امروزه افراد با آگاهی بیشتری برای حفظ سلامتی خود تلاش می‌کنند و به آن اهمیت می‌دهند. با افزایش تعرفه خدمات پزشکی افراد بیش از گذشته متقاضی دریافت بیمه درمان هستند. بیمه نقش مهمی در تأمین امنیت جامعه دارد و تأمین بهداشت و درمان هم یکی از مهمترین اهداف آن‌ است. شرایط بیمه تکمیلی در شرکت‌های مختلف متفاوت است و شاید مهمترین دغدغه متقاضی، شناخت شرایط بیمه تکمیلی در شرکت‌های مختلف باشد. بنابراین گام اول برای خرید بیمه تکمیلی، بررسی شرایط آن در شرکت‌ها است. بیمه سامان  به عنوان شرکتی که خدمات درمانی را هم به صورت گروهی و هم انفرادی ارایه می‌دهد طرفداران بسیاری دارد. بررسی شرایط بیمه تکمیلی سامان به شما کمک می‌کند تا ببینید چقدر شرایط این بیمه به شرایط شما نزدیک است.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


شرایط بیمه تکمیلی سامان را بررسی کنید

بیمه تکمیلی نوعی بیمه درمان است افراد با پرداخت حق بیمه در دوران سلامت، می‌توانند از پوشش‌های درمانی در دوران بیماری خود استفاده کنند. بیمه تکمیلی در بیشتر شرکت‌ها به شکل گروهی ارایه می‌شود اما بیمه سامان از معدود شرکت‌هایی است که دریافت این بیمه را برای متقاضی تا حد زیادی راحت کرده است و افراد را حتی به صورت انفرادی تحت پوشش‌های درمانی قرار می‌دهد.

بیمه تکمیلی هزینه‌های بیمارستانی، جراحی و دارویی بیمه‌شدگان را مازاد بر سهم بیمه پایه پرداخت می‌کند بنابراین داشتن بیمه پایه، شرط دیگر بیمه تکمیلی برای بیمه‌گزار است. اما شرایط بیمه تکمیلی سامان آسان‌تر از دیگر شرکت‌ها است زیرا این شرکت افراد را حتی بدون بیمه پایه هم بیمه می‌کند. در صورتی که فرد بیمه پایه نداشته باشد تنها 18% به مبلغ حق بیمه سالانه وی افزوده می‌شود و از خدمات درمانی این شرکت استفاده می‌کند.

افراد می‌توانند حق بیمه اضافی پرداخت کنند و بیمه تکمیلی سامان را بدون داشتن بیمه پایه خریداری کنند.


مطلب مرتبط: سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان چقدر است؟


شرایط بیمه تکمیلی سامان در بیمه گروهی و انفرادی چگونه است؟

شرایط بیمه تکمیلی سامان در بیمه گروهی و انفرادی چگونه است؟

شرایط بیمه تکمیلی سامان در بیمه گروهی و انفرادی متفاوت است. در بیمه گروهی افراد حتماً باید عضو یک مجموعه کاری باشند. بیمه گروهی کارکنان سازمان‌ها، موسسات و کارخانه‌ها را به همراه اعضای خانواده آن‌ها بیمه می‌کند و برای صدور این بیمه‌ها لازم است اعضای گروه حداقل 50 نفر باشند. افرادی که عضو سازمان و یا ارگان خاصی نیستند می‌توانند به تنهایی از طرح‌های انفرادی بیمه تکمیلی سامان شامل طرح نسیم، مهر، سروش، شمیم، وصال و عقیق استفاده کنند. اگر قصد خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان را دارید کافی است به سایت بیمیتو مراجعه کنید و قیمت و شرایط هر یک از طرح‌های گفته شده را بررسی کنید. در بیمیتو این امکان وجود دارد که مناسب‌ترین طرح را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.


مطلب مرتبط: با بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان نگران هزینه‌های درمان نباشید


شرایط بیمه تکمیلی سامان برای بیمه‌گزار چیست؟

شرایط بیمه تکمیلی سامان برای بیمه‌گزار چیست؟

از جمله شرایطی که بیمه تکمیلی برای بیمه‌گزار در نظر می‌گیرد شرایط سنی و وضعیت سلامتی متقاضیان است در ادامه شرایط بیمه تکمیلی سامان را در بیمه گروهی و انفرادی بررسی می‌کنیم.

شرط سنی بیمه‌شدگان: همه شرکت‌ها به سن متقاضی در ابتدای قرارداد توجه می‌کنند و محدودیت‌هایی برای سن افراد در نظر می‌گیرند. این محدودیت سنی در بیمه گروهی و انفرادی متفاوت است. در بیمه انفرادی افراد می‌توانند از بدو تولد تا سن 70 سالگی تحت پوشش باشند. اما حداکثر سن بیمه شده در بیمه گروهی 60 سال است البته بیمه سامان افراد بالای 60 سال را با حق بیمه اضافی بیمه می‌کند.

سابقه بیماری: بیمه سامان در بیمه گروهی و انفرادی وضعیت سلامت هر یک از بیمه‌شدگان را با استفاده از فرم پرسشنامه سلامت بررسی می‌کند و در مواردی که پزشک معتمد بیمه سامان تشخیص دهد، بیمه‌شده باید آزمایش و معاینات را انجام دهد.

دوره انتظار: دوره انتظار مدت زمانی است که پوشش‌های بیمه غیر فعال هستند و شرکت بیمه در این مدت تعهدی در مقابل بیمه‌گزار ندارد و با سپری شدن این دوره پوشش‎های بیمه فعال می‎شوند. با توجه به یکسان بودن شرایط بیمه تکمیلی سامان برای دوره انتظار در طرح گروهی و انفرادی، این دوره برای پوشش زایمان 9 ماه و برای جراحی‌ها و بیماری‌های مزمن 3 ماه است. البته در بیمه‌های گروهی با افزایش تعداد اعضا دوره انتظار کمتر می‌شود دوره انتظار برای گروه‌های زیر 250 نفر 9 ماه و از 250 تا 1000 نفر 6 ماه و برای گروه‌های بالای 1000 نفر این دوره حذف می‌شود.

فرانشیز: فرانشیز سهم بیمه‌گزار از خسارت است که شرکت بیمه تعهدی برای پرداخت آن ندارد میزان آن در بیمه‌های درمان 10 تا 30 درصد هزینه‌های درمانی است. فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی سامان برای همه پوشش‌ها 10 درصد است.

سقف تعهدات: شرایط بیمه تکمیلی سامان در بیمه گروهی تا حد زیادی وابسته به توافق بین شرکت بیمه و شرکت متقاضی است. اما در بیمه انفرادی سامان، سقف تعهدات و پوشش‌ها در قالب طرح‌های مختلف مشخص می‌شود. طرح نسیم در این شرکت ارزان‌ترین حق بیمه را دارد. بیمه سامان بیشترین سقف تعهدات خود را در طرح عقیق و با پوشش‌های کاملی ارایه می‌دهد.

بیمه سامان همه پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی را با فرانشیز 10 درصد ارایه می‌دهد.


مطلب مرتبط: حقایقی درباره فرانشیز بیمه تکمیلی


ثبت نام بیمه تکمیلی چه شرایطی دارد؟

ثبت نام بیمه تکمیلی چه شرایطی دارد؟

اگر به این نتیجه رسیدید که شرایط بیمه تکمیلی سامان به شرایط مد نظر شما نزدیک است و نیازهای درمانی شما را پاسخ می‌دهد باید با نحوه ثبت نام این بیمه‌ها آشنا شوید.

ثبت نام بیمه تکمیلی گروهی: برای ثبت نام بیمه گروهی ابتدا اطلاعات بیمه‌گزار و بیمه‌شده‌ اصلی و افراد تحت تکفل وی در فرم پیشنهاد بیمه به بیمه سامان ارایه می‌شود. در مرحله بعد وضعیت سلامتی بیمه‌شدگان در فرم پرسشنامه سلامت تکمیل شده و به شرکت بیمه تحویل داده می‌شود. پزشک معتمد بیمه سامان فرم پرسشنامه سلامت را بررسی می‌کند. نظر پزشک در مورد درخواست بیمه هر یک از بیمه‌شدگان تأثیرگزار است..

ثبت نام بیمه تکمیلی انفرادی: در این بیمه‌ها هر فرد می‌تواند به تنهایی متقاضی دریافت پوشش‌های بیمه تکمیلی باشد. برای ثبت نام بیمه تکمیلی انفرادی نیز تکمیل فرم پرسشنامه سلامت الزامی است. در این فرم اطلاعاتی از قبیل سابقه بیماری بیمه‌شدگان (در صورتی که سوابقی داشته باشند) ، تاریخ و مدت بروز بیماری، عوارض به جا مانده از بیماری و نام پزشک معالج از بیمه‌شدگان دریافت می‌شود.

برای ثبت نام بیمه تکمیلی گروهی و انفرادی سامان، تکمیل فرم پرسشنامه سلامت و فرم پیشنهاد بیمه الزامی است.

در جدول زیر شرایط بیمه تکمیلی انفرادی در بیمه سامان و تعاون مقایسه شده است:

مقایسه شرایط بیمه تکمیلی انفرادی در بیمه سامان و تعاون


مطلب مرتبط: از مطالعه نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی تا تجربه خرید آنلاین


شرایطی بیمه‌گزار برای دریافت خسارت

برای استفاده از مزایای بیمه تکمیلی قوانینی وجود دارد. شناخت این قوانین روند دریافت خسارت را برای بیمه‌شدگان آسان‌تر می‌کند.

 • بیمه‌شده قبل از مراجعه به مراکز درمانی باید بداند آیا برای خدمات مورد نیاز خود، پوشش خریداری کرده است یا نه.
 • بیمه‌شدگان در انتخاب هر یک از مراکز درمانی در داخل کشور آزاد هستند.
 • برای استفاده از مراکز درمانی طرف قرارداد، بیمه‌شده باید از شرکت بیمه معرفی‌نامه دریافت کند.
 • در صورتی که افراد به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد مراجعه کنند باید صورت‌حساب‌های درمانی را به بیمه سامان ارایه دهند و هزینه‌ها را دریافت کنند. در صورتی که از تاریخ روی فاکتور بیش از 4 ماه بگذرد امکان دریافت هزینه‌ها وجود ندارد.
 • بیمه‌شده حداکثر ظرف 5 روز از زمان سپری شدن در مراکز درمانی باید مراتب را به بیمه‌گر اطلاع دهد.
 • بیمه‌گر باید ظرف مدت 15 روزکاری بعد از دریافت کلیه اسناد و مدارکی که بتواند به وسیله آن میزان خسارت و حدود تعهدات خود را مشخص کند خسارت را پرداخت کند.
 • بیمه‌گزار بیمه سامان برای رفع نقص موارد عودتی باید حداکثر ظرف 10 روز اقدام کند.
 • بیمه‌گزار باید موارد عدم پرداختی و یا هر گونه اشکال در واریز مبالغ مندرج در گزارش سایت را حداکثر ظرف 10 روز به بیمه سامان اعلام کند.

بیمه‌شده ظرف مدت حداکثر 4 ماه وقت دارد تا صورت‌حساب‌های درمانی را به بیمه سامان تحویل دهد.


مطلب مرتبط: مدارک بیمه تکمیلی / چیزی را از قلم نیندازید.


آنلاین بیمه شوید

هر کس برای انتخاب و خرید بیمه خود شرایط و اولویت‌هایی را در نظر می‌گیرد. یک نفر می‌خواهد ارزان‌ترین بیمه را بخرد، برای یک  نفر دیگر دریافت کامل‌ترین پوشش‌ها اهمیت دارد. بنابراین لازم است افراد بتوانند قبل از خرید خود شرایط و قیمت بیمه را در شرکت‌های مختلف مقایسه کنند. اما تنها خرید آنلاین بیمه است که ابزارهای مقایسه را برای افراد فراهم کرده است. برای خرید آنلاین بیمه می‌توانید از بیمیتو استفاده کنید. بیمیتو، سامانه مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه‌نامه را از جمله بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه درمان تکمیلی، بیمه مسافرتی، بیمه حوادث و بیمه مسئولیت پزشکان را فراهم کرده است. با مراجعه به سایت بیمیتو می‌توانید قبل از خرید بیمه عمر، بیمه آتش سوزی و انواع دیگر بیمه‌ها از شرایط بیمه خود استعلام بگیرید و بهترین بیمه را با در نظر گرفتن شرایط خود انتخاب کنید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  1 نظر

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید