هزینه‌های درمان هرسال افزایش می‌یابد و گاهی هزینه درمان برخی بیماری‌ها به حدی است که پرداخت آن از توان فرد خارج بوده و متأسفانه باعث می‌شود که روند درمان قطع شود و یا بیمار نسبت به درمان خود اقدام نکند. طبیعتاً حق همه افراد است که از امکانات پزشکی استفاده کنند. از آنجا که انسان نمی‌تواند از سلامتی همیشگی خود اطمینان داشته باشد باید برای مواقع بحران چاره‌اندیشی کند. بیمه تکمیلی از بیمه‌هایی است که به درمان بیمه‌گزار کمک فراوانی می‌کند. این بیمه‌نامه توسط همه افراد قابل تهیه است و شرکت‌های بیمه مانند بیمه سامان نیز آن را ارایه می‌کنند اما نکته مهم این است که سقف تعهدات در شرکت‌های مختلف متفاوت است. سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان در طرح‌های مختلف بیمه تکمیلی آن نیز یکسان نیست. در این مطلب می‌خواهیم نگاهی به بیمه تکمیلی سامان داشته باشیم و سقف تعهدات بیمه تکمیلی در این شرکت را بررسی کنیم.خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


بیمه تکمیلی سامان چیست؟

بیمه تکمیلی سامان چیست؟

تعریف کلی بیمه تکمیلی این است که این بیمه به پرداخت هزینه‌های درمانی بیمه‌گزار کمک می‌کند. سازوکار بیمه تکمیلی به این صورت است که پرداخت هزینه‌های مازاد درمانی را به عهده دارد. بیمه‌گزار معمولاً در مراجعه به مراکز درمانی از بیمه‌های درمانی پایه یعنی از دفترچه بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی و… استفاده می‌کند. گاهی ممکن است هزینه‌های درمان بیشتر از سقف پرداختی بیمه‌های پایه باشد در مواقع است که بیمه تکمیلی هزینه‌های مازاد ایجادشده را تا سقف تعهدات خود پرداخت می‌کند. در بیمه سامان نیز سازوکار بیمه تکمیلی به همین شیوه است با این تفاوت که بیمه تکمیلی در قالب طرح‌های مختلف در نظر گرفته شده تا بیمه‌گزار بتواند مناسب با نیاز خود و با توجه به توان اقتصادی خود طرحی را که می‌خواهد انتخاب کند.

بیمه درمان تکمیلی سامان هزینه‌های مازاد درمانی بیمه‌گزار را تا سقف تعهدات خود پرداخت می‌کند.


مطلب مرتبط: با مطالعه شرایط بیمه تکمیلی سامان متعجب می‌شوید.


طرح‌های بیمه تکمیلی سامان برای افراد مختلف

طرح‌های بیمه تکمیلی سامان برای افراد مختلف

گفتیم سقف تعهدات در هریک از طرح‌های بیمه تکمیلی سامان متفاوت است. این موضوع به این دلیل است که بیمه‌گزار بتواند متناسب با وضعیت اقتصادی خود این بیمه را تهیه کند. بیمه تکمیلی در بیمه سامان در قالب طرح نسیم، طرح مهر، طرح سروش، طرح شمیم، طرح وصال و طرح عقیق به متقاضی ارایه می‌شود. از آنجا که سقف تعهدات در هر یک از این طرح‌ها یکسان نیست حق بیمه‌ای که بیمه‌گزار پرداخت می‌کند نیز یکسان نیست. به عنوان مثال طرح نسیم ارزان‌تر از طرح وصال است و این دقیقاً به خاطر تفاوت سقف تعهدات در هریک از این طرح‌ها است. بیایید هریک از این طرح‌ها را به صورت جداگانه بررسی کنیم.

بیمه درمان تکمیلی سامان دارای 6 طرح است که بیمه‌گزار بنا به نیاز خود می‌تواند هریک از این طرح‌ها را خریداری کند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی سامان SOS را با استانداردهای بین المللی بخرید


پوشش‌های بیمه تکمیلی سامان چیست؟

بیمه تکمیلی پوشش‌های مشخصی دارد و شرکت‌های بیمه از جمله بیمه سامان تعیین می‌کنند که برای هر یک از این پوشش‌ها تا چه میزان به بیمه‌گزار خسارت پرداخت کنند که اصطلاحاً به آن سقف تعهدات بیمه گفته می‌شود. پوشش‌های بیمه تکمیلی سامان عبارت‌اند از: هزینه‌های بستری، هزینه‌های جراحی تخصصی، هزینه‌های سونوگرافی و انواع اسکن، هزینه‌های خرید اروتز و پروتز مانند سمعک، نوار مغز و تست ورزش، شکستگی و دررفتگی، هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی، هزینه آمبولانس، هزینه‌های ویزیت دارو و درمان، هزینه‌های دندانپزشکی، هزینه‌های درمان نازایی و انجام زایمان، هزینه عیوب انکساری دو چشم. هر یک از این پوشش‌ها دارای جزییات فراوانی است مثلاً هزینه بستری شامل پرداخت هزینه‌‌های جراحی‌های محدود، شیمی‌درمانی، آنژیوگرافی قلب، رادیوتراپی، گامانایف، انواع جراحی ستون فقرات، انواع سنگ‌شکن، Day Care است.

در جدول زیر می‌توانید سقف پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی سامان و تعاون را مشاهده و مقایسه کنید: 

 مقایسه سقف پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی در بیمه سامان و تعاون


مطلب مرتبط: با بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان نگران هزینه‌های درمان نباشید


سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان در طرح نسیم

این طرح با تمرکز بر پوشش‌های هزینه‌های بستری، هزینه‌های جراحی تخصصی و هزینه‌های آمبولانس تنها در این موارد خسارت می‌پردازد و برای این پوشش‌ها تا سقف معینی که مقدار آن را در جدول زیر  مشاهده می‌کنید، از بیمه‌گزار حمایت می‌کند.

طرح نسیم بیمه تکمیلی سامان تنها هزینه‌های بستری، جراحی‌های تخصصی و هزینه‌های آمبولانس را می‌پردازد.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان در طرح نسیم


مطلب مرتبط: سرنخ‌هایی برای بررسی تعهدات بیمه تکمیلی نیروهای مسلح


سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان در طرح مهر

در طرح مهر بیمه تکمیلی سامان بیمه‌گزار می‌تواند از همه پوشش‌ها استفاده کند اما میزان پرداختی در هریک از این پوشش‌ها حداقلی بوده و شاید رضایت بیمه‌گزار را جلب نکند. در این صورت بهتر است بیمه‌گزار از طرح‌های دیگر بیمه تکمیلی سامان استفاده کند. حق بیمه پرداختی بیمه‌گزار برای استفاده یک‌ساله از بیمه تکمیلی 483,000 تومان است. در جدول زیر میزان خسارت دریافتی در هریک از پوشش‌های طرح مهر را می‌بینید.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان در طرح مهر


مطلب مرتبط: داغ‌ترین تعرفه اعلام شده از بیمه تکمیلی بازنشستگان خدمات درمانی


سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان در طرح سروش

در طرح سروش بیمه‌گزار باید حق بیمه‌ای معادل 760,000 تومان پرداخت کند. میزان پرداختی در این طرح با توجه به حق بیمه‌ای که بیمه‌گزار می‌پردازد قابل قبول است.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان در طرح سروش


مطلب مرتبط: سقف تعهدات بیمه تکمیلی آسیا را قبل از خرید، موشکافی کنید.


سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان در طرح شمیم

اگر می‌خواهید از همه پوشش‌های بیمه تکمیلی به میزان مناسبی استفاده کنید و در عین حال حق بیمه‌ای زیادی نیز پرداخت نکنید می‌توانید طرح شمیم را انتخاب کنید. قیمت سالانه یا همان حق بیمه‌ای که بابت این طرح پرداخت می‌شود 1,066,000 تومان است.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان در طرح شمیم


مطلب مرتبط: شرح قوانین بیمه تکمیلی برای افراد هوشیار


سقف تعهد بیمه تکمیلی سامان در طرح وصال

طرح وصال پوشش‌های بیمه تکمیلی را به شکل بسیار مطلوبی پوشش می‌دهد و میزان خسارت پرداختی برای هر پوشش مقداری قابل توجه است. قیمت بیمه‌نامه برای یک سال 1,345,000 تومان است.

سقف تعهد بیمه تکمیلی سامان در طرح وصال


مطلب مرتبط: برای آنان که می‌خواهند سقف تعهدات بیمه تکمیلی کوثر را بررسی کنند


سقف تعهد بیمه تکمیلی سامان در طرح عقیق

بالاترین سقف تعهدات پرداخت در بیمه تکمیلی سامان توسط طرح عقیق ارایه می‌شود. بیمه‌گزار با پرداخت سالانه 1,560,000 تومان می‌تواند از این پوشش‌ها استفاده کند.

سقف تعهد بیمه تکمیلی سامان در طرح عقیق

مهم است بدانید که در تمامی طرح‌ها میزان فرانشیز 10% است. فرانشیز هزینه‌هایی است که پرداخت آن به عهده بیمه‌گزار است. همچنین پوشش زایمان و درمان نازایی داری 9 ماه مدت انتظار و پوشش بیماری‌های مزمن دارای 3 ماه مدت انتظار است که بیمه‌گزار برای استفاده از آن باید این مدت‌زمان را گذرانده باشد.

تمامی طرح‌ها دارای 10% فرانشیز است که پرداخت آن به عهده بیمه‌گزار است.


مطلب مرتبط: تازه‌ترین نرخ تعرفه بیمه SOS در سال 98


خرید بیمه تکمیلی سامان از بیمیتو

برای خرید انواع بیمه به صورت آنلاین می‌توانید از بیمیتو استفاده کنید. هم اکنون می‌توانید خرید آنلاین بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه درمان تکمیلی، بیمه مسئولیت پزشکان، بیمه مسافرتی و یا بیمه عمر تهیه کنید. همچنین برای کمک به خرید شما و انتخاب بهترین بیمه‌ای متناسب با نیاز شما امکان مقایسه در بیمیتو وجود دارد که قبلاً از خرید با دریافت استعلام آنلاین بیمه عمر، استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و یا دیگر بیمه‌نامه‌ها می‌توانید از آخرین نرخ بیمه در بین شرکت‌های بیمه مطلع شده و شرایط و کیفیت بیمه خود را در بین این شرکت‌ها مشاهده کنید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  8 نظرات

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید