زمان در دنیای مدرن با ارزش‌ترین چیز است. بسیاری از افراد مشغله فراوانی دارند و زمان کافی برای انجام بسیاری از کارها و امورات زندگی خود ندارند. به همین منظور کسب‌و‌کار‌ها شکل جدیدی به خود گرفته‌اند و با توجه به امکانات بی‌شمار اینترنت، بسیاری از آن‌ها به سمت استفاده از این فضا جهت پیشبرد اهداف خود و ارایه خدمات رفته‌اند. ارایه خدمات آنلاین بیمه یکی از این کسب‌وکارهای متکی بر فضای مجازی است که به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی قابل توجهی داشته باشد. بسیاری از شرکت‌های بیمه سعی می‌کنند امکانات بیمه‌ای خود را در بستر اینترنت نیز در اختیار بیمه‌گزار قرار دهند. محاسبه آنلاین بیمه عمر ملت در همین راستا برای متقاضیان و بیمه‌گزاران بیمه عمر ملت تهیه شده است. اما این که محاسبه آنلاین بیمه عمر چیست و چه کاری برای بیمه‌گزار می‌کند و یا چرا بهتر است بیمه‌گزار محاسبه آنلاین بیمه عمر ملت را انجام دهد از جمله مباحث این مطلب است که به آن می‌پردازیم.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری چیست و چه مزیتی دارد؟

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

در ابتدا باید از شرایط بیمه عمر ملت اطلاع داشته باشید تا بتوانیم در مورد محاسبه آنلاین بیمه عمر ملت صحبت کنیم. شرط اصلی بیمه عمر در همه شرکت‌های ارایه دهنده آن تضمین زندگی بیمه‌گزار است. یعنی اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند، مبلغ سرمایه فوت و یا خسارت واردشده به ذی‌نفعان و یا خانواده بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. در بیمه عمر ملت به ازای پرداخت حق بیمه از سوی بیمه‌گزار، وی می‌تواند از مزایای بیمه عمر ملت استفاده کند. این مزایا شامل سود بیمه عمر و پوشش‌ها و خدماتی است که بیمه عمر ارایه می‌کند. قرارداد بیمه عمر بلندمدت است و محاسبات آن نیز با توجه به مدت زمان قرارداد انجام می‌گیرد و به همین منظور برای بیمه‌گزار بسیار مهم است که بداند در هر سال، مقدار سود و سرمایه بیمه خود چه مقدار است. این محاسبات ساده نیست و هر کسی نمی‌تواند آن‌ها را به طور دقیق انجام دهد. محاسبه آنلاین بیمه عمر ملت این امکان را به بیمه‌گزار می‌دهد تا در زمانی کوتاه به جدول بیمه عمر دست پیدا کند. همه محاسبات نیز به صورت خودکار و دقیقاً منطبق با اطلاعات بیمه‌گزار انجام می‌شود.

در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ملت، بیمه‌گزار حق بیمه‌های مشخصی را پرداخت می‌کند و به ازای آن می‌تواند از مزایای بیمه عمر مانند سودپرداختی، وام بیمه عمر و پوشش‌های بیمه‌ای استفاده کند.


مطلب مرتبط: زندگی یک ملت با حمایت بیمه زندگی ملت


سؤالاتی که باید در محاسبه آنلاین بیمه عمر ملت به آن پاسخ دهید

برای انجام محاسبه آنلاین نیاز به پاسخ دادن به سؤالات و ارایه اطلاعاتی است که محاسبه آنلاین بیمه عمر ملت بر اساس آن انجام می‌شود. این اطلاعات ممکن است به شخص بیمه‌گزار مربوط باشد و یا در رابطه با شرایط بیمه‌نامه‌ای باشد که بیمه‌گزار می‌خواهد تهیه کند.


سؤالات مربوط به بیمه‌گزار در محاسبه آنلاین بیمه عمر ملت

بیشتر سؤالاتی که در فرم استعلام بیمه عمر از متقاضی بیمه عمر پرسیده می‌شود در محاسبه جدول بیمه عمر تأثیرگذار است. در محاسبه آنلاین بیمه عمر ملت موارد زیر از اطلاعات شخصی شما در بیمه عمر مؤثر است.

سن بیمه‌گزار: سن بیمه‌گزار در بیمه عمر بسیار مهم است چون سن تعیین‌کننده است که بیمه عمر به شما تعلق بگیرد یا خیر. افراد بالای 70 سال نمی‌توانند درخواست بیمه عمر بدهند و همچنین سن بیمه‌گزار است که مدت قرارداد را تعیین می‌کند. مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد نباید بیشتر از 70 سال شود.

شغل بیمه‌گزار: شغل افراد از دیگر مواردی است که در محاسبات بیمه عمر مؤثر است. زیرا میزان خطرپذیری شغل بیمه‌گزار است که در تعیین حق‌بیمه‌های پرداختی و تعیین کیفیت پوشش‌ها تأثیرگذار است.

سن و شغل بیمه‌گزار در پذیرش و مدت‌زمان بیمه عمر و نیز کیفیت پوشش‌های آن در ارتباط است.


مطلب مرتبط: چگونه می‌توانیم استعلام بیمه عمر ملت را دریافت کنیم؟


سؤالات مربوط به مشخصات بیمه‌ای بیمه‌گزار در محاسبه آنلاین بیمه عمر ملت

سوالات بیمه‌ای موثر در محاسبه آنلاین بیمه عمر ملت

بیمه‌گزار با پاسخ دادن به این سؤالات مشخص می‌کند که می‌خواهد در بیمه عمر از چه پوشش‌هایی استفاده کند و کیفیت این پوشش‌ها را نیز مشخص می‌کند که به چه صورت است. در محاسبه آنلاین بیمه عمر ملت موارد زیر در خصوص بیمه عمر از بیمه‌گزار خواسته می‌شود و بنا به همین اطلاعات است که محاسبات انجام‌شده و جدول بیمه عمر به دست می‌آید.

مدت بیمه‌نامه: مدت‌زمان بیمه‌نامه از 5 تا 30 سال به انتخاب بیمه‌گزار است. در صورتی که مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد بیشتر از 70 سال نشود بیمه‌گزار می‌تواند تا 30 سال مدت قرارداد خود را تعیین کند.

بیمه‌گزار به شرطی می‌تواند مدت قرارداد را 30 سال تعیین کند که مجموع سن وی و مدت‌زمان قرارداد بیشتر از 70 سال نشود.

مبلغ سرمایه اولیه: این قسمت اختیاری است بیمه‌گزار می‌تواند برای استفاده از سود بیشتر در بیمه عمر ملت، مبلغی را در ابتدای قرارداد در سپرده بیمه عمر خود قرار دهد که به آن سرمایه اولیه گفته می‌شود.

حق بیمه در شروع قرارداد: تعیین مبلغ حق بیمه‌های پرداختی به عهده بیمه‌گزار است و هرچه حق بیمه‌های پرداختی بیشتر باشد سود بیشتری به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.

سرمایه اولیه فوت: سرمایه فوت در صورتی است که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند. در این زمان سرمایه فوت به خانواده و یا ذی‌نفعان او پرداخت خواهد شد. سرمایه فوت از 5 تا 25 برابر آخرین حق بیمه پرداختی است.

دوره پرداخت حق بیمه: واریز سالانه حق بیمه بهترین زمان برای پرداخت حق بیمه است چرا که سود بیمه عمر سالانه محاسبه می‌شود. اما بیمه‌گزار در بیمه عمر ملت می‌تواند حق بیمه را با توجه به وضعیت اقتصادی خود به صورت ماهانه، دوماهه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و یا سالانه پرداخت کند.

نرخ تعدیل حق بیمه در سال: اگر مدت قرارداد بیمه شما به عنوان مثال 20 سال باشد، حق بیمه‌ای که در سال اول می‌پردازید برای بیست سال بعد بسیار ناچیز است. در نتیجه سود و اندوخته شما در سال  آخر نه تنها اندک است که حتی موجب زیان بیمه‌گزار نیز می‌شود. جهت جلوگیری از این وضعیت که ناشی از تورم سالانه است، بهتر است بیمه‌گزار سالانه مبلغی به حق بیمه‌های خود اضافه کند. معمولاً این نرخ تعدیل به میزان ده درصد است اما نرخ تعدیل در محاسبه آنلاین بیمه عمر ملت از 5 تا 25 درصد توسط بیمه‌گزار قابل انتخاب است.

نرخ تعدیل حق بیمه از کاهش ارزش پول بیمه‌گزار در طول زمان و بر اثر تورم، جلوگیری می‌کند.

پوشش حادثه: منظور از این پوشش حادثه، تعیین ضریب سرمایه فوت در اثر حادثه است. یعنی بیمه‌گزار مشخص می‌کند که در صورت فوت وی بر اثر حادثه، چند برابر سرمایه فوت عادی به ذی‌نفعان او سرمایه فوت تعلق بگیرد. این قسمت با شغل بیمه‌گزار در ارتباط مستقیم است چنانچه شغل بیمه‌گزار دارای ریسک فراوان و خطرپذیری بالایی باشد، وی می‌تواند در این قسمت بالاترین حد ممکن یعنی 4 برابر سرمایه فوت عادی را انتخاب کند.

نرخ تعدیل سرمایه در سال: بیمه‌گزار می‌تواند برنامه‌ریزی کند که سرمایه فوت بیشتری داشته باشد یا مقدار سود بیشتری از بیمه عمر دریافت کند. اگر بخواهد سرمایه فوت وی افزایش یابد می‌تواند تعیین کند تا هر ساله درصدی به نرخ سرمایه فوت وی اضافه شود. در این صورت سرمایه فوت همیشه بالاتر از میزان سود دریافتی از بیمه عمر است.

ضریب سرمایه نقص عضو ناشی از حادثه: با انتخاب مقدار این ضریب که 1 و 2 برابر سرمایه فوت است، بیمه‌گزار تعیین می‌کند که اگر طی حوادث دچار نقص عضو شود چه مقدار خسارت دریافت کند. این خسارت با توجه به این ضریب، برابر و یا دو برابر سرمایه فوت است.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی و پوشش امراض خاص دو گزینه‌ای هستند که بیمه‌گزار با انتخاب آن‌ها تمایل خود برای استفاده از این پوشش‌ها را نشان می‌دهد. با پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه، اگر بیمه‌گزار در اثر حوادث ازکارافتاده شود از پرداخت حق بیمه عمر معاف می‌شود ولی قرارداد بیمه عمر باطل نشده و با همه شرایط و پوشش‌های خود کماکان تا پایان قرارداد اعتبار دارد. و با پوشش امراض خاص نیز اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار سرطان، سکته مغزی، سکته قلبی شود و یا نیاز به پیوند اعضای حیاتی بدن و یا عمل قلب باز داشته باشد، مبلغی تا 50 % سرمایه فوت و تا سقف 50 میلیون تومان تحت عنوان پوشش امراض خاص به وی پرداخت خواهد شد.

پوشش سرمایه امراض خاص در بیمه عمر ملت تا 50% سرمایه فوت است و تا سقف 50 میلیون تومان پوشش سرمایه امراض خاص پرداخت خواهد کرد.


مطلب مرتبط: روش‌های مختلف در پرداخت بیمه عمر و سرمایه گذاری ملت


محاسبه آنلاین بیمه عمر با چند کلیک

بیمه عمرملت تنها با چند کلیک

برای این که بتوانید از جدول بیمه عمر خود مطلع شوید و یا ببینید مطابق با شرایط شما محاسبه بیمه عمری که قصد خریداری آن را دارید به چه شکل خواهد بود می‌توانید به بیمیتو مراجعه کنید. به کمک بیمیتو می‌توانید استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و یا استعلام آنلاین بیمه عمر را در بین شرکت‌های مختلف و تنها با چند کلیک دریافت کنید. وقتی که محاسبه بیمه عمر و دیگر انواع بیمه را در بین چند شرکت به دست می‌آورید می‌توانید مقایسه کنید که نرخ بیمه و شرایط یک بیمه‌نامه در بین شرکت‌های مختلف به چه صورت است و در نتیجه بهترین بیمه‌ای که پوشش‌دهنده نیاز شما باشد را پیدا و خریداری کنید. در بیمیتو می‌توانید خرید آنلاین بیمه عمر، خرید آنلاین بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث و همچنین خرید بیمه مسافرتی داشته باشید. امکان تمدید اعتبار آنلاین، تعویض و صدور دفترچه بیمه تأمین اجتماعی در بیمیتو فراهم است و کسانی که دفترچه تأمین اجتماعی داشته باشند دیگر بدون نیاز به مراجعه حضوری می‌توانند به صورت آنلاین این خدمات را دریافت کنند.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید