کسانی که تصمیم به بچه‌دار شدن می‌گیرن باید از قبل به فکر نیازهای این فرزندان و هزینه‌هایی که ایجاد می‌کنند باشند. اولین هزینه‌ها از همان دوران بارداری آغاز می‌شود. زایمان چه به صورت طبیعی باشد و چه به صورت سزارین بخشی از این هزینه‌ها است که باید توسط فرد پرداخت شود. بعضی افراد برای کاهش این هزینه‌ها از بیمه درمان تکمیلی استفاده می‌کنند اما قبل از خرید بیمه درمان تکمیلی باید از قوانین و شرایط آن مطلع باشید زیرا این بیمه پوشش‌های خود را نیز با شرایط مختلفی ارایه می‌کند. آشنایی با شرایط بیمه تکمیلی برای زایمان نیز به شما در خرید و استفاده از این بیمه‌نامه کمک می‌کند.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی


مطلب مرتبط: بیمه درمان تکمیلی چیست؟


بیمه درمان تکمیلی چگونه به بیمه‌گزار کمک می‌کند؟

بیمه درمان تکمیلی چگونه به بیمه‌گزار کمک می‌کند؟

قبل از بیان پوشش و شرایط بیمه تکمیلی برای زایمان بهتر است توضیحی درباره بیمه درمان تکمیلی داشته باشیم. هزینه‌های درمانی گاه بسیار بالا است به طوری که برای درمان برخی از بیماری‌ها بسیاری از افراد قادر به تامین و پرداخت این هزینه‌ها نیستند. در این مواقع بیمه‌های درمانی می‌توانند بسیار مفید باشند. در ایران دو نوع بیمه درمانی ارایه می‌شود یکی بیمه درمان پایه که از سوی سازمان‌هایی نظیر تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و خدمات درمانی ارایه می‌شود و بیمه درمان تکمیلی که توسط همه شرکت‌های بیمه برای متقاضیان عرضه می‌شود. معمولا کسی که بخواهد از بیمه درمان تکمیلی استفاده کند باید بیمه درمان پایه را داشته باشد اما هستند شرکت‌هایی که بدون بیمه درمان پایه نیز برای متقاضیان بیمه درمان تکمیلی صادر می‌کنند.

بیمه درمان تکمیلی با پرداخت هزینه‌های مازاد درمانی تا سقف تعهدات خود به بیمه‌گزار کمک می‌کند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیل درمان / پشتت گرمه


تفاوت بیمه درمان تکمیلی و بیمه درمان پایه در چیست؟

بیمه درمان پایه هزینه‌های اولیه درمانی را پرداخت می‌کند یعنی بیمه‌گزار ابتدا باید از بیمه درمان پایه خود استفاده کند و چنانچه هزینه‌های پزشکی ایجادشده بیشتر از مقدار مورد تعهد بیمه‌های درمان پایه باشد می‌توان به کمک بیمه درمان تکمیلی این هزینه‌های مازاد را پرداخت کرد. بیمه درمان تکمیلی به صورت بیمه درمان گروهی بیمه درمان تکمیلی انفرادی و بیمه درمان خانواده ارایه می‌شود که شکل دیگری از بیمه تکمیلی انفرادی است. حالا که با بیمه درمان تکمیلی آشنا شدید می‌خواهیم درباره شرایط این بیمه و شرایط بیمه تکمیلی برای زایمان صحبت کنیم.

 بیمه درمان تکمیلی از سوی شرکت‌های بیمه ارایه می‌شود و  همه افراد به صورت گروهی و یا انفرادی این بیمه‌نامه را تهیه کنند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان راحت


هزینه زایمان در بیمارستان‌ها

هزینه زایمان در بیمارستان‌هاپرداخت هزینه زایمان به مواردی از جمله نوع بیمه درمانی و نوع بیمارستان و یا زایشگاهی که به آن مراجعه می‌شود دارد. به طور میانگین اگر در نظر بگیریم هزینه زایمان به صورت آزاد و بدون استفاده از بیمه به طور میانگین بین 4 تا 6 میلیون تومان هزینه خواهد داشت. با استفاده از بیمه‌های درمانی پایه به شرطی که در بیمارستان‌های تحت پوشش یا طرف قرارداد این بیمه‌ها زایمان انجام شده باشد، بخشی از هزینه‌های زایمان توسط این بیمه‌ها پرداخت می‌شود. در بیمارستان‌های طرف قرارداد میزان پرداختی بیمه تامین اجتماعی و بیمه‌های درمان پایه از 15 تا 30 درصد است. در ضمن این نکته نیز قابل توجه است که اگر قبل از زایمان و در طول دوران بارداری از مرخصی پزشکی استفاده می‌کنید نمی‌توانید از دفترچه درمان تامین اجتماعی خود برای درمان استفاده کنید. در اینجا باید بگوییم به کمک بیمیتو دیگر نیازی نیست که برای صدور، تعویض و تمدید اعتبار دفترچه خود به کارگزاری‌های تامین اجتماعی مراجعه کنید بلکه همه این مراحل را می‌توانید در سایت بیمیتو به صورت آنلاین انجام دهید و دفترچه را در منزل و یا محل کار خود دریافت کنید. با نگاهی به مسائل بیان‌شده متوجه نقش مهم بیمه درمان تکمیلی در پرداخت هزینه‌های پزشکی می‌شویم. حالا می‌توانیم شرایط بیمه تکمیلی برای زایمان را در چارچوب بیمه تکمیلی بررسی کنیم.

 اگر به طور متوسط هزینه درمان را 5 میلیون تومان در نظر بگیریم، بیمه درمان تکمیلی برای زایمان این هزینه را به راحتی پرداخت می‌کند.


مطلب مرتبط: با بیمه تکمیلی درمان ناباروری بچه‌دار شوید


شرایط بیمه درمان تکمیلی برای زایمان به چه صورت است؟

شرایط بیمه درمان تکمیلی برای زایمان به چه صورت است؟قبل از هر چیز برای استفاده از بیمه درمان تکمیلی باید آن را تهیه کنید. این بیمه به دو صورت ارایه می‌شود ابتدا به صورت گروهی که برای مجموعه‌های کاری بالای 50 نفر صادر می‌شود و اگر در جایی کار می‌کنید که این شرایط را دارد می‌توانید با درخواست کارفرما به شرطی که حق بیمه‌های تامین اجتماعی شما از همان محل رد شده باشد، بیمه درمان تکمیلی را برای خود و اعضا خانواده خود دریافت کنید. در غیر این صورت می‌توانید بیمه درمان تکمیلی را به صورت انفرادی و یا به صورت بیمه تکمیلی خانواده دریافت کنید. در این حالت لازم است که حق بیمه بیشتری پرداخت کنید اما در بیمه انفرادی می‌توانید پوشش‌های بیشتری را نیز دریافت کنید. اما برای استفاده از هر پوشش شرایطی لازم است. شرایط بیمه تکمیلی برای زایمان نیز به شرح زیر است:

 • مدت زمان انتظار طی شده باشد: مدت انتظار در بیمه تکمیلی به مدت‌زمانی گفته می‌شود بیمه‌نامه فعال شود و بیمه‌شده بتواند از آن استفاده کند. در واقع از زمان خرید بیمه تا زمانی که بیمه‌نامه فعال می‌شود را مدت انتظار بیمه درمان تکمیلی می‌گویند. یکی از شرایط بیمه تکمیلی برای زایمان نیز گذراندن این دوره است که بین 9 ماه تا 1 سال در نظر گرفته شده است. بنابراین باید توجه کنید که این بیمه را یک سال قبل از زایمان خریداری کنید.
 • سن بیمه‌گزار: برای استفاده از بیمه تکمیلی شروط سنی مختلفی وجود دارد اما از شرایط بیمه تکمیلی برای زایمان این است که سن خانم‌هایی که قصد بارداری دارند نباید بیشتر از 40 سال باشد. به عبارتی برای خانم‌های بالای این سن بیمه تکمیلی زایمان صادر نمی‌شود.

سن بیمه‌گزار و مدت‌زمان انتظار دو عامل تاثیرگذار در بیمه درمان تکمیلی برای زایمان هستند.


مطلب مرتبط: راه انتخاب بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان


پوشش‌های بیمه‌ای تحت شرایط بیمه تکمیلی برای زایمان

مواردی که تحت پوشش بیمه تکمیلی برای زایمان قرار می‌گیرد تنها خود زایمان نیست و موارد زیر نیز تحت پوشش قرار گرفته و هزینه‌های ایجادشده توسط بیمه تکمیلی قابل پرداخت است:

 • پرداخت هزینه‌های زایمان چه به صورت طبیعی باشد و چه صورت سزارین
 • پرداخت هزینه‌هایی که در جهت معالجه ناباروری و نازایی ایجاد می‌شود.
 • پرداخت هزینه‌های درمان نازایی به روش‌های لقاح غیر طبیعی از جمله IUI، ZIFT و GIFT
 • پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری به وسیله میکرواینجکشن‌ها و یا IVF
 • پرداخت هزینه اعمال مربوط به زایمان و درمان ناباروری
 • پرداخت هزینه‌های ماموگرافی و سونوگرافی

 بیمه درمان تکمیلی برای زایمان علاوه بر هزینه‌های زایمان هزینه‌های درمان ناباروری را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

اگر قصد خرید بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان را دارید باید شرایط شرکت‌هایی که این بیمه را به صورت انفرادی ارایه می‌دهند با هم مقایسه کنید. در ادامه می‌توانید پوشش‌ها و شرایط بیمه تکمیلی برای زایمان را در بیمه سامان و تعاون مقایسه کنید:

مقایسه بیمه تکمیلی انفرادی زایمان در بیمه سامان و تعاون


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان چه ویژگی‌هایی دارد؟


چند نکته درباره بیمه درمان تکمیلی برای زایمان

چند نکته درباره بیمه درمان تکمیلی برای زایمان

اکنون که از شرایط بیمه تکمیلی برای زایمان مطلع شوید بهتر است که نکات زیر را نیز رعایت کنید.

 • حتما دوره انتظار را در نظر بگیرید و از یک سال قبل نسبت به دریافت بیمه تکمیلی اقدام کنید.
 • بیمارستانی که برای انجام زایمان انتخاب کنید و از قبل کارهای اداری لازم جهت دریافت هزینه درمان را انجام دهید.
 • دقت داشته باشید از بیمه تکمیلی زایمان نمی‌توانید برای اعمالی مانند سقط جنین استفاده کنید و در این اعمال بیمه تکمیلی هیچ هزینه‌‌ای را پرداخت نمی‌کند.

مطلب مرتبط: با مطالعه شرایط بیمه تکمیلی سامان متعجب می‌شوید.


خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

اگر می‌خواهید اقدام به خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی کنید سریع‌ترین و راحت‌ترین شیوه، بیمیتو است. بیمیتو این امکان را به متقاضیان بیمه می‌دهد تا نه تنها خرید آنلاین بیمه‌های مختلفی مانند بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه عمر، بیمه مسافرتی و انواع دیگر بیمه‌ها را انجام دهند بلکه این مزیت را دارد تا بیمه‌گزار بتواند قبل از خرید، استعلام تهیه کند مثلاً با استعلام آنلاین بیمه آتش سوزی و یا استعلام آنلاین بیمه عمر، بیمه‌گزار  می‌تواند قیمت بیمه مورد نظر را بین شرکت‌های مختلف ببیند و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کند. بیمه تکمیلی نیز از بیمیتو قابل دریافت است و با ارایه اطلاعات اولیه، انتخاب بیمه و در نهایت پرداخت حق بیمه می‌توانید بیمه‌نامه خود را در محل کار و یا منزل خود دریافت کنید. به کمک اینترنت و از طریق امکانات بیمیتو دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه برای رفتن به کارگزاری بیمه‌های مختلف نیست و تنها با چند کلیک می‌توانید اطلاعات لازم در خصوص بیمه خود را به دست آورید و یا آن را خریداری کنید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  1 نظر

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید