اگر متوجه شوید که تنها با پرداخت مبلغی اندک آن هم به صورت سالانه می‌توانید هم سرمایه‌گذاری مطمئنی داشته باشید و هم خود را در مقابل خطرات و خسارات وارد شده ایمن کنید، احتمالاً کنجکاو می‌شوید که اطلاعات بیشتری را به دست آورید و بدانید چطور چنین چیزی ممکن است. چیزی که بیان کردیم، بیمه عمر یا بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که در آن بیمه‌گزار با حق بیمه پرداختی اندکی می‌تواند از پوشش‌های وسیع بیمه عمر و از مزایای مالی آن مانند سود بیمه عمر نیز استفاده کند. بیمه عمر در هر شرکت شرایط مخصوص به خود را دارد. شرایط بیمه عمر دی بررسی همین شرایط در بیمه دی است و برای آگاهی از آن می‌توانید در ادامه مطلب همراه ما باشید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر دی حمایت‌کننده بیمه‌گزار و خانواده او

شرایط بیمه عمر دی به طور عمومی

بیمه عمر دی زندگی افراد را بیمه می‌کند. مطابق قرارداد بیمه عمر دی، متقاضی بیمه عمر موظف است مبالغی را به عنوان حق بیمه تعیین و در فواصل زمانی منظم به طور مرتب پرداخت کند؛ در مقابل بیمه عمر دی نیز موظف است در صورت فوت عادی بیمه‌گزار به ذی‌نفعان او مبلغ سرمایه فوت را پرداخت کند. همچنین در صورتی که بیمه‌گزار از پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر استفاده می‌کند، در صورت بروز هرکدام از حادث تحت پوشش، بیمه عمر موظف به پرداخت خسارت نسبت به بیمه‌گزار و یا ذی‌نفعان او است. در کنار استفاده از پوشش‌های بیمه عمر، امکان دریافت وام یا برداشت از موجودی نیز برای بیمه‌گزار فراهم است. حق بیمه‌های پرداختی به همراه سود بیمه عمر که شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت می‌‎شود در پایان قرارداد به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. برای این که از نرخ سود دریافتی خود از بیمه عمر مطلع شوید می‌توانید از بیمیتو استعلام آنلاین بیمه عمر تهیه کنید. همچنین در بیمیتو می‌توانید استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و دیگر بیمه‌نامه‌ها را نیز دریافت کنید. بیمیتو نه تنها امکان خرید آنلاین انواع بیمه مانند بیمه مسافرتی، بیمه بدنه و یا بیمه شخص ثالث را فراهم کرده است بلکه بیمه‌گزار می‌تواند از طریق آن دیگر فعالیت‌های بیمه‌ای خود را نیز انجام دهد. مثلاً افرادی که تحت پوشش تامین اجتماعی هستند به راحتی و به صورت آنلاین می‌توانند مراحل صدور، تعویض و تمدید اعتبار دفترچه بیمه خود را انجام دهند و بنا به انتخاب خود، دفترچه بیمه را در محل کار و یا منزل خود و یا حتی نزدیک‌ترین کارگزاری به خود دریافت کنند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای انجام این امور نیست.

بیمه‌گزار با تهیه بیمه عمر می‌تواند در بلندمدت از مزایای آن استفاده کند و در این زمان چنانچه برای وی حادثه‌ تحت پوششی رخ دهد، بیمه عمر دی با پرداخت مبالغی به بیمه‌گزار و یا ذی‌نفع او نقش حمایتی خود را ایفا می‌کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر دی سرمایه‌ای برای فردا


شرایط بیمه عمر دی برای بیمه‌گزار

همه افراد می‌توانند از بدو تولد بیمه عمر شوند اما شرایط بیمه عمر و استفاده از آن برای هر کس متفاوت است. افرادی می‌توانند به عنوان بیمه‌گزار درخواست بیمه عمر ارایه دهند که دارای شرایط زیر باشند:

  • بیمه‌گزار باید به سن قانونی برای درخواست بیمه عمر و ثبت قرارداد رسیده باشد اما بیمه‌گزار می‌تواند برای افراد خانواده خود از بدو تولد بیمه عمر تهیه کند.
  • سن بیمه‌گزار نباید بیشتر از 65 سال باشد و همچنین مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد بیمه عمر نباید بیشتر از 70 سال شود.
  • اگر بنا به سن بیمه‌گزار نیاز به انجام معاینات پزشکی باشد، بیمه‌گزار موظف به انجام این معاینات و ارایه گزارش و مدرک آن به بیمه دی در زمان عقد قرارداد است.
  • بیمه‌گزار باید اطلاعات لازم را به صورت شفاف و صادقانه در اختیار بیمه عمر دی قرار دهد.
  • بیمه‌گزار لازم است در زمان عقد قرارداد مقدار دقیق حق بیمه پرداختی و شیوه پرداخت یا بازه زمانی پرداخت را مشخص کند.
  • بیمه‌گزار باید در زمان عقد قرارداد و درخواست بیمه عمر، تعداد و کیفیت پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر و همچنین مقدار سرمایه فوت را مشخص کند.
  • بیمه‌گزار باید در زمان قرارداد به طور دقیق شغل و ذی‌نفع خود را مشخص کند و همین‌طور در قسمت اطلاعات پزشکی اگر دارای سوابق بیماری است، مدارک پزشکی لازم را به شرکت بیمه ارایه کند.

 نکته‌ای که بیمه‌گزار باید در نظر داشته باشد این است که طبق شرایط بیمه عمر دی امکان استفاده از همه پوشش‌های تکمیلی برای همه افراد در هر سنی و یا از بدو تولد امکان‌پذیر نیست. لذا باید نسبت به شرایط پوشش‌هایی که انتخاب می‌کند آگاه باشد.

سن عامل مهمی در پذیرش درخواست بیمه عمر و استفاده از پوشش‌های آن است که بیمه‌گزار باید در زمان خرید به این موضوع توجه داشته باشد.


مطلب مرتبط: پاسخ به سؤالات بیمه عمر شما


شرایط بیمه عمر دی در استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای

شرایط بیمه عمر دی در استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای

هریک از پوشش‌های بیمه عمر دی دارای شرایطی است که همان‌طور که گفتیم بیمه‌گزار باید از قبل نسبت به آن آگاه باشد. در کنار سرمایه فوت عادی که پوشش اصلی بیمه عمر است، پوشش‌های دیگری نیز وجود دارد که انتخاب آن‌ها به عهده بیمه‌گزار است و بستگی دارد که وی بنا به نیازش کدام یک را انتخاب کند. همچنین کیفیت این پوشش‌ها نیز به انتخاب بیمه‌گزار بستگی دارد. در بیمیتو می‌توانید کیفیت هریک از این پوشش‌ها را در زمان استعلام و یا خرید آنلاین بیمه عمر مشاهده کنید و هرکدام را که مایل باشید انتخاب نمایید. برای آشنایی بیشتر در اینجا نیز به تفکیک شرایط این پوشش‌ها را شرح می‌دهیم.

پوشش اصلی

شرایط پوشش سرمایه فوت عادی: شرایط بیمه عمر دی برای استفاده از پوشش فوت عادی برای همه افراد بیمه‌گزار و یا بیمه‌شده یکسان است و در صورت فوت در طول مدت قرارداد، بیمه دی موظف است که سرمایه فوت را به ذی‌نفعان آن‌ها پرداخت کند.

پوشش‌های تکمیلی

در استفاده از پوشش‌های تکمیلی شرط سنی یکی از معیارهای مهم است. بنابراین دقت کنید که اگر افرادی را می‌خواهید به عنوان بیمه‌شده تحت پوشش قرار دهید از نظر سنی شرایط استفاده از این پوشش‌ها را داشته باشند.

شرایط پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: غرامت فوت در اثر حادثه، زمانی به ذی‌نفع بیمه‌گزار پرداخت می‌شود که وی در اثر حادثه فوت شود. خسارت فوت در اثر حادثه تا 3 برابر سرمایه فوت عادی است. شرط سنی برای استفاده از این پوشش این است که سن افراد بیمه‌شده و یا بیمه‌گزار بیشتر از 4 سال باشد.

شرایط پوشش هزینه‌های پزشکی: بیمه‌گزار و یا افراد بیمه‌شده برای استفاده از این پوشش باید بالاتر از 4 سال سن داشته باشند. این پوشش، هزینه‌های ناشی از بستری یا استفاده از خدمات درمانی بیمه‌گزار را پرداخت می‌کند.

شرایط پوشش امراض خاص: شرایط استفاده از این پوشش این است که افراد بیمه‌شده بالاتر از 4 و کمتر از 60 سال سن داشته باشند و در طول مدت قرارداد دچار امراض خاص شده باشند.

شرایط پوشش نقص عضو دائم ناشی از حادثه: شرط استفاده از این پوشش نیز سن بیمه‌گزار است که باید 4 سال به بالا باشد.

شرایط پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: از شرایط بیمه عمر دی برای استفاده از این پوشش این است که بیمه‌گزار به سن کار رسیده باشد. یعنی تنها افراد بیمه‌گزار و یا بیمه‌شده‌ای که سن آن‌ها بین 18 تا 60 سال است تحت این پوشش قرار می‌گیرند و می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

شرایط بیمه عمر دی برای استفاده از پوشش‌های تکمیلی این است که حوادث تحت پوشش باید در طول مدت‌زمان قرارداد اتفاق افتاده باشد. همچنین پوشش‌های تکمیلی باید در زمان خرید بیمه عمر توسط بیمه‌گزار انتخاب شده باشند.

پوشش‌های تکمیلی برا ی پوشش‌دهی بهتر بیمه عمر و بالابردن کیفیت آن در نظر گرفته شده است. بهتر است بیمه‌گزار بنا به نیاز و شرایط خود نسبت به انتخاب آن‌ها اقدام کند.


مطلب مرتبط: معتبرترین بیمه عمر را تشخیص دهیم.


به کمک بیمیتو می‌توانید از آخرین نرخ انواع بیمه‌نامه مطلع شوید. همچنین امکان مقایسه‌ای که در بیمیتو وجود دارد به کاربر کمک می‌کند تا شرایط بیمه‌ای که می‌خواهد را در بین شرکت‌های مختلف بررسی کند و مناسب‌ترین بیمه را با توجه به نیاز خود تهیه کند. همیشه و در هرجا می‌توانید به بیمیتو دسترسی داشته باشید و از دریافت اطلاعات در خصوص بیمه‌ها تا خرید و دریافت بیمه‌نامه را به کمک آن انجام دهید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید