دانستن شرایط بیمه برای بیمه‌های مختلف مثل بیمه عمر از اولین سؤالاتی است که نزد متقاضیان خرید بیمه مطرح می‌شود و از آنجا که شرایط بیمه در هر شرکت با شرکت دیگر متفاوت است، دانستن جزییات این شرایط برای بیمه‌گزاران اهمیت و تأثیر فراوانی در تصمیم‌گیری آن‌ها دارد. شرایط بیمه عمر پاسارگاد را می‌توان به شرایط عمومی و شرایط بیمه‌ای تقسیم کرد. دانستن این شرایط برای بیمه‌گزار از این رو مهم است که نه تنها می‌تواند بفهمد که در صورت بروز حوادث دارای شرایط استفاده از خدمات بیمه هست یا نه، می‌تواند شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه در شرکت‌های مشابه، مقایسه کند و انتخاب متناسب با نیازش را انجام دهد.

شرایط بیمه عمر پاسارگاد برای بیمه‌گزار

شرایط بیمه پاسارگادهر فرد برای دریافت خدماتی که نیاز دارد باید شرایط اولیه‌ای داشته باشد. به این شرایط اولیه که برای تمام متقاضیان یکسان است و فرد در حالت عادی باید حایز آن با شد، شرایط عمومی می‌گوییم مثل سن قانونی، سواد، آگاهی و مواردی ازاین دست. شرایط بیمه عمر پاسارگاد به دو عامل اصلی بستگی دارد: عمر بیمه‌گزار و سلامت بیمه‌گزار.
در بیمه عمر محدودیت سنی قانونی وجود ندارد و کودک از بدو تولد می‌تواند بیمه شود اما از آنجایی که با بالا رفتن سن امکان ابتلا به بیماری‌های مختلف بیشتر می‌شود و همچنین فرد در معرض انواع حوادث قرار می‌گیرد، سقف سنی در بیمه عمر پاسارگاد تا 65 سال است به این شرط که مجموع سن بیمه‌شده با مدت زمان قرارداد بیمه عمر بیش از 70 سال نشود.

بیمه‌گر برای عقد قرارداد بیمه عمر باید سن و وضعیت سلامتی بیمه‌گزار را بداند تا خدماتی بهتر و پوشش‌های مورد نیاز بیمه‌گزار را ارایه دهد. بیمه عمر ضامن پرداخت تمامی سرمایه و سود سرمایه شما پس از مدت قرارداد بیمه است همچنین در صورت استفاده از پوشش‌های فوت و ازکارافتادگی، وظیفه جبران خسارت و پرداخت هزینه‌ها را نیز به عهده دارد. با توجه به این مطالب در شرایط بیمه پاسارگاد قسمتی برای سنجش وضعیت سلامتی فرد در نظر گرفته شده که بیمه‌گزار باید به آن پاسخ دهد و اگر دچار بیماری خاصی باشد و این را در زمان درخواست بیمه قید نکند، طبق قانون بیمه و شرایط بیمه عمر پاسارگاد، بیمه‌گر می‌تواند تعهدات خود را در قبال وی انجام ندهد. بنابراین اگر دچار بیماری خاصی هستید آن را در فرم بیمه عمر مطرح نموده و مدارک پزشکی مورد نیاز را ارایه نمایید. این موارد توسط پزشک بررسی شده و طبق آن بیمه‌گر نسبت به عقد قرارداد بیمه با شما اقدام خواهد کرد.

در شرایط عمومی وضعیت عمومی هر فرد را توضیح دادیم که در همه شرکت‌های بیمه یکسان است اما شرکت‌های بیمه برای بیمه‌گزاران خود شرایط خاصی تعیین می‌کنند. در شرایط بیمه پاسارگاد متقاضی بیمه عمر باید بالاتر از 18 سال سن داشته و قادر به پرداخت حق بیمه مورد نظر خود باشد. بیمه‌گزار می‌تواند افراد زیر 18 سال و حتی فرزند تازه متولد شده خود را نیز بیمه کند.

وضعیت سلامت جسمانی و سن بیمه‌گزار دو عامل اصلی برای بیمه عمر است. هرچه سن بیمه‌گزار کمتر و وضع سلامتی بهتری داشته باشد، بیمه‌گر خدمات‌دهی بهتری می‌تواند ارایه کند.


 مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


شرایط کلی بیمه عمر پاسارگاد

شرایط کلی بیمه عمر به این صورت است که بیمه‌گزار در ازای پرداخت حق بیمه در طی مدت‌زمانی مشخص، از مزایای بیمه عمر استفاده می‌کند. مزایای بیمه عمر هم شامل سرمایه‌گذاری به همراه سود‌های آن و هم پوشش‌های مورد درخواست بیمه‌گزار است.
از نظر بیمه پاسارگاد بعد از درخواست بیمه توسط متقاضی و تایید پزشکی و وضعیت سلامتی او، قرارداد ثبت شده و بیمه‌نامه صادر می‌شود اما هرکدام از خدمات بیمه عمر پاسارگاد دارای شرایطی و جزییاتی است که بیمه‌گزار ملزم به رعایت آن است.


مطلب مرتبط: نرخ سود بیمه عمر و عوامل تاثیرگذار بر آن


شرایط استفاده از سود و بازخرید

شرایط استفاده از سود و بازخرید

بیمه پاسارگاد برای پرداخت سود قابل قبول به اندوخته‌های بیمه عمر نیاز به مدت زمانی چندساله دارد. در توضیح بیمه عمر بارها گفته‌ایم که این یک قرارداد بلند مدت و کمترین زمان برای این قرارداد 5 سال است. همچنین اگرچه بیمه‌گزار می‌تواند در همان سال اول اقدام به بازخرید بیمه عمر کند اما ارزش بازخریدی نخواهد داشت.


مطلب مرتبط: سود بیمه عمر پاسارگاد چند درصد است؟


شرایط بیمه عمر پاسارگاد برای استفاده از پوشش‌ها

شرایط استفاده از پوشش سرمایه فوت: طبق شرایط بیمه عمر پاسارگاد، در صورت فوت عادی و یا فوت ناشی از حادثه بیمه‌گزار، این بیمه به تعهدات خود عمل خواهد کرد. اما این اقدامی بی قید و شرط نیست بلکه همیشه شرایط خاص و استثنائاتی وجود دارد. شیوه زندگی و شغل بیمه‌گزار می‌تواند در استفاده از این پوشش تاثیر داشته و بیمه‌گر با توجه به آن ممکن است ریسک بیمه‌گزار را نپذیرد و او را بیمه نکند یا برای انجام تعهداتش مبلغی بالاتر از حد معمول را به عنوان حق بیمه از وی طلب کند. در مواردی نیز مثل خودکشی، بیمه هیچ خسارتی را جبران نخواهد کرد.

هرگونه آسیب عمدی به خود مثل خودزنی یا خودکشی، تحت پوشش سرمایه فوت بیمه عمر قرار نمی‌گیرد و بیمه‌گر هیچ تعهدی در قبال آن نخواهد داشت.


شرایطی برای ماجراجوها

شرایطی برای ماجراجوها

شرایطی که بیمه‌گزار باید حق بیمه بیشتری پرداخت کند

اگر بیمه‌گزار دارای شغل پر خطر باشد یا مشغول به انجام ورزش‌ها، تفریحات و فعالیت‌هایی که امکان خطر جانی دارند باشد بیمه پاسارگاد حق بیمه بیشتری را برای پوشش سرمایه فوت از او می‌خواهد. این فعالیت‌ها عبارت‌اند از:

. ورزش‌های رزمی و حرفه‌ای، خلبانی یا سرنشینی در هلیکوپترها و یا هواپیماهای آموزشی و اکتشافی، رانندگان و سرنشینان خودروها و موتور سیکلت‌های کورسی و مسابقه‌ای، پرش با چتر، غواصی، کایت سواری و یا وسایل پروازی مشابه، قایقرانی، سوارکاری و شکار.

. در مواردی که اقدامات نظامی و امنیتی در حال اجرا است مانند وضعیت کودتا، آشوب، شورش، انقلاب و اعتصابات.

. همچنین در مورد خطرات ناشی از زمین‌لرزه و آتش‌فشان در مکان‌های زلزله‌خیز یا در نزدیکی آتش‌فشان‌های فعال نیز بیمه‌ پاسارگاد حق بیمه بیشتری را از بیمه‌گزار دریافت می‌کند.

در هنگام خرید بیمه عمر، شغل خود را دقیقا بیان کنید. شرایط بیمه عمر پاسارگاد برای مشاغل پر خطر متفاوت است.


 مطلب مرتبط: جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد چه اطلاعاتی ارایه می‌کند؟ 


شرایطی که بیمه عمر پاسارگاد به آن نه می‌گوید

شرایطی که بیمه پاسارگادحمایت نکند

. مواردی که تحت حمایت بیمه پاسارگاد قرار نمی‌گیرد و در صورت بروز، بیمه آن را پوشش نخواهد داد.
. سقوط آزاد با چتر نجات.
. اقدام به خودکشی که اگر بیمه‌گزار فوت کند و یا زنده بماند تحت پوشش‌های فوت و درمانی قرار نخواهد گرفت.
مبتلا شدن به جنون به طور طبیعی، جنونی که ناشی از حادثه باشد می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.
. عمل دیسک و فتق.
. عوارض و بیماری‌های ناشی از مصرف خودسرانه دارو، مصرف مواد مخدر، مسکرات و داروها و مواد محرک.
. ارتکاب جرم و اعمال خلاف قانون، چه به صورت مستقیم چه در مقام مباشرت و مشارکت.
. خود‌زنی و آسیب‌های عامدانه که بیمه‌گزار به خود وارد کند.
. فوت بیمه‌گزار تحت یک حادثه عمدی از سوی بیمه‌شده و یا ذی‌نفعان بیمه عمر.


مطلب مرتبط: چقدر از معایب بیمه عمر پاسارگاد اطلاع دارید؟


پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

این پوشش برای مواقعی است که فرد در اثر حادثه ازکارافتاده شده و اگر تحت این پوشش باشد از پرداخت حق بیمه‌های باقی‌مانده معاف می‌شود.


مطلب مرتبط: بررسی روش‌های پرداخت بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد


وقتی پاسارگاد معافیت حق بیمه را نمی‌پذیرد

نپذیرفتن پوشش معافیت مالیات

تمامی شرایطی که گفتیم برای موارد نقص عضو و ازکارافتادگی جزیی و کلی و دائم نیز صدق می‌کند. اما در شرایط بیمه عمر پاسارگاد مواردی وجود دارد که بیمه پاسارگاد در قبال آن سلب مسئولیت کرده و اگرچه بیمه‌گزار تحت پوشش این بیمه باشد، مزایای آن به وی تعلق نمی‌گیرد. این شرایط عبارت‌اند از:

. خودزنی به قصد ازکارافتادگی؛ به هر دلیلی تحت حمایت هیچ یک از پوشش‌های فوت یا نقص عضو یا ازکارافتادگی قرار نمی‌گیرد.

. سن بیمه‌شده در زمان ازکارافتادگی اگر بالای 60 سال باشد، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه به وی تعلق نمی‌گیرد.

. به‌جز پروازهای تجاری که بیمه‌گزار به عنوان مسافر معمولی از آن استفاده می‌کند، ازکارافتادگی در اثر سوانح هوایی تحت پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه قرار نمی‌گیرد.


مطلب مرتبط: استعلام آنلاین بیمه عمر ما


برخورداری از خدمات بیمه نیاز به اطلاعات و آگاهی از انواع بیمه و شرایط شرکت‌های بیمه دارد. بیمیتو سامانه آنلاین مدیریت و خرید بیمه است که ارایه دهنده خدمات آنلاین بیمه از اطلاعات تا استعلام انواع بیمه‌ها است و تنها از طریق اینترنت می‌توانید خرید آنلاین بیمه عمر، بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث و بیمه مسافرتی و نیز استعلام بیمه آتش‌سوزی انجام دهید.

با امکان مقایسه که بیمیتو در اختیار شما قرار داده می‌توانید قیمت انواع بیمه، امکانات و خدمات شرکت‌های مختلف بیمه را با یکدیگر مقایسه کنید و یا از خدمات آن‌ها در خصوص یک نوع بیمه خاص اطلاعات کسب کنید. برای کسانی که تحت پوشش تامین اجتماعی هستند این امکان فراهم است تا با مراجعه به بیمیتو اقدام به تمدید اعتبار، تعویض و یا صدور دفترچه بیمه خود کنند.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید