صنعت بیمه، صنعت پیچیده‌ای است و نام‌های برخی بیمه‌ها به گونه‌ای است که از شنیدن آن مشخص نمی‌شود دقیقاً چه نوع خدماتی برای بیمه‌گزار ارایه می‌دهد. به همین منظور این بیمه‌نامه‌ها نیازمند توضیح هستند. بیمه و شرایط بیمه تکمیلی SOS یکی از این بیمه‌ها است که ممکن است بیمه‌گزار نداند چه خدمتی را ارایه می‌کند. به همین منظور ابتدا بگذارید این بیمه را شرح دهیم. سپس شرایط بیمه تکمیلی SOS را توضیح می‌دهیم.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی


مطلب مرتبط: بیمه درمان تکمیلی چیست؟


بیمه درمان پایه چیست؟

هزینه‌های اولیه درمان توسط بیمه‌های پایه مانند بیمه تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی و دیگر بیمه‌های پایه پرداخت می‌شود. به عنوان مثال سازمان تامین اجتماعی با صدور دفترچه درمان تامین اجتماعی برای افراد تحت پوشش و خانواده‌های آنان امکان استفاده از خدمات درمانی و پزشکی را برای آن‌ها فراهم می‌کند. اگر تاکنون برای صدور، تعویض و تمدید اعتبار آنلاین دفترچه درمان تامین اجتماعی به کارگزاری‌های این بیمه مراجعه می‌کرده‌اید از این پس می‌توانید به کمک بیمیتو همه این مراحل را به صورت آنلاین انجام دهید و دفترچه بیمه خود را در محل مورد نظر خود مانند منزل و یا محل کارتان تحویل بگیرید.

بیمه‌های درمان پایه هزینه‌های اولیه درمان را پرداخت می‌کنند.


مطلب مرتبط: شناخت فوری و مهم انواع بیمه های درمانی در ایران


بیمه درمان تکمیلی چه کار می‌کند؟

بیمه درمان تکمیلی چه کار می‌کند؟

بیمه درمان تکمیلی یکی از انواع بیمه‌های درمانی است که هزینه‌های مازاد درمانی را جبران می‌کند. یعنی چنانچه هزینه‌های درمانی بیمه‌شده بیشتر از سقف پرداختی بیمه‌های درمان پایه باشد، این هزینه‌ها را بیمه درمان تکمیلی پرداخت می‌کند. بیمه تکمیلی با طرح‌های مختلفی ارایه می‌شود که سقف پرداختی و کیفیت پوشش‌های آن‌ها متفاوت است و همچنین برخی از پوشش‌ها مانند بیمه درمان تکمیلی برای زایمان دارای مدت‌زمان انتظار هستند. بیمه تکمیلی SOS از انواع بیمه‌های تکمیلی است که به طور اشتراکی بین یک کمک‌رسان و شرکت بیمه ارایه می‌شود.


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


شرکت‌های کمک‌رسان

شرکت‌های کمک‌رسان به بیمه‌شده کمک می‌کنند تا در خارج از محل زندگی و کشور خود نیز بتوانند از پوشش‌ها و مزایای بیمه‌ای استفاده کنند. اولین کمک‌رسان تلاش می‌کرد تا برای فرانسویانی که به اسپانیا سفر می‌کنند خدمات بیمه‌ای را فراهم کرده و در دسترس آن‌ها قرار دهد. اما امروزه شرکت‌های کمک‌رسان مانند بسیاری از کسب‌وکارها پیشرفت زیادی کرده‌اند.


مطلب مرتبط: نگاهی به ویژگی‌های ممتاز بیمه تکمیلی انفرادی SOS


نقش کمک‌رسان در شرایط بیمه تکمیلی SOS

کمک‌رسان‌ها امروزه با همکاری شرکت‌های بیمه به ارایه خدمات بیمه‌ای به بیمه‌گزار کمک می‌کنند تا خدمات و پوشش‌های بیمه‌ای را دریافت کنند. از آنجایی که یک شرکت کمک‌رسان، شرکت بیمه نیست حق فروش بیمه‌نامه را ندارد اما با همکاری شرکت‌های بیمه می‌تواند با حمایت از این شرکت‌ها در ارایه پوشش‌های بیمه‌ای برای بیمه‌گزار مؤثر باشد.

شرکت‌های کمک‌رسان، شرکت بیمه نیستند و نمی‌توانند بیمه صادر کنند اما با همکاری شرکت‌های بیمه از فعالیت آن‌ها حمایت می‌کنند.


مطلب مرتبط:تازه‌ترین نرخ تعرفه بیمه SOS در سال 98


شرایط بیمه تکمیلی SOS برای افراد

شرایط بیمه تکمیلی SOS برای بیمه‌گزار مانند شرایط خرید بیمه درمان تکمیلی است. در ایران تنها ارایه کننده بیمه تکمیلی SOS و خدمات آن، شرکت بیمه آسماری است که به صورت انفرادی و خانواده، گروهی و صندوق درمان بنا به خواست بیمه‌گزار عرضه می‌شود. افراد مختلفی می‌توانند مطابق شرایط بیمه تکمیلی SOS این بیمه را خریداری کنند.

شرایط برای کارفرما: افراد کارفرما می‌توانند برای مجموعه کاری خود چنانچه اعضای آن بالای 50 نفر باشند، درخواست بیمه تکمیلی SOS داشته باشند. همه کارکنانی که بیمه می‌شوند می‌توانند افراد خانواده خود را نیز تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند.

 اگر یک مجموعه کاری بالاتر از 50 نفر عضو داشته باشد، کارفرما می‌تواند برای این کارکنان بیمه درمان گروهی تهیه کند.

شرایط گروه‌های کاری: اگر تعداد افراد گروه کاری یا غیر کاری که درخواست بیمه تکمیلی SOS دارند بیشتر از 400 نفر باشند مطابق شرایط بیمه تکمیلی SOS مشمول صندوق درمان می‌شوند. صندوق درمان طرحی از بیمه تکمیلی SOS است که برای این گروه‌ها در نظر گرفته شده. افراد موظف هستند حق بیمه‌های درمانی را به این صندوق پرداخت کنند و در مقابل صندوق درمان نیز برای هر یک از افراد یک تنخواه به صورت سالانه در نظر می‌گیرد.

گروه‌های کاری بالاتر از 400 نفر می‌توانند از طرح صندوق درمان بیمه تکمیلی SOS استفاده کنند.

شرایط افراد: هر فردی که به سن قانونی رسیده باشد می‌تواند درخواست بیمه تکمیلی داشته باشد. البته همه افراد از بدو تولد می‌توانند تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار بگیرند. بیمه‌گزار می‌تواند یکی از طرح‌های بیمه درمان تکمیلی SOS به صورت انفرادی و یا خانواده را انتخاب کند.


مطلب مرتبط: بیمه درمان تکمیلی خانواده را تهیه کرده‌اید؟


شرایط بیمه تکمیلی SOS برای پذیرش درخواست

از شرایط دریافت بیمه تکمیلی SOS و هر بیمه‌نامه دیگری صداقت در پاسخگویی به فرم‌های درخواست است. همچنین متقاضیان این بیمه باید چکاپ اولیه را نیز انجام دهند. طبیعی است چنانچه بیمه‌گزار در ارایه اطلاعات خواسته‌شده از وی به عمد از بیان حقایق خودداری کند و یا اطلاعات را به صورت ناقص ارایه کند، بیمه‌گر می‌تواند بیمه‌نامه را فسخ کرده و یا تحت شرایط مخصوصی بیمه‌نامه را مجدداً پذیرش کند. چکاپ اولیه شامل تست ورزش، آزمایش خون، نوار قلب، اکو و چکاپ کلی بدن می‌شود.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی سامان SOS را با استانداردهای بین المللی بخرید


شرایط بیمه تکمیلی SOS برای استفاده از آن

شرایط بیمه تکمیلی sos برای استفاده از آن

بیمه‌شده بعد از خرید بیمه‌نامه می‌تواند در صورت نیاز از آن استفاده کند اما برای استفاده از بیمه درمان تکمیلی شرایطی وجود دارد که باید مطابق آن عمل کرد. یکی از این موارد مدت‌زمان انتظار است. شرایط بیمه درمان تکمیلی SOS برای استفاده از پوشش زایمان شامل طی کردن دوره انتظار است. دوره انتظار به زمان خرید بیمه‌نامه تا فعال شدن آن گفته می‌شود که در خصوص پوشش زایمان 9 ماه تا یک سال است. معمولاً دیگر پوشش‌های این بیمه مشمول مدت انتظار نیستند. همچنین مهم است بدانید که اگر بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه و در زمان چکاپ اولیه دارای بیماری خاصی باشد مثلاً سوابق بیماری‌های کلیوی داشته باشد، پوشش همه بیماری‌های مربوط به کلیه، مورد پذیرش بیمه واقع نمی‌شود.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان راحت


شرایط بیمه‌های درمانی

بیمه‌های درمانی پایه بیمه‌هایی هستند که سازمان‌های خاصی ارایه می‌شوند. مثلاً بیمه درمانی نیروهای مسلح توسط این سازمان و تنها برای کارکنان و خانواده‌های سازمان نیروهای مسلح صادر می‌شود. در کنار این بیمه‌ها در کشور و توسط شرکت‌های بیمه، انواع دیگر بیمه‌های درمانی نیز ارایه می‌شود مانند بیمه درمان تکمیلی. بیمه عمر نیز اگرچه بیمه‌ای درمانی نیست اما دارای پوشش‌هایی است که در زمان بیماری به بیمه‌گزار کمک می‌کند. به عنوان مثال اگر کسی که بیمه عمر را خریداری کرده است در طول مدت قرارداد دچار سکته مغزی، سکته قلبی و یا سرطان شود و یا نیاز به عمل قلب باز و پیوند اعضا حیاتی بدن داشته باشد از بیمه عمر خسارت دریافت می‌کند. همچنین چنانچه در اثر حوادث در بیمارستان بستری شده و یا از امکانات پزشکی استفاده کند، غرامت ایجاد شده مطابق پوشش‌های بیمه عمر به وی پرداخت می‌شود. شرایط بیمه تکمیلی SOS و دیگر بیمه‌های تکمیلی متغیر است. یعنی هر شرکت بیمه ممکن است چندین طرح بیمه درمان تکمیلی ارایه کند که سطح پوشش‌های آن‌ها و همچنین حق بیمه‌های پرداختی با یکدیگر متفاوت است. بنا به همین موضوع توصیه ما این است که قبل از خرید بیمه‌نامه، به شرایط این طرح‌ها توجه کنید و مطابق با نیاز خود بیمه را بخرید.

پرداخت هزینه‌های اولیه درمان به عهده بیمه‌های پایه و هزینه‌های مازاد را بیمه درمان تکمیلی پرداخت می‌کند.


مطلب مرتبط: سرنخ‌هایی برای بررسی تعهدات بیمه تکمیلی نیروهای مسلح


شرایط بیمه تکمیلی SOS و دیگر بیمه‌نامه‌ها در بیمیتو

شرایط بیمه تکمیلی sos و دیگر بیمه‌نامه‌ها در بیمیتو

در بیمیتو علاوه بر اطلاعات مختلفی که در خصوص انواع بیمه‌نامه در اختیار متقاضیان بیمه قرار داده شده است، امکان خرید آنلاین بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث و بیمه‌های اشخاص مانند بیمه عمر است. در خرید آنلاین دیگر نیازی به مراجعه حضوری به نمایندگی و کارگزاری‌های شرکت بیمه نیست و بیمه‌گزار پس از خرید می‌تواند بیمه‌نامه خود را در آدرس مورد نظر خود دریافت کند. همچنین برای این که بیمه‌گزار برای اطمینان بیشتر می‌تواند دریافت استعلام آنلاین بیمه عمر و یا استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی را انجام دهد. دریافت استعلام به بیمه‌گزار این اجازه را می‌دهد که قبل از خرید بیمه از قیمت و شرایط بیمه در بین شرکت‌های مختلف مطلع شود و بتواند بهترین بیمه مورد نظر خود را خریداری کند. پزشکان محترم نیز می‌توانند بیمه مسئولیت پزشکان را به صورت آنلاین از بیمیتو خریداری کنند. در ضمن با خرید آنلاین بیمه مسافرتی می‌توانید بیمه‌نامه خود را به صورت آنلاین دریافت کنید. 

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  20 نظرات

  1. سلام
   ممنون از مطلب خوبتون
   يك سوال دارم
   الان فرض ميگيريم من عضو بيمه اس او اس هستم به صورت انفرادي
   براي انجام اسكن به يكي از بيمارستان هاي طرف قرارداد ميروم
   ايا در زمان پذيرش كارت عضويت را ارائه كنم كافيست؟ يا بايد قبل رفتن به بيمارستان با مراجعه به سايت بيمه يا تماس تلفني با بيمه معرفي نامه دريافت كنم؟

   • سلام
    ممنون از لطف شما. بله اگر به بیمارستان‌های طرف قرارداد مراجعه کنیدارایه همون کارت کافیه اما برای اطمینان بیشتر می‌تونید به سایت کمک‌رسان بروید و درخواست معرفی‌نامه بدید و بعد با معرفی‌نامه صادر شده به بیمارستان مراجعه کنید.

  2. دوره انتظار زایمان یعنی چی؟من متوجه نشدم؟کسی ک برای اولین بار آذر ماه بیمه خریده
   برای زایمان نمیتونه ازش استفاده کنه تا ۹ ماه دیگه یعنی مثلا تا مهر سال بعد؟
   بعد دوباره آذر سال بعد باید بیمه رو تمدید کنه مجددا از زایمانش نمیتونه استفاده کنه تا مهر؟

   • با سلام.
    دوست عزیز منظور از دوره انتظاری که معمولا 9 ماه در نظر گرفته میشه، اینه که فرد حتما باید قبل از شروع بارداریش بیمه رو خریده باشه. یعنی مثلا اگه شما بیمه تکمیلی رو تو ماه آذر خریده باشین و 8 ماه بعد مثلا در ماه مرداد برای زایمان و دریافت هزینه ها اقدام کنید، برای شرکت بیمه مشخص میشه که شما در زمان خرید بیمه باردار بودید و در اون صورت هزینه ای بهتون پرداخت نمیشه و بیمه تون هم باطل میشه.
    در واقع برای استفاده از پوشش زایمان، باید حداقل 9 ماه ازصدور بیمه گذشته باشه.

   • با سلام.
    بله بیمه sos هزینه عمل اسلیو رو پرداخت میکنه. ولی این شرکت برای افرادی که قبل از خرید بیمه bmi بالای 40 داشته باشن، شرایط خاصی رو داره

   • با سلام، اگر چنانچه پرداخت بیمه سالانه ی ما ۸ روز به تعویق افتاده باشد تا بعد از ۱۰ روز میتوانیم پرداخت کنیم و موجب ابطال بیمه نمیشود؟

   • محیای عزیز سلام؛
    بیمه در اکثر موارد هزینه جراحی کوچک کردن سینه را می‌پردازد. چون این عمل نوعی عمل اصلاحی و بازسازی است، احتمال این که تحت پوشش بیمه قرار بگیرید بالا است.
    جراح از سینه‌ها عکس می‌گیرد و علائم بالینی را به تفصیل به صورت مکتوب شرح می‌دهد. کافی است این مدارک را قبل از درمان به بیمه ارائه دهید تا مطمئن شوید که بیمه چه مقدار از هزینه را پرداخت خواهد کرد.
    در هر حال حتماً قبل از اقدام برای جراحی در این باره با نمایندگی بیمه مشورت کنید.

   • مهدی عزیز سلام،
    متاسفانه ارتودنسی جزو هزینه‌های پروسه‌های زیبایی محسوب می‌شود و در بیشتر بیمه‌های تکمیلی پرداخت نمی‌شود. برای اطمینان با بیمه‌اتون تماس بگیرید.

   • آتنا عزیز سلام
    پرداخت این هزینه به قرارداد شما بستگی دارد. معمولاً اگر به خاطر زیبایی عمل انجام شود، شرکت بیمه هزینه را پرداخت نمی‌کند. برای اطلاعات دقیق با بیمه‌اتان تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید