتبار آنلاین را انجام دهید.

مهم‌ترین راهنمای بیمه عمر برای خرید این است که قبل از خرید بیمه عمر و پرداخت پول، حتماً اقدام به دریافت استعلام بیمه عمر کنید.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر ، چرا و چگونه؟


راهنمای بیمه عمر در بیمیتو

در این قسمت از راهنمای بیمه عمر به شرح خرید یا دریافت استعلام بیمه عمر از بیمیتو می‌پردازیم. برای انجام این کار باید به سایت بیمیتو مراجعه کنید و در همان صفحه گزینه عمر را انتخاب کنید. سپس با وارد کردن اطلاعات خود مانند تاریخ تولد، مدت قرارداد، روش پرداخت و توان پرداخت وارد مرحله بعد شوید که مقایسه قیمت‌ها و شرایط بیمه عمر در بین شرکت‌های مختلف بیمه است. در این مرحله می‌توانید پوشش‌های تکمیلی مورد نیاز خود را تعیین کنید و همچنین وضعیت بیمه عمر را به تفکیک هر سال در هر شرکت مشاهده کنید. بیمیتو سامانه آنلاین خرید و مدیریت بیمه است که به شما کمک می‌کند تا با استفاده از امکانات آن، بهترین بیمه مورد نظر خود را در کوتاه‌ترین زمان و به ساده‌ترین شکل ممکن پیدا و خریداری کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید