یک حادثه یا بیماری جدی هزینه‌های زیادی برای افراد دارد طوری که ممکن است تمام پس‌انداز یک خانواده در روند درمان بیماری از بین برود. بیمه درمان در چنین روزهایی هزینه‌های درمانی بیمه‌شده را جبران می‌کند و از بیمه‌شده حمایت مالی می‌کند. امروزه بیشتر شرکت‌های بیمه، بیمه تکمیلی را برای جبران هزینه‌های پزشکی بیمه‌شده ارایه می‌دهند. بیمه تکمیلی در واقع تکمیل کننده بیمه پایه است یعنی هزینه‌های اولیه درمان ابتدا توسط بیمه پایه جبران می‌شود و شرکت بیمه مازاد هزینه‌ها را تا سقف تعهد بیمه نامه پرداخت می‌کند. برای افراد تحت پوشش این نوع بیمه شرایط بسیار بهتر از قبل خواهد بود کافی است بیمه‌شدگان سقف بیمه تکمیلی را برای پوشش‌های مورد نیاز خود  افزایش دهند.

قیمت بیمه درمان تکمیلی انفرادی


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


افزایش سقف بیمه تکمیلی

افزایش سقف بیمه تکمیلی

بیمه پایه از طرف سازمان‌هایی مانند سازمان خدمات درمانی، تأمین اجتماعی، بیمه سلامت و… ارایه می‌شود این سازمان‎ها فقط درصد مشخصی از هزینه‎های درمانی را پرداخت می‎کنند این بیمه باید هزینه‌ ویزیت پزشک و خرید دارو را جبران کند اما در عمل بخش قابل توجهی از این هزینه‌ها هنگام مراجعه به مراکز درمانی توسط خود بیمه‌شده جبران می‌شود. شرکت‌های بیمه با جبران هزینه‌های بستری، بیمارستانی، پاراکلینیکی و جراحی سقف بیمه تکمیلی را نسبت به بیمه پایه افزایش داده‎اند.

بیمه تکمیلی به صورت گروهی و انفرادی ارایه می‌شود. اما بیشتر شرکت‌های بیمه، بیمه تکمیلی را به صورت گروهی ارایه می‌دهند به این صورت که کارفرمایان تمامی سازمان‌ها و موسسات می‌توانند بیمه درمان گروهی را برای کارکنان خود تهیه کنند. در بیمه گروهی تمامی کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی به همراه اعضای خانواده آن‌ها تحت پوشش قرار می‌گیرند و اعضای گروه حداقل باید 50 نفر باشند. افرادی که به یک مجموعه کاری وابسته نیستند می‌توانند بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی و بدون شرط تعداد بیمه‌شدگان خریداری کنند.

در ایران بیشتر شرکت‌های بیمه خدمات درمانی را به صورت گروهی ارایه می‌دهند برای دریافت این پوشش، اعضای گروه نباید از 50 نفر کمتر باشند.


مطلب مرتبط: از مطالعه نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی تا تجربه خرید آنلاین


سقف بیمه تکمیلی در شرکت‌های مختلف چگونه است؟

سقف بیمه تکمیلی در شرکت‌های مختلف چگونه است؟

همیشه این سوال مطرح است که کدام شرکت بیمه، بهترین بیمه تکمیلی را ارایه می‌دهد. نکته‌ای که اهمیت دارد این است که به صرف ارزان بودن اقدام به خرید بیمه درمانی نکنیم. زیرا نحوه پاسخگویی به خسارت و حداکثر سقف بیمه تکمیلی شرکت‌های مختلف متفاوت است. در ادامه سقف تعهد در شرکت بیمه سامان و شرکت SOS بررسی شده است.

بیمه سامان: سقف بیمه تکمیلی در بیمه انفرادی و گروهی متفاوت است. این سقف در بیمه درمان گروهی بر اساس توافق سازمان و شرکت بیمه مشخص می‌شود. این تعهدات در بیمه درمان انفرادی بیمه سامان در پوشش‌های مختلف به شرح زیر است.

سقف بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان در پوشش‌های مختلف

شرکت SOS: شرکت کمک‎رسان SOS با همکاری با شرکت‌های بیمه خدمات پزشکی را در قالب طرح خانواده ارایه می‌دهد. سقف تعهدات پوشش‌های مختلف در این شرکت به صورت زیر است.

سقف تعهدات شرکت SOS برای خدمات مختلف

سقف تعهد بیمه تکمیلی در شرکت SOS برای پوشش بستری، زایمان و شیمی درمانی بیشتر از بیمه سامان است اما این شرکت برای بعضی خدمات مانند خرید سمعک و خدمات دندانپزشکی پوشش ندارد و لازم است بیمه دندانپزشکی به شکل جداگانه تهیه شود.


مطلب مرتبط: تازه‌ترین نرخ تعرفه بیمه SOS در سال 98


دریافت پوشش‌های بیشتر با افزایش سقف بیمه تکمیلی  

شرکت‌های مختلف برای ارایه پوشش‌های درمانی طرح‌های مختلفی دارند. نوع پوشش درمانی و سقف بیمه تکمیلی در هر یک از طرح‌ها متفاوت است و این امکان را فراهم می‌کند که افراد با توجه به شرایط خاص خود طرح مناسبی برای خود انتخاب کنند. شرکت‌های بیمه پوشش‌های درمانی را از طریق پوشش‌های اصلی و اضافی ارایه می‌دهند.

پوشش‌های اصلی: پوشش‌های اصلی به عنوان اساس بیمه تکمیلی در همه‌ی شرکت‌های بیمه ارایه می‌شود. یعنی با خرید بیمه تکمیلی از هر شرکتی برای موارد زیر تحت پوشش درمانی قرار می‌گیرید و پوشش‌های زیر به طور خودکار برای شما فعال می‌شود. حداکثر تعهد مندرج در سقف بیمه تکمیلی در پوشش‌های اصلی شامل موارد زیر است:

 • جبران هزینه‌های بستری‌، جراحی، شیمی‌درمانی‌، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ‌‌شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود وDay care.

Day care: یعنی پس از عمل جراحی، بیمه‌شده در مدت زمان کمتر از یک روز مرخص شود.

 • هزینه آمبولانس و انتقال بیمار در بیمارستان‌ها.
 • هزینه همراه برای افراد زیر 7 سال و بالای 70 سال.

پوشش‌های اضافی: بیمه‌شده با پرداخت حق بیمه اضافی می‌تواند سقف بیمه تکمیلی را افزایش دهد و با انتخاب پوشش‌های مورد نظر از بیمه تکمیلی با تعهدات بیشتر استفاده کند.

 • افزایش سقف تعهد برای عمل‌های جراحی مربوط ‌به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، گامانایف، قلب، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان.
 • هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین.
 • در صورت داشتن پوشش زایمان، پوشش هزینه‌های مربوط ‌به درمان نازایی و ناباروری شامل عمل‌های جراحی مرتبط، IUI ، ITSC ،ZIFT ،GIFT ، میکرواینجکشن و IVF را هم می‌توان دریافت کرد.
 • جبران هزینه‌های پاراکلینیکی اول شامل: سونوگرافی، سونو غربالگری، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام آر آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، انواع آنژیوگرافی (بجز چشم و قلب)، هزینه‌های پزشکی هسته‌ای، سی تی آنژیوگرافی، پنتاکم، فوندسکوپی، کانفواسکن، انتروپیون، پاکیمتری و تمام تست‌های بینایی‌سنجی، ICG، IOL master ، HRT، انواع آندوسکوبی.
 • جبران هزینه‌های پاراکلینیکی دوم شامل: تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی (اسپیرومتری)، نوارعضله (EMG)، نوارعصب (NCV)، نوارمغز (EEG)، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرام)، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، آنژیوگرافی چشم، هولترمانیتورینگ قلب، تست خواب دانستیومتری، تمپانومتری، بادی باکس، تیلت پلتیسموگرافی، ارگواسپیرو متری، رینو ماتومتری، برونکوگرافی و تست متاکولین (PFT) جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب‌ شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب، فیزیوتراپی.
 • جبران هزینه عمل‌های مجاز سرپایی مثل شکسته ‌بندی، گچ ‌گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر درمانی.
 • جبران هزینه‌های مربوط ‌به رفع عیوب انکساری چشم.
 • جبران هزینه‌های ویزیت، دارو و خدمات اورژانس در موارد غیر بستری.
 •  جبران هزینه‌های دندان ‌پزشکی.
 • جبران هزینه‌های مربوط‌ به خرید عینک طبی، لنز تماس طبی و هزینه‌های مربوط ‌به خرید سمعک
 • تهیه اروتز

افراد می‌توانند با توجه به پوشش‌های مورد نیاز خود و سقف بیمه تکمیلی از طرح‌های مختلف شرکت‌های بیمه استفاده کنند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان راحت


شرایط کلی در بیمه تکمیلی

شرایط کلی در بیمه تکمیلی

برای استفاده از مزایای بیمه تکمیلی یا باید عضو یک مجموعه کاری باشید و بیمه درمان را به صورت گروهی دریافت کنید و یا اگر شغل آزاد دارید از پوشش‌های پزشکی شرکت‌هایی که بیمه تکمیلی انفرادی ارایه می‌دهند استفاده کنید.

یکی از شروط مهمی که برای صدور بیمه تکمیلی باید به آن توجه کنید شرط داشتن بیمه پایه است. 

شرط سنی در بیمه تکمیلی انفرادی 70 سال و برای بیمه تکمیلی گروهی 60 سال است. برای افراد 61 تا 70 سال این نرخ به میزان 50% و برای افراد بالای 70 سال نیز این نرخ تا 100% افزایش پیدا می‌کند.

حق بیمه با توجه به عواملی نظیر سن بیمه‌شده، وضعیت سلامت، تعداد بیمه‌شدگان و سقف بیمه تکمیلی طرح انتخابی تعیین می‌شود.

وضعیت سلامت افراد در بیمه شدن یا رد شدن آن‌ها مهم است. برای بعضی شرکت‌ها مانند SOS انجام چکاپ قبل از صدور بیمه نامه الزامی است.

بیمه تکمیلی گروهی و انفرادی دارای فرانشیز است. فرانشیز مبلغی از خسارت است که توسط شرکت بیمه پرداخت نمی‌شود و بر عهده خود بیمه‌گزار است.

دوره انتظار زمانی است که تعهدات شرکت بیمه در آن زمان شروع نشده باشد و اگر از مواردی که شامل دوره انتظار هست خسارتی اتفاق بیفتد خارج از تعهد بیمه‌گر بوده و خسارتی برای آن پرداخت نمی‌شود. این دوره برای پوشش‌های مختلف متفاوت است. بارداری و برخی از جراحی‌ها از جمله مواردی هستند که دوره انتظار دارند.


مطلب مرتبط: حقایقی درباره فرانشیز بیمه تکمیلی


خدمات درمان در بیمیتو

شرکت‌هایی که خدمات درمانی را به صورت گروهی ارایه می‌دهند افزایش یافته‎اند بنابراین انتخاب بهترین بیمه تکمیلی کار آسانی نیست. شما می‌توانید برای آگاهی و مقایسه طرح‌های درمانی از بیمیتو کمک بگیرید. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که به روز‌ترین اطلاعات بیمه‌ای از جمله شرایط، طرح‌ها و قیمت بیمه شرکت‌های مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید بعد از دریافت استعلام، بیمه مورد نیاز خود را خریداری کنید. در بیمیتو امکان خرید انواع بیمه نامه از جمله بیمه بدنه، شخص ثالث، بیمه عمر، بیمه آتش سوزی و بیمه حوادث وجود دارد. با استفاده از وب سایت و یا اپلیکیشن بیمیتو بدون محدودیت بیمه بخرید و بیمه خود را به صورت ارسال رایگان دریافت کنید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید