شاید ندانید که خرید بیمه مسافرتی یکی از شرایط خروج از کشور است. در کنار تمام مدارکی که برای خروج از کشور لازم دارید بیمه مسافرتی نیز باید تهیه کنید. بیمه نامه مسافرتی سامان یکی از انواع بیمه‌های مسافرتی است که می‌توانید آن را بخرید. اما مهم است قبل از خرید از شرایط بیمه‌نامه خود مطلع شوید. شرایط بیمه مسافرتی سامان شامل شرایط پوشش‌های بیمه‌ای و خدماتی است که در طول سفر به بیمه‌گزار ارایه می‌شود. برای بررسی هر یک از این موارد تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

بیمه مسافرتی چه مزایایی دارد؟

بیمه مسافرتی همان‌طور که از نام آن پیدا است، خسارات حین سفر را بیمه می‌کند و در صورتی که  بیمه‌گزار در طول سفر بیمار شود و یا در اثر حوادث نیاز به استفاده از خدمات پزشکی داشته باشد، هزینه‌های ایجادشده تا سقف تعهدات بیمه‌نامه توسط بیمه مسافرتی پرداخت می‌شود. علاوه بر امکان استفاده از خدمات درمانی، بیمه مسافرتی امکانات دیگری را نیز در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌‎دهد که وی می‌تواند در صورت نیاز از آن‌ها نیز استفاده کند.

شرایط بیمه‌گزار و تاثیر آن در شرایط بیمه مسافرتی سامان

شرایط بیمه‌گزار و تاثیر آن در شرایط بیمه مسافرتی سامان

شرایط شخصی بیمه‌گزار می‌تواند قیمت بیمه‌نامه را تحت تاثیر قرار دهد. سن بیمه‌گزار، مدت‌زمان سفر و نوع ویزای وی از عواملی هستند که نرخ بیمه مسافرتی را تغییر می‌دهند.

سن بیمه‌گزار: به طور معمول بازه سنی برای بیمه‌گزار بین 13 تا 65 سال است. اما بازه‌های سنی مختلفی در بیمه مسافرتی سامان وجود دارد که بیمه‌گزار باید مطابق با آن بیمه خود را تهیه کند.

مدت زمان سفر: از دیگر شرایط بیمه مسافرتی سامان که مربوط به بیمه‌گزار است مدت‌زمان سفر است. هرچه سفر بیمه‌گزار طولانی‌تر باشد میزان حق بیمه پرداختی نیز بیشتر می‌شود زیرا بیمه‌گزار مدت زمان بیشتری در معرض خطرات ناشی از سفر است.

نوع ویزای بیمه‌گزار: نوع ویزای بیمه‌گزار که سینگل یا مالتی باشد در میزان حق بیمه و شرایط بیمه مسافرتی سامان تاثیر می‌گذارد. ویزای سینگل برای سفر به یک کشور است و ویزای مالتی ویزایی است که به کمک آن می‌توان به چند کشور سفر کرد به عنوان مثال با داشتن ویزا و خرید بیمه مسافرتی شینگن می‌توانید به همه کشورهای عضو شینگن سفر کنید.

سن بیمه‌گزار، مدت سفر و نوع ویزا از عوامل موثر در شرایط و قیمت بیمه‌نامه هستند.

خدمات و پوشش های بیمه مسافرتی سامان

خدمات و پوشش های بیمه مسافرتی سامان

از شرایط بیمه مسافرتی سامان پوشش‌ها و خدماتی است که به بیمه‌گزار ارایه می‌دهد. بیمه‌گزار در طول سفر در صورت نیاز می‌تواند از خدمات و پوشش‌های بیمه مسافرتی که به صورت زیر است استفاده کند.

 • پوشش هزینه‌های پزشکی و درمانی: اگر بیمه‌گزار در طول سفر به دلیل حوادث و یا بیماری در بیمارستان بستری شود و یا از خدمات پزشکی استفاده کند، هزینه‌های ایجادشده تا سقف تعهدات بیمه‌نامه به وی پرداخت می‌شود.
 • پرداخت هزینه‌های دارو: تهیه و پرداخت هزینه‌های دارو در طول سفر به عهده بیمه مسافرتی است.
 • انتقال بیمه‌گزار به کشور: اگر شرایط بیمه‌گزار آسیب‌دیده و یا بیمار در سفر به نحوی باشد که تشخیص داده شود باید به کشور برگردد، عمل انتقال و پرداخت هزینه آن به عهده بیمه مسافرتی است.
 • پرداخت هزینه دندان‌پزشکی: دندان‌درد یکی از معضلاتی است که ممکن است در طول سفر به سراغ شما بیاید. این پوشش هزینه‌های مربوط به درمان دندان‌درد و دیگر هزینه‌های دندان‌پزشکی را مطابق بیمه‌نامه و تا سقف تعهدات مندرج در آن پرداخت می‌کند. البته صد در صد هزینه‌های دندان‌پزشکی توسط بیمه پرداخت نمی‌شود و پرداخت بخشی از آن به عنوان فرانشیز به عهده بیمه‌گزار است.
 • انتقال جسد بیمه‌گزار به کشور: اگر بیمه‌گزار در طول سفر فوت کند، عمل انتقال جسد وی و هزینه‌های آن توسط بیمه مسافرتی قابل انجام است.
 • انتقال کودکان بیمه‌گزار به کشور: در صورتی که بیمه‌گزار در طول سفر فوت شود، بیمه مسافرتی هزینه بازگرداندن کودکان بیمه‌گزار به کشور را می‌پردازد.
 • پرداخت هزینه سفر یکی از اعضا خانواده درجه یک بیمه‌گزار: چنانچه بیمه‌گزار در زمان سفر در بیمارستان بستری شود و نیاز به مراقبت بلندمدت داشته باشد، بیمه مسافرتی هزینه سفر یکی از اعضا خانواده وی را می‌پردازد.
 • پرداخت هزینه بازگشت یکی از اعضا خانواده بیمه‌گزار: در صورتی که بیمه‌گزار بر اثر سوانح و بیماری نیاز به بازگشت به کشور را داشته باشد، پرداخت هزینه بازگشت یکی از اعضا خانواده بیمه‌گزار به همراه وی، توسط بیمه مسافرتی سامان پرداخت می‌شود.
 • پرداخت هزینه سفر بیمه‌گزار به کشور: در صورت فوت یکی از اعضا درجه یک و یا درجه دو بیمه‌گزار و نیاز به بازگشت پیش از موعد، بیمه مسافرتی سامان هزینه‌های بازگشت وی را می‌پردازد.
 • پرداخت هزینه‌های ناشی از تاخیر: هزینه‌های ایجادشده در اثر تاخیر در حرکت توسط بیمه مسافرتی پرداخت می‌شود.
 • کمک به یافتن بار گم شده: در صورتی که بار بیمه‌گزار در حین سفر گم شود، بیمه مسافرتی مسئول یافتن چمدان و بار گم‌شده و ارسال آن به مقصد بیمه‌گزار است. در صورتی که بار پیدا نشود، خسارت آن به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.
 • پرداخت خسارات ناشی از تاخیر در ارسال بار و چمدان.
 • مشاوره حقوقی به بیمه‌گزار: از شرایط بیمه مسافرتی سامان این است که با داشتن آن می‌توان در خارج از کشور از امکان مشاوره حقوقی نیز استفاده کرد. یعنی اگر بیمه‌گزار طی حوادث پیش آمده نیاز به حضور در مراجع قضایی کشور مقصد را داشته باشد، بیمه مسافرتی از وی حمایت می‌کند.

علاوه بر پوشش‌های درمانی بیمه‌گزار می‌تواند از خدمات دیگر بیمه مسافرتی سامان نیز استفاده کند.

شرایط بیمه مسافرتی سامان متناسب با نوع سفر بیمه‌گزار

بیمه مسافرتی سامان شامل طرح‌های مختلفی است که بیمه‌گزار می‌تواند با توجه به نوع سفر خود، هر کدام از این طرح‌ها را انتخاب کند. طرح‌های بیمه مسافرتی سامان عبارت‌اند از:

طرح دانشجویی بیمه مسافرتی سامان

طرح ورزشی بیمه مسافرتی سامان

طرح تجاری بیمه مسافرتی سامان

طرح تفریحی بیمه مسافرتی سامان

شرایط بیمه مسافرتی سامان در هریک از این طرح‌ها متفاوت است و میزان حق بیمه و سقف پوشش‌های آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است.

شرایط دریافت خسارت از بیمه مسافرتی سامان

شرایط دریافت خسارت از بیمه مسافرتی سامان

دریافت خسارت از بیمه مسافرتی سامان به دو روش امکان‌پذیر است. در روش اول بیمه‌گزار بلافاصله بعد از وقوع حادثه و یا خسارت با شرکت کمک‌رسان تماس گرفته و مشکل خود را شرح می‌دهد. شرکت کمک‌رسان نیز وی را راهنمایی کرده و هزینه‌های ایجادشده را مطابق با شرایط بیمه‌نامه می‌پردازد. شماره شرکت‌های کمک‌رسان در بیمه‌نامه مسافرتی سامان وجود دارد. روش دوم این است که اگر به هر علتی بیمه‌گزار موفق نشد با شرکت کمک‌رسان تماس بگیرد می‌تواند شخصاً جهت درمان و جبران خسارت اقدام کرده و پس از بازگشت به کشور با داشتن مدارک لازم به شعب پرداخت خسارت بیمه مسافرتی سامان مراجعه کند و خسارت خود را بگیرد.

بیمه‌گزار می‌تواند در طول سفر و از شرکت‌های کمک‌رسان و یا پس از سفر و از طریق شعب پرداخت خسارت، هزینه خسارت واردشده را بگیرد.

مدارکی که برای دریافت خسارت از بیمه مسافرتی سامان لازم است

اگر بخواهید پس از بازگشت به کشور جهت دریافت خسارت خود اقدام کنید باید مدارک لازم در خصوص خسارت واردشده را به شعب پرداخت خسارت ارایه کنید. مدارک زیر جهت دریافت خسارت لازم است:

 • گزارشی مبنی بر شرح بیماری و یا حادثه
 • همه مدارک پزشکی بیمه‌گزار به مهر بیمارستان و پزشک
 • اصل همه قبوض پرداختی
 • بیمه‌نامه مسافرتی سامان
 • شماره کارت یا حساب بانکی بیمه‌گزار
 • شماره تماس
 • کپی از صفحه پاسپورت بیمه‌گزار که مهر خروج و ورود بر روی آن درج شده است

شرایط خرید اینترنتی بیمه مسافرتی سامان

شرایط خرید اینترنتی بیمه مسافرتی سامان بسیار ساده است کافی است به سایت بیمیتو مراجعه کنید و بر روی خرید بیمه مسافرتی کلیک کنید. با ارایه اطلاعات اندکی مانند نوع ویزا که که به وسیله آن مشخص می‌شود قصد سفر به یک کشور را دارید یا چند کشور، انتخاب طرح مسافرتی، انتخاب کشور اول مقصد، تعیین مدت‌زمان سفر، تعیین تعداد مسافر و سن آن‌ها به صفحه مقایسه وارد می‌شوید. از مهم‌ترین امکانات بیمیتو این است که می‌توانید قیمت و شرایط بیمه خود را در بین شرکت‌های مختلف مقایسه کنید. در بیمه مسافرتی نیز این امکان وجود دارد که قیمت بیمه مسافرتی سامان را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و پس از اطمینان از قیمت و شرایط خرید خود را کامل کنید. برای دریافت خسارت نیازی به نسخه کاغذی بیمه‌نامه ندارید در نتیجه این امکان وجود دارد که بیمه‌نامه به آدرس اینترنتی شما ارسال شود. در بیمیتو امکان خرید بیمه‌های دیگری مانند بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه عمر، بیمه درمان تکمیلی و یا بیمه آتش سوزی را انجام دهید. برای خرید هر یک از این بیمه‌ها نیازی به مراجعه حضوری نبوده و بیمه‌نامه نیز پس از صدور به آدرس شما به صورت رایگان ارسال می‌شود.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید