از فواید بیمه تکمیلی خبر دارید؟ اگر کسی به شما خرید بیمه درمان تکمیلی را پیشنهاد بدهد ممکن است بپرسید خرید این بیمه چه ضرورتی دارد و چرا باید بیمه تکمیلی بخرید؟! سؤال به جایی است که برای پاسخ دادن به آن باید از فواید و تعهدات بیمه درمان تکمیلی و در کل خدماتی که بیمه‌گزار ارایه می‌دهد صحبت کنیم. در اینجا بیمه تکمیلی را شرح می‌دهیم و از فواید بیمه تکمیلی خواهیم گفت تا با این بیمه بیشتر آشنا شوید.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی


مطلب مرتبط: بیمه درمان تکمیلی چیست؟


آشنایی با بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان در تعریفی کلی به بیمه‌هایی گفته می‌شود که هزینه‌های درمانی و استفاده از خدمات و امکانات پزشکی را پوشش داده و با پرداخت قسمتی از این هزینه‌ها و یا همه آن به بیمه‌گزار کمک می‌کند. بیمه‌های درمان شامل بیمه‌های درمان پایه و بیمه درمان تکمیلی است که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. بیمه‌های پایه از سوی نهادهایی خاص ارایه می‌شوند ولی بیمه درمان تکمیلی در همه شرکت‌های بیمه ارایه می‌شود. به طور معمول هزینه‌های پزشکی توسط بیمه درمان پایه پرداخت می‌شود اما گاهی ممکن است هزینه‌های درمان بیشتر از سقف تعهدات بیمه‌های پایه باشد در این مواقع اگر شخص، بیمه درمان تکمیلی داشته باشد این هزینه‌ها توسط این بیمه و تا سقف تعهدات آن پرداخت می‌شود.

بیمه درمان تکمیلی هزینه‌های مازاد استفاده از امکانات پزشکی را تا سقف تعهدات خود پرداخت می‌کند.


مطلب مرتبط: آنچه باید بخوانید تا بدانید بیمه تکمیلی چیست؟


بیمه‌های درمان پایه چیست‌اند؟

بیمه‌های درمان پایه چیست‌اند؟

توضیح مختصری در خصوص بیمه‌های درمان پایه ارایه کردیم برای این که بهتر متوجه منظور ما بشوید باید بگوییم بیمه‌های درمان پایه از سوی سازمان تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح و دیگر سازمان‌های خاص برای افراد تحت پوشش آن‌ها صادر می‌شود. مثلاً کسانی که تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند می‌توانند برای خود و افراد خانواده خود درخواست دفترچه درمان بیمه تامین اجتماعی کنند. البته دیگر نیازی نیست برای انجام مراحل صدور، تعویض و تمدید اعتبار به کارگزاری‌های بیمه مراجعه کنید. کافی است وارد سایت بیمیتو https://bimito.com/ شوید و همه این مراحل را به صورت آنلاین انجام دهید تا دفترچه را در منزل و یا محل کار خود تحویل بگیرید.


مطلب مرتبط: در خصوص بیمه تکمیلی خدمات درمانی نیروهای مسلح چه باید بدانید؟


فواید بیمه تکمیلی برای افراد چیست؟

افراد با خرید بیمه تکمیلی می‌توانند از پوشش‌های درمانی آن استفاده کنند. البته سقف تعهدات بیمه درمان تکمیلی برای هر بیماری متفاوت است. به همین دلیل می‌خواهیم در قسمت بعد پوشش‌های بیمه تکمیلی و سقف تعهدات آن را بررسی کنیم.


مطلب مرتبط:سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


فواید بیمه تکمیلی و پوشش‌های آن

فواید بیمه تکمیلی و پوشش‌های آن

فواید پوشش‌های بیمه تکمیلی برای بیمه‌گزار چیست و چه زمانی به کار می‌آید؟ بیمه تکمیلی به طور ویژه پوشش‌های زیر را ارایه می‌دهد.

هزینه‌های بستری: اگر بیمه‌گزار در بیمارستان بستری شود و هزینه‌های بستری بیشتر از سقف تعهدات بیمه درمان پایه شود، می‌تواند از بیمه درمان تکمیلی استفاده کند.

هزینه‌های ویزیت و دارو به همراه هزینه‌های استفاده از خدمات اورژانس

هزینه‌های آمبولانس داخل شهر یا بین شهری

هزینه‌های دندانپزشکی: یکی از مهم‌ترین فواید بیمه تکمیلی این است که با پرداخت هزینه‌های دندان‌پزشکی به بیمه‌گزار در استفاده از خدمات درمانی دهان و دندان نیز کمک می‌کند.

هزینه‌های خرید اروتز و پروتز

هزینه‌های افراد همراه بیمار‌های زیر 7 سال و بالای 70 سال

هزینه‌های جراحی عیوب انکساری چشم

هزینه‌های پاراکلینیکی: فواید بیمه تکمیلی در این نوع پوشش شاید بیشتر به چشم می‌آید زیرا که موارد زیادی مانند هزینه‌های سونوگرافی، آندوسکوپی، تست تنفسی، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز و مثانه، انواع اسکن، MRI، ماموگرافی، استرس اکو و دانسیومتری، تست آلرژی، اکوکاردیوگرافی، هولتر مانیتورینگ قلب و آنژیوگرافی چشم، شنوایی‌سنجی و بینایی‌سنجی را می‌پردازد.

کلیه اقداماتی که در جهت تشخیص و میزان پیشرفت بیماری و یا نسبت به اطمینان از احیا سلامتی بیمار انجام می‌شود، توسط بیمه درمان پوشش داده می‌شود.

هزینه‌های جراحی‌های: مهم مانند سرطان، مغز، اعصاب مرکزی و نخاع، گامانایف، قلب و پیوند ریه، کلیه و مغز استخوان.

هزینه عمل‌های سرپایی

هزینه خدمات آزمایشگاهی

هزینه‌های زایمان: از فواید بیمه تکمیلی می‌توان به پرداخت هزینه‌های زایمان نیز اشاره کرد که نه تنها بخش قابل توجهی از این هزینه‌ها را می‌پردازد بلکه هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری را نیز پرداخت می‌کند.

با نگاهی مختصر به این فهرست می‌توانید ببینید که چرا باید بیمه تکمیلی خریداری کنیم در چه مواقعی می‌توان از آن استفاده کرد.


مطلب مرتبط: موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی چگونه از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟


فواید بیمه تکمیلی در پرداخت هزینه‌ها

در بخش قبل به طور مختصر پوشش‌های بیمه تکمیلی را معرفی کردیم اما فواید بیمه تکمیلی وقتی بیشتر نمایان می‌شود که بررسی کنیم هر کدام از این پوشش‌ها تا چه سقفی به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌کنند. البته مهم است این نکته را در نظر بگیرید که بیمه درمان تکمیلی به صورت انفرادی، گروهی و خانواده ارایه می‌شود و حق بیمه‌ها و سطح پوشش‌ها در هر یک از این‌ها متفاوت است. همچنین بیمه تکمیلی در هر شرکت در طرح‌های مختلفی ارایه می‌شود که سقف تعهدات پرداختی آن‌ها نیز با یکدیگر فرق دارد.

بیمه درمان تکمیلی به صورت گروهی، انفرادی و خانواده توسط شرکت‌های بیمه ارایه می‌شود.


مطلب مرتبط: آگاهی از شرایط بیمه تکمیلی انفرادی ، چیزهایی که باید بدانید


سقف پرداخت پوشش‌های بیمه تکمیلی

سقف پرداخت پوشش‌های بیمه تکمیلی

همان طور که گفتیم سقف پرداختی بیمه درمان تکمیلی در شرکت‌های مختلف و با توجه به طرح‌های این بیمه متفاوت است. با این حال ما بیمه سامان را در نظر می‌گیریم که از طریق بیمیتو قابل خریداری است و بررسی می‌کنیم که سقف پرداخت در آن چقدر است.

بیمه سامان دارای 6 طرح در بیمه تکمیلی است که حق بیمه‌های متفاوتی دارد. هرچه حق بیمه‌های پرداخت‌شده کمتر باشد، تعهدات بیمه‌گر در پرداخت هزینه پوشش‌ها نیز کمتر است. در طرح عقیق بیمه تکمیلی سامان که بالاترین سقف تعهدات پرداختی را دارد و حق بیمه آن در طول یک سال 1.560.600 تومان است و هزینه‌ای که بابت پوشش‌ها می‌دهد مانند جدول زیر است.

سقف پرداخت پوشش‌های بیمه تکمیلی


مطلب مرتبط: سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان چقدر است؟


فواید بیمه تکمیلی در یک نگاه

حال اگر بخواهیم از مطالب گفته‌شده یک جمع‌بندی داشته باشیم باید به جنبه‌های مالی و پوشش‌های بیمه تکمیلی اشاره کنیم که دو عامل مهم در خرید بیمه درمان تکمیلی هستند. همان‌طور که مشاهده کردید نهایتاً با پرداخت حق بیمه‌ای نزدیک به 1.500.000 تومان می‌توان به مدت یک سال از انواع پوشش‌های بیمه تکمیلی با بالاترین سقف پرداختی ممکن استفاده کرد. طبیعی است که مهم‌ترین فواید بیمه تکمیلی در همین است که با استفاده از حق بیمه اندک، از پوشش‌های بیمه عمر تا سقف پرداختی استفاده کنید. با نگاهی به جدول بخش قبل می‌بینیم که بیمه درمان تکمیلی سامان در طرح عقیق خود به صورت مجموع متعهد به پرداخت 135 میلیون تومان بابت همه پوشش‌های خود به بیمه‌گزار است. در عین حال می‌بینیم که پوشش‌های مختلف بیمه تکمیلی به خصوص پوشش‌های زایمان و دندانپزشکی، بهتر و کاربردی‌تر از برخی بیمه‌های درمان پایه است. در نتیجه برای بیمه‌گزار بسیار به صرفه است که از بیمه تکمیلی استفاده کند.

با پرداخت یک حق بیمه سالانه بیمه‌گزار می‌تواند از همه پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی استفاده کند.


مطلب مرتبط:بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان راحت


انواع بیمه‌های تکمیلی

انواع بیمه‌های تکمیلی

بیمه‌های تکمیلی به صورت گروهی، انفرادی و خانواده ارایه می‌شود. بیمه گروهی ویژه گروه‌های کاری بالاتر از 50 نفر است که به وسیله کارفرما تقاضا می‌شود و از فواید بیمه تکمیلی به صورت گروهی نیز این است که بیمه‌گزار حق بیمه کمتری پرداخت می‌کند البته سطح پوشش‌ها نیز در بیمه گروهی کمتر از بیمه تکمیلی انفرادی است.

بیمه درمان تکمیلی به صورت گروهی (مجموعه‌های کاری بالاتر از 50 نفر)، انفرادی و خانواده ارایه می‌شود.


مطلب مرتبط: بیمه درمان تکمیلی خانواده را تهیه کرده‌اید؟


آنچه در بیمیتو به شما کمک می‌کند

بیمیتو سامانه‌ای برای مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. مقایسه یکی از مهم‌ترین ابزاری است که در بیمیتو به شما کمک می‌کند تا قیمت بیمه‌نامه و شرایط آن را در بین شرکت‌های مختلف بسنجید و بهترین بیمه‌ای که متناسب با نیاز شما باشد را خریداری کنید. اما اگر بپرسید در بیمیتو امکان خرید چه بیمه‌هایی وجود دارد باید گفت امکان خرید آنلاین بیمه عمر، خرید آنلاین بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه مسافرتی و بیمه مسئولیت پزشکان فراهم است. در بیمیتو می‌توانید استعلام آنلاین بیمه عمر و یا استعلام آنلاین بیمه آتش سوزی دریافت کنید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  4 نظرات

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید