شاید در حدود 10 سال گذشته، واژه بیمه عمر و سرمایه‌گذاری برای مردم خیلی آشنا نبود. اما امروز با وجود تبلیغات زیادی که در مورد لزوم خرید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری شده است راحت‌تر می‌توان در این مورد صحبت کرد. در مورد بیمه عمر و سرمایه‌گذاری چیزی که می‌توان به جرات گفت این است که هر کدام از ما چه از لحاظ مالی غنی باشیم و چه ضعیف، نیاز داریم تا از همین امروز به فکر آینده خود و افراد خانواده‌مان باشیم. شاید از الآن نتوانیم اتفاقات 20 یا 30 سال آینده را پیش‌بینی کنیم اما قطعاً زمانی که به سن 50 یا 60 سالگی می‌رسیم انتظار یک زندگی راحت و بی‌دغدغه را خواهیم داشت. قطعاً دوست داریم که در آن سن دیگر کار نکنیم و مستمری خوب و کافی برای یک زندگی ایده آل داشته باشیم. در کنار خودمان، زندگی فرزندانمان نیز یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های زندگی ماست. این‌که زمانی که بزرگ می‌شوند با چه سرمایه‌ای می‌توانند کار کنند یا سرمایه شروع زندگی مشترک خود را چگونه به دست می‌آورند. برای این‌که آینده راحتی داشته باشیم کمی به حال خودمان سخت بگیریم. ما در ادامه این مطلب قصد داریم به شرایط بیمه عمر دانا بپردازیم.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر دی برای متقاضیان بیمه عمر


انواع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری دانا

. بیمه عمر زمانی (بیمه عمر به شرط فوت)

. بیمه عمر مانده بدهکار

. بیمه ارمغان زندگی

کامل‌ترین بیمه عمر دانا، بیمه ارمغان زندگی است. این بیمه از دو قسمت پوشش‌ها و سرمایه‌گذاری تقسیم‌شده است. این پوشش‌ها، پوشش‌های مهم و حیاتی‌ای هستند که در هیچ بیمه دیگری حتی بیمه تأمین اجتماعی یا بیمه درمان تکمیلی به این کاملی وجود ندارد. حتی اگر بعضی از این پوشش‌ها هم در بیمه درمان تکمیلی یا تأمین اجتماعی وجود داشته باشند اما باز هم سقف تعهدات بیمه عمر و سرمایه‌گذاری برای این پوشش‌ها بیشتر هستند. در کنار این پوشش‌ها، قسمت سرمایه‌گذاری بیمه عمر و سرمایه‌گذاری هم وجود دارد که نمی‌توان واقعاً از آن چشم‌پوشی کرد.

کامل‌ترین بیمه عمر دانا، بیمه ارمغان زندگی است.


بیمه عمر دانا

بررسی شرایط بیمه عمر دانا

هر بیمه عمر و سرمایه‌گذاری با توجه به قوانین شرکت بیمه مربوطه شرایط، قوانین و مزایا خود را دارد. از آنجا که در این مطلب به بیمه عمر و سرمایه‌گذاری دانا پرداخته‌ایم، در این قسمت شرایط بیمه عمر دانا را شرح می‌دهیم:

. تعیین حق بیمه دلخواه خود: بیمه‌گزار می‌تواند با توجه به استطاعت و توانایی مالی خود، حق بیمه‌اش را انتخاب کند. حداقل حق بیمه پرداختی 50 هزار تومان و حداکثر آن سقفی ندارد.

. نحوه پرداخت حق بیمه: شرایط بیمه عمر دانا برای پرداخت حق بیمه به صورت ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه، سالانه و یکجا می‌باشد.

. مبلغ سپرده اولیه: اگر بیمه‌گزار تمایل داشته باشد می‌تواند در شروع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری خود مبلغی را به عنوان سپرده به قرارداد خودش اضافه کند.

. انتخاب مدت بیمه‌نامه: بیمه‌گزار می‌تواند بنا به صلاحدید خود مدت قرارداد بیمه عمر و سرمایه‌گذاری خود را از 5 سال تا 30 سال انتخاب کند.

. سن بیمه‌گزار یا بیمه‌شده: بیمه‌گزار یا بیمه‌شده می‌تواند از بدو تولد تا 65 سالگی تحت پوشش بیمه عمر و سرمایه‌گذاری باشد. (مدت بیمه‌نامه به اضافه سن بیمه‌گزار نباید بیشتر از 70 سال باشد.)

. درصد افزایش سالانه حق بیمه: مطابق با کم شدن ارزش پول و وجود تورم در جامعه، بهتر است برای اینکه اندوخته شما در پایان قرارداد ارزش خود را از دست ندهد درصد افزایشی سالانه برای حق بیمه خود در نظر بگیرید.

. نرخ افزایش سالانه سرمایه فوت: به مانند حق بیمه خود می‌توانید برای بالا رفتن سرمایه فوت یک نرخ افزایش سالانه برای آن در نظر بگیرید.

. انتخاب ذینفعان به دلخواه خود: بیمه‌گزار می‌تواند در قرارداد بیمه عمر خود ذینفعان خود را به ترتیب اولویت وارد کند. در صورت فوت بیمه‌گزار در مدت قرارداد، سرمایه و سود آن به ترتیب اولویت‌های وارد شده در قرارداد بین آن‌ها تقسیم می‌شود. در صورت فوت بیمه‌شده اگر ذینفعان مشخص نشده باشند، سرمایه بین وراث قانونی بیمه‌گزار به نسبت سهم‌الارث تقسیم خواهد شد. اگر ذینفعان تعیین‌شده باشند اما میزان سهم آن‌ها مشخص نشده باشد، سرمایه بیمه به قسمت مساوی بین آن‌ها تقسیم خواهد شد.

. یکی دیگر از شرایط بیمه عمر دانا این است که اگر حق بیمه زودتر از موعد سررسید پرداخت شود، سود آن به‌صورت روزشمار محاسبه‌شده و به اندوخته بیمه‌نامه اضافه می‌شود و در صورت تأخیر در پرداخت حق بیمه، سود از تاریخ واریز وجه محاسبه شده و موجب کاهش اندوخته می‌شود.

پوشش‌های این بیمه نیز در دل شرایط بیمه عمر دانا قرار دارد که به شرح آن‌ها نیز می‌پردازیم:

. سرمایه فوت: پرداخت سرمايه فوت به ذینفعان در صورت فوت بیمه‌شده به‌صورت يكجا (علاوه بر اندوخته)

. پوشش فوت ناشی از حادثه: این پوشش شامل پرداخت سرمايه فوت ناشي از حادثه تا چهار برابر سرمايه بيمه عمر (علاوه بر مورد قبل) می‌شود. این پوشش شامل مرگ بر اثر خودکشی، استعمال مواد مخدر، ارتکاب جرم و جنگ نمی‌شود.

. پوشش نقص عضو بر اثر حادثه: این پوشش شامل پرداخت سرمايه بيمه تعیین‌شده در صورت نقص عضو جزئي، کلی‌و دائم ناشي از حادثه می‌شود.

. پرداخت هزینه پزشکی ناشی از حادثه: این پوشش شامل پرداخت هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه تا سقف 10% سرمایه بیمه عمر می‌شود.

. معافيت از ادامه پرداخت حق بيمه در صورت ازکارافتادگی كامل و دائم بیمه‌شده: شرایط بیمه عمر دانا برای معاف شدن بیمه‌گزار از پرداخت حق بیمه به این صورت است که اگر ازکارافتادگی بیمه‌گزار برای پزشک معتمد تائید شود طبق این پوشش، بیمه‌گزار تا پایان قرارداد خود از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود. همه موارد قرارداد پابرجا خواهند ماند و بیمه‌گزار تا پایان قرارداد می‌تواند از تمام خدمات بیمه عمر خود استفاده کند.

. پوشش امراض خاص: این پوشش شامل پرداخت هزینه‌های درمان بیماری‌های خاص شامل: سكته قبلي، سكته مغزي، سرطان، پيوند اعضاء و عمل جراحي كرونر قلب باز (معادل 30% سرمايه بيمه عمر ) می‌شود.

پوشش امراض خاص شامل هزینه درمان بیماری های سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، پیوند اعضاء و عل جراحی کرونز قلب باز می‌شود.

. پوشش ازکارافتادگی کامل: این پوشش شامل پرداخت مستمری به بیمه‌شده در صورت ازکارافتادگی کامل و دائم بیمه‌شده می‌شود.


مطلب مرتبط: بررسی گام به گام شرایط بیمه عمر پارسیان


پوشش های بیمه عمر دانا

مزایای بیمه عمر و سرمایه‌گذاری دانا

. پرداخت وام از محل اندوخته به بیمه‌گذار بعد از 2 سال: شما بعد از پایان 2 سال می‌توانید از صندوق ذخیره خود تا 90 درصد اندوخته خود را وام بگیرید.

. امكان بازخريد نمودن بیمه‌نامه: شما در هر زمان می‌توانید بدون پرداخت جریمه اعلام بازخرید کنید و اندوخته خود را به‌صورت یکجا دریافت نمایید.

. پرداخت اندوخته بیمه‌نامه به‌صورت يكجا يا به‌صورت مستمري در پايان مدت بیمه‌نامه به استفاده‌کننده: شما در انتهای قرارداد خود می‌توانید به‌صورت دلخواه، اندوخته و سود آن را یا به‌صورت یکجا و یا به‌صورت مستمری دریافت کنید.

. پرداخت سود مشاركت در منافع: علاوه بر سود تضمینی که هر سال به اندوخته شما تعلق می‌گیرد، 85% سود مشارکت شرکت بیمه‌گر در سرمایه‌گذاری‌های مختلف سالانه به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد.


مطلب مرتبط: آگاهی از شرایط بیمه عمر آسیا برای انتخابی آگاهانه


در این مطلب با شرایط بیمه عمر دانا، مزایا و پوشش‌های بیمه‌ای آن آشنا شدیم. شما می‌توانید برای خرید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری خود از سامانه اینترنتی بیمیتو اقدام کنید.

برای استعلام بیمه عمر و سرمایه‌گذاری موردنظر خود کافی است مدت قرارداد، مبلغ حق بیمه پرداختی و درصد افزایش سالانه آن را در سایت بیمیتو وارد کنید. از جدول باز شده می‌توانید جزئیات بیمه عمر و سرمایه‌گذاری خود را تا سال آخر قرارداد خود مشاهده کنید. شرکت‌های بیمه‌گر مختلف را باهم مقایسه کنید. از کارشناسان بیمیتو برای یک خرید آگاهانه راهنمایی بگیرید.

در کنار بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، برای خرید سایر بیمه‌های موردنیاز خود هم می‌توانید از طریق سایت و اپلیکیشن بیمیتو اقدام کنید. امکان خرید بیمه شخص ثالث و بدنه خودرو، بیمه موتورسیکلت، بیمه مسافرتی خارج از کشور، بیمه آتش‌سوزی منزل و بیمه مسئولیت پزشکان در سامانه اینترنتی بیمیتو وجود دارد.

همچنین دیگر نیازی نیست برای صدور، تعویض و تمدید دفترچه‌های تأمین اجتماعی خود صف‌های طولانی را تحمل کنید. فقط کافی است با دسترسی به اینترنت در هر جا و هر زمانی که هستید درخواست خود را از سایت بیمیتو ثبت کنید.

16 نظرات

 1. سلام من درحدووددرحدود6ماه،خودم و2نفراعصای خانواده بیمه عمر پرداخت نمودم وبنا به دلایل شخصی نتوانستم درحدود2ساله پرداخت نکردم میتونم پولهایی واریزی را از شرکت مطالبه وس بگیرم

  • سلام
   بله می‌تونید حق بیمه‌های پرداختی رو مطالبه کنید همچنین می‌تونید با پرداخت مجدد حق بیمه همچنان بیمه‌نامه رو ادامه بدید!

  • سلام. امکان ادامه دادن بیمه‌نامه وجود داره اما در میزان سوددهی ممکنه تغییراتی ایجاد بشه چون میزان سود بر اساس هر سال محاسبه می‌شه. به هر حال بهتره بیمه‌نامه رو ادامه بدین و با نماینده‌ای که از اون بیمه خریدین نیز تماس بگیرین و شرایط‌تون رو اعلام کنین.

 2. سلام. آیا بیمه عمر ارمغان زندگی طرح زنان خانه دار با ورودی حق بیمه 2ملیون سالیانه تا 15سال بیمه گذار پرداخت میکند و پانزده سال مابقی را بیمه گر پرداخت میکند و در پایان 30 سال هم حدود 1میلیاردو800میلیون بیمه گذار دریافت میکنه؟ این تا چقدر صحت دارد؟

  • سلام
   تعیین مبالغ پرداختی به عنوان حق بیمه و پرداخت حق بیمه به عهده بیمه‌گزار است و بیمه‌گر به هیچ وجه حق بیمه پرداخت نمی‌کنه. تنها در صورتی که بیمه‌گزار حق بیمه‌شو نپردازه از روی اندوخته بیمه عمر ااون تا مدتی حق بیمه‌شو کسر می‌کنه که باعش کاهش سوددهی و کاهش اندوخته بیمه عمر می‌شه.

 3. با سلام بنده 9 ساله که بیمه عمر هستم حدود 4سال بیمه عمر پرداخت کردم و 5ساله بیمه پرداخت نکردم حدود 1ساله که دچار بیماری سرطان شدم الان میتونم کل اقساط 5ساله معوق رو یکجا پرداخت کنم و بیمه من ادامه پیدا کنه و اگر اتفاقی افتاد بیمه غرامت من رو به خانواده ام پرداخت میکنه.

  • با عرض سلام.
   طبق قوانین رایجی که برای بیمه عمروجود داره، شرکت بیمه اقساط عقب افتاده رو از اندوخته بیمه نامه شما (یعنی حق بیمه هایی که قبلا پرداخت کردید) کسر میکنه و بیمه نامه رو ادامه میده. ولی اگه تعداد این اقساط پرداخت نشده زیاد باشه و اندوخته بیمه نامه شما هم تموم شده باشه، بیمه نامه باطل میشه.
   شما باید برای پیگیری وضعیت بیمه نامتون به شعب یا نمایندگی بیمه ما مراجعه کنید

 4. سلام من بیمه عمر و پس اندازدانا طرح ارمغان زندگی ثبت نام‌کردم وحدوددوساله دارم ماهانه 55هزارتومان پرداخت میکنم مدت قراردادم پنچ ساله زدم خواستم بدونم اخرپنچ سال چه مبلقی روبه صورت یکجابهم میدن ممنون.

  • با سلام.
   متاسفانه از اونجایی که هم حق بیمه تون مبلغ بسیار پایینیه و هم مدت بیمه نامه کوتاهه، در نهایت فکر نمیکنم مبلغ قابل توجه و راضی کننده ای رو دریافت کنید.
   ضمنا محاسبه سرمایه بیمه عمر به عوامل زیادی بستگی داره و فقط توسط شعب یا نمایندگی های شرکت بیمه تون انجام میشه

  • با سلام.
   بله اگه پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه در بیمه نامه تون باشه، میتونید هزینه های پزشکی تون رو از بیمه دریافت کنید

 5. سلام من تازه برای هر دو دخترم بیمه دانا رد کردم و قصدم این بود که بعد تکمیل بینه یعنی بیست سال بتونن حقوق بگیرن اون کسی که بیمه رو درست کرد برام گفت اینجوریه ۸الا میگن که نه دروغ میگن این فقط یه سپردیه که در آینده یا میتونی کل پولت بگیری یااینکه حقوق ناچیزی دریافت کنی طلفا بگید آیا صحت داره که این بیمه بعد تکمیلی حقوق داره یا اگر داره مبلغش تا چقدره من واقعا نگرانم چون هدفم تامین آیندوش بود و حالا نمیدونم کار کنم

  • با سلام.
   دوست عزیز توی بیمه عمر، مبلغی که در نهایت از بیمه دریافت می کنید، کاملا به این بستگی داره که چه مبلغی رو به عنوان حق بیمه پرداخت کردین.
   حقیقت اینه که اگه حق بیمه عدد پایینی نسبت به تورم موجود باشه، مبلغی که در نهایت بیمه عمر بهتون پرداخت میکنه, عدد قابل توجهی نیست. ولی برای حق بیمه های بالاتر، سود بیشتری تعلق میگیره و میشه به عنوان یه سرمایه گذاری خوب روی بیمه عمر حساب کرد.
   ضمنا سرمایه نهایی بیمه عمر رو شما می تونید به صورت یک جا دریافت کنید، و یا از بیمه بخواید که همون مبلغ رو به صورت مستمری ماهیانه بهتون پرداخت کنه. یعنی در هردو روش مبلغش فرقی نداره.
   پیشنهاد می کنم اگه حق بیمه ای که تعیین کردید، مبلغ پایینیه، به شعب بیمه دانا مراجعه کنید و حق بیمه رو افزایش بدید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید