ممکن است در زندگی دچار موقعیت‌هایی شویم که به حمایت‌های مالی نیاز داشته باشیم. وقوع حوادث ناگوار و پیش‌بینی نشده و خسارات ناشی از آن می‌تواند زندگی انسان را تهدید کند و آن را در تنگنا قرار دهد. کسی که در زمان آسودگی به فکر دوران سختی باشد می‌تواند از این حوادث و سختی‌ها عبور کند. علت به وجود آمدن بیمه‌ جبران همین خسارت‌ها است. بیمه عمر هم یکی از بیمه‌هایی است که با هدف قرار دادن زندگی افراد سعی می‌کند تا خسارت‌های ناشی از فوت بیمه‌گزار را جبران کند. بیمه ما در کنار دیگر بیمه‌نامه‌هایی که صادر می‌کند، بیمه عمر نیز به بیمه‌گزار ارایه می‌دهد. بیمه عمر محاسباتی دارد که همیشه توسط کارگزار و یا نمایندگان بیمه انجام می‌شده است اما با پیدایش اینترنت و استفاده آن در صنعت بیمه، امکان محاسبه آنلاین نیز به وجود آمده است که به وسیله آن می‌توان بدون خطای محاسباتی و به طور دقیق از جزییات مالی بیمه عمر، آگاه شد. در بررسی محاسبه آنلاین بیمه عمر ما به اطلاعات خواسته شده و موارد تاثیرگذار در محاسبه بیمه عمر می‌پردازیم.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ما

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

با خرید بیمه‌نامه عمر، بیمه‌گزار تعهد می‌دهد که طی مدت‌زمان‌های مشخص، مبلغی را که به عنوان حق بیمه تعیین کرده است پرداخت کند و در مقابل شرکت‌های بیمه‌گر مانند بیمه ما نیز باید خدمات بیمه عمر را به بیمه‌گزار ارایه کنند. خدماتی مانند پرداخت سود به حق بیمه‌های پرداختی و ارایه پوشش‌های مختلف بیمه عمر است. در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ما بیمه‌گزار حق بیمه‌هایی را که تعیین کرده است، پرداخت می‌کند و بیمه ما به ازای دریافت این حق بیمه‌ها سالانه دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به آن‌ها پرداخت می‌کند و همچنین امکان استفاده از پوشش‌ اصلی بیمه عمر یعنی پوشش فوت و پوشش‌های تکمیلی آن را برای بیمه‌گزار فراهم می‌کند. در صورت فوت بیمه‌گزار و بروز حوادث برای او، مبلغی به عنوان خسارت به وی و یا ذی‌نفعان او پرداخت خواهد شد.

در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری هم امکان سرمایه‌گذاری و  هم امکان استفاده از امکانات و پوشش‌های بیمه عمر را دارد.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


محاسبه بیمه عمر ما

محاسبه بیمه عمر ما

محاسبات بیمه عمر کار ساده‌ای نیست و با توجه به زمینه‌های کاری و سرمایه‌گذاری که شرکت‌های مختلف بیمه به آن مشغول هستند و همچنین نیازها و پوشش‌های درخواستی بیمه‌گزار از بیمه عمر، در هر شرکت بیمه متفاوت است. همچنین درخواست‌های هر فرد از بیمه عمر نسبت به افراد دیگر متفاوت بوده و همین امر باعث اختلاف محاسبات بیمه عمر می‌شود. در واقع محاسبه بیمه عمر چنان اختصاصی و وابسته به شخص بیمه‌گزار است که باید برای هر فرد جداگانه و با توجه به درخواست‌های او از بیمه عمر محاسبه شود. محاسبه آنلاین بیمه عمر ما این امکان را به متقاضیان بیمه داده است تا بتوانند قبل از خرید و بنا بر خواست خود از محاسبات و جزییات مالی بیمه عمر خود، آگاه شود.

محاسبه بیمه عمر ما بستگی به درخواست‌های بیمه‌گزار و شرایط بیمه عمر ما دارد.


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر ما


محاسبه آنلاین بیمه عمر چگونه ممکن است؟

محاسبه بیمه عمر در روش سنتی به وسیله کارگزاران و نمایندگان بیمه انجام می‌شد اما امروزه با استفاده از مزایایی که اینترنت ایجاد کرده است شرکت‌های بیمه و یا اگریگیتورهایی مانند بیمیتو این امکان را در اختیار بیمه‌گزار قرار داده‌اند که بتواند آنلاین محاسبه بیمه عمر را به دست آورد. برای انجام محاسبه آنلاین بیمه عمر ما ، نیاز به اطلاعاتی است که در این محاسبات اثرگذارند. این اطلاعات موثر را در قسمت بعدی توضیح می‌دهیم.


مطلب مرتبط: بررسی بیشترین سود بیمه عمر


اطلاعات تأثیرگذار در محاسبه آنلاین بیمه عمر ما

موارد موثر در محاسبه آنلاین بیمه عمر ما

تاریخ تولد: در محاسبه آنلاین بیمه عمر ما اولین سؤالی که مطرح است تاریخ تولد بیمه‌گزار است. تاریخ تولد در واقع سن بیمه‌گزار را مشخص می‌کند که تأثیر مهمی در خرید بیمه عمر محسوب می‌شود چرا که سن بیمه‌گزار در تعیین مدت قرارداد بیمه عمر و استفاده از بعضی پوشش‌های بیمه، مؤثر است.

حق بیمه‌: حق بیمه مبلغی است که بیمه‌گزار با پرداخت آن می‌تواند از خدمات بیمه عمر ما استفاده کند. مبلغ حق بیمه را بیمه‌گزار تعیین می‌کند.

ضریب افزایش سالانه حق بیمه: یکی از موارد مهم و تأثیرگذار در محاسبه آنلاین بیمه عمر ما مبادلات مالی بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر است. این مبادلات باید طوری باشد که بیمه‌گزار از خرید بیمه عمر منتفع شود به همین جهت حق بیمه‌هایی که در بیمه عمر پرداخت می‌شود در پایان قرارداد به همراه سود آن به بیمه‌گزار بازپرداخت می‌شود. جهت این که در طول قرارداد بیمه عمر، از ارزش مالی این حق بیمه‌ها کم نشود هرساله مبلغی باید به آن اضافه شود. مقدار این مبلغ به انتخاب بیمه‌گزار سالانه بین 5 تا 20 درصد حق بیمه پرداختی است.

ضریب افزایش سالانه سرمایه: به منظور افزایش سرمایه فوت، بیمه‌گزار در زمان محاسبه آنلاین بیمه عمر ما می‌تواند تعیین کند که از 5 تا 15درصد از حق بیمه‌های پرداختی صرفا برای این کار در نظر گرفته شود. به این مقدار ضریب افزایش سالانه سرمایه فوت می‌گویند. ضریب افزایش سالانه سرمایه همیشه باید پایین تر از ضریب افزایش سالانه حق بیمه‌های پرداختی باشد.

نحوه پرداخت: بیمه‌گزار مشخص می‌کند که حق بیمه خود را در چه فاصله‌های زمانی پرداخت می‌کند. در بیمه عمر ما امکان پرداخت حق بیمه به صورت سه‌ماهه، شش‌ماهه و سالانه وجود دارد.

اندوخته اولیه: جمع مبالغی است که در شروع قرارداد، بیمه‌گزار در بیمه عمر خود سرمایه‌گذاری می‌کند. اندوخته اولیه شامل سرمایه اولیه و حق بیمه پرداختی است. در صورتی که بیمه‌گزار نخواهد سرمایه اولیه‌ای در بیمه عمر سپرده‌گذاری کند، اندوخته اولیه همان حق بیمه پرداختی است.

مدت بیمه‌نامه: قرارداد بیمه عمر قراردادی بلندمدت است و کمترین زمان قرارداد بیمه عمر 5 سال و بیشترین زمان آن 30 سال است. تعیین زمان قرارداد بیمه عمر به شرطی است که مجموع سن بیمه‌گزار و طول مدت قرارداد بیشتر از 70 سال نشود.

سرمایه فوت: سرمایه فوت به هر علت یا سرمایه فوت عادی مبلغی است که بیمه‌گر در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر به خانواده یا ذی‌نفعان بیمه او پرداخت می‌کند. بیمه‌گزار می‌تواند مشخص کند تا چند برابر حق بیمه‌های پرداختی سرمایه فوت به وی تعلق گیرد. سقف سرمایه فوت در بیمه عمر ما تا 25 برابر حق بیمه‌های پرداختی است و معمولاً همین مقدار توسط بیمه‌گزار در زمان محاسبه آنلاین بیمه عمر، درخواست می‌شود.

سرمایه فوت مهم‌ترین پوشش بیمه عمر است که مقدار آن توسط بیمه‌گزار درخواست می‌شود.

سرمایه فوت در اثر حادثه: در محاسبه آنلاین بیمه عمر ما این قسمت می‌تواند تا 4 برابر سرمایه فوت عادی توسط بیمه‌گزار تعیین شود و چنانچه بیمه‌گزار در طول زمان قرارداد بیمه عمر در اثر سوانح و حوادث پیش‌آمده فوت کند این سرمایه علاوه بر سرمایه فوت عادی به ذی‌نفع بیمه او می‌رسد.

سرمایه نقص عضو: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار حادثه‌ای شود که منجر به نقص عضو دائم و کامل وی شود، با این پوشش هزینه‌ای معادل 100درصد سرمایه فوت به او پرداخت خواهد شد. انتخاب هر کدام از پوشش‌های بیمه عمر در محاسبه آنلاین بیمه عمر ما و جدول عمر به دست آمده تأثیرگذار است.

پوشش هزینه‌های پزشکی در محاسبه آنلاین بیمه عمر ما

هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه: این یکی از پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر ما است که استفاده از آن به انتخاب بیمه‌گزار بستگی دارد و با انتخاب آن اگر بیمه‌گزار در طی مدت‌زمان بیمه عمر و طی حوادث در بیمارستان بستری شده و یا تحت درمان قرار گیرد، هزینه‌های بستری و خدمات درمانی انجام شده از این پوشش تا سقف20درصد از سرمایه فوت به وی پرداخت خواهد شد.

معافیت از پرداخت حق بیمه: در صورتی که بیمه‌گزار در اثر حوادث دچار ازکارافتادگی دائم و کامل شود، این پوشش کمک می‌کند تا بیمه عمر وی به همراه دیگر پوشش‌های آن ادامه یابد یعنی با این پوشش بیمه‌گزار از پرداخت ادامه حق بیمه‌های باقی مانده معاف خواهد شد در حالی که بیمه عمر او با همه پوشش‌های درخواستی به قوت خود باقی است.

مستمری در صورت ازکارافتادگی: زمانی که بیمه‌گزار در اثر حادثه دچار ازکارافتادگی می‌شود بیمه عمر ما علاوه بر باقی پوشش‌های ازکارافتادگی، مبالغی را تحت عنوان مستمری به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. مبلغ مستمری در زمان محاسبه آنلاین بیمه عمر ما توسط بیمه‌گزار و درخواست او از 1 تا 3 برابر حق بیمه تعیین می‌شود.

پوشش امراض خاص: در بیمه عمر 5 بیماری را به نام امراض خاص می‌شناسند که شامل سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، پیوند اعضا حیاتی بدن و بیماری قلبی نیازمند به عمل قلب باز است. هرگاه بیمه‌گزاری که این پوشش را دریافت کرده باشد در طول مدت‌زمان بیمه دچار این بیماری‌ها شود، مبلغی به عنوان سرمایه امراض خاص به وی پرداخت خواهد شد. برای محاسبه آنلاین بیمه عمر ما بهتر است همه پوشش‌های مورد نیاز خود را انتخاب کنید تا جدول به دست آمده از محاسبات بیمه عمر دقیقاً مطابق نیاز شما باشد. بیمه‌گزار می‌تواند تعیین کند که به پوشش امراض خاص نیاز دارد یا خیر.

در پایان محاسبه آنلاین بیمه عمر ما از بیمه‌گزار پرسیده می‌شود که آیا حق بیمه پوشش‌های اضافی از حق بیمه پرداختی کسر شود یا خیر؟ برای پاسخ به این سؤال بیمه‌گزار باید بداند که با درخواست پوشش‌های تکمیلی، مقدار اندکی از حق بیمه‌های پرداختی، صرف پذیرش ریسک این پوشش‌ها توسط بیمه ما می‌شود. اگر بیمه‌گزار مایل نباشد که این مبلغ از حق بیمه‌های او کسر شود به این قسمت پاسخ خیر می‌دهد. در این صورت مبلغ مورد نظر جداگانه حساب شده و به حق بیمه‌های پرداختی وی افزوده می‌شود.


مطلب مرتبط: جدول بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ما


محاسبه آنلاین بیمه عمر در بیمیتو

محاسبه آنلاین بیمه عمر ما تنها جدول بیمه عمر و صورت حساب مالی بیمه‌گزار در بیمه عمر ما را ارایه می‌دهد اما متقاضی به کمک بیمیتو هم‌زمان از چند شرکت بیمه، محاسبه آنلاین بیمه عمر تهیه می‌کند و در نتیجه با امکان مقایسه شرایط بیمه خود در بین شرکت‌های بیمه‌گر می‌تواند انتخاب بهتر و دقیق‌تری داشته باشد. اطلاعات بیمه‌ای که در وب‌سایت بیمیتو وجود دارد در میزان آگاهی و انتخاب بهتر مؤثر است. در صورتی که بیمه‌گزار قصد خرید بیمه داشته باشد بدون مراجعه به نمایندگی بیمه و در هر ساعت و زمان می‌تواند از طریق بیمیتو خرید آنلاین بیمه عمر و یا خرید آنلاین بیمه مسافرتی داشته باشد. از بیمیتو می‌توان استعلام بیمه آتش‌سوزی، استعلام بیمه بدنه خودرو و یا خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث انجام داد. با بیمیتو می‌توانید خریدی آگاهانه و رضایتمند از بیمه عمر را تجربه کنید. کافی است آنلاین باشید و به وب‌سایت بیمیتو مراجعه کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید