بشر همواره با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده است اما بیماری بیش از سایر مخاطرات حیات انسان را تهدید می‌کند طوری که می‌توان گفت هیچ انسانی از بیماری در امان نبوده و نیست. اما روش‌هایی وجود دارد که حداقل افراد بتواند از بروز بیماری در زمان مناسبی پیش‌گیری کنند یا با دریافت حمایت های مالی برای درمان خودآسیب کمتری ببینند. بیمه نقش مهمی در تأمین بهداشت و درمان افراد جامعه ایفا می‌کند. در حال حاضر طرح‌های درمانی در بیمه تکمیلی مطمئن‌ترین راه برای جبران هزینه‌های درمان هستند. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که بیمه تکمیلی با چه شرایطی افراد را تحت پوشش قرار می‌دهد؟ قبل از پاسخ به این سوال باید بدانید از چه شرکتی قصد خرید بیمه تکمیلی را دارید زیرا شرایط بیمه تکمیلی در شرکت‌های مختلف متفاوت است. بیمه البرز در گذشته طرح‌هایی ویژه‌ای برای درمان بیماری ارایه داده است. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه تکمیلی البرز را به طور ویژه بررسی کنیم.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


شرایط بیمه تکمیلی البرز برای صدور را بررسی کنید

بیمه تکمیلی در بیمه البرز و بیشتر شرکت‌های بیمه به صورت گروهی ارایه می‌شود این شرکت طرحی برای جبران هزینه‌های درمانی افراد به صورت انفرادی ندارد. در بیمه گروهی صرفاً کارکنان سازمان‌ها موسسات و کارخانه‌ها تحت پوشش قرار می‌گیرند. برای دریافت این پوشش اعضای کارکنان و خانواده‌های آن‌ها به عنوان یک گروه بیمه می‌شوند و باید حداقل 50 نفر باشند. بیمه تکمیلی هزینه‌های پزشکی افراد را مازاد بر سهم بیمه پایه پرداخت می‌کند. بنابراین داشتن یک بیمه پایه مانند بیمه تأمین اجتماعی و خدمات درمانی، نیروهای مسلح و… برای همه بیمه‌شدگان الزامی است.

داشتن بیمه پایه برای متقاضی بیمه تکمیلی بیمه البرز الزامی است. این شرکت فقط خدمات درمانی را گروهی ارایه می‌دهد.


مطلب مرتبط: با بیمه تکمیلی بیمه البرز مقرون به صرفه بیمه شوید


شرایط بیمه تکمیلی البرز برای بیمه‌گزار

شرایط بیمه تکمیلی البرز برای بیمه‌گزار

همان طور که گفتیم شرکت‌های مختلف ممکن است شرایط متفاوتی را برای بیمه‌شدگان در نظر بگیرند. به طور کلی شرایط بیمه تکمیلی البرز برای صدور بیمه تکمیلی شامل شرایط سنی و وضعیت سلامتی است.

شرایط سنی بیمه‌شدگان: حداقل سن سرپرست خانواده در بیمه تکمیلی 18 سال است. اما شرط سنی برای کلیه بیمه‌شدگان هم مطرح است. حداکثر سن بیمه‌شدگان برای گروه‌های کمتر از 1000 نفر 60 سال است بنابراین افراد بالای 60 سال با پرداخت حق بیمه اضافی بیمه می‌شوند. بیمه تکمیلی با افزایش تعداد اعضای گروه مزایایی را برای افراد گروه در نظر می‌گیرد. یکی از این مزیت‌ها این است که برای گروه‌های بالای 1000 نفر محدودیتی برای سن بیمه‌شدگان وجود ندارد.

شرط وضعیت سلامتی: وضعیت سلامت هریک از بیمه‌شدگان ابتدا با فرم پرسشنامه سلامت بررسی می‌شود بنابراین افراد موظف هستند در مورد وضعیت جسمانی خود از جمله سوابق بیماری در کمال صداقت پاسخ بدهند. در مرحله بعد، این فرم توسط پزشک معتمد بیمه البرز بررسی می‌شود و در صورت لزوم و به تشخیص پزشک، بیمه‌شدگان آزمایش و چکاپ می‌شوند.

شرط سنی و صحت جسمانی بیمه‌شدگان از جمله شرایط بیمه تکمیلی البرز است.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیل درمان / پشتت گرمه


شرایط ثبت نام در بیمه البرز چیست؟

شرایط ثبت نام در بیمه البرز چیست؟

اگر شرایط بیمه تکمیلی البرز را دارید برای ثبت نام این بیمه ابتدا باید درخواست خود به صورت کتبی در فرم پیشنهاد بیمه که شامل اطلاعات شرکت و تعداد پرسنل می‌شود به شرکت بیمه تحویل دهید. اطلاعات بیمه‌گزار، بیمه‌شده اصلی (سرپرست خانواده) و افرادی که او به عنوان اعضای تحت تکفل خود معرفی می‌کند در این فرم تکمیل می‌شود.

در گام بعد برای ثبت نام بیمه تکمیلی البرز لازم است بیمه‌شدگان فرم پرسشنامه سلامت را تکمیل کنند این فرم شامل اطلاعاتی از قبیل سابقه بیماری بیمه‌شدگان (در صورتی که سوابقی داشته باشند)، تاریخ و مدت بروز بیماری، عوارض به جا مانده بیماری و نام پزشک معالج است. در صورت تشخيص پزشك معتمد بيمه‌گر، لازم است معاينه پزشكي با هزينه متقاضي انجام شود. بنابراین بيمه‌گزار موظف است براي تمام اعضاي گروه يا خانواده در‌خواست بيمه كند، اما بيمه‌گر می‌تواند با توجه به پرسشنامه سلامت يا معاينات انجام شده، از بيمه كردن فرد يا افرادي از گروه يا خانواده خودداري كند.

شرایط بیمه تکمیلی البرز به گونه‌ای است که بعد از بررسی این اطلاعات نرخ حق بیمه را اعلام می‌کند و در صورتی که شرکت متقاضی و بیمه البرز به توافق برسند بیمه تکمیلی صادر می‌شود.

بیمه‌شده در گام نخست برای ثبت نام بیمه تکمیلی فرم پیشنهاد بیمه و فرم پرسشنامه سلامت را تکمیل می‌کند.


مطلب مرتبط: از مطالعه نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی تا تجربه خرید آنلاین


نکات کلی شرایط بیمه‌نامه درمان تکمیلی در بیمه البرز

بعد از خرید بیمه درمان خود باید شرایط بیمه تکمیلی البرز برای استفاده از آن را بدانید. هر بیمه‌ای قوانین کلی مخصوص به خود را دارد اگر می‌خواهید از خرید بیمه خود راضی باشید حتماً این شرایط را قبل از خرید بررسی کنید. زیرا در صورتی که بعضی قوانین از طرف بیمه‌گزار رعایت نشود بیمه‌گر می‌تواند درخواست فسخ یا باطل شدن بیمه‌نامه را بدهد.

حسن نیت: بیمه‌گزار و بیمه‌شده باید به پرسش‌های بیمه‌گر با نهایت صداقت و دقت پاسخ دهند و اصل حسن نیت را رعایت کنند. اگر بيمه‌گزار در پاسخ به پرسش‌های بيمه‌گر عمداً از اظهار مطلبي خودداري كند و يا عمداً مطالب خلاف واقع را بیان كند طوری که این مطالب، موضوع خطر را تغيير داده و يا اهميت آن را در نظر بيمه‌گر کاهش دهد، بيمه‌نامه فسخ می‌‍‌‌‌‌شود.

فرانشیز: فرانشیز بخشی از خسارت است که شرکت بیمه تعهدی برای آن ندارد و پرداخت آن بر عهده بیمه‌گزار یا بیمه‌شده است. بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اضافی فرانشیز بیمه تکمیلی را کاهش دهد. در هر صورت حداقل فرانشیز 10 درصد از هزینه‌های درمانی است. فرانشيز هزينه‌هاي بيمارستاني، جراحي، زايمان و سايرهزينه‌هاي تحت پوشش در صورتی که از دفترچه درماني بيمه‌گر پايه استفاده نشود حداقل ۳۰ درصد كل هزينه‌هاي درماني است.

پرداخت حق بیمه: بیمه‌گزار باید حق بیمه را در موعدی که در بیمه‌نامه تعیین شده پرداخت کند.

دوره انتظار: دوره انتظار مدت زمانی است که بیمه‌شده نمی‌تواند از پوشش‌های بیمه‌نامه استفاده کند و با گذشت این دوره پوشش‌ها فعال می‌شوند. این دوره برای پوشش زایمان براي گروه‌هاي زير ۲۵۰ نفر ، ۹ ماه تا یک سال و از۲۵۰ نفر الي۱۰۰۰ نفر ، ۶ ماه و براي گروه‌هاي بالاي ۱۰۰۰ نفر فاقد دوره انتظار است.

در شرایط بیمه تکمیلی البرز آمده که بيمه‌گذار و يا بيمه‌شده باید حداكثر ظرف مدت ۵ روز از زمان بستري شدن هر يك از بيمه شدگان در بيمارستان و قبل از ترخيص، مراتب را به بيمه‌گر اعلام كنند.


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


شرایط دریافت خسارت از بیمه البرز 

شرایط دریافت خسارت از بیمه البرز                      

شرایط بیمه تکمیلی البرز برای بیمه‌شدگان طوری است که در انتخاب هر یک از مراکز درمانی در داخل کشور آزاد هستند. بیمه البرز هزینه‌های درمانی پوشش‌های خریده شده را پرداخت می‌کند بنابراین باید بررسي شود که آيا نوع هزينه انجام شده، جزء تعهدات مورد پوشش در بيمه‌نامه بوده يا خير؟ برای استفاده از خدمات مراکز درمانی طرف قرارداد لازم است قبل از مراجعه به مرکز درمانی از شرکت بیمه معرفی‌نامه دریافت شود. در صورتی که بیمه‌شده به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد مراجعه کند باید بعد از پرداخت هزینه‌های درمانی مدارک و صورت‌حساب‌ها را به بیمه البرز تحویل دهد. بیمه البرز بايد حداكثر ظرف مدت پانزده روز كاري پس از تاريخ دريافت كليه اسناد و مداركي كه بتواند به وسيله آن‌ها ميزان خسارت وارده و حدود تعهد خود را تشخيص دهد، خسارت را پرداخت كند.

بیمه البرز بعد از دریافت مدارک و صورت‌حساب‌های درمانی، ظرف 15 روز خسارات درمانی را پرداخت می‌کند.


مطلب مرتبط: نکات کلیدی که احتمالاً از فرم بیمه تکمیلی نمی‌دانید


تجربه خرید آنلاین در بیمیتو

اگر قصد خرید بیمه درمان تکمیلی را دارید بهتر است شرایط آن را قبل از خرید در شرکت‌های مختلف بررسی کنید. اما با مراجعه مستقیم به شرکت بیمه امکان بررسی شرایط و مقایسه پوشش‌ها و نرخ بیمه‌نامه ممکن نیست. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه‌نامه است که تمام ابزار‌های لازم برای مقایسه را ایجاد کرده است. امکان دیگری که فراهم شده، خرید آنلاین بیمه است. برای خرید بیمه تکمیلی کافی است به سایت بیمیتو مراجعه کنید و بعد از انتخاب آن، اطلاعات موردنیاز این رشته که شامل بیمه‌گر پایه و سن متقاضی می‌شود را وارد کنید بعد از انجام مقایسه از پوشش‌های بهترین شرکت بیمه استفاده کنید. در بیمتو همچنین امکان خرید بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی، حوادث، آتش سوزی و بیمه عمر وجود دارد. با کمک اینترنت تنها با چند کلیک ساده آنلاین بیمه بخرید و بیمه‌نامه خود را در محل سکونت خود دریافت کنید.

2 نظرات

  1. سلام ازاول شهریوراز طرف شرکت بیمه تکمیلی البرز شدیم میخواستم برای عمل چشم برم گفتن دوره انتظار وثبت اسامی بیمه شده ها باید بگذره..میخواستم بدونم چه مدت طول میکشه تا۱۴۰۰نفرثبت بشن اصلا دوره انتظار داره این تعداد؟

    • سلام وقتتون بخیر
      اطلاعات ثبت‌نامتون رو باید از خود بیمه البرز پیگیری کنین. دوره انتظار عمل جراحی هم 3 ماه هست که بعد از گذشت این مدت، میتونین برای جراحی‌تون اقدام کنین. بله الان دیگه در هر صورت دوره انتظار برای بیمه تکمیلی وجود داره و با افزایش تعداد اعضا هم حذف نمیشه.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید