بیمه عمر و سرمایه گذاری البرز به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا بتواند با پولی که به عنوان حق بیمه پرداخت می‌کند هم به نوعی سرمایه‌گذاری کند و به سود برسد و هم از امکانات بیمه‌ای استفاده کند. اما بیمه‌گزار چطور می‌تواند مطلع شود که چقدر سود از بیمه عمر به دست می‌آورد؟ یا حتی چطور می‌تواند بفهمد که در بیمه البرز چه مقدار خسارت بابت هر یک از پوشش‌های بیمه عمر به وی پرداخت می‌شود؟ محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز به شما در پاسخ به این پرسش‌ها کمک می‌کند. اما چطور می‌توانید محاسبه آنلاین بیمه عمر را انجام دهید؟ با ما همراه باشید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


خدمات بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر و سرمایه گذاری البرز قبل از هر چیز یک خدمت بیمه‌ای است که از زندگی بیمه‌گزار حمایت می‌کند. یعنی اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند بیمه عمر سرمایه‌ای را به خانواده و یا ذی‌نفعان او پرداخت می‌کند و به این منظور از وی حمایت می‌کند. چنین خدمتی به خصوص برای افراد سرپرست خانواده بسیار مهم است. با این کار بیمه‌گزار می‌تواند آسوده خیال باشد که بعد از فوت او خانواده وی می‌توانند این سرمایه را دریافت کنند. از طرفی با به پایان رسیدن قرارداد حق بیمه‌های پرداختی به همراه سود آن به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

در بیمه عمر، زندگی بیمه‌گزار تضمین شده و در صورت فوت وی در طول مدت قرارداد مبلغی به عنوان خسارت به خانواده او تعلق می‌گیرد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و سرمایه گذاری البرز با شرایط مالی شما کنار می‌آید


سود بیمه عمر البرز چگونه است؟

سود بیمه عمر البرز چگونه است؟

دو نوع سود بیمه عمر وجود دارد که در بیمه البرز نیز همین سودها به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود:

سود تضمینی: سودی است که مقدار آن از سوی بیمه مرکزی تعیین شده است و باید توسط همه شرکت‌های بیمه و در هر شرایطی به بیمه‌گزاران عمر پرداخت شود. این مقدار مشخص است. در دو سال اول بیمه‌نامه 16% در دو سال دوم 13% و از سال پنجم به بعد 10% است.

سود حاصل از مشارکت: سود حاصل از مشارکت در منافع سودی است که مقدار آن مشخص نیست یعنی در هر سال مقداری متفاوت است و به شرایط اقتصادی کشور بستگی دارد. همچنین در میان شرکت‌های مختلف بیمه نیز سود بیمه عمر حاصل از مشارکت یکسان نیست زیرا که شرکت‌های بیمه با حق بیمه‌های دریافتی از بیمه‌گزار در امور مختلفی سرمایه‌گذاری می‌کنند و مقدار این سود به زمینه سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها بستگی دارد. در هر صورت بیمه‌گزار در 85% از سود حاصل‌شده سهیم است.

بیمه عمر دارای دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت است که هر ساله در اندوخته بیمه عمر بیمه‌گزار واریز می‌گردد.


مطلب مرتبط: پرداخت اقساط بیمه عمر البرز با چه روش‌هایی امکان پذیر است؟


آشنایی با پوشش‌های بیمه عمر البرز

اگر بخواهیم محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز را توضیح دهیم باید پوشش‌های بیمه عمر را بشناسیم زیرا یکی از چیزهایی که در جدول بیمه عمر البرز به دست می‌آید میزان سرمایه‌ای است که در پوشش‌های مختلف به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. به همین منظور به طور مرور مختصر می‌گوییم پوشش‌های بیمه عمر شامل سرمایه فوت عادی، سرمایه فوت در اثر حادثه، سرمایه ازکارافتادگی، سرمایه معافیت از پرداخت حق بیمه، سرمایه هزینه‌های پزشکی و سرمایه امراض خاص است. به جز سرمایه فوت عادی که پوشش اصلی بیمه عمر است انتخاب دیگر پوشش‌های اختیاری است و بیمه‌گزار بنا به نیاز خود می‌تواند آن‌ها را انتخاب کند یا نکند.


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر البرز چه کمکی به بیمه‌گزار می‌کند؟


چطور محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز را انجام دهیم؟

چطور محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز را انجام دهیم؟

برای این منظور می‌توانید به سایت بیمه البرز مراجعه کنید و استعلام آنلاین بیمه عمر خود را دریافت کنید. راه بهتر این است که این کار را از طریق بیمیتو https://bimito.com/ انجام دهید تا به طور هم‌زمان هم محاسبه آنلاین بیمه البرز را انجام داده باشید و هم استعلام بیمه عمر خود در شرکت‌های دیگر را به دست آورید و بتوانید نتیجه حاصل‌شده را بین شرکت‌های مختلف بررسی کنید. به هر حال عوامل زیر در محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز مؤثر هستند.

سن بیمه‌گزار: شاید عجیب باشد که سن بیمه‌گزار در محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز مؤثر باشد اما از آنجایی که سن بیمه‌گزار رابطه مستقیمی با طول مدت قرارداد دارد در نتیجه در محاسبه بیمه عمر اهمیت دارد. باید بدانید که مجموع سن بیمه‌گزار و طول مدت قرارداد نباید بیشتر از 70 سال شود. همچنین سقف سنی افراد برای درخواست بیمه عمر 65 سال است و افراد بالاتر از این سن نمی‌توانند بیمه عمر دریافت کنند.

مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد نباید بیشتر از 70 سال شود.

مدت بیمه‌نامه: مدت قرارداد یا مدت بیمه‌نامه می‌تواند از 5 تا 30 سال و با انتخاب بیمه‌گزار باشد.

روش پرداخت حق بیمه: حق بیمه‌های عمر بیمه البرز می‌توانند به صورت ماهانه، دوماهه، سه‌ماهه، چهارماهه، شش‌ماهه و یا سالانه پرداخت شود. از آنجایی که سود بیمه عمر به صورت سالانه واریز می‌شود و همچنین به علت سهولت در کار توصیه می‌شود بیمه‌گزار حق بیمه را به صورت سالانه واریز کند.

مبلغ حق بیمه: بیمه‌گزار با توجه به توان مالی خود مشخص می‌کند که می‌خواهد چه مقدار حق بیمه بپردازد. میزان حق بیمه از مهم‌ترین عوامل مؤثر در محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز است که به صورت مستقیم در میزان سود و اندوخته نهایی بیمه‌گزار تأثیر می‌گذارد.

ضریب افزایش سالانه حق بیمه: حق بیمه‌های پرداختی تعیین می‌کنند که سود و اندوخته نهایی شما از بیمه عمر چقدر شود بنابراین اگر می‌خواهید بعد از پایان قرارداد اندوخته بیمه عمر مبلغ قابل توجهی باشد و مطابق با وضعیت اقتصادی زمان خود بهتر است حق بیمه خود را به صورت سالانه افزایش دهید. ضریب افزایش سالانه را می‌توان از 3 تا 25% حق بیمه پرداختی فعلی افزایش داد اما نظر کارشناسان این است که از آنجا که افزایش حقوق به طور معمول با 10% در هر سال انجام می‌شود این مقدار نیز کمتر از این مقدار نباشد.

در بیمه عمر، زندگی بیمه‌گزار تضمین شده و در صورت فوت وی در طول مدت قرارداد مبلغی به عنوان خسارت به خانواده او تعلق می‌گیرد.


مطلب مرتبط: آسوده‌خاطر بازنشسته شوید با بیمه بازنشستگی البرز


تعیین ضریب پوشش‌های بیمه عمر در محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز

تعیین ضریب پوشش‌های بیمه عمر در محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز

پوشش‌های بیمه عمر در جدول بیمه عمر موثر هستند و بیمه‌گزار باید سطح کیفیت هر یک را در زمان محاسبه آنلاین بیمه عمر تعیین کند. بیمه البرز نیز مطابق آنچه بیمه‌گزار تعیین کرده است خسارت پرداخت می‌کند.

ضریب افزایش سالانه بیمه عمر: سرمایه فوت عادی متغیر است و بیمه‌گزار مشخص می‌کند که چقدر سرمایه فوت به خانواده یا ذی‌نفع وی تعلق گیرد. در حالت عادی این میزان بالاترین سطح پرداختی یعنی 25 برابر آخرین حق بیمه پرداختی است ولی بیمه‌گزار در زمان انجام محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز می‌تواند این ضریب را از 3 تا 25 برابر تعیین کند.

تعیین سرمایه ازکارافتادگی: بیمه‌گزار فقط باید این پوشش را در زمان محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز انتخاب کند. ضریب این پوشش 1 است و در زمان حادثه معادل سرمایه فوت به بیمه‌گزار خسارت می‌پردازد.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: این پوشش به منظور رفاه بیشتر بیمه‌گزاری است که دچار ازکارافتادگی شده است. بیمه‌گزار پس از انتخاب پوشش ازکارافتادگی و تعیین مقدار آن می‌تواند این گزینه را نیز انتخاب کند. با این پوشش بیمه‌گزار اگر دچار ازکارافتادگی شود علاوه بر دریافت سرمایه ازکارافتادگی از پرداخت باقی‌مانده حق بیمه‌های عمر معاف شده و می‌تواند از مزایای بیمه عمر خود تا پایان قرارداد استفاده کند.

بیمه‌گزاری که در اثر حوادث دچار ازکارافتادگی شده باشد می‌تواند هم سرمایه ازکارافتادگی دریافت کرده هم از پرداخت حق بیمه معاف شود و هم از مزایای بیمه عمر تا پایان قرارداد استفاده کند.

سرمایه هزینه‌های پزشکی: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بر اثر حوادث در بیمارستان بستری شده و از خدمات پزشکی استفاده کند، مطابق این پوشش تا 30 % این هزینه‌ها توسط بیمه عمر البرز پرداخت می‌شود.

سرمایه امراض خاص: در صنعت بیمه به سکته قلبی، سکته مغزی، پیوند اعضا اصلی بدن، سرطان، و عمل قلب باز اصطلاحاً امراض خاص می‌گویند. ضریب امراض خاص در محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز به میزان 10%، 20% و 30% از سرمایه فوت عادی است که بیمه‌گزار هر کدام را که بخواهد انتخاب می‌کند.


مطلب مرتبط: جدول بیمه عمر البرز و کمک به خرید بیمه عمر


بررسی جدول حاصل از محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز

بررسی جدول حاصل از محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز

پس از تعیین هریک از مراحل بالا جدول بیمه عمر البرز به دست می‌آید. مهم‌ترین فایده جدول بیمه عمر این است که بیمه‌گزار می‌تواند ببیند در هر سال چه مقدار باید حق بیمه بپردازد و در ازای آن چه مقدار خسارت به ازای هر پوشش دریافت می‌کند همچنین می‌تواند ببیند مقدار سود و اندوخته بیمه عمر در هر سال چقدر است. اطلاعاتی که در جدول بیمه عمر البرز به شما نشان داده می‌شود به شرح زیر است:

سرمایه بیمه فوت عادی

سرمایه فوت در اثر حادثه

سرمایه نقص عضو و ازکارافتادگی به علت حادثه

سرمایه هزینه پزشکی

سرمایه پوشش امراض خاص

حق بیمه پرداختی در زمان مشخص (مثلاً سالانه)

مبلغ هر قسط یا همان حق بیمه

مبلغ بازخرید یا اندوخته بیمه عمر

مبلغ دقیق هر کدام از این پوشش‌ها در هر سال از بیمه عمر قابل مشاهده است و بیمه‌گزار می‌تواند با توجه به آن و قبل از خرید قطعی بیمه عمر نسبت به تغییر شرایط بیمه‌نامه اقدام کند.

در جدول بیمه عمر البرز مقدار دریافتی بیمه‌گزار بابت هر پوشش و همچنین میزان سود و اندوخته وی در هر سال از قرارداد بیمه عمر قابل مشاهده است.


مطلب مرتبط: درآمدی برای دوره بازنشستگی؛ با بیمه مستمری البرز


مزیت محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز با بیمیتو

با استفاده از بیمیتو می‌توانید محاسبه آنلاین بیمه عمر البرز را در کوتا‌ه‌ترین زمان ممکن و با وارد کردن چند اطلاعات ساده به دست آورید. امکان مقایسه‌ای که در بیمیتو وجود دارد نه تنها برای بیمه عمر که در دیگر بیمه‌ها نیز به شما کمک می‌کند تا بتوانید قیمت و شرایط بیمه خود را در بین شرکت‌های مختلف بررسی کرده و بهترین بیمه‌ای که پاسخگوی نیاز شما باشد را تهیه کنید. همچنین در بیمیتو این امکان وجود دارد که خرید آنلاین بیمه عمر، بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی، بیمه درمان تکمیلی و استعلام آنلاین بیمه آتش سوزی را به دست آورید. بیمیتو به شما تجربه‌ای جدید از خرید بیمه را ارایه می‌دهد کافی است به سایت بیمیتو مراجعه و از امکانات آن استفاده کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید