بیمه عمر امروزه تبدیل به یک نیاز برای همه افراد شده است و از آنجایی که هر کس با کمترین سرمایه و در هر زمان دلخواهی می‌تواند بیمه عمر خریداری کند متقاضیان زیادی دارد. پرداخت انواع سود، پرداخت وام و پوشش‌های مختلفی که بیمه عمر تنها در قبال کمترین حق بیمه پرداختی ارایه می‌کند خرید این بیمه را به یک معامله سودمند تبدیل کرده است. همه این موارد باعث می‌شود تا متقاضیان بیمه عمر به دنبال آگاهی از شرایط بیمه عمر و نحوه خرید آن باشند شرایط بیمه یک بیمه‌گر ممکن است با بیمه‌گر دیگر متفاوت باشد آنچه ما در اینجا قصد توضیح آن را داریم شرایط بیمه عمر پارسیان است.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


شرایط کلی بیمه عمر

بیمه عمر یک خدمت بیمه‌ای بوده که از آن به عنوان یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری نیز یاد می‌کنند. در بیمه عمر، بیمه‌گزار متعهد می‌گردد که مبلغی را تحت عنوان حق بیمه پرداخت کند که این حق بیمه پرداختی به عنوان سپرده بیمه‌گزار همیشه قابل دسترس خواهد بود. بیمه‌گر به سپرده‌های بیمه عمر، سود سالانه واریز می‌کند. همچنین بیمه‌گر خدماتی مانند انواع پوشش‌های فوت را نیز در اختیار بیمه‌گزار قرار خواهد داد. همه بیمه‌های عمر در حالت کلی شامل دو نوع شرایط می‌شوند. شرایطی که بیمه‌گزار باید دارا باشد و شرایطی که خاص شرکت بیمه است.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


شرایطی که بیمه‌گزار باید دارا باشد

شرایطی که بیمه‌گزار باید داشته باشد

اگرچه شرایط بیمه عمر پیچیده نیست و تقریباً همه می‌توانند از آن استفاده کنند اما در حالت کلی باید بگوییم بیمه‌گزار باید بتواند به تعهدات خود در قرارداد بیمه عمر عمل کند. بیمه عمر قراردادی دوسویه است و در تمام طول قرارداد هر دو طرف ملزم به رعایت وظایف خود هستند. شرایط بیمه‌گزار در شروع و طول مدت قرارداد را می‌توان به شرح زیر خلاصه کرد:

سن بیمه‌گزار و بیمه‌شده: بیمه‌گزار باید به سن قانونی ملزم برای عقد قرارداد رسیده باشد اما افراد بیمه‌شده شرط سنی خاصی ندارند و برای هر فرد از بدو تولد تا 65 سالگی می‌توان بیمه عمر خرید.

توان پرداختی حق بیمه: بیمه‌گزار باید بتواند حق بیمه‌ای که تعیین می‌کند را در زمان‌های مقرر پرداخت کند.

وضعیت سلامت جسمانی: بیمه‌گزار باید وضعیت جسمانی خود را به طور صحیح و کامل به بیمه‌گر توضیح دهد. و در مواردی که نیازمند تایید پزشک یا ارایه مدارک پزشکی است این اطلاعات را در اختیار بیمه عمر قرار دهد.

تعیین سن بیمه‌گزار، توان پرداختی حق بیمه و وضعیت سلامت جسمی سه شرط اصلی برای بیمه‌گزار است


مطلب مرتبط: بررسی روش‌های پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان


تعهدات بیمه عمر پارسیان

تعهدات بیمه عمر پارسیان

قبل از بررسی شرایط بیمه عمر پارسیان بهتر است تعهدات این بیمه‌گر را شرح دهیم چرا که آگاهی از این تعهدات کمک می‌کند تا درک بهتری از قوانین و شرایط بیمه عمر پارسیان داشته باشیم. در بیمه پارسیان پس از عهد قرارداد، خدمات زیر به بیمه‌گزار ارایه خواهد شد.

پرداخت سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت: سود تضمینی توسط بیمه مرکزی تعیین شده و پرداخت آن قطعی است و میزان آن در دو سال اول 16%، در دو سال دوم 13% و از سال پنجم به بعد 10% است. سود حاصل از مشارکت نیز متغیر بوده و در هر سال با توجه به شرایط اقتصادی می‌تواند متفاوت باشد.

ارایه پوشش‌های مورد نیاز بیمه‌گزار: پوشش‌های بیمه عمر پارسیان سعی در جبران خسارت در مواقع سختی و پیش‌آمدهای ناگوار زندگی دارد. این پوشش‌ها عبارتند از:

پوشش سرمایه فوت عادی و ناشی از حادثه: این پوشش‌ها، میزان خسارتی هستند که توسط بیمه‌گزار و با توجه به سرمایه‌گذاری وی تعیین شده است و در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد، چه فوت عادی و چه فوت ناشی از حادثه، به ذی‌نفعان بیمه عمر او تعلق خواهد گرفت.

پوشش امراض خاص: در صورتی که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر دچار بیماری‌های خاص شود، بیمه پارسیان مبلغی به عنوان سرمایه امراض خاص که تا سقف 200 میلیون ریال است به او پرداخت خواهد کرد.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه دچار ازکارافتادگی شود با این پوشش از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود.

پوشش سرمایه ازکارافتادگی: چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی شود، بیمه پارسیان با پرداخت سرمایه ازکارافتادگی از او حمایت می‌کند.

بهتر است قبل از خرید از خدمات و امکاناتی که بیمه عمر پارسیان در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد مطلع شده و آن را با نیازهای خود بسنجید.


آیا بیمه عمر پارسیان در هر شرایطی پاسخگو است؟

خدمات بیمه عمر شامل پرداخت انواع سود به سپرده، پرداخت وام بیمه عمر و ارایه انواع پوشش‌های مورد نیاز بیمه‌گزار است اما بیمه پارسیان برای ارایه این خدمات شرایطی دارد و ممکن است شرایط بیمه عمر پارسیان شامل برخی از موارد نشود یا نیاز به تغییرات خاص در قرارداد بیمه عمر داشته باشد.


مطلب مرتبط: معیارهای انتخاب بهترین بیمه عمر


 مواردی که تحت حمایت و شرایط بیمه عمر پارسیان نیست

شرایطی که بیمه پارسیان نمی‌پذیرد

انجام تعهدات بیمه‌گر بلاشرط نیست و همیشه موارد و استثنائاتی وجود دارد که در آن صورت شرکت بیمه هیچ وظیفه‌ای در قبال انجام تعهدات خود ندارد. این موارد توسط بیمه‌گر از قبل مشخص شده و بیمه‌گزار باید از آن مطلع باشد.

خودکشی: طبق قوانین بیمه عمر تقریباً تمامی شرکت‌های بیمه، پرداخت سرمایه فوت به موارد خودکشی ندارند. این مورد از شرایط بیمه عمر پارسیان نیز هست و اگر بیمه‌گزار در اثر خودکشی فوت کند و مدت قرارداد بیمه عمر او کمتر از دو سال باشد، فقط اندوخته‌ی بیمه‌گزار به ذی‌نفعان تعلق خواهد گرفت.
شرایط بیمه عمر پارسیان، شرطی نیز برای این مورد در نظر گرفته است که اگر بیشتر از دو سال از مدت قرارداد بیمه عمر گذشته باشد، سرمایه فوت بیمه عمر به ذی‌نفعان وی تعلق خواهد گرفت.

مشاغل و فعالیت‌های پر خطر: اگر بیمه‌گزار مشغول به فعالیت‌هایی نظیر هدایت وسایل نقلیه زمینی، هوایی و دریایی در مسابقات یا انجام پروازهای اکتشافی، پرواز با کایت، پرواز با هر وسیله پروازی بدون موتور و سقوط آزاد باشد، تحت شرایط بیمه عمر پارسیان قرار نگرفته و در صورت فوت بیمه‌گزار ناشی از انجام این فعالیت‌ها تنها اندوخته بیمه‌گزار به ذی‌نفعان وی پرداخت خواهد شد.

محیط‌های آلوده هسته‌ای: اگر فوت بیمه‌گزار در اثر آلودگی با تشعشات هسته‌ای، شیمیایی و میکروبیولوژی باشد، سرمایه بیمه فوت تعلق نخواهد گرفت و تنها اندوخته بیمه عمر به ذی‌نفعان بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

فوت بیمه‌گزار به دست ذی‌نفعان یا بیمه‌شده‌ها: طبق شرایط بیمه عمر پارسیان اگر فوت بیمه‌گزار توسط ذی‌نفعان انجام شده باشد سرمایه بیمه فوت به وی تعلق نگرفته و فقط اندوخته بیمه عمر به ذی‌نفعان پرداخت خواهد شد.

فوت در اثر بیماری‌های صعب‌العلاج: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر دچار بیماری صعب‌العلاجی شده و فوت نماید؛ چنانچه منشأ بیماری از قبل از قرارداد بوده باشد یا سوابق بیماری را در قرارداد بیمه عمر ذکر نکرده باشد سرمایه بیمه فوت به ذی‌نفعان تعلق نگرفته و طبق شرایط بیمه پارسیان، سرمایه یا اندوخته بیمه‌گزار به ذی‌نفعان وی پرداخت می‌شود.

شرایط جنگی: فوت بیمه‌گزار ناشی از شرکت در جنگ و عملیات نظامی و تدافعی با شرایط بیمه عمر پارسیان منطبق نیست و مورد حمایت این بیمه قرار نمی‌گیرد. در نتیجه سرمایه بیمه فوت نیز به ذی‌نفعان پرداخت نخواهد شد و تنها می‌توانند اندوخته بیمه عمر بیمه‌گزار را دریافت کنند.

اگر زندگی ماجراجویانه‌ای دارید یا در مناطق پر خطر زندگی می‌کنید قبل از خرید بیمه عمر از شرایط بیمه‌گر مطلع شوید.


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر پارسیان و شفافیت در خرید بیمه عمر


شرایطی که بیمه عمر پارسیان خاتمه می‌یابد

تحت شرایطی بیمه عمر پارسیان خاتمه یافته و قرارداد باطل می‌شود شرایطی مانند: فوت بیمه‌گزار یا بیمه‌شده، خاتمه مدت قرارداد بیمه عمر، اقدام به فسخ بیمه‌نامه از طرف بیمه‌گزار با ارایه درخواست کتبی و در نهایت فسخ بیمه‌نامه از طرف بیمه پارسیان که در مواردی معدود بوده و ممکن است تحت دلایل خاص صورت پذیرد.


مطلب مرتبط: جدول بیمه عمر پارسیان


شرایطی که بیمه عمر پارسیان می‌تواند قرارداد بیمه عمر را فسخ کند

شرایطی که بیمه پارسیان قرارداد را فسخ می‌کند

شرکت‌های بیمه در حالت عادی هرگز اقدام به فسخ قرارداد بیمه عمر نمی‌کنند اما شرایطی وجود دارد که بنا به آن بیمه‌گر می‌تواند بیمه عمر را فسخ کند. شرایط بیمه عمر پارسیان برای فسخ قرارداد بیمه عمر شامل موارد زیر است:

اطلاعات اشتباه و عمدی

اگر ارایه اطلاعات خلاف واقع و عامدانه توسط بیمه‌گزار صورت گیرد نه تنها قرارداد بیمه عمر توسط بیمه پارسیان فسخ می‌شود بلکه ارزش بازخریدی بیمه‌نامه نیز به بیمه‌گزار تعلق نخواهد گرفت و حتی حق بیمه‌های معوقه تا تاریخ مقرر باید پرداخت شود.

ارایه اطلاعات غلط و غیر عمد، درباره سلامت جسمی و روحی

اگر در مورد وضعیت و سوابق سلامت جسمی و روحی بیمه‌گزار اطلاعات غلط ارایه شود در حالی که عامدانه نبوده و بیمه‌گزار خود نیز از آن مطلع نبوده باشد؛ با توجه به بررسی‌های بیمه پارسیان یا ممکن است قرارداد فسخ شده و فقط ارزش بازخریدی به بیمه‌گزار پرداخت شود و یا با دریافت حق بیمه اضافی، بیمه عمر را ادامه دهد.

افزایش خطر فوت بیمه‌گزار

چنانچه بعد از قرارداد بیمه عمر خطر فوت بیمه‌گزار افزایش یابد به نحوی که از طرف بیمه پارسیان قابل قبول نباشد، شرایط بیمه عمر پارسیان ایجاب می‌کند حق بیمه‌ای اضافی از بیمه‌گزار درخواست کند و اگر بیمه‌گزار حق بیمه اضافی را نپذیرد، قرارداد بیمه عمر از طرف بیمه پارسیان فسخ می‌شود.

صداقت شرط اول هر قراردادی است و بیمه‌گزار باید صادقانه فرم بیمه عمر را تکمیل و اطلاعات کامل و صحیح به بیمه‌گر ارایه کند.


 مطلب مرتبط: وام بیمه عمر پارسیان؛ با کارمزد 4% وام بگیرید!


همه چیز درباره بیمه عمر در بیمیتو

برای آگاهی از شرایط بیمه عمر در دیگر شرکت‌های بیمه یا کسب اطلاع درباره انواع بیمه به خصوص انواع بیمه عمر می‌توانید به سایت و وبلاگ بیمیتو مراجعه کنید. در بیمیتو همچنین با امکان مقایسه بین بیمه‌گرهای مختلف، می‌توانید بهترین بیمه متناسب با نیاز خود را خریداری کنید و نیز می‌توانید از بیمیتو خرید آنلاین بیمه عمر، بیمه مسافرتی، بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و بیمه آتش‌سوزی داشته باشید. در بیمیتو مراحل صدور، تعویض و تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی خود را آنلاین انجام دهید. بیمیتو همواره سعی می‌کند تا امکان دسترسی به اطلاعات یا خرید انواع بیمه را به سریع‌ترین و راحت‌ترین شکل ممکن در اختیار متقاضیان قرار دهد.

9 نظرات

 1. سلام وقتتون بخیر، من ایرا نیستم و میخوام دخترمو که متولد المان هست و شناسنامه ایرانی نداره رو بیمه عمر کنم ایا امکانش هست؟ ممنون میشم توضیح هاتی درباره همچین موردی بهم بدین با تشکر.

  • سلام وقت شما هم بخیر
   بیمه عمر مثل یک قرارداد می‌مونه و شما برای اینکه بیمه عمر بخرید و یا دخترتون رو ذی‌نفع بیمه عمر قرار بدید، لازمه که اسناد و مدارک شناسایی ایران رو داشته باشین واسه همین امکان صدور بیمه عمر برای دختر شما فراهم نیست. البته هر کشوری این بیمه رو ارایه می‌کنه و اگه شما تابعیت آلمان رو دارید می‌تونید از طریق شرکت‌های بیمه آلمانی برای دخترتون بیمه عمر یا همون Life insurance تهیه کنین.

  • سلام
   با حداقل 20 هزار تومن هم میشه بیمه عمر داشت
   ولی این مبلغ برای شما به صرفه نیست
   برای اطلاعات بیشتر با بیمیتو تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان استفاده کنید
   شماره تماس: 91007117

  • سلام وقت بخیر
   لازم نیست جایی برید. کافیه به سایت بیمیتو https://bimito.com مراجعه کنید و با وارد کردن اطلاعات خواسته‌شده برای دخترتون و یا خودتون بیمه مورد نظرتون رو بخرید. بیمه‌نامه هم به صورت رایگان برای شما ارسال می‌شه. اگه نیاز به کمک بیشتری دارین می‌تونین با شماره ۹۱۰۰۷۱۱۷ – ٠٢١ تماس بگیرین.
   ممنون

 2. با سلام بنده مدت 10 سال است که بیمه عمر پارسیان را به صورت ماهانه پرداخت می کنم . اندوخته فعلی من حدود 7 میلیون شده است . 1- چه مبلغ وام به بنده تعلق می گیرد ؟ مبلغ اقساط آن چقدر است و مدت بازپرداخت آن چند ماهه یا چند ساله است ؟ 2- آیا مبلغی به عنوان بازنشستگی به بنده تعلق می گیرد ؟ اگر جواب مثبت است مبلغ آن با توجه به ده سال پرداخت حق بیمه چقدر می باشد. با تشکر

  • با سلام.
   شما میتونید حداکثر تا 90 درصد اندوخته بیمه نامتون رو وام بگیرید.
   مدت بازپرداخت وام در قرارداد بیمه عمر شما ذکر شده، مبلغ اقساط هم به مبلغ وام و مدت بازپرداخت بستگی داره.
   در مورد بازنشستگی هم، شما میتونید بعد از تموم شدن مدت بیمه نامتون، مجموع سرمایه بیمه نامه رو به صورت یکجا یا به صورت مستمری بازنشستگی از بیمه یگیرید. مبلغ این مستمری هم به حق بیمه ای که پرداخت کردید و شرایط و پوشش های بیمه نامتون بستگی داره.
   باید اطلاعات دقیق تر رو از شعب بیمه پارسیان دریافت کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید