صبح روز سه‌شنبه 13 تیرماه سال 97 اتفاقی جدید رخ داد که می‌تواند سکوی پرشی در راستای ارائه خدمات الکترونیک دولت و همکاری دولت با استارتاپ‌های آنلاین باشد. کم‌وبیش شنیده‌ایم که اطرافیان ما از سرویس‌های آنلاین برای دریافت خدمات مختلف استفاده می‌کنند. تاکسی آنلاین، پیک آنلاین و… خدمات متنوعی است که استفاده از آن‌ها مرسوم شده است. امروز در راستای اهداف دولت الکترونیک، محمدجواد آذری جهرمی  وزیر ارتباطات و فناوری طی مراسمی به همراه وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی و همچنین رئیس سازمان تامین اجتماعی از خدمات جدید بیمیتو یعنی امکان صدور آنلاین، تمدید اعتبار و تعویض دفترچه بیمه تامین اجتماعی و ارسال آن، رونمایی کرد. طی رونمایی از این خدمت، دفترچه بیمه تامین اجتماعی وزیر ارتباطات و فناوری از سامانه بیمیتو به‌صورت آنلاین تمدید شد.


سخنان وزیر ارتباطات و فناوری در صفحه شخصی اینستاگرام خود

وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود در این‌ باره نوشت: « به اجرای دولت الکترونیک امیدوارتر شدم. امروز در سازمان تامین اجتماعی شاهد اجرای بخش مهمی از خدمات دولت الکترونیک، مرتبط با موضوع فعالیت‌های این سازمان بودم. نوبت‌دهی الکترونیک، نسخه‌نویسی الکترونیک، پرونده الکترونیک سلامت، تامین اجتماعی همراه و خدمات دیگری که کار مردم و خدمات دهندگان حوزه سلامت را سهل و ساده و سالم می‌کند» و در ادامه با توجه به خدمات آنلاین بیمیتو افزود « یکی از این خدمات صدور دفترچه بیمه از طریق وب و ارسال سریع آن به محل کار و یا زندگی است که نمونه آن برای من صادر و همان‌جا ارسال شد.»


مطلب مرتبط: روش‌های مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون شماره بیمه


خدمات آنلاین بیمه تامین اجتماعی از بیمیتو

دفترچه بیمه تامین اجتماعی

تا چند ماه پیش برای تمدید، تعویض و صدور دفترچه بیمه تامین اجتماعی باید به یکی از کارگزاری‌های بیمه تامین اجتماعی مراجعه می‌کردید تا بتوانید از هر یک از این خدمات استفاده کنید. این مراجعه باید در ساعات اداری روز انجام شود بنابراین افرادی که شاغل هستند باید برای استفاده از این خدمات به روش سنتی حتماً مرخصی ساعتی بگیرند. منتظر ماندن در صف انتظار در کارگزاری‌ها، مخصوصاً در اوایل ماه نیز جزو لاینفک استفاده از این خدمات بوده است. اما با ارائه این خدمات از طریق بیمیتو روند دریافت آن‌ها دستخوش تغییراتی شگرف شده است و می‌توان به روشی ساده‌تر این کار را انجام داد.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی


روند دریافت خدمات بیمه تامین اجتماعی از بیمیتو

روند ذکر شده در تمدید، تعویض و صدور دفترچه بیمه تامین اجتماعی نسبتاً وقت‌گیر بوده و از حوصله خیلی از افراد خارج است. اما این روند از طریق سامانه بیمیتو به چه صورت شده است؟

برای دریافت این خدمات از بیمیتو باید ابتدا به وب‌سایت بیمیتو مراجعه کرد. پس از آن با کلیک بر دکمه “بیمه تامین اجتماعی” وارد خدمات بیمه تامین اجتماعی شد. پس از آن باید انتخاب کنید که می‌خواهید دفترچه بیمه خود را تمدید، تعویض و یا برای اولین بار صدور کنید. پس از آن با ارائه اطلاعاتی دقیق‌تر درباره خود و متقاضیان دریافت این خدمات، درخواست تمدید، تعویض یا صدور دفترچه در سامانه بیمیتو ثبت می‌گردد. بیمیتو درخواست شما را بررسی می‌کند و در صورت صحت اطلاعات، آن را به یک کارگزاری برای انجام خدمت موردنظر ارجاع می‌دهد.

در واقع بیمیتو روند وقت‌گیر و خسته‌کننده دریافت این خدمات را برای شما انجام می‌دهد و شما فقط باید اطلاعات لازم را در بیمیتو وارد کنید و ذکر کنید که چگونه می‌خواهید دفترچه خود را تحویل بگیرید.

برای تحویل دفترچه بیمه خود 2 روش وجود دارد:

1- می‌توانید گزینه تحویل در محل را انتخاب کنید و با پرداخت هزینه ارسال، دفترچه بیمه خود را در محل موردنظر خود تحویل بگیرید.

2- می‌توانید گزینه تحویل در کارگزاری را انتخاب کنید و در زمانی مشخص، با مراجعه حضوری به کارگزاری موردنظر دفترچه خود را تحویل بگیرد.

بنابراین دفترچه بیمه شما به روش اول درب منزل یا محل کارتان ارسال می‌شود و با روش دوم با مراجعه به کارگزاری فقط دفترچه خود را تحویل می‌گیرید و دیگر معطلی ندارد.

بیمیتو که تاکنون بستری آنلاین را برای خرید انواع بیمه مثل بیمه شخص ثالث، بدنه، عمر و… فراهم کرده است، به‌تازگی خدمات بیمه تامین اجتماعی را هم به فهرست خدمات آنلاین خود افزوده است. این استارتاپ اینشورتکی در آینده‌ای نه چندان دور اقدام به ارائه خدماتی دیگر در ارتباط با بیمه تامین اجتماعی و همکاری‌های گسترده‌تری با آن سازمان مذکور خواهد کرد. پیگیر اخبار بیمیتو باشید!

 

3 نظرات

  1. بیمه تامین اجتماعی بهتر است اول وضع مالی خود را شفاف بکند و دفترچه الکترونیکی بدون مطالعه کافی و هماهنگی مراکز درمانی و بیمه ایی و تجدید نظر در سیاست های درمانی کارساز نیست.

  2. سلام و درود بر بیمتو و تیم قدرتمند تون

    واقعا یک استارت آپ خیلی عالی هستید

    برایتان ارزوی موفقیت و پیروزی دارم

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید