با اینکه بیمه شخص ثالث موتور سیکلت مانند خودرو اجباری است اما هنوز درصد زیادی از موتورسواران بدون بیمه در سطح شهر تردد می‌کنند که این موضوع موجب خسارت‌ها و حوادث جبران‌ناپذیری می‌شود. بروز حادثه امری اجتناب‌ناپذیر است اما با داشتن بیمه می‌توان اتفاقات و خسارت‌های بعدازآن را تا حدی جبران کرد. حالا که ضرورت داشتن بیمه موتور سیکلت درک شده است؛ شاید به این سؤال برسیم که چه معیارهایی برای انتخاب یک بیمه موتور سیکلت مهم است؟ یکی از معیارهای مهم و مؤثر تصمیم‌گیری در انتخاب بیمه موتور سیکلت نرخ حق بیمه است. بیمه موتور سیکلت رازی یکی از چندین بیمه‌ای است که با داشتن آن می‌توانید آسوده و ایمن از موتور سیکلت خود استفاده کنید. قیمت بیمه موتور سیکلت رازی برای سال‌های زیادی ارزان‌ترین بیمه موتور سیکلت بوده است. این بیمه قدیمی‌ترین بیمه موتور سیکلت و یکی از محبوب‌ترین آن‌ها است. سرعت عمل بیمه موتور سیکلت رازی در پرداخت مبلغ خسارت و درصد بالای رضایت مشتری از مبلغ پرداختی خسارت از نقاط قوت این بیمه است.


مطلب مرتبط: بیمه شخص ثالث موتور سیکلت را بیشتر بشناسیم


موارد تحت پوشش بیمه موتور سیکلت

 بیمه موتور سیکلت

در اثر بروز یک سانحه رانندگی، امکان دارد خسارت مالی، جانی و یا هر دو پیش آید. مواردی که بیمه موتور سیکلت تحت پوشش قرار می‌دهد به شرح زیر است:

خسارت مالی: بیمه موتور سیکلت خسارت‌های مالی شخص زیان‌دیده را طبق بازه تعهدات مالی بیمه شخص ثالث پوشش می‌دهد. پوشش تعهدات مالی بیمه موتور سیکلت مانند بیمه خودرو از 11 تا 220 میلیون تومان است که بیمه‌گزار سقف تعهدات مالی بیمه موتور سیکلت خود را از این بازه انتخاب می‌کند. لازم به ذکر است که بیمه موتور سیکلت خسارت مالی راننده مقصر را پوشش نمی‌دهد.

خسارت جانی: بیمه موتور سیکلت خسارت‌های جانی شخص ثالث و راننده که شامل نقص عضو و ازکارافتادگی (جزئی یا کلی-موقت یا دائم)، آسیب، شکستگی و فوت می‌شود را مطابق قانون دیه پرداخت می‌کند. دیه کامل در ماه حرام  440 میلیون تومان و در ماه غیرحرام 330 میلیون تومان تعیین‌شده است.


مطلب مرتبط: نرخ بیمه موتور سیکلت را چگونه محاسبه کنیم؟


موتور سیکلت بیمه بدنه نیز دارد که شامل پوشش حوادث و آتش‌سوزی می‌شود و پوشش سرقت کلی و سرقت درجا را در برنمی‌گیرد.


نوسان قیمت بیمه موتور سیکلت رازی

قیمت بیمه موتور سیکلت رازی

شرکت بیمه رازی در سال 1380 افتتاح شد و تا سال 1393 ارزان‌ترین بیمه موتور سیکلت را داشته است؛ به همین دلیل همیشه یکی از پرطرفدارترین بیمه‌های موتور سیکلت بوده است.

اما از سال 93 به بعد طبق قانون بیمه مرکزی، کل تخفیف شرکت‌های بیمه یکسان شده و شرکت رازی نیز حق بیمه برابر با شرکت‌های دیگر دریافت می‌کند اما بااین‌حال هنوز مزایای مفید و چشم‌گیری دارد. محبوبیت بیمه موتور سیکلت رازی تنها به دلیل حق بیمه ارزان آن نبوده است بلکه همیشه در کنار این موضوع از کیفیت بالایی نیز برخوردار بوده است.

بیمه موتور سیکلت رازی دیگر ارزان‌ترین بیمه موتور سیکلت نیست.


مطلب مرتبط: جزییاتی پیرامون جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت


مزایای بیمه موتور سیکلت رازی

سرعت پرداخت مبلغ خسارت توسط شرکت بیمه امری بسیار مهم است. شاید شما هم مانند بسیاری از بیمه‌گزاران دیگر در رابطه با زمان پرداخت مبلغ خسارت نگران هستید و این موضوع در انتخاب شرکت موردنظرتان تأثیر می‌گذارد. جالب است بدانید که شرکت رازی می‌تواند طی 24 ساعت مبلغ خسارت را پرداخت کند و در انجام تعهدات پرداخت مبلغ خسارت بسیار دقیق عمل می‌کند. این یکی از مزایای مهمی است که به محبوب شدن بیمه موتور سیکلت رازی کمک کرده است.

از دیگر مزیت‌های مهم بیمه موتور سیکلت رازی می‌توان به رضایت از مبلغ پرداختی خسارت اشاره کرد. این شرکت رتبه قابل‌قبول و بسیار خوبی در رضایت از مبلغ پرداختی خسارت دارد.


مطلب مرتبط: محاسبه بیمه موتور سیکلت در کمترین زمان ممکن!


عوامل تأثیرگذار در قیمت بیمه موتور سیکلت رازی

قیمت بیمه موتور سیکلت

در قیمت‌گذاری حق بیمه موتور سیکلت رازی مانند شرکت‌های دیگر سه عامل مهم و تأثیرگذار وجود دارد که به شرح زیر است:

سن موتور سیکلت: حق بیمه با سن موتور سیکلت رابطه عکس دارد به این ترتیب که هر چه سن موتور سیکلت بیشتر باشد و به اصطلاح موتور سیکلت مدل پایین‌تری داشته باشد حق بیمه آن کمتر می‌شود.

تعداد سیلندر موتور سیکلت: تعداد سیلندرهای موتور سیکلت با حق بیمه رابطه مستقیم دارد. به این صورت که موتورسیکلت‌های دو سیلندر به بالا حق بیمه بیشتری نسبت به موتورسیکلت‌های تک سیلندر دارند.

سابقه تخفیف‌ها و عدم خسارت موتور سیکلت: نرخ حق بیمه موتور سیکلت با تخفیف عدم خسارت رابطه معکوس دارد. هر چه میزان سال‌های تخفیف عدم خسارت بیشتر باشد حق بیمه موتور سیکلت کمتر می‌شود.

سن، تعداد سیلندر و سابقه تخفیف عدم خسارت سه عامل مهم در قیمت بیمه موتور سیکلت هستند.


مطلب مرتبط: چتر حمایتی بیمه موتور سیکلت ایران بر سر اشخاص ثالث


مقایسه قیمت بیمه موتور سیکلت رازی با سایر شرکت‌ها

در اینجا قصد داریم قیمت بیمه موتور سیکلت رازی را با چهار شرکت آسیا، سینا، البرز و پاسارگاد مقایسه کنیم. این قیمت برای چهار نوع موتور سیکلت مدل 96 با یک سال تخفیف عدم خسارت و بدون جریمه دیرکرد است:

مقایسه قیمت بیمه موتور سیکلت رازی با سایر شرکت ها همان‌طور که ملاحظه می‌فرمایید قیمت بیمه موتور سیکلت رازی در مقایسه با شرکت‌های مقایسه شده جزء ارزان‌ترین بیمه‌ها نیست اما به‌طورکلی گران بودن یا ارزان بودن نرخ حق بیمه دلیلی برای کیفیت بالا یا کیفیت پایین بیمه موردنظر نیست.

شما با استفاده از سامانه اینترنتی بیمیتو می توانید نرخ حق بیمه شرکت‌های بیشتری را باهم مقایسه کرده و انتخاب مناسب و معقولی داشته باشید.


مطلب مرتبط: صرفه جویی در زمان با خرید اینترنتی بیمه موتور سیکلت


استعلام نرخ بیمه موتور سیکلت از سامانه بیمیتو

علاوه بر استعلام قیمت بیمه موتور سیکلت رازی؛ امکان مشاهده نرخ بیمه شرکت‌های دیگر، اطلاع از شرایط و مزایای آن‌ها، مقایسه و انتخاب بیمه موردنظر در سامانه اینترنتی بیمیتو فراهم‌شده است.

. شما از طریق بیمیتو علاوه بر استعلام نرخ بیمه موتور سیکلت، می‌توانید نرخ بیمه شخص ثالث و بدنه خودرو، بیمه آتش‌سوزی منازل، بیمه مسافرتی، بیمه مسئولیت پزشکان و بیمه عمر را استعلام بگیرید. همچنین شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری به کارگزاری‌ها و شعب تأمین اجتماعی، برای صدور، تعویض و تمدید دفترچه تأمین اجتماعی خود و خانواده‌تان از طریق سامانه اینترنتی بیمیتو اقدام کنید.


مطلب مرتبط: با بیمه موتور سیکلت اقساطی هوای جیبتو داشته باش!


. با استفاده از سامانه بیمیتو هزینه‌هایی مانند هزینه رفت‌وآمد و مراجعه حضوری به دفاتر بیمه را حذف کنید و هزینه کمتری بابت خرید بیمه خود بپردازید.

. از پیک رایگان بیمیتو استفاده کنید و بیمه‌نامه خود را در اسرع وقت و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، دقیقاً در روز و ساعت موردنظر خود تحویل بگیرید.

. برای پیدا کردن پاسخ سؤالات خود، گرفتن راهنمایی و مشاوره برای انتخاب بیمه موردنظرتان از کارشناسان بیمیتو مشاوره بگیرید.

. برای سهولت و دسترسی راحت‌تر به سامانه بیمیتو، از اپلیکیشن بیمیتو استفاده کنید و به‌راحتی سفارش خود را در آن ثبت کنید.

. برای جلوگیری از فراموش کردن موعد سررسید بیمه خود، در سامانه بیمیتو یادآور ثبت کنید تا کارشناسان بیمیتو قبل از رسیدن سررسید بیمه‌نامه‌تان با شما تماس بگیرند. این مزیت حتی برای کسانی که از سامانه بیمیتو خریداری نکرده‌اند نیز وجود دارد.


مطلب مرتبط: ارزانترین بیمه موتور سیکلت را بخرید


نحوه خرید اینترنتی بیمه موتور سیکلت از سامانه بیمیتو

. از قسمت ثبت نام یک حساب کاربری شخصی در سامانه بیمیتو برای خود ایجاد کنید.

. روی گزینه موتور سیکلت کلیک کنید.

. اطلاعات، عکس پشت و روی کارت و بیمه‌نامه قبلی موتور سیکلت خود را آپلود کنید.

. از جدول ظاهرشده بر روی صفحه گزینه‌های قیمت، سطح توانگری، تعداد شعب پرداخت خسارت، رضایت از مبلغ پرداختی خسارت و زمان پاسخ‌گویی به شکایات، بیمه‌های موجود را مقایسه و بر حسب معیارهای خود بیمه موردنظر را انتخاب کنید.

. ثبت سفارش کنید و مشخصات تحویل گیرنده را وارد کنید. شهر، روز و ساعت تحویل بیمه‌نامه خود را تعیین کنید.

. در انتها پرداختی آنلاین انجام دهید.

به همین سادگی می توانید بیمه موتور سیکلت آنلاین خریداری کنید.

2 نظرات

  1. بیمه رازی یکی ازبهترین بیمه های ایران هست من 10 سال موتور داشتم ازبیمه رازی استفاده کردم خدایی همه چیزش خوب بود6 سالی هست ماشین خریدم خیلی از دوستانم پیشنهادکردند ماشین رابیمه ایران بزنم گوش نکردم وبیمه دیگری زدم که الان پشیمانم کاش بیمه ایران یا دانا زده بودم .الان که تصادف کردم میفهمم دوستان چرامیگفتن ایران …بیمه ای که الان دارم مثلا شرکت معتبری هست ولی وقتی مراجعه میکنی تازه میفهمی .6 سال پولت هدر رفته اصلا نمیزارن حرف بزنی چه برسه خسارت ……..من اسمی از این بیمه نمیبرم ولی به عنوان برادرکوچک تجربمو بهتون میگم وسیله نقلیه را ایران بزنید زمان تصادف به دادتون برسه

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید