چرا باید از قوانین بیمه اطلاع داشته باشید؟ قوانین بیمه عمر پاسارگاد تا چه حد برای بیمه‌گزار محدودکننده و یا سودمند است؟ سؤالاتی که مطرح کردیم اهمیت فراوانی دارد. هر فرد برای انجام امور اداری و مالی باید قوانین مربوط به آن را بداند در غیر این صورت چه بسا دچار ضرر و زیانی شود که جبران‌پذیر نباشد و یا بتواند از امکاناتی استفاده کند که بدون دانستن این قوانین نسبت به وجود آن‌ها آگاه نبوده است. این مطلب با این عنوان نیز می‌خواهد حد و حدود قوانین بیمه عمر پاسارگاد را شرح دهد تا متقاضیان بتوانند با دید بازتری اقدام به خرید بیمه عمر کنند. خرید بیمه عمر قوانین و شرایط مربوط به خود را دارد و آگاهی از آن در رضایت‌مندی شما از بیمه عمر نقش دارد. قابل ذکر است که قانون بیمه عمر در همه شرکت‌های بیمه یکسان است اما در میزان پرداخت سود، تنوع و کیفیت پوشش‌ها تابع قوانین شرکت‌های بیمه است. بین شرکت‌های بیمه در این موارد تفاوت‌های مهمی وجود دارد که آگاهی از آن بیمه‌گزار را در انتخاب بیمه‌گر یاری می‌کند.

خرید آنلاین بیمه عمر پاسارگاد


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


آشنایی با اصطلاحات بیمه‌ای در قوانین بیمه عمر پاسارگاد

آشنایی با اصطلاحات بیمه‌ای در قوانین بیمه عمر پاسارگاد

بهتر است ابتدا با اصطلاحات بیمه‌ای آشنا شوید تا در زمان تعریف شرایط و قوانین بیمه عمر پاسارگاد نکته‌ مبهمی در ذهن نداشته باشید.

بیمه: در واژه‌نامه دهخدا آمده است که «بیمه ضمانت مخصوصی است از جان یا مال که در تمدن جدید رواج یافته است. به این طور که برای شخص یا مال ماهانه مبلغی به شرکت بیمه می‌دهند و در صورت اصابت خطر به جان و یا مال، شرکت مبلغ معینی می‌دهد.»

بیمه‌گزار: شخصی را که اقدام به خرید بیمه‌نامه می‌کند بیمه‌گزار می‌گویند.

بیمه‌شده: به افرادی که تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند و از مزایای آن استفاده می‌کنند، بیمه‌شده می‌گویند. ممکن است بیمه‌گزار و بیمه‌شده یک نفر باشند.

بیمه‌گر: به شرکت‌های بیمه که انواع بیمه را ارایه می‌کنند مانند بیمه پاسارگاد، بیمه‌گر می‌گویند.

استفاده‌کننده یا ذی‌نفع: به افرادی که از منافع بیمه استفاده می‌کنند چه تحت پوشش بیمه باشند چه نباشند، ذی‌نفع یا استفاده‌کننده می‌گویند.

نوع بیمه‌نامه: نوع یا موضوع بیمه‌نامه تعیین می‌کند که چه بیمه‌ای خریداری شده است. انواع بیمه عبارت‌اند از بیمه عمر، بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه خودرو و انواع دیگر بیمه‌نامه‌ها.

حق بیمه: مبلغ یا مبالغی است که بیمه‌گزار برای دریافت بیمه‌نامه و استفاده از خدمات آن باید به شرکت بیمه پرداخت کند.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری: از انواع بیمه است که تضمین جان بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد است و در صورت فوت وی به ذی‌نفعان او خسارت پرداخت خواهد کرد. بیمه عمر پاسارگاد را در اینجا توضیح خواهیم داد.


مطلب مرتبط: جزییات و شرایط بیمه عمر پاسارگاد


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پاسارگاد

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پاسارگاد

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یکی از انواع بیمه‌هایی است که بیمه پاسارگاد عرضه می‌کند. بیمه عمر، زندگی بیمه‌گزار و افراد بیمه‌شده را تحت پوشش قرار می‌دهد و چنانچه طی مدت قرارداد، بیمه‌گزار و یا هریک از افراد بیمه‌شده فوت کند، مبلغی به عنوان خسارت به ذی‌نفعان بیمه آن‌ها پرداخت می‌شود. در بیمه عمر علاوه بر تضمین زندگی فرد، به حق بیمه‌های پرداختی سود بیمه عمر تعلق می‌گیرد که به همراه اندوخته بیمه‌گزار در پایان قراداد به وی پرداخت خواهد شد.

خرید آنلاین بیمه عمر پاسارگاد

همچنین به جز پوشش فوت، پوشش‌های دیگری نیز ارایه می‌شود که پوشش خطرات احتمالی زندگی را به عهده دارند. خطراتی مانند نقص عضو در اثر حوادث، ازکارافتادگی در اثر حوادث، دچار شدن به امراض خاص و دیگر پوشش‌هایی که می‌تواند به زندگی فرد خسارت ایجاد کند و بیمه عمر پاسارگاد از شرکت‌هایی است که پوشش‌هایی گسترده و متنوع در زمینه بیمه عمر ارایه داده است. در صورتی که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت نکند، حق مجموع بیمه‌های پرداختی به همراه سود آن‌ها در پایان مدت قرارداد به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

در بیمه عمر پاسارگاد طیف وسیعی از پوشش‌های بیمه عمر ارایه می‌شود که بیمه‌گزار می‌تواند علاوه بر سود بیمه، از این پوشش‌ها نیز استفاده کند.


مطلب مرتبط: چتر بیمه زندگی پاسارگاد، چتری برای زندگی شما


در فرم بیمه‌نامه عمر چه مواردی باید باشد؟

مواردی که طبق قوانین بیمه عمر پاسارگاد باید در فرم بیمه عمر باشد

اگر برای شما این سؤال مطرح است که در فرم قرارداد بیمه عمر چه مواردی باید قیدشده باشد در این‌جا پاسخ خود را دریافت می‌کنید. مواردی که در زیر شرح می‌دهیم باید در قرارداد بیمه عمر شما وجود داشته باشد.

نام و مشخصات بیمه‌گزار و افراد بیمه‌شده: در بیمه‌نامه عمر باید نام و مشخصات بیمه‌گزار مانند سن و شغل او به طور دقیق مشخص شده باشد. هر یک از این عوامل در کیفیت بیمه عمر تأثیرگذار هستند.

مقدار دقیق حق بیمه پرداختی و زمان پرداخت: باید مشخص باشد که چه مبالغی را به عنوان حق بیمه و در چه بازه زمانی پرداخت خواهید کرد.

تعداد، نوع و کیفیت پوشش‌ها: در بیمه عمر باید مشخص باشد که بیمه‌گزار دقیقاً می‌خواهد از کدام پوشش‌ها استفاده کند و کیفیت این پوشش‌ها چه اندازه است.

نتیجه معاینات پزشکی: اگر برای عقد قرارداد بیمه عمر نیاز به انجام معاینات پزشکی باشد یا بیمه‌گزار سابقه بیماری داشته باشد، باید مدارک پزشکی به تایید پزشک معتمد بیمه پاسارگاد رسیده و در بیمه عمر نیز قید شود.

مدت‌زمان بیمه‌نامه: مدت‌زمان یا مدت قرارداد بیمه عمر باید در بیمه‌نامه قید شود. مدت‌زمان بیمه عمر تعیین می‌کند که تا چه زمان می‌توانید از امکانات بیمه عمر استفاده کنید. سود بیمه عمر نیز مستقیماً وابسته به مدت‌زمان قرارداد دارد. حداقل زمان بیمه عمر  5 سال و بیشترین زمان آن 30 سال است.

در فرم قرارداد بیمه عمر باید تمام مشخصات بیمه‌گزار و تعداد و کیفیت پوشش‌ها به طور دقیق وارد شده باشد.


مطلب مرتبط: پوشش‌های بیمه عمر پاسارگاد، همراه شما در روزهای سخت


اختیارات بیمه‌گزار طبق قوانین بیمه عمر پاسارگاد

با عقد قرارداد طبق قوانین بیمه عمر پاسارگاد بیمه‌گزار می‌تواند از تمامی امکانات بیمه عمر که درخواست کرده و در بیمه‌نامه قید شده است، استفاده کند. این امکانات به صورت کلی به شکل زیر است:

استفاده از مزایای مالی بیمه عمر: بیمه‌گزار می‌تواند از سود و اندوخته بیمه عمر بهره ببرد و همچنین در صورت نیاز می‌تواند وام بیمه عمر دریافت کند. اندوخته بیمه عمر در انتهای قرارداد به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود اما بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد می‌تواند دو سال بعد از عقد قرارداد درخواست وام دهد و مطابق قانون تا 90% از سرمایه خود را وام دریافت کند.

استفاده از پوشش‌های بیمه عمر: بیمه‌گزار می‌تواند نوع، تعداد و کیفیت پوشش‌های مورد نیاز خود در بیمه عمر را تعیین کند و بیمه پاسارگاد نیز موظف است در صورت ایجاد خسارت مطابق شرایطی که بیمه‌گزار در بیمه‌نامه درخواست داشته است، مبلغ پوشش‌های بیمه عمر را به وی پرداخت کند.

بیمه‌گزار این اختیار را دارد که در زمان خرید بیمه‌نامه عمر و در فرم درخواست آن، مقدار حق بیمه، زمان‌های پرداخت حق بیمه، مقدار سرمایه اولیه در صورت تمایل، نوع و کیفیت پوشش‌ها را مطابق میل و توان اقتصادی خود تعیین کند. بیمه پاسارگاد نیز موظف است مطابق شرایط تعیین‌شده به بیمه‌گزار خدمات بیمه عمر و سود و سرمایه تعیین‌شده را پرداخت کند.

بیمه عمر پاسارگاد منعطف است و هر بیمه‌گزار حتی بعد از عقد قرارداد می‌تواند شرایط بیمه‌نامه را با صلاحدید بیمه پاسارگاد تغییر دهد.


مطلب مرتبط: خدمات بیمه عمر پاسارگاد برای زندگی بهتر


قوانین بیمه عمر پاسارگاد درباره فسخ قرارداد

قوانین بیمه عمر پاسارگاد

بیمه عمر پاسارگاد قابل تغییرات بسیاری است و بیمه‌گزار در هر مرحله که بخواهد می‌تواند درخواست پوشش‌های جدید کند، حق بیمه خود را افزایش دهد و یا هر اقدامی که نیاز می‌بینید را با صلاحدید شرکت بیمه پاسارگاد انجام دهد. به همین دلیل به طور معمول بیمه عمر توسط شرکت بیمه فسخ نمی‌شود مگر به خواست بیمه‌گزار. اما از مواردی که طبق قوانین بیمه عمر پاسارگاد، شرکت بیمه می‌تواند قرارداد را فسخ کند به شرح زیر است:

. زمانی که بیمه‌گزار اطلاعات خلاف واقع ارایه و یا کتمان حقایق کرده است و بعد از عقد قرارداد بیمه‌گر از آن مطلع شده است.

. ممکن است اطلاعات ارایه شده توسط بیمه‌گزار درست نباشد و حتی خود بیمه‌گزار نیز نسبت به آن مطلع نبوده باشد. مثلاً ممکن است بیمه‌گزار در زمان عقد قرارداد دچار نوعی بیماری بوده باشد که خودش نیز از آن اطلاع نداشته است و این مسئله بعد از خرید بیمه عمر مشخص شده است. در چنین مواقعی شرکت بیمه می‌تواند شرایط بیمه‌نامه را مطابق وضعیت جدید تنظیم کند و یا در صورتی که این امکان وجود نداشته باشد می‌تواند قرارداد بیمه عمر را فسخ کند.

خرید آنلاین بیمه عمر پاسارگاد


مطلب مرتبط: آنچه از مزایای بیمه عمر پاسارگاد باید بدانید


استثنائات بیمه عمر پاسارگاد

طبق قوانین بیمه عمر پاسارگاد کلیه موارد خودزنی و خودکشی تحت پوشش بیمه عمر قرار نمی‌گیرند و بسته به شرایط، ممکن است تنها اندوخته و یا سرمایه حاصل شده در بیمه عمر به بیمه‌گزار و یا ذی‌نفعان او واگذار گردد.

قوانین بیمه عمر پاسارگاد دارای جزییات زیادی است که بستگی به شرایط و وضعیت بیمه‌گزار دارد. بنابراین اگر از بیمه‌گزاران بیمه عمر پاسارگاد هستید و دچار موقعیت خاصی شده‌اید بهتر است برای بررسی وضعیت خود در مورد دریافت خسارت یا موارد دیگر با کارشناسان بیمه عمر پاسارگاد و یا کارشناسان بیمیتو تماس بگیرید.

در موارد خودکشی و خودزنی، سرمایه فوت و یا هرگونه خسارت دیگری پرداخت نخواهد شد.


مطلب مرتبط: نگاهی به تاریخچه بیمه عمر پاسارگاد


شناخت بیمه‌ها با بیمیتو

در بیمیتو شرایط و جزییات بیمه عمر در بسیاری از شرکت‌های بیمه از جمله بیمه عمر پاسارگاد آمده است و متقاضیان بیمه عمر و دیگر انواع بیمه‌نامه می‌توانند به کمک این بیمه‌نامه از قوانین و شرایط بیمه مد نظر خود مطلع شوند. همچنین به کمک بیمیتو می‌توان استعلام آنلاین انواع بیمه را تهیه کرد به عنوان مثال به کمک استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی می‌توانید از نرخ این بیمه آگاه شوید. علاوه بر این می‌توانید شرایط یک بیمه در بین شرکت‌های مختلف مقایسه کنید. مقایسه یکی از راه‌هایی است که به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا بهترین بیمه مورد نیازش را خریداری کند. خرید آنلاین بیمه عمر، خرید بیمه مسافرتی، بیمه بدنه و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث همگی از امکانات خرید آنلاین بیمه در بیمیتو است. همچنین بیمه‌گزاران تأمین اجتماعی نیز می‌توانند از طریق بیمیتو اقدام به تمدید اعتبار، تعویض و صدور دفترچه بیمه خود کنند. بیمیتو از مشاوره تا خرید بیمه‌نامه در کنار شما است. برای استفاده از امکانات بیمیتو کافی است به وب‌سایت بیمیتو مراجعه کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید