ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد صرف ارزان بودن قیمت کالا و خدمات تصمیم به خرید بگیرید اما در نهایت از کیفیت آن، رضایت نداشته باشید. خرید بیمه نه تنها از این امر مستثنی نیست بلکه خرید بعضی رشته‌های بیمه‌ای مانند بیمه تکمیلی، حساسیت‌هایی دارد زیرا از طرفی با موضوع درمان افراد جامعه در ارتباط است از طرفی هم قیمت‌ آن در شرکت‌های مختلف بیمه، متفاوت است. سقف تعهد بیمه تکمیلی رابطه مستقیمی با حق بیمه دارد بنابراین بررسی آن برای همه متقاضیان ضروری است. بیمه پارسیان یکی از شرکت‌های ارایه‌دهنده بیمه تکمیلی است که خدمات درمانی را تا سقف مناسب و با ارایه تخفیف‌های گروهی برای کارکنان سازمان‌ها ارایه می‌دهد این موضوع باعث شده حق بیمه تکمیلی این شرکت مقرون به‌صرفه شود. در این مطلب همراه ما باشید تا پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه تکمیلی پارسیان را بررسی کنید.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


آن‌چه باید در خصوص بیمه تکمیلی پارسیان بدانید

سالانه بخشی از درآمد سرپرست خانواده صرف درمان اعضای خانواده می‌شود حال این هزینه‌ها می‌تواند در اثر یک بیماری ساده مانند سرماخوردگی به‌وجود آمده باشد یا هر نوع بیماری دیگری. بیمه تکمیلی، یکی از انواع پوشش‌های بیمه‌ای است که از طرف شرکت‌های خصوصی بیمه ارایه می‌شود. این بیمه، هزینه‌های سنگین دارو، جراحی و مخارج بیمارستانی را جبران می‌کند. حال اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توانید تحت پوشش بیمه تکمیلی پارسیان قرار بگیرید، باید بگوییم اگر در محیط سازمانی مشغول به کار هستید با تعدادی از همکاران‌تان تحت پوشش قرار می‌گیرید کافی است کارفرما برای شما درخواست صدور بیمه تکمیلی را بدهد. برای صدور این بیمه لازم است مجموع کارکنان و افراد تحت تکفل آن‌ها بیش از 50 نفر باشد.

در بیمه تکمیلی گروهی، کارکنان سازمانی به همراه اعضای خانواده‌شان بیمه می‌شوند.


مطلب مرتبط: تجربه یک عمر سلامتی با خدمات بیمه تکمیلی پارسیان


بررسی سقف تعهدات بیمه تکمیلی پارسیان

بررسی سقف تعهدات بیمه تکمیلی پارسیان

بیمه‌گزار بعد از انتخاب پوشش‌های بیمه تکمیلی باید سقف تعهدات بیمه تکمیلی پارسیان را تعیین کند. سقف تعهد بیمه، همان حداکثر مبلغی است که شرکت بیمه در صورت وقوع خسارت، جبران آن را تعهد می‌کند. بیمه‌گزار باید از بین طرح‌های موجود شرکت بیمه، طرح را انتخاب کند که نیازهایش را برطرف کند برای مثال فردی ممکن است سقف تعهد پوشش دندانپزشکی را 100.000 تومان انتخاب کند و شخص دیگری 2.000.000 تومان. هر چه سقف تعهدات بیمه تکمیلی پارسیان بالاتر باشد، تعهد شرکت بیمه بیشتر و البته مبلغ حق بیمه پرداختی فرد هم بیشتر خواهد شد. این مسئله نشان می‌دهد ارزان بودن بیمه تکمیلی ملاک درستی برای انتخاب بیمه‌شده نیست و سقف تعهد بیمه باید طبق نیاز بیمه‌شده تعیین شود. با توجه به این که بیمه تکمیلی پارسیان گروهی است سقف تعهدات بیمه تکمیلی پارسیان از طریق توافق بین شرکت بیمه و شرکت متقاضی تعیین می‌شود.


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


بررسی پوشش‌های بیمه تکمیلی پارسیان

بررسی پوشش‌های بیمه تکمیلی پارسیان

حال که اهمیت بررسی سقف تعهدات بیمه تکمیلی پارسیان روشن شد لازم است پوشش‌های بیمه تکمیلی را شرح دهیم. بیمه‌شدگان با توجه به نیازشان می‌توانند پوشش‌های بیمه تکمیلی را انتخاب کنند. هر چه تعداد پوشش‌های درخواست‌شده بیمه‎گزار بیشتر باشد، تعهد شرکت بیمه افزایش می‎یابد. همین‌طور انتخاب پوشش بیشتر مانند دندانپزشکی، زایمان، پاراکلینیکی و… به طور مستقیم در مبلغ حق بیمه تأثیر دارد. به طور کلی سقف تعهدات بیمه تکمیلی پارسیان در خصوص پوشش‌ها به شرح زیر است:

پوشش‌های مورد درخواست برای گروه‌های زیر 250 نفر: حداقل تعداد اعضای گروه برای صدور بیمه تکمیلی 50 نفر است. اما فرقی نمی‌کند تعداد اعضای گروه 50 نفر باشند یا 250 نفر، پوشش‌هایی که برای این تعداد از افراد قابل انتخاب است شامل موارد زیر است:

 • جبران هزینه‌های بستری و جراحی در بیمارستان‌ها
 • افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی پارسیان برای اعمال جراحی سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع، گامانایف، قلب، پیوند ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان
 • پوشش زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • جبران هزینه سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن و…
 • جبران هزینه تست ورزش، تست تنفس، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، نوار مغز و…
 • جبران هزینه اعمال سرپایی
 • پوشش هزینه مربوط به رفع عیوب انکساری چشم
 • پرداخت هزینه خدمات آزمایشگاهی
 • جبران هزینه مربوط به نازایی و ناباروری و تشخیص ناهنجاری‌های جنین.

پوشش‌های مورد درخواست برای گروه‌های بالای 250 نفر: گروه‌های بالای 250 نفر، علاوه بر پوشش‌های گفته‌شده در بالا می‌توانند برای هزینه‌های مربوط به موارد زیر تحت پوشش قرار بگیرند.

 • خرید سمعک، عینک طبی، لنز تماس طبی
 • جبران هزینه دندانپزشکی
 • دارو و ویزیت
 • پرداخت هزینه اوروتز
 • تهیه اعضای طبیعی (برای گروه‌های بالای 1000 نفر)

پوشش‌های بیمه تکمیلی پارسیان برای گروه‌های زیر 250 نفر و بالای 250 نفر متفاوت است. به گروه‌های بالای 250 نفر پوشش‌های بیشتری ارایه می‌شود.


مطلب مرتبط: می‌دانید موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز مطابق با نیاز شما است؟!


سقف تعهدات بیمه تکمیلی پارسیان با افزایش تعداد اعضا بیشتر می‌شود

هر چه تعداد اعضای گروه متقاضیان افزایش می‌یابد، مجموع حق بیمه‌های پرداختی به شرکت بیمه بیشتر می‌شود و در نتیجه امکان درخواست پوشش‌های درمانی تا سقف بالاتر به وجود می‌آید. همان طور که در خصوص پوشش‌های بیمه تکمیلی پارسیان مطرح کردیم گروه‌های بالای 250 نفر می‌توانند پوشش‌های بیشتری را تا سقف تعهدات بالاتری درخواست دهند که امکان انتخاب پوشش‌های بیشتر مانند جبران هزینه دندانپزشکی و خرید سمعک و… تا سقف بالاتر برای گروه‌های کمتر از 250 نفر وجود ندارد.


مطلب مرتبط: برای آنان که می‌خواهند سقف تعهدات بیمه تکمیلی کوثر را بررسی کنند


بررسی فرانشیز و ارتباط آن با سقف تعهدات بیمه تکمیلی پارسیان

بررسی فرانشیز و ارتباط آن با سقف تعهدات بیمه تکمیلی پارسیان

فرانشیز سهم بیمه‎گزار از خسارت است و مبلغی است که شرکت بیمه تعهدی برای جبران آن ندارد. فرانشیز بیمه تکمیلی معمولاً بین 10 تا 30 درصد از هزینه‌های درمانی است. وجود فرانشیز باعث ارزان‌تر شدن حق بیمه می‌شود. هر چه فرانشیز بیمه تکمیلی کمتر باشد، بیمه‌شده هزینه کمتری را از جیب خود می‌پردازد و در نتیجه سقف تعهدات بیمه تکمیلی پارسیان افزایش می‌یابد. فرانشیز هزینه‌های بیمارستانی، جراحی، زایمان و سایر هزینه‌های تحت پوشش در صورتی که بیمه‌شده از دفترچه بیمه پایه استفاده نکند حداقل 30 درصد از کل هزینه‌ها است. اما اگر بیمه‌شده از دفترچه بیمه پایه استفاده کند فرانشیز معادل سهم بیمه‌گر پایه و حداقل 30 درصد خواهد بود.


مطلب مرتبط: حقایقی درباره فرانشیز بیمه تکمیلی


نکات مهمی که در خصوص بیمه تکمیلی پارسیان باید بدانید

برای بیمه‌شدگان بهتر است برای این که استفاده بهتری از پوشش‌های بیمه تکمیلی پارسیان داشته باشند به نکات زیر دقت کنند:

 • به نوع پوشش‌های بیمه تکمیلی دقت کنند، بیمه‌شدگان همچنین می‌توانند پوشش‌های بیشتری را درخواست دهند و سقف تعهدات بیمه تکمیلی پارسیان را افزایش دهند.
 • همه پوشش‌ها تا سقف تعهد‌شده جبران می‌شود و شرکت بیمه، تعهدی برای پرداخت هزینه‎های خارج از سقف تعهدات ندارد.
 • در بیمه تکمیلی پارسیان، امکان بررسی تعرفه، حق بیمه و سقف تعهدات به شکل دقیق وجود ندارد و نهایتاً آن موارد بر اساس قرارداد تعیین می‌شود.
 • بیمه‌گزار می‌تواند حق بیمه اضافی بپردازد و فرانشیز بیمه تکمیلی را کاهش دهد در واقع با این کار سقف تعهد شرکت بیمه در مبلغ خسارت پرداختی افزایش می‌یابد.
 • بیمه‌شدگان در بیمه درمان گروهی پارسیان می‌توانند تحت پوشش بیمه عمر و حوادث هم قرار بگیرند. بنابراین بیمه‌گزار باید سرمایه بیمه عمر، بیمه حوادث و بیمه درمان را مشخص کنند.
 • به مراکز درمانی طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد با بیمه پارسیان توجه کنند.
 • پوشش‌هایی را که در بیمه تکمیلی در تعهد شرکت بیمه نیست درنظر بگیرند.
 • خدماتی که در پوشش دندانپزشکی جبران می‌شود شامل کشیدن، پر کردن، جرم‌گیری، بروساژ، ترمیم، درمان ریشه و روکش است. این پوشش تعهدی برای جبران هزینه ایمپلنت، جراحی لثه، کاشت دندان مصنوعی و ارتودنسی ندارد.

هر چه فرانشیز بیمه تکمیلی کمتر باشد، میزان تعهد شرکت بیمه در مقابل بیمه‌گزار بیشتر می‌شود.


مطلب مرتبط: نکات کلیدی که احتمالاً از فرم بیمه تکمیلی نمی‌دانید


امکانات خرید بیمه از طریق بیمیتو

افراد با مراجعه به سایت بیمیتو می‌توانند به صورت آنلاین بیمه خریداری کنند. این امکانی است که باعث شده متقاضیان بیمه بدنه، شخص ثالث، بیمه عمر، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسافرتی و بیمه درمان تکمیلی بدون فوت وقت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تحت پوشش بیمه مورد نظرشان قرار بگیرند. افراد می‌توانند اطلاعات بیمه‌ای خود را از رشته‌های مختلف بیمه از بیمیتو بدست آورند  و خرید مطمئن بیمه را تجربه کنند. اگر قصد دارید بیمه را متناسب با شرایط اقتصادی خود تهیه کنید به بیمیتو مراجعه کرده و ابتدا قیمت بیمه و پوشش‌ها را بین شرکت‌های مختلف مقایسه کنید و در نهایت با ابزارهایی که در اختیارتان قرار دارد بهترین بیمه را سفارش دهید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  4 نظرات

   • سلام
    چون قیمت بیمه تکمیلی گروهی به عوامل مختلفی مثل میزان پوشش‌ها، تعداد اعضاء و … بستگی داره نمی‌تونیم قیمت مشخصی را براش اعلام کنیم.

  1. سلام ، چرا بیمه تکمیلی پارسیان سایت پرداخت خسارت ندارد و لیست پرداختی ها مجهول و نامشخص است ؟
   در صورت موجود بودن لطفاً راهنمایی بفرمایید.
   با تشکر

   • با سلام.
    شما باید در سایت بیمه پارسیان وارد بخش خدمات اینترنتی، و بعد سامانه بیمه های درمان بشید.
    برای دریافت رمز ورود و اطلاع در مورد جزئیات، لطفا با شماره های بیمه پارسیان تماس بگیرید یا به شعب پرداخت خسارت مراجعه کنید

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید