تامین هزینه‌های درمان یکی از مشکلات جوامع امروزی است به طوری که کشورهای توسعه‌یافته که از سطح رفاه اجتماعی خوبی برخوردارند هم از این امر مستثنی نیستند. هزینه‌های بیماری در مراکز درمانی خصوصی به مراتب بیشتر از مراکز دولتی بوده و نیازمند پشتوانه مالی از طرف بیماران است. در کشور ما تامین هزینه‌های درمانی بر عهده‌ی سازمان‌های خدمات اجتماعی مانند: تامین اجتماعی، خدمات درمانی، بیمه سلامت و… است که فقط بخش کمی از این هزینه‌ها را جبران می‌کنند. شرکت‌های بیمه بازرگانی هم بیمه درمان ارایه می‌دهند که پشتوانه خوبی برای بیماران است تا فرد بیمار طی روند سخت درمان بیماری خود نگران پرداخت خسارت‌های مالی نباشد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه تکمیلی آسیا را بررسی کنیم و نگاهی به پوشش‌های ارایه‌شده در این شرکت بیمه داشته باشیم.

قیمت بیمه درمان تکمیلی انفرادی


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟ 


فرق بیمه تامین اجتماعی و بیمه درمان تکمیلی چیست؟

فرق بیمه تامین اجتماعی و بیمه درمان تکمیلی چیست؟

با ارایه دفترچه بیمه تامین اجتماعی در زمان مراجعه بیمار به پزشک یا بیمارستان فقط درصد مشخصی از هزینه‌های درمان پرداخت می‌شود و بیمه‌گر پایه تعهدات کمی در مقابل بیمه‌شده دارد. بیمه تکمیلی، مازاد بیمه‌ پایه است یعنی هزینه‌های درمان ابتدا توسط بیمه‌گر پایه پرداخت می‌شود و مازاد آن به وسیله بیمه درمان تکمیلی جبران می‌شود. بیمه‌پایه برای درمان بسیاری از بیماری‌ها پوشش‌های درمانی کافی ارایه نمی‌دهد ولی برای خرید بیمه درمان تکمیلی از بعضی از شرکت‌های بیمه، داشتن بیمه پایه الزامی است.

بیمه تکمیلی، مازاد بیمه‌ پایه است یعنی هزینه‌های درمان ابتدا توسط بیمه‌گر پایه پرداخت می‌شود و مازاد آن به وسیله بیمه درمان تکمیلی جبران می‌شود.


مطلب مرتبط: راهنمایی در خصوص این که چطور بیمه تکمیلی شویم


شرایط بیمه تکمیلی آسیا را می‌شناسید؟

شرایط بیمه تکمیلی آسیا را می‌شناسید؟

بیمه تکمیلی بیمه‌شده را به صورت گروهی و انفرادی تحت پوشش قرار می‌دهد. اما شرکت‌های بیمه عمدتا بیمه تکمیلی گروهی ارایه می‌دهند و با توجه به اهداف خاص خود تمایل زیادی برای جبران هزینه‌های درمان بیمه‌شده به صورت انفرادی ندارند. شرکت بیمه آسیا هم از جمله شرکت‌هایی است که بیمه درمان تکمیلی خانواده و انفرادی ندارد. در بیمه تکمیلی گروهی شرط این است که بیمه تامین اجتماعی آن‌ها از یک کارگاه رد شود و تعدادشان از یک حد مشخصی بیشتر باشد. برای اینکه کارکنان یک سازمان به صورت گروهی تحت پوشش قرار بگیرند باید حداقل 50 نفر باشند. با بررسی شرایط بیمه تکمیلی آسیا می‌فهمیم افرادی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند می‌توانند با خرید بیمه مسافرتی، در کشور مقصد از خدمات درمانی استفاده کنند.

شرکت بیمه آسیا از جمله شرکت‌هایی است که بیمه درمان تکمیلی خانواده و انفرادی ندارد.


مطلب مرتبط: همین حالا از فواید بیمه تکمیلی استفاده کنید


شرایط بیمه تکمیلی آسیا برای ارایه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان

شرایط بیمه تکمیلی آسیا برای ارایه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان

هيچ کس قادر به پيش بيني وضعيت سلامت خود و يا نزديکان خود در آينده نيست، اما مي‌توان براي تامين هزينه‌ها و جلوگيري از بروز مشکلات اقتصادي که به علت هزينه‌هاي سرسام آور درمان بيماري ایجاد می‌شوند با راهکارهاي مناسب مثل بيمه درمان اين نگرانی را رفع نمود. شرایط بیمه تکمیلی آسیا به گونه‌ای است که بيمه شدگان در انتخاب هر يک از بيمارستان‌ها و مراکز درماني در سراسر کشور آزاد هستند. بيمه آسيا به منظور ارائه خدمات درمان و کاهش هزينه‌هاي درماني بيمه‌شدگان، با بيش از 1000 مرکز درماني اعم از بيمارستاني، تشخيصي درماني پاراکلينيکي، جراحي محدود و… در سراسر کشور قرارداد همکاری دارد. لازم به ذکر است بیمه آسیا هزينه‌هاي بيمارستاني بيمه‌شدگاني که به علت نبود امکانات لازم به خارج از کشور روانه می‌شوند در صورت تایید بیمه‌گر پایه پرداخت می‌کند. ازجمله شرایط بیمه تکمیلی آسیا برای ارایه خدمات می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

شرایط بیمه تکمیلی آسیا به گونه‌ای است که بیمه‌شدگان در انتخاب هریک از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در سراسر کشور آزاد هستند.

 • حداکثر سن بیمه‌شده برای گروه‌های کمتر از 1000 نفر 60 سال است و برای سن بیش از 60 سال با پرداخت حق بیمه اضافی تحت پوشش‌های درمانی قرار می‌گیرد.
 • بیمه‌شده حداکثر ظرف 5 روز از زمان سپری شدن در مراکز درمانی باید مراتب را به بیمه‌گر اطلاع دهد.
 • بیمه‌گر باید ظرف مدت 15 روزکاری بعد از دریافت کلیه اسناد و مدارکی که بتواند به وسیله آن میزان خسارت و حدود تعهدات خود را مشخص کند خسارت را پرداخت کند.
 • دوره انتظار: مدت زمانی است که باید از خرید بیمه بگذرد تا بتوانید از پوشش مورد نظر خود استفاده کنید. باید بدانید که تمامی پوشش‌های بیمه تکمیلی مشمول دوره انتظار است. دوره انتظار برای گروه‌های زیر 250 نفر 9 ماه و از 250 تا 1000 نفر 6 ماه و برای گروه‌های بالای 1000 نفر فاقد دوره انتظار است. 

مطلب مرتبط: از مطالعه نحوه ثبت‎نام بیمه تکمیلی تا تجربه خرید آنلاین


بیمه تکمیلی آسیا چه پوشش‌هایی در مقابل بیمه‌گزار دارد؟

 بیمه‌شدگان شامل کارکنان شاغل در سازمان‌ها، شرکت‌ها و افراد تحت تکفل آن‌ها شامل همسر، فرزندان و والدین می‌باشند که با   معرفی بیمه‌گزار تحت پوشش قرار گرفته و می‌توانند از مزایای این بیمه‌نامه استفاده نمایند. این بیمه هزینه‌های بیمارستانی و جراحی   بیمه‌شده را پرداخت می‌کند همچنین بیمه‌شده می‎تواند با پرداخت حق‌بیمه بیش‌تر پوشش‌های اضافی درمانی را خریداری کند. موارد   تحت پوشش بیمه آسیا شامل موارد زیر است:

 • تامين هزينه اعمال جراحي و بستري در بيمارستان و مراکز جراحي در اثر حادثه يا بيماري، آنژيوگرافي قلب، انواع سنگ شکن، ديسک ستون فقرات، هزينه‌هاي شيمي درماني، راديوتراپي و گامانايف.
 • تامين هزينه اعمال جراحي قلب، مغز و اعصاب (به استثناء ديسک ستون فقرات) ، پيوندها (فقط شامل ريه، کبد، کليه و مغز استخوان).
 • تامين هزينه‌هاي زايمان طبيعي و سزارين.
 • تامين هزينه انتقال بيمار با آمبولانس در داخل و خارج شهر، به شرط بستري در بيمارستان.
 • تامين هزينه‌هاي رفع عيوب انکساري چشم براي اصلاح موارد نزديک بيني، دوربيني و آستيگماتيسم.
 • تامين هزينه‌هاي پاراکلينيکي شامل انواع اسکن، سونوگرافي، ام آر آي، انواع آندوسکوپي، اکوکارديوگرافي، ماموگرافي، دانسيتومتري، تست ورزش، نوار (اعم از عضله، عصب، مغز، قلب، مثانه)، آنژيوگرافي چشم، شنوايي سنجي، بينايي سنجي، هولتر مانيتورنينگ قلب، انواع گرافي، فيزيوتراپي.
 • تامين هزينه جراحي‌هاي مجاز سرپايي مانند شکستگي‌ها، گچ‌گيري، ختنه، بخيه، کرايوتراپي، اکسيزيون ليپوم، تخليه کيست، ليزر درماني و بيوپسي.
 • ارائه پوشش هاي اضافي ديگر (نظير پوشش هزينه هاي دندانپزشکي، عينک، سمعک، ويزيت و دارو) 

مطلب مرتبط: موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی چگونه از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟


شرایط بیمه تکمیلی آسیا برای دریافت هزینه‌های بیماری

شرایط بیمه تکمیلی آسیا برای دریافت هزینه‌های بیماری

بيمه‌شدگان به دو روش مي‌توانند از مزاياي اين بيمه نامه استفاده نمايند و هزینه‌های درمانی خود را از بیمه آسیا دریافت کنند.

استفاده از خدمات مراکز درماني و بيمارستان هاي طرف قرارداد بيمه آسيا:

بیمه‌شده برای استفاده از خدمات پزشکی باید قبل از مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد نسبت به دریافت معرفی‌نامه اقدام کند. برای این‌کار باید به يکی از شعب شرکت بيمه آسيا و يا واحدهاي صدور مراجعه کرده و مدارک خواسته‌شده را ارائه دهد و پس از گرفتن معرفی‌نامه نسبت به درمان خود اقدام  نمايد.

بیمه‌شده برای استفاده از خدمات پزشکی باید قبل از مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد معرفی‌نامه دریافت کند.

مدارک لازم برای صدور معرفینامه به شرح زیر است:  

 • تصویر کارت ملی بیمه شده اصلی
 • اصل و تصویر دفترچه بیمه‌پایه بیمه‌شده اصلی و بیمار
 • اصل و تصویر شناسنامه بیمه‌شده اصلی و بیمار
 • اصل و تصویر دستور پزشک معالج مبنی بر نوع بیماری یا عمل جراحی یا خدمات تشخیصی درمانی در مرکز مورد نظر
 • ارائه اصل شناسنامه بیمه‌شده مبتلا به بیماری خاص

استفاده از خدمات مراکز درماني و بيمارستان‌هاي غير طرف قرارداد بيمه آسيا:

شرایط بیمه تکمیلی آسیا برای بيمه‌شدگانی که به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد مراجعه‌ می‌کنند به صورتی است که باید پس از پرداخت هزینه‌ها و تسویه حساب با مراکز درمانی، اصل مدارک را به بیمه‌گر پایه تحویل ‌دهند. سپس کپی برابر با اصل مدارک لازم را به همراه چک دریافت شده از ‌بیمه‌گر پایه به بیمه آسیا ارائه کنند. بیمه آسیا مازاد هزینه‌های پزشکی را مطابق تعهدات ‌بیمه‌نامه به ‌بیمه‌شده پرداخت می‌نماید.

درمان کارت بيمه آسيا

با مطالعه شرایط بیمه تکمیلی آسیا می‌فهمیم این شرکت برای بیمه‌شدگان خود در مواقع اورژانس يا روزهاي تعطيل و ساعات غيراداري با درمان کارت بیمه آسیا خدمات ارایه می‌دهد. با در دست داشتن این کارت بیمه‌شده به مراکز درماني طرف قرارداد مراجعه نموده و از خدمات اين مراکز مطابق با شرايط قرارداد استفاده می‌کند و در اولين ساعات وقت اداري روز بعد به شعب بيمه آسيا مراجعه کرده و معرفی‌نامه دریافت می‌کند.


مطلب مرتبط: مدارک بیمه تکمیلی / چیزی را از قلم نیندازید.


با بیمیتو با آرامش‌خاطر درمان شوید

توجه و انتخاب روشی که بیمه‌شده را به شکل آسان و مطمئن تحت پوشش قرار دهد اهمیت زیادی دارد. برای اینکه سلامتی خود را بیمه کنید می‌توانید مستقیما به مراکز بیمه‌ای سراسرکشور مراجعه کنید اما در این روش امکان مقایسه قیمت‌ها و پوشش‌های گوناگون شرکت‌های مختلف بیمه‌ای به طور هم‌زمان وجود ندارد. برای صرفه‌جویی در زمان توصیه ما به شما خرید آنلاین بیمه است. خرید آنلاین بیمه امکان استعلام قیمت را برای شما فراهم می‌کند و باعث می‌شود نسبت به خرید خود اطمینان داشته باشید. برای این کار کافی است به سایت بیمیتو مراجعه کنید و رشته‌ی بیمه‌ای مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس اطلاعات مربوط به خود را که مخصوص هر رشته است وارد کرده و درگام بعد صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که بتوانید پوشش‌ها و قیمت شرکت‌های مختلف را بررسی و مقایسه کنید و نسبت به خرید رشته‌های مختلف بیمه آتش‌سوزی، بیمه عمر، شخص ثالث، بیمه بدنه، مسولیت پزشکان و بیمه مسافرتی اقدام کنید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید