فرض کنید بیمه شخص ثالث اجباری نبود، آن وقت چه می‌شد؟ شاید در این امر که خسارات فاجعه‌باری گریبان خانواده‌ها را می‌گرفت موافق باشید. دولت به واسطه چندین نوع بیمه پایه سعی کرده همه افراد جامعه را تحت پوشش درمانی قرار دهد اما این نوع پوشش بیمه‌ای نه تنها جوابگوی هزینه‌های سنگین درمان بیماری نیست بلکه در عمل افرادی هم وجود دارند که بدون هیچ پوشش بیمه‌ای به سر می‌برند. برای خود افراد بهتر است که هزینه‌های درمانی را تا سقف تعهدات بالاتری تحت پوشش بیمه قرار دهند. بیمه تکمیلی از طرف شرکت‌های بیمه ارایه می‌شود و یک راه‌کار مناسب برای افرادی است که می‌خواهند هزینه‌های درمانی خود را مدیریت کنند. شرکت بیمه کوثر خدمات ویژه‌ای به کارکنان نیروهای مسلح ارایه می‌دهد اما همه افراد می‌توانند سقف تعهدات بیمه تکمیلی کوثر را بررسی کنند و پوشش‌های موردنظر خود را خریداری کنند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


مروری بر بیمه تکمیلی

اگرچه خدمات درمانی که سازمان‌های بیمه پایه ارایه می‌دهند کافی نیست اما بیمه تکمیلی این محدودیت‌ها را رفع کرده است. مزیت بیمه تکمیلی در این است که افراد می‌توانند برای انواع خدمات درمانی تا سقف مورد تعهد بیمه، تحت پوشش قرار بگیرند. خدمات این نوع بیمه به ویژه برای درمان انواع بیماری‌ها هم قابل استفاده است. اما لازم به ذکر است که با وجود محدودیت‌های بیمه پایه، داشتن این بیمه هنوز شرط لازم بسیاری از شرکت‌ها برای صدور بیمه تکمیلی است. بیمه کوثر هزینه‌های درمانی، بیمارستانی، جراحی و دارویی بیمه‌شدگان را تا سقف مناسبی پوشش می‌دهد. بیمه تکمیلی کوثر به صورت گروهی ارایه می‌شود و برای صدور آن کارکنان سازمان‌ها، کارخانجات و مؤسسات با هم تشکیل یک گروه را می‌دهند البته لازم است اعضای گروه حداقل 50 نفر باشند و همگی بیمه پایه داشته باشند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیل درمان / پشتت گرمه


چرا باید سقف تعهدات بیمه تکمیلی کوثر را بررسی کنید

چرا باید سقف تعهدات بیمه تکمیلی کوثر را بررسی کنید

بعد از این که تصمیم به خرید بیمه تکمیلی کوثر را گرفتید باید پوشش‌ها و سقف تعهدات آن را انتخاب کنید. در حال حاضر پوشش‌های بیمه تکمیلی در شرکت‌های مختلف، یکسان ارایه می‌شود بنابراین سقف تعهدات است که باعث می‌شود قیمت این بیمه‌ها در شرکت‌های مختلف، متفاوت باشد. حتماً شما هم شنیده‌اید که هیچ ارزانی بی‌دلیل نیست بنابراین صرف ارزان بودن قیمت حق‌ بیمه اقدام به خرید بیمه نکنید و شرایط آن را بررسی کنید. همان طور که متوجه شدید با خرید بیمه تکمیلی، پوشش‎های بیمه پایه برای فرد باطل نمی‎شود بنابراین تنها در صورتی خرید بیمه تکمیلی عاقلانه است که از پوشش‌ها و سقف تعهدات آن مطمئن شوید.

سقف تعهدات پوشش‌های بیمه در شرکت‌های مختلف، تفاوت است. 


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


سقف تعهدات بیمه تکمیلی کوثر را بررسی کنید

قبل از این که سقف تعهدات بیمه تکمیلی کوثر را بررسی کنید ابتدا باید با طرح‌های درمانی این شرکت آشنا شوید. طرح بیمه درمان گروهی و طرح بیمه‌ای آرامش کوثر دو طرح بیمه تکمیلی در شرکت بیمه کوثر است که سقف تعهدات آن‌ها متفاوت است. در طرح بیمه درمان گروهی کارفرمایان سازمان‌ها و مؤسسات می‌توانند تمام کارکنان خود را اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند. بیمه تکمیلی کارکنان نیروهای مسلح هم معمولاً با شرکت بیمه کوثر است. طرح آرامش کوثر این شرکت مخصوص بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری‌بگیران نیروهای مسلح است. سقف تعهدات بیمه تکمیلی گروهی از طریق مذاکره و توافق بین شرکت بیمه کوثر و شرکت متقاضی تعیین می‌شود بنابراین افرادی که طرح بیمه درمان گروهی را خریداری می‌کنند می‌توانند پوشش‌های مورد نظر خود را درخواست دهند. سقف تعهدات بیمه تکمیلی کوثر در طرح آرامش هر سال اعلام همزمان با تاریخ ثبت نام آن اعلام می‌شود.

افرادی که می‌خواهند بیمه تکمیلی گروهی را خریداری کنند می‌توانند در خصوص پوشش‌ها و سقف تعهدات با شرکت بیمه مذاکره کنند.


مطلب مرتبط: آرامش خاطر با بیمه درمان کوثر


سقف تعهدات بیمه تکمیلی کوثر برای نیروهای مسلح چگونه است؟

سقف تعهدات بیمه تکمیلی کوثر برای شاغین و بازنشستگان نیروهای مسلح متفاوت است. سقف تعهدات شاغلین نیروهای مسلح بعد از ثبت درخواست و با توجه به سازمانشان تعیین می‌شود. اما سقف تعهدات بازنشستگان مطابق زیر است. همان طور که می‌بینید پوشش زایمان در این طرح ارایه نمی‌شود.

طرح آرامش کوثر در سال 97

فرانشیر بخشی از هزینه‌های درمانی است که شرکت بیمه تعهدی برای آن ندارد و پرداخت آن بر عهده خود بیمه‌گزار است. فرانشیز کلیه پوشش‎های طرح آرامش کوثر، 20 درصد از هزینه‌های درمانی است.


مطلب مرتبط: سرنخ‌هایی برای بررسی تعهدات بیمه تکمیلی نیروهای مسلح


پوشش‌هایی اصلی بیمه تکمیلی کدامند پوشش‌هایی اصلی بیمه تکمیلی کدامند

حال که تصمیم دارید بیمه تکمیلی کوثر را خریداری کنید بهتر است سقف تعهدات بیمه تکمیلی کوثر را برای پوشش‌های درمانی خود افزایش دهید و نهایت استفاده را از بیمه‌نامه خود داشته باشید. خدمات بیمه تکمیلی با پوشش‌های اصلی و فرعی ارایه می‌شود. بیمه تکمیلی 3 پوشش اصلی دارد که به طور خودکار برای همه بیمه‌نامه‌های درمان تکمیلی فعال می‌شود. جبران هزینه بستری، شیمی‌درمانی، جراحی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ‌شکن و پرداخت هزینه آمبولانس و انتقال بیمار به بیمارستان‌ها، پرداخت هزینه همراه برای افراد زیر 7 سال و بالای 70 سال از تعهدات شرکت بیمه برای پوشش‌های اصلی است.


مطلب مرتبط: موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی چگونه از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟


سقف تعهدات بیمه تکمیلی کوثر را با پوشش‌های اضافی افزایش دهید

بیمه‌شدگانی که بیمه تکمیلی را از شرکت بیمه کوثر خریداری می‌کنند می‌توانند حق بیمه اضافی پرداخت کنند و سقف تعهدات بیمه تکمیلی کوثر را افزایش دهند. به طور کلی پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی شامل موارد زیر است:

 • افزایش سقف تعهد برای عمل‌های جراحی مربوط به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع، گامانایف، قلب، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه و مغز استخوان.
 • پوشش زایمان اعم از طبیعی و سزارین. در صورت داشتن پوشش زایمان افراد می‌توانند هزینه‌های مربوط به درمان نازایی و ناباروری را نیز تحت پوشش قرار دهند.
 • پرداخت هزینه‌های پاراکلینیکی که شامل سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام‌آر‌آی، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوارعضله، نوار عصب، نوار مغز، نوار مثانه، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، آنژیوگرافی چشم، جبران هزینه خدمات آزمایشگاهی و…
 • جبران هزینه‌های اعمال مجاز سرپایی مانند گچ‌گیری، شکسته‌بندی، ختنه و تخلیه کیست و…
 • جبران هزینه مربوط به رفع عیوب انکساری چشم
 • پوشش هزینه‌های دندانپزشکی
 • پوشش دارو و ویزیت
 • جبران هزینه‌های مربوط به خرید عینک و لنز طبی و هزینه خرید عینک
 • تهیه اروتز

خدمات درمانی بیمه تکمیلی با پوشش‌های اصلی و اضافی ارایه می‌شود. برای دریافت پوشش‌های اضافی، بیمه‌گزار باید حق بیمه بیشتری پرداخت کند.


مطلب مرتبط: با بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی دندان درد خود را ریشه کن کنید.


در خصوص بیمه تکمیلی نکات زیر را نیز در نظر داشته باشید

فرقی نمی‌کند قصد خرید بیمه تکمیلی از کدام شرکت بیمه را دارید. در این بخش نکاتی را بررسی می‌کنیم که لازم است در خصوص افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی بدانید.

 • به نوع پوشش‌ها توجه کنید.
 • هزینه‌هایی که در بیمه تکمیلی پوشش داده نمی‌شوند را بررسی کنید.
 • مراکز درمانی طرف قرار داد با شرکت بیمه را در نظر داشته باشید.
 • افراد می‌توانند حق بیمه اضافی پرداخت کنند و فرانشیز بیمه تکمیلی را کاهش دهند. فرانشیز بیمه تکمیلی رابطه معکوسی با تعهدات شرکت بیمه دارد. هر چه فرانشیز بیمه تکمیلی بیشتر باشد شما هزینه‌های بیشتری را از جیب خود پرداخت می‌کنید بنابراین تعهد شرکت بیمه در مقابل شما کمتر می‎شود.
 • بعضی پوشش‌های بیمه دوره انتظار دارند یعنی به محض خرید بیمه، امکان دریافت خدمات از آن پوشش‌ها وجود ندارد و به اصطلاح آن پوشش بیمه‌ای غیرفعال است. پوشش زایمان بیمه تکمیلی دارای دوره انتظار 9 ماهه تا 1 ساله است. بنابراین این زمان را در نظر بگیرید و به‌موقع نسبت به خرید خود اقدام کنید.

فرانشیز بیمه تکمیلی معمولاً بین 10 تا 30 درصد از هزینه‌های درمانی است. 


مطلب مرتبط:حقایقی درباره فرانشیز بیمه تکمیلی


بیمیتو را می‌شناسید؟

خرید مقرون به صرفه و مطمئن هر رشته بیمه‌ای نیازمند دانستن اطلاعاتی در خصوص شرایط، پوشش‌ها و استثنائات آن بیمه است. طبیعتاً افراد از همه رشته‌های بیمه‌ای مانند بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه عمر، بیمه درمان تکمیلی، بیمه آتش‌سوزی و بیمه مسافرتی اطلاعات کاملی ندارند. بیمیتو، سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که در گام نخست اطلاعات تخصصی بیمه‌ را به زبان ساده در اختیار افراد قرار می‌دهد. از دیگر مزیت‌های خرید آنلاین بیمه می‎توان به دریافت استعلام و مقایسه شرایط و پوشش‌های بیمه بین شرکت‌های مختلف بیمه اشاره کنیم. ابزارهای بیمیتو این امکان را فراهم کرده تا پوشش‌های بیمه را متناسب با شرایط شخصی خود خریداری کنید و در نهایت بیمه‌نامه را به صورت ارسال رایگان دریافت کنید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  26 نظرات

  1. باسلام خداقوت ،ممنونم از اطلاعات جامع و کاملی که در دید مردم قرار می‌دهید، تابادیدی باز و ارامش ذهن انتخاب خودرا انجام دهند.ممنون از لطف شما، پایدار باشید،

  2. طرح ارامش طرح مطلوبیست لیکن بدلیل اینکه بابازنشستگان نظامی قرارداددارد لازم دیدم مواردی برای بهبود وموفقیت بیشتر طرح در اینده اجرایی شود 1-بازنشسته شخصیست که بیش از 55سال دارد وبایستی برای مراجعه به مراکز درمانی وپیگیری دریافت هزینه درمان یکبار به شعب ساتا مراجعه نمایدوپس از ثبت واقدامات ان 45 روز بعدوواریزهزینه درمان مجددا به ساتا وتاییدپرداخت هزینه درمان به نمایندگیهای 4گانه ساتا مراجعه وکپی هزینه درمان را به بیمه کوثر ارایه نماید تازه مشکل اغازمیشودپیدا کردن شعبه ای از بیمه کوثرکه مدارک را تحویل نمایدوپس از سه ماه بیمه کوثر هزینه را پرداخت نماید .وجدانا اگرشمای مسول بیمه کوثر 80سالتان باشد چقدر خسته میشوید مجسم کنید خانم یا اقای پیری راکه کسی را ندارد وشخصا باید این همه راه را برود ایا چه حالی پیدا میکنید شرافتا متن را در جلسه مطرح ونیز به سردار گودرزی منتقل (تا برای فیش حقوقی تجدید نظرنمایندوالله باعث زحمت وایذا خیلیها شده ) وهماهنگی فرمایید همانظور که بیمه خدمات درمانی توسط اس_ام-اس پرداخت میشودهزینه درمان طرح ارامش هم به حساب حقوقی بازنشسته طرف قرارداد پرداخت شود بخدا زحمتش یک هماهنگی تلفنی یا موقع نمازظهر ویک پیگیری یک ماهه توسط بیمه است تالوث نشود -مطلب بعد لیست مراکز درمانی پزشکان ودندانپزشکان طرف طرح ارامش است که پیشنهاد میکنم در نمایندیگها ی 4گانه ساتا وشعب ساتا در طرح واندازه مناسب شان بیمه کوثر نصب شود راستی تایادم نرفته شعب بیمه کوثر درچند نقطه شمال -شالغرب وشمال شرق مانند پاسداران یاشمیران افتتاح یا گسترش داده شود ایا بنفع کوثر نیست . خب حتما خسته وبیحوصله شدید شما فقط مطالعه فرمودیدایا منیکه با 80سال سن این راه رارفتم کوفته اززندگی بیزارنشدم -با پوزش ازاطاله مطب تشکر میکنم واعتذار لطفا امری بود 09123895101درخدمت خواهم بود

  3. طرح ارامش طرح مطلوبیست لیکن بدلیل اینکه بابازنشستگان نظامی قرارداددارد لازم دیدم مواردی برای بهبود وموفقیت بیشتر طرح در اینده اجرایی شود 1-بازنشسته شخصیست که بیش از 55سال دارد وبایستی برای مراجعه به مراکز درمانی وپیگیری دریافت هزینه درمان یکبار به شعب ساتا مراجعه نمایدوپس از ثبت واقدامات ان 45 روز بعدوواریزهزینه درمان مجددا به ساتا وتاییدپرداخت هزینه درمان به نمایندگیهای 4گانه ساتا مراجعه وکپی هزینه درمان را به بیمه کوثر ارایه نماید تازه مشکل اغازمیشودپیدا کردن شعبه ای از بیمه کوثرکه مدارک را تحویل نمایدوپس از سه ماه بیمه کوثر هزینه را پرداخت نماید .وجدانا اگرشمای مسول بیمه کوثر 80سالتان باشد چقدر خسته میشوید مجسم کنید خانم یا اقای پیری راکه کسی را ندارد وشخصا باید این همه راه را برود ایا چه حالی پیدا میکنید شرافتا متن را در جلسه مطرح ونیز به سردار گودرزی منتقل (تا برای فیش حقوقی تجدید نظرنمایندوالله باعث زحمت وایذا خیلیها شده ) وهماهنگی فرمایید همانظور که بیمه خدمات درمانی توسط اس_ام-اس پرداخت میشودهزینه درمان طرح ارامش هم به حساب حقوقی بازنشسته طرف قرارداد پرداخت شود بخدا زحمتش یک هماهنگی تلفنی یا موقع نمازظهر ویک پیگیری یک ماهه توسط بیمه است تالوث نشود -مطلب بعد لیست مراکز درمانی پزشکان ودندانپزشکان طرف طرح ارامش است که پیشنهاد میکنم در نمایندیگها ی 4گانه ساتا وشعب ساتا در طرح واندازه مناسب شان بیمه کوثر نصب شود راستی تایادم نرفته شعب بیمه کوثر درچند نقطه شمال -شالغرب وشمال شرق مانند پاسداران یاشمیران افتتاح یا گسترش داده شود ایا بنفع کوثر نیست . خب حتما خسته وبیحوصله شدید شما فقط مطالعه فرمودیدایا منیکه با 80سال سن این راه رارفتم کوفته اززندگی بیزارنشدم -با پوزش ازاطاله مطب تشکر میکنم واعتذار لطفا امری بود 09123895101درخدمت خواهم بودپی نوشتی بعنوان شما قبلا چنین مطلبی داشته اید وتکرارد است ایا اقدامی شده یا شماهم به سندروم من کارمو انجام دادم بقیه اش به چه قیمتی برای مردم تمام میشه بعضی ادارات (تاکید میکنم منظورم دولت یانظام نیست لطف کنید به حق الناس هم بیندیشید (البته ناراحتی من ازپاسخیست که دریافت کردم واطمینان دارم ازیک کارمند کمسابقه است م که هدم ارتقا کیفیت ونفوذ بیشتر طرح ارامش بود نمیدانم ازروی بیحوصلگی پاسخگو این جوابو گرفتم یا بی مسولیتی ایشان .

  4. واقعا متاسفم ازینکه مشترک طرح ارامش شدم وازین ببعد هرجا اسمش برده شودلعنش میکنم وبهمه مضرات این طرح را بازگو خواهم نمود شما که ازبابت کسورات سرمایه گذاری امثال من بازنشسته در توانمند سازی تاسیس شده ایاوقت ندارید یک ایمیل را مطالعه کنید که به پاسخگو محول میکنید من این موضوع را از طریق مبادی ذیربط سازمان تا سطح وزارت دفاع وستاد کل پیگیری خواهم نمود

  5. واقعا متاسفم ازینکه مشترک طرح ارامش شدم وازین ببعد هرجا اسمش برده شودلعنش میکنم وبهمه مضرات این طرح را بازگو خواهم نمود شما که ازبابت کسورات سرمایه گذاری امثال من بازنشسته در توانمند سازی تاسیس شده ایا ,وقت ندارید یک ایمیل را مطالعه کنید که به پاسخگو محول میکنید من این موضوع را از طریق مبادی ذیربط سازمان تا سطح وزارت دفاع وستاد کل وحتی سازمان بیمه وسازمان بازرسی ووزارت دفاع پیگیری خواهم نمود من یک با زنشسته هستم وبیکران وقت دارم

  6. باسلام
   جراحی فک ولثه رابیمه نیروهای مسلح برای بازنشسته های ناجا پوشش میدهدیاخیریاحتمامیبایست بیمه تکمیلی بخریم

   • با سلام
    بله اگه جنبه زیبایی نداشته باشه و طبق دستور پزشک باشه و توسط پزشک بیمه هم تایید بشه، هزینه ش تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح هست

  7. بنده برای خانواده ام بیمه تکمیلی طرف قرارداد نیروهای مسلح که همان کوثر است انتخاب کردم سال اول که هیچ هزینه ای از بیمه مذبور نگرفته ام امسال تمدید کرده اونهم بالاترین مبلغ اما اشتباه من اونجا بود که شرایط را دقیق نخوندم برای گرفتن معرفی نامه لازک چشم از معتبر ترین پزشک مرکز پزشکی نور دیدگان اقدامات اولیه را انجام دادم دکتر بقدری دقت داره که چند بار تا مرحله جراحی آزمایشات و معاینات را تکرار کرد اما وقتی نامه داده برای دریافت معرفی نامه سرپرستی بیمه کوثر می گوید باید بروید پزشک معتمد تائید کنه تا دو میلیون هزینه را قبول کنیم اشکال اونجا است که من اشتباه کردم لطفا این مطلب برای اطلاع سایر بازنشسته ها منعکس کنید بدانند بیمه تکمیلی مختلف زیاد است انتخاب براساس شرایط داشته باشند

   • سلام،
    هزینه عمل بسته به نوع آن، پزشک و بیمارستان متغیر است. اگر بیمارستان طرف قرار داد با بیمه شما باشه نیاز به پرداخت همه هزینه‌ها نیست، اما اگر بیمارستان با بیمه شما قرارداد نداشته باشد باید اول خودتون هزینه‌ها را پرداخت کنید و بعدا اون‌ها را از شرکت بیمه دریافت کنید. بیمه کوثر در سال ۱۴۰۰ با بیمارستان عرفان طرف قرار است.

   • الهام عزیز سلام،

    تعهدات، پوشش های اضافی، سقف پرداخت‌ها، نحوه تسویه و ارزیابی خسارت و داوری و … به قرارداد شما با شرکت بیمه بستگی دارد.

  8. سلام من عمل چشم پی ارکی برا خانمم.که شماره چشمم 6 هست انجام دادم متاسفانه بخاطر درجریان نبودن گرفتن برگه قبل از عمل بااینکه تمام پرونده پزشکی کامله وبی نقصه گرفته از دکترچشم پزشک تا بیمارستان و الی اخر که مبلغش 7ملیون شد اونو ارسال کردم بازگشت خورد که بدون مهر تاییدی معتمد هست اخه شماره چشمش قبل از عمل هم عکس رنگی وهم.پرینت روپرونده هست
   موندم چکار کنم.راه حلی هست دوستان راهنماییم کنین چطور هزینه بگیرم ظلمه بخدا اخه تمام کارا انجام شده

   • سلام
    پیشنهاد می‌کنیم به نماینده بیمه تکمیلی شرکت خودتان مراجعه کنید و از ایشان بخواهید با نامه‌نگاری مراتب را به شرکت بیمه اعلام کند. امیدواریم موفق به دریافت هزینه‌ها بشوید.

  9. سلام وقت بخیر یک عرضی داشتم بنده از کارکنان شرکت بازرگانی دولتی ایران هستم بیمه تکمیلی ما کوثر میباشد میخاستم بپرسم بنده بابت روکش دندان یازده میلیون هزینه کردم میخواستم بدونم جقدر شو به من میدن

   • عبدالرضا عزیز سلام،
    با تکمیل مدارک بیمه پایه مبلغی از هزینه را به شما پرداخت می‌کند و بعد از آن بیمه تکمیلی بقیه هزینه را به شما می‌دهد. البته به شرط این که بیمه شما پوشش سمعک را داشته باشد. مبلغ پرداختی هم به قراردادتون با شرکت بیمه بستگی دارد. حتما قبل از خرید سمعک با شرکت بیمه‌اتون تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید