زمانی که حرف از سود می‌شود ناخودآگاه فکر ما سمت سود مالی می‌رود و اینکه چقدر قرار است به ارزش مادی دارایی ما افزوده شود. برای بیمه عمر هم این موضوع صادق است و وقتی حرف از سود بیمه عمر می‌زنیم می‌خواهیم بدانیم این بیمه چقدر به ارزش مادی دارایی‌های ما می‌افزاید. درباره بیمه عمر علاوه بر سود مالی باید به سود معنوی یا به عبارتی ارزش‌افزوده‌های غیرمادی آن نیز توجه کرد. در اینجا قصد داریم درباره سود بیمه عمر پاسارگاد صحبت کنیم و ببینیم این بیمه چقدر سود به بیمه‌گزاران خود اختصاص می‌دهد.


مطلب مرتبط: درباره جزئیات و مشخصات بیمه عمر بیشتر بدانیم


مزایای بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پاسارگاد

اطلاعات بیمه عمر پاسارگاد

قبل از اینکه بخواهیم درباره سود بیمه عمر پاسارگاد صحبت کنیم باید ببینیم این بیمه چه ویژگی‌هایی دارد و چه مزایایی برای بیمه‌گزار ایجاد می‌کند. در کل بیمه عمر و سرمایه‌گذاری علاوه بر اینکه پوشش‌هایی در صورت بروز خسارت ارائه می‌دهد، محل خوبی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. با پرداخت حق بیمه در طی سالیان مختلف می‌توان از پوشش‌هایی از جمله فوت بر اثر حادثه، ازکارافتادگی بر اثر حادثه، امراض خاص و… بهره‌مند شد. پس از اتمام قرارداد تمام حق بیمه‌های پرداختی به‌علاوه سود حاصل از آن‌ها به بیمه‌گزار تحویل داده می‌شود. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت بیمه عمر و سرمایه‌گذاری هزینه نیست و علاوه بر سرمایه‌گذاری، از بیمه‌گزار در برابر خطراتی در طول زندگی پشتیبانی می‌کند.

در صورتی هم که بیمه‌گزار قبل از پایان قرارداد فوت کند، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعانش تعلق می‌گیرد.

حال که با این بیمه به‌طور مختصر آشنا شدیم باید ببینیم سود آن به چه صورت است و آیا خرید این بیمه صرفه اقتصادی دارد یا خیر.


مطلب مرتبط: جزئیات و شرایط بیمه عمر پاسارگاد


سود مادی یا معنوی؟! به کدام‌یک باید توجه کرد؟

می‌توان به بیمه عمر و سرمایه‌گذاری فقط به دید یک سرمایه‌گذاری سودزا نگاه کرد و برای دست یافتن به ارزش‌افزوده مالی این بیمه را خرید؛ اما آیا این نوع نگاه به بیمه عمر و سرمایه‌گذاری درست است؟

به عقیده اغلب کارشناسان بیمه عمر نباید نگاه صرف اقتصادی به این بیمه داشت؛ چرا که شاید اگر با این نگاه این بیمه را بررسی کنیم در مقایسه با سایر نهادهای سرمایه‌گذاری ارزش‌افزوده برابر یا حتی کمتری داشته باشد. مزیت اصلی این بیمه این است که علاوه بر اینکه امکان سرمایه‌گذاری را ایجاد می‌کند، در برابر خطرات مختلفی در طول زندگی از بیمه‌گزار پشتیبانی می‌کند. برای مثال اگر بیمه‌گزاری یک قرارداد بیمه عمر 30 ساله داشته باشد که شامل پوشش امراض خاص هم باشد، درصورتی‌که در هر یک از سال‌های قرارداد دچار یکی از امراض خاص مثل سرطان شود، می‌تواند از بیمه مطابق بیمه‌نامه خسارت دریافت کند. با این وجود در پایان دوره نیز اندوخته خود را با سودهای آن دریافت می‌کند. بنابراین سود بیمه عمر فراتر از سود مالی است و در زمینه‌های دیگری هم برای بیمه‌گزار و خانواده‌اش مزیت ایجاد می‌کند.

البته پرداخت هزینه درمان بیماری مثل سرطان به‌نوعی سود مالی محسوب می‌شود؛ چون اگر بیمه‌گزار این بیمه را نداشته باشد باید تمام این هزینه‌ها را از جیب خود بپردازد.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری با پوشش‌هایش معنی پیدا می‌کند و ارزشمند می‌شود.


مطلب مرتبط: سپرده‌گذاری در بانک یا خرید بیمه عمر؟/ مقایسه بیمه عمر با بانک


انواع سود بیمه عمر پاسارگاد

بیمه عمر و سرمایه گذاری

به سپرده بیمه‌گزار در بیمه عمر پاسارگاد 2 نوع سود تعلق می‌گیرد که به شرح زیر است:

سود تضمینی بیمه عمر

یکی از انواع سود بیمه عمر پاسارگاد سود تضمینی است. این سود در واقع حداقل سودی است که به‌طور تضمینی از بیمه عمر دریافت می‌کنیم. میزان این سود معمولاً در اغلب شرکت‌های بیمه مشترک است و مقدار آن به این صورت است که در 2 سال اول قرارداد 16%، در 2 سال دوم 13% و بقیه سال‌های قرارداد 10% است.

سود تضمینی در اغلب شرکت‌های بیمه یکسان است.


مطلب مرتبط: سود تضمینی بیمه عمر؛ تضمین سرمایه‌گذاری در بیمه عمر!


سود مشارکت منافع بیمه عمر

یکی دیگر از انواع سود بیمه عمر پاسارگاد سود مشارکت منافع است. شرکت‌های بیمه از جمله بیمه پاسارگاد با استفاده از حق بیمه‌های پرداختی بیمه‌گزاران در پروژه‌ها و نهادهای مختلف سرمایه‌گذاری می‌کنند و بیمه‌گزاران را در سود حاصل از آن شریک می‌کنند. طبق قانون 85% از سود حاصل از این سرمایه‌گذاری متعلق به بیمه‌گزار است.

85% سود مشارکت منافع نهایی برای بیمه‌گزار است.

در نهایت این دو سود با یکدیگر ترکیب می‌شود و سود نهایی بیمه عمر را تعیین می‌کند. بد نیست ببینیم سود بیمه عمر پاسارگاد در سال‌های گذشته چقدر بوده است.


مطلب مرتبط: نرخ سود بیمه عمر و عوامل تأثیرگذار بر آن


سود بیمه عمر پاسارگاد در سال‌های گذشته

یکی از عواملی که باید قبل از خرید بیمه عمر حتماً به آن توجه کنیم این است که بیمه عمری که خریداری می‌کنیم در سال‌های گذشته با چه سودی قرارداد بیمه‌گزاران را تسویه کرده است. البته این موضوع دلیل نمی‌شود که در سال‌های آینده هم به همان میزان سود بدهد اما می‌تواند ملاک خوبی برای انتخاب باشد. سود بیمه عمر پاسارگاد در سال‌های گذشته مطابق جدول زیر است:

سود بیمه عمر پاسارگاد در سال های گذشته


مطلب مرتبط: وام بیمه عمر پاسارگاد؛ بدون ضامن، بدون وثیقه!


عوامل مؤثر بر سود بیمه عمر پاسارگاد

یکی از مسائل مهمی که هنگام خرید بیمه عمر مطرح می‌شود هدف از خرید این بیمه است. اگر هدف ما بیشتر سرمایه‌گذاری باشد می‌توان با رعایت نکاتی میزان سوددهی سرمایه‌گذاری در بیمه عمر را افزایش داد. این نکات برای سوددهی بیشتر بیمه عمر و سرمایه‌گذاری به شرح زیر است:

. در کل وقتی در بیمه عمر پوشش خریداری می‌کنید، ریسک شرکت بیمه افزایش پیدا می‌کند؛ چون که شرکت بیمه ریسک ناشی از خطراتی را که انتخاب کردید به عهده می‌گیرد. همین قبول ریسک توسط شرکت بیمه باعث می‌شود تا سودزایی بیمه عمر شما نسبت به حالت بدون پوشش کمتر شود. پس بیشترین سود حاصل از بیمه عمر پاسارگاد وقتی حاصل می‌شود که هیچ پوششی انتخاب نکنید. البته همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم این موضوع چندان توصیه نمی‌شود.

هر چه پوشش‌های کمتری داشته باشید، اندوخته نهایی شما در بیمه عمر بیشتر می‌گردد.


مطلب مرتبط: چقدر از معایب بیمه عمر پاسارگاد اطلاع دارید؟


. معمولاً حق بیمه را طی دوره‌های مختلفی می‌توان پرداخت کرد. در بیمه عمر پاسارگاد حق بیمه را می‌توان ماهانه، سه ماه یک‌بار، شش ماه یک‌بار و سالانه پرداخت کرد. اگر پرداخت سالانه را انتخاب کنید مشمول تخفیف‌هایی از سمت شرکت بیمه می‌شوید؛ چون که شرکت‌های بیمه ترجیح می‌دهند حق بیمه را سالانه دریافت کنند.

با پرداخت حق بیمه عمر به‌صورت سالانه تخفیف‌هایی شامل شما می‌شود.


مطلب مرتبط: چقدر سود از بیمه عمر می‌توانیم دریافت کنیم؟/ بررسی بیشترین سود بیمه عمر


میزان سود بیمه عمر پاسارگاد در سال‌های آتی

سود بیمه عمر پاسارگاد در آینده

میزان سود مشارکت منافع بیمه عمر در هرسال توسط مجمع عمومی آن شرکت در همان سال تعیین می‌شود. بنابراین اگر کسی درباره این سود در 10 سال آینده صحبت کرد و یک مقدار قطعی برای آن بیان کرد نباید حرف او را باور کرد؛ چرا که مقدار سود هرسال همان سال مشخص می‌شود و حتی از سال قبل از آن هم مشخص نیست.

از جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد می‌توان فقط به میزان سود تضمینی بیمه عمر دست پیدا کرد. در این جدول می‌توان مجموع حق بیمه پرداختی را با اندوخته این بیمه در پایان دوره مقایسه کرد و دید که با پرداخت چه مبلغی در طول سال‌های قرارداد در پایان به چه اندوخته‌ای خواهیم رسید.


مطلب مرتبط: جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد چه اطلاعاتی را ارائه می‌دهد؟


خرید بیمه عمر پاسارگاد

خرید بیمه مسافرتی رازی

با توجه به نکات ذکر شده درباره بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پاسارگاد می‌توان به این نتیجه رسید که این بیمه علاوه بر مزایای مالی، در برابر خطراتی هم از بیمه‌گزاران پشتیبانی می‌کند. همان‌طور که ذکر شد این بیمه هزینه نیست و نوعی سرمایه‌گذاری درازمدت محسوب می‌شود. اما قبل از اقدام به خرید این بیمه باید شرایط آن را به‌دقت مطالعه کرد و نسبت به آن باخبر شد. خرید آگاهانه بیمه وقتی صورت می‌گیرد که قبل از خرید، شرایط و قیمت بیمه‌های مختلف را باهم مقایسه کنید و با توجه به معیارهایی، بیمه مناسب را برای خود انتخاب کنید. اگر بخواهید خود به دنبال پیدا کردن شرایط هر بیمه بروید و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید، کار سخت و زمان بری را پیش رو دارید. اما می‌توان در این مرحله از بیمیتو استفاده کرد.

بیمیتو سامانه‌ای برای خرید آنلاین بیمه است. با بیمیتو می‌توان بیمه ثالث اینترنتی خرید، استعلام بیمه بدنه اینترنتی دریافت کرد، خرید آنلاین بیمه آتش‌سوزی انجام داد، خرید اینترنتی بیمه عمر انجام داد و برای سفرهای خود بیمه مسافرتی اینترنتی خریداری کرد.

با بیمیتو خرید بیمه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و از هرکجا که به اینترنت دسترسی دارید تجربه کنید.

19 نظرات

 1. مطالب شما بسیار مفید و پور مفهوم بوده تشکور از معلومات شماه که برای مزیایی و فرهنگ بیمه انجام دادند.
  اسم من جمعه خان منگل است آمر خریق و حادثات بیمه ملی افغان ایفای وظیفه می نمائیم چون دولت ایران مردم برادر دوست کشور افغانستان میباشد. وفرهگ بیمه در افغانستان در دهای احیر که جنگ بود فرهنگ بیمه صدمه دیده بود. در ۴ سال فرهنگ بیمه در افغانستان به بهبود می باشد.
  از شما خواهش مندیم در عرصه بیمه مار همکاری نموده ممنون سازید.

  تشکور از معلومات شما یک جهان سپاس
  بیمه ملی افغان

 2. سلام.بنده نماینده ی بیمه عمر ایران با نام « بیمه مان » هستم که انصافا کاملترین بیمه عمر موجود در کشوره….خواستم در خواست کنم که توضیح مفصلی در خصوص بیمه دولتی مان قرار دهید . بسیار بسیار سپاسگزارم

 3. سلام. بعنوان یک نماینده فروش بیمه عمر از اظهارنظر جناب رحیمی (نماینده بیمه ایران) متعجب شدم! همانطور که حرفه ای های زمینه ی بیمه اطلاع دارند، سطح توانگری بیمه ها موضوعی مهم است و تلاش تمامی شرکتهای بیمه قرار گرفتن در بالاترین سطح توانگری است که عدد 1 میباشد. سطح توانگری بیمه ایران در سال 93 عدد 2 و در سال 94 عدد 3 و در سال 95 عدد 4 میباشد که اوضاع نابسامان و نزولی بیمه ایران را نشان میدهد. چنانچه نسبت توانگري یک شرکت بيمه در سطح 5 باشد، بيمه مركزي مجاز است پروانه فعاليت موسسه بيمه را در يك يا چند رشته بيمه اي تعليق يا ابطال نمايد.بنابراین ملاحظه میکنیم که بیمه ایران برخلاف فرمایش جناب رحیمی به هیچ عنوان گزینه ی مناسبی برای خرید و استفاده نیست و فاصله ی چندانی تا قرار گرفتن در شرایط تعلیق و ابطال ندارد!! بنده متوجه ارتباط کلمه ی “انصاف” با “بیمه ایران بعنوان کاملترین بیمه!!! ” نمیشوم. دولتی بودن این بیمه هم مزیت چندانی به حساب نمی آید. وقتی شرکتی سال به سال در حال افت و سقوط باشد دیگر دولتی یا غیردولتی بودنش چه امتیازی دارد؟! از جناب رحیمی تقاضا دارم که اصرار به توضیح مفصل بیمه دولتی مان نداشته باشند و از این سایت هم انتظار دارم چنین کاری انجام ندهد. در غیراینصورت برای آگاهی مردم و جلوگیری از فریب و ضرری که همیشه متوجه مردم بدلیل نا آگاهی بوده ناچار به بیان مطلبی خواهم شد که جز در صورت ناچاری تمایلی به اطهار آن ندارم.

  • سلام دوست عزیز بیمه ایران متاسفانه بعد از ورشکستگی بیمه توسعه و تقدیم کردن این بیمه ورشکسته به بیمه ایران توانگری مالی خود را از دست داد. امیدوارم این بیمه دولتی دوباره مانند سابق رشد کند!

 4. بنده هم با نظر نماینده بیمه موافقم.متاسفانه نمایندگان برخی از شرکت‌ها فقط به استناد اینکه دولتی هستیم سعی در فروش دارند و دربسیاری از موارد روش تخریب را در بازاریابی انتخاب میکنند. اثرات منفی انتخاب استراتژی تخریب در وهله اول متوجه همان نماینده و در نهایت متوجه صنعت بیمه می شود .عاجزانه از این دسته از نمایندگان تقاضای تغییر روش فروش از تخریب سایر شرکتها و توانمدسازی خودشان در امر فروش بر مبنای رعایت اخلاق حرفه ای دارم.

  • دو سال اول 16 درصد – دو سال دوم 13 درصد و از سال پنجم تا آخر مدت قرارداد به میزان 10 درصد سود تضمینی پرداخت می شود . ضمنا همزمان از سود مشارکت در منافع هم برخوردار است که در پایان هرسال مشخص و فاصله بین سود تضمینی و سود مشارکت نیز به حساب اندوخته ریاضی و نهایتا ارزش بازخریدی بیمه نامه افزوده و منظور می گردد .
   ضمنا طی 6 سال گذشته سود پرداختی شرکت معظم بیمه پاسارگاد بالای 20 درصد بوده است .

 5. سلام وقت بخیر
  بنده بیمه تامین اجتماعی نیستم و 36 سالمه آیا میتونم بیمه عمر رو مثل پرداخت بازنشستگیه تامین اجتماعی نگاه کرد؟ یعنی مستمری گیر باشم. به نظرتون کدوم شرکت بیمه مناسب هستش برا این کار و چه نوع بیمه ای؟

  • سلام وقت شما هم بخیر
   بله شما می‌تونید بیمه عمر تهیه کنید و پس از پایان قرارداد اندوخته بیمه عمرتون رو به صورت مستمری دریافت کنید. همه شرکت‌های بیمه معتبر هستند فقط بررسی کنید کدوم شرکت بیمه پوشش‌ها و سود مورد نظر شما رو ارایه می‌کنن. شما همچنین با مراجعه به سایت بیمیتو می‌تونید شرایط بیمه عمر خودتون رو بین شرکت‌های مختلف بیمه مقایسه کنید.

  • سلام وقت شما هم بخیر
   بله می تونید. بیمه عمر مستمری هم در پایان دوره به شما میده
   بهتره وارد سایت بیمیتو بشید، اطلاعات اولیه خودتون وارد کنید و شرایط بیمه عمر شرکت های مختلف رو با هم مقایسه کنید و خودتون بهترین بیمه عمر را برای خودتون انتخاب کنین

  • سلام دوست عزیز. چراکه نه. من دفتر کارگزاری تامین اجتماعی دارم و با اشراف کامل نسبت به تامین اجتماعی ترجیح میدم بیمه عمر و تکمیل درمان انجام بدم چون هم بازنشستگی انتخابی خودم رو میده و هم امکان بازخرید داره . یعنی درصورت تمایل میتونید کنسل کنید و پولتون رو پس بگیرید .

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید