در زندگی اتفاقاتی مانند ازدواج، خرید مسکن و فرزندآوری پرهزینه است و نیازمند این است که افراد از پشتوانه خوب مالی برخوردار باشند. تازه این در حالی است که نخواهیم در خصوص اتفاقات بدبین باشیم. شما برای این روزها چه برنامه‌ای دارید؟ داشتن سرمایه برای بسیاری از افراد یک رویای دور و دست نیافتنی است. در این مطلب قصد داریم با معرفی بیمه‌های عمر از مزایای سرمایه‌گذاری و پوشش‌های این بیمه برایتان بگوییم. اگر شما هم به فکر آینده خود و اعضای خانوادتان هستید و دنبال راهی می‌گردید که یک سود تضمین شده دریافت کنید باید به خاطر داشتن چنین دغدغه‌ای به شما تبریک گفت. گام نخست برای خرید بیمه عمر آگاهی از شرایط آن بیمه است. بیمه ملت با طرح‌های مختلفی که دارد شرایط افراد مختلف را در نظر می‌گیرد و نیاز بیمه‌ای آن‌ها را رفع می‌کند. پس در این مطلب با ما همراه باشید تا شرایط بیمه عمر ملت را با شرایط خود مقایسه کنید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


انواع بیمه‌های عمر ملت

انواع بیمه‌های عمر ملت

بیمه عمر یک فرصت سرمایه‌گذاری مطمئن برای افرادی است که سرمایه اولیه ندارند اما با پرداخت حق بیمه‌ اندک می‌توانند سرمایه خود را به سود برسانند. شرایط بیمه عمر ملت برای سرمایه‌گذاری سخت نیست زیرا بیمه ملت با حق بیمه‌های دریافتی افراد در پروژه‌های مختلفی سرمایه‌گذاری می‌کند و بیمه‌گزاران خود را در سود حاصل از آن سرمایه‌گذاری‌ها شریک می‌کند. سرمایه‌گذاری تنها مزیت بیمه عمر نیست بلکه افراد می‌توانند در عین حال تحت پوشش‌های بیمه‌ای هم قرار بگیرند. شرایط بیمه عمر ملت در طرح‌های مختلف این شرکت متفاوت است. بیمه مستمری زنان خانه‌دار، بیمه سپرده زندگی ملت، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه تحصیل فرزندان ملت و بیمه زندگی و بازخرید سنوات انواع طرح‌های بیمه عمر ملت هستند که در ادامه شرایط هر یک را بررسی می‌کنیم.

با خرید بیمه عمر هم امکان سرمایه‌گذاری به افراد داده می‌شود و هم امکان استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای وجود دارد.


مطلب مرتبط: اطلاعاتی در مورد بیمه عمر که احتمالاً نمی‌دانید


مزایای بیمه عمر ملت را بشناسید

بیمه عمر ملت دارای یک پوشش اصلی و چند پوشش تکمیلی است. خطر فوت، پوشش اصلی بیمه عمر است. به شما توصیه می‌کنیم حال که قصد خرید بیمه عمر را دارید پوشش‌های تکمیلی را نیز درخواست دهید تا از مزایای بیمه عمر استفاده بیشتری داشته باشید. پوشش فوت به علت حادثه، پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی در اثر حادثه، پوشش امراض خاص، جبران هزینه‌های پزشکی و معافیت از پرداخت حق بیمه پوشش های تکمیلی بیمه عمر ملت است.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد ؟


بیمه سپرده زندگی چگونه است؟

این بیمه همانند یک صندوق سرمایه‌گذاری است و این امکان را فراهم می‌کند که بیمه‌گزار در صورت نیاز بتواند از اندوخته و سرمایه خود برداشت کند. زمانی که افراد برای تأمین هزینه تحصیل، هزینه ازدواج، خرید مسکن و… با مشکلات مالی روبه رو می‌شوند می‌توانند از اندوخته بیمه عمر خود برداشت کنند.


مطلب مرتبط: سپرده‌گذاری در بانک یا خرید بیمه عمر؟/ مقایسه بیمه عمر با بانک


بیمه مستمری زنان خانه دار و شرایط آن

بیمه مستمری زنان خانه دار و شرایط آن

این طرح می‌تواند یک پشتوانه خوب مالی برای بانوانی باشد که از درآمد ثابت محروم هستند و یا درآمد آن‌ها جوابگوی هزینه‌های زندگی در سنین پیری نیست. شرایط بیمه عمر ملت برای خرید در طرح بیمه مستمری زنان خانه‌دار شامل موارد زیر است:

  • این طرح مخصوص بانوان است.
  • بانوان با پرداخت حداقل 10.000 تومان در ماه هم می‌توانند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند. حداکثر حق بیمه ماهانه 400.000 تومان است.
  • شرط سنی برای خرید این طرح 18 تا 60 سال است.
  • دوره پرداخت حق بیمه با افزایش سن کمتر می‌شود به طوری که بانوان بین 25-18 سال می‌توانند مدت پرداخت حق بیمه را 30 سال تعیین کنند اما مدت پرداخت حق بیمه برای بانوان 60-56 سال، 13 سال است.
  • بانوانی که بیش از 5 سال به پایان قراردادشان مانده باشد می‌توانند مستمری درخواست کنند.

بانوان کشور از سن 16 تا 60 سالگی می‌توانند بیمه مستمری زنان خانه‌دار بیمه ملت را خریداری کنند و مستمری دریافت کنند.


مطلب مرتبط: آیا می‌دانید بیمه عمر و بازنشستگی ملت مستمری می‌دهد؟


بیمه تحصیل فرزندان

بیمه تحصیل فرزندان

آرزوی هر پدر و مادری است که فرزندانشان را در لباس فارغ‌التحصیلی ببینند اما گاهی هزینه‌های تحصیل به قدری بالا است که خانواده‌ها از پس آن بر نمی‌آیند. بیمه تحصیل فرزندان برای تأمین هزینه‌های دوران تحصیلی و دانشگاهی فرزندان طراحی شده است. مزایای این طرح طوری است که نه تنها فرزندان از سرمایه برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی و شهریه دانشگاهی خود بهره‌مند می‌شوند بلکه می‌توانند از پوشش‌های بیمه‌ای هم استفاده کنند. اگر می‌خواهید این بیمه را برای فرزندان خود تهیه کنید باید ابتدا شرایط بیمه عمر ملت را در این طرح مطالعه کنید. یکی از شرایط این بیمه این است که بچه‌ها تا سن 12 سالگی می‌توانند این بیمه را تهیه کنند.


مطلب مرتبط: مختلف در پرداخت بیمه عمر و سرمایه گذاری ملت


بیمه زندگی و بازخرید سنوات

تمامی کارفرمایان باید به ازای هر سال کار کارگران و کارمندان معادل یک ماه آخرین حقوق فرد را به عنوان سنوات به وی بپردازند. بیمه بازخرید سنوات ملت، برای تأمین مالی انجام این تعهد به کارفرمایان کمک می‌کند. این بیمه تعهدات کارفرما در مقابل کارکنان را تضمین می‌کند. تعهدات کارفرما در این بیمه شامل پرداخت سنوات، پرداخت سود مازاد سرمایه‌گذاری و ارایه پوشش برای خطر فوت و ازکارافتادگی است.


مطلب مرتبط: 7روش پرداخت اقساط بیمه عمر بانک ملت


شرایط بیمه عمر ملت در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری چگونه است؟

بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری کامل‌ترین طرح بیمه عمر است که مزایای آن هم در زمان حیات فرد و هم در زمان فوت فرد وجود دارد. امکان درخواست این بیمه تا سن 65 سالگی وجود دارد. با خرید این بیمه و پرداخت حق بیمه در موعد مقرر آن افراد از 2 نوع سود بهره‌مند می‌شوند. سود تضمینی که سالانه، 16 درصد در دو سال اول، 13 درصد برای دو سال دوم و از سال پنجم به بعد 10 درصد به اندوخته افراد تعلق می‌گیرد. علاوه بر سود تضمینی افراد از سود مشارکت در منافع هم بهره‌مند می‌شوند.

در پایان قرارداد بیمه عمر هم حق بیمه‌های پرداختی و هم سود تضمینی و سود مشارکت در منافع به افراد پرداخت می‌شود.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر و سرمایه گذاری بانک ملت را بدانیم


تعهدات و شرایط بیمه عمر ملت را بدانید

بعد از این که طرح مورد نظر خود را انتخاب کردید باید شرایط بیمه عمر ملت را در خصوص پوشش‌ها و سقف تعهدات بدانید. در ادامه پوشش‌های بیمه عمر ملت را بررسی می‌کنیم.

پوشش سرمایه فوت: خطر فوت پوشش اصلی بیمه عمر است. اگر بیمه‌شده به صورت طبیعی فوت کند سرمایه فوت به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود. میزان این سرمایه 5 تا 25 برابر حق بیمه پرداختی بیمه‌گزار است.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: اگر بیمه‌شده در اثر حادثه فوت کند سرمایه فوت که 5 تا 125 برابر حق بیمه پرداختی بیمه‌گزار است به ذینفعان پرداخت می‌شود.

پوشش امراض خاص: امراض خاص شامل 5 بیماری از قبیل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب،پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان است. پوشش امراض خاص به صورت درصدی از سرمایه فوت تعیین می‌شود و سقف تعهد این پوشش تا 50 میلیون تومان است.

پرداخت سرمایه ازکارافتادگی: در صورتی که بیمه‌شده در اثر وقوع حادثه، دچار نقص عضو وازکارافتادگی جزئی و کلی شود بیمه ملت سرمایه ازکارافتادگی را تا سقف 200 درصد سرمایه فوت و 100.000.000 تومان به وی پرداخت می‌کند.

پرداخت هزینه پزشکی: بیمه ملت هزینه پزشکی که ناشی از حادثه باشد را تا 20 درصد سرمایه فوت بر اثر حادثه و سقف 20.000.000 تومان برای بیمه‌شده جبران می‌کند. البته این پوشش فقط برای طرح بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری ارایه می‌شود.

پوشش غرامت روزانه بستری شدن در بیمارستان: متقاضیانی که می‌خواهند این پوشش را دریافت کنند باید طرح عمر و سرمایه‌گذاری را درخواست دهند. شرایط بیمه عمر ملت در این پوشش طوری است که بیمه‌شدگان بتوانند غرامت روزانه بستری را از روز چهارم تا 90 روز و تا سقف 100.000 تومان از بیمه ملت دریافت کنند.


مطلب مرتبط: با محاسبه آنلاین بیمه عمر ملت دیگر ضرر نمی‌کنید


شرایط خرید بیمه عمر ملت چیست؟

شرایط خرید بیمه عمر ملت چیست؟

این که سود بیمه عمر و میزان حق بیمه پرداختی بیمه‌گزار چقدر باشد، پوشش‎های بیمه عمر با چه کیفیتی ارایه شود، و نحوه پرداخت حق بیمه به چه صورتی باشد همگی از شرایط بیمه عمر است که ممکن است در شرکت‌های مختلف تفاوت‌هایی داشته باشد. حال که طرح و پوشش مورد نیاز خود را انتخاب کردید باید شرایط بیمه عمر ملت برای خرید را بدانید.

  • سن و شغل بیمه‌گزار در میزان حق بیمه عمر مؤثر است. همه افراد می‌توانند تا سن 70 سالگی بیمه عمر ملت داشته باشند. از موارد دیگری که در محاسبات بیمه عمر اثر دارد میزان ریسک و خطر شغلی بیمه‌گزار است.
  • بیمه‌گزار می‌تواند مدت بیمه‌نامه را از 5 تا 30 سال انتخاب کند.
  • مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد نمی‌تواند از 70 سال بیشتر باشد.
  • بیمه‌گزار می‌تواند حق بیمه را به صورت ماهانه، دو ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه پرداخت کند اما با توجه به این که سود بیمه عمر سالانه محاسبه می‌شود بهتر است این مبلغ به صورت سالانه واریز شود.

در بیمه‌های عمر، مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد حداکثر 70 سال است. 


مطلب مرتبط:چگونه می‌توانیم استعلام بیمه عمر ملت را دریافت کنیم؟


آشنایی با خرید آنلاین بیمه

خرید انواع مختلف رشته‌های بیمه نیازمند دریافت استعلام از شرایط و پوشش بیمه است. متقاضیان با خرید مستقیم بیمه، امکان مقایسه شرایط بیمه بین شرکت‌های مختلف را از دست می‌دهند. بیمیتو، سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که امکان خرید آنلاین بیمه از جمله بیمه درمان تکمیلی، بیمه بدنه، بیمه آتش سوزی، بیمه شخص ثالث و بیمه مسافرتی را فراهم کرده است. برای این که بتوانید استفاده بهتری از بیمه‌نامه خود داشته باشید باید بتوانید از خدمات و نرخ حق بیمه استعلام بگیرید که مقایسه و دریافت استعلام مزیت دوم استفاده از بیمیتو است. همچنین با خرید بیمه عمر از بیمیتو می‌توانید جدول بیمه عمر و ارزش بازخریدی  را قبل از خرید مشاهده کنید و در نهایت بهترین بیمه را انتخاب کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید