بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یک سرمایه‌گذاری است که در بلندمدت نه تنها سود قابل‌توجهی را نصیب بیمه‌گزار می‌کند بلکه بیمه‌گزار در صورت نیاز می‌تواند از پوشش‌های این بیمه نیز در مواقع سخت زندگی استفاده کند. خرید بیمه عمر با سرمایه اندک و پرداخت حق بیمه‌ها در دوره‌های مختلف زمانی که به انتخاب بیمه‌گزار است شرایط راحتی را فراهم کرده تا هرکس با اندک سرمایه خود بتواند بیمه عمر دریافت کند. بیمه عمر مثل تمامی امور مالی محاسباتی دارد و این محاسبات امروزه از طریق اینترنت نیز قابل انجام است. قبل از پرداختن به محاسبه آنلاین بیمه عمر کارآفرین باید شرایطی را توضیح دهیم که در محاسبات بیمه عمر در همه شرکت‌های بیمه مشترک است.

برای محاسبه بیمه عمر به اطلاعاتی نیاز است که در بسیاری از شرکت‌های بیمه مشترک است.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


محاسبه بیمه عمر چه ضرورتی دارد؟

محاسبه بیمه عمر چه ضرورتی دارد؟

بیمه عمر قبل از اقدام به خرید بیمه از این نظر مهم است که بیمه‌گزار باید بداند سرمایه‌گذاری او به چه صورت هزینه شده و چه مقدار سود به وی تعلق می‌گیرد یا چطور بتواند سود بیشتری از بیمه عمر ببرد و پاسخ‌دهی به همه سؤالاتی است که ممکن است در ذهن بیمه‌گزار مطرح شود.

جدول محاسبه بیمه عمر با گزارش ریز محاسبات به بیمه‌گزار کمک می‌کند با اطمینان خاطر اقدام به خرید بیمه عمر کند.


مطلب مرتبط: جدول محاسبه بیمه عمر کارآفرین


موارد مشترک در محاسبه آنلاین بیمه عمر کارآفرین و دیگر بیمه‌ها

در فرم استعلام آنلاین بیمه عمر کارآفرین و در کل بیمه‌های عمر موارد مشترکی وجود دارد که هر بیمه‌گر برای محاسبه بیمه عمر به آن نیاز دارد. محاسبه آنلاین بیمه عمر کارآفرین هم از طریق همین اطلاعات بررسی می‌شود.

مدت بیمه‌نامه

مدت زمان بیمه

این زمان بین 5 تا 30 سال باید باشد. هرچه مدت قرارداد بیمه‌ عمر بلندتر باشد سودی عایدی بیشتری در پایان قرارداد خواهد داشت. بیمه‌گزار قبل از درج مدت قرارداد باید محاسبه کند که جمع سن خودش و مدت قرارداد بیشتر از 70 سال نشود. هرچند در صورت خطا طی پیغامی این مشکل به بیمه‌گزار گوشزد می‌شود.


مطلب مرتبط: نگران آینده فرزندانتان نباشید با بیمه آتیه فرزندان کارآفرین


روش پرداخت حق بیمه

بیمه‌گزار در این قسمت مشخص می‌کند که می‌خواهد حق بیمه خود را سالانه پرداخت کند یا ماهانه. البته بیمه کارآفرین برای پرداخت ماهانه شروطی دارد و تنها در صورتی‌که از کارکنان سازمان یا شرکت‌ها بوده و آن هم به صورت جمعی درخواست بیمه کرده باشید می‌توانید حق بیمه خود را ماهانه پرداخت کنید که آن هم هر ماه از حقوق بیمه‌گزار کسر خواهد شد. اگر تحت شرایط گفته شده نیستید گزینه سالانه را انتخاب کنید. پرداخت سالانه حق بیمه مزیتی نیز دارد و برخی از شرکت‌های بیمه برای آن تخفیف‌هایی در نظر می‌گیرند.

روش پرداخت حق بیمه عمر کارآفرین می‌تواند ماهانه یا سالانه بسته به انتخاب بیمه‌گزار باشد.


مطلب مرتبط: در جدول محاسبه بیمه عمر کارآفرین چه اطلاعاتی نهفته است؟


حق بیمه پرداختی

حق بیمه پرداختی

بیمه‌گزار باید دقیقاً مشخص کند که می‌خواهد چه مقدار از سرمایه خود را به عنوان حق بیمه در بیمه عمر کارآفرین سرمایه‌گذاری کند. این مبلغ می‌تواند از 2 تا 240 میلیون ریال و بنا به درخواست بیمه‌گزار متفاوت باشد. در محاسبه آنلاین بیمه عمر کارآفرین حق بیمه بالاتر بیمه‌گزار را به سود بیشتری می‌رساند. اما باید توان پرداخت این حق بیمه را داشته باشد و آن را با وضعیت اقتصادی خود هماهنگ کند.

 بیمه‌گزار با توجه به توان مالی خود باید مشخص کند که حق بیمه پرداختی چقدر است.

ضریب تعدیل سرمایه فوت

بیمه‌گزار باید هر سال درصدی به سرمایه فوت اولیه اضافه کند تا از کاهش ارزش پول طی مدت قرارداد جلوگیری شود. در این قسمت باید رقمی بین 0 تا 20 وارد شود که به انتخاب بیمه‌گزار است و از این طریق مشخص می‌کند که سالانه چند درصد به سرمایه فوت خود به آن اضافه خواهد کرد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر خود را فسخ نکنید!/ وام بیمه عمر کارآفرین برای مواقع ضروری


ضریب تعدیل حق بیمه

در این قسمت بیمه‌گزار باید از 0 تا 20 درصد به حق بیمه پرداختی خود در سال‌های بعد اضافه کند. این امر به منظور کاهش اثر تورم و جلوگیری از کاهش ارزش سرمایه بیمه‌گزار انجام می‌شود. اگرچه به توان مالی و وضع اقتصادی بیمه‌گزار مرتبط است اما برای کارکنان ادارات و کارمندان از آنجایی که هر ساله 10درصد افزایش حقوق خواهند داشت توصیه می‌شود این میزان را متناسب با ده درصد تعیین کنند.

تعداد بیمه‌شده

بیمه عمر کارآفرین را می‌توانید دونفره انتخاب کنید. در بیمه دونفره حق بیمه همان مقدار حق بیمه انفرادی است اما می‌تواند توسط دو نفر پرداخت شود و همچنین دو نفر می‌توانند از خدمات و پوشش‌های بیمه عمر استفاده کنند.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


سن بیمه‌‌‌گزار یا بیمه‌شده

سن بیمه‌شده می‌تواند از بدو تولد تا 65 سالگی باشد با احتساب این موضوع که مجموع سن بیمه‌شده و مدت قرارداد بیمه عمر نباید بیشتر از 70 سال شود. سن بیمه‌شده در ارایه برخی خدمات مهم است. مثلاً سرمایه فوت به علت حادثه برای افراد زیر 15 سال ارایه نمی‌شود. کارشناسان بیمه توصیه می‌کنند بیمه عمر را از بدو تولد برای فرزندان خود تهیه کنید چرا که می‌توان سقف مدت قرارداد یعنی 30 سال را برای بیمه عمر در نظر گرفت و زمانی که فرزند شما به 30 سالگی برسد می‌تواند از بیشترین میزان سود حاصل به سپرده بیمه عمر خود استفاده کند.

از بدو تولد تا 65 سالگی می‌توان بیمه عمر کارآفرین خرید به این شرط که مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد بیمه عمر بیشتر از 70 سال نشود.

سرمایه فوت بیمه‌گزار یا بیمه‌شده

بیمه‌گزار باید در این قسمت، سرمایه فوت بیمه‌شده را تعیین کند که مبلغی معادل 25 برابر حق بیمه پرداختی سالانه است. یعنی اگر حق بیمه پرداختی سالانه را معادل 2 میلیون ریال باشد در این قسمت 25 برابر آن یعنی مبلغ 50,000,000 میلیون ریال باید درج شود.

ضریب فوت به علت حادثه

پوشش فوت به علت حادثه برای افراد بین 15 تا 70 سال ارایه می‌شود. بیمه‌گزار در این قسمت می‌تواند سرمایه فوت خود را 2، 3 و یا 4 برابر حق بیمه پرداختی خود انتخاب کند. مشخص کردن این ضریب در محاسبه آنلاین بیمه عمر کارآفرین تأثیر داشته و بر اساس آن ممکن است سود دریافتی در پایان مدت قرارداد متفاوت باشد.


مطلب مرتبط: نکات کلیدی در خصوص فرم بیمه عمر


پوشش سرمایه امراض خاص

اگر بیمه‌گزار دچار یکی از بیماری‌های خاص شامل سکته قلبی، سکته مغزی، عمل قلب باز، سرطان و پیوند اعضا حیاتی بدن شود با درخواست این پوشش، بیمه عمر طبق قرارداد نسبت به پرداخت سرمایه امراض خاص اقدام خواهد کرد. این پوشش نیز با سن بیمه‌گزار در ارتباط است و برای افراد بین 20 تا 60 سال ارایه می‌شود. بیمه‌گزار باید در این قسمت تنها با گزینه‌های بله و خیر پاسخ داده و تعیین کند که نیاز به این پوشش دارد یا خیر.

بیمه‌گزار در صورت نیاز می‌تواند از پوشش‌های بیمه عمر کارآفرین استفاده کند. استفاده از پوشش‌ها در محاسبات بیمه عمر تاثیرگذار است.

سرمایه بیماری‌های تحت پوشش بیمه‌شده اصلی

اگر در قسمت قبل و به درخواست سرمایه امراض خاص پاسخ مثبت یا بله داده باشید این قسمت به صورت خودکار تکمیل می‌شود. همچنین این قسمت ممکن است در فرم استعلام آنلاین یک بیمه‌گر دیگر نباشد.

دارای پوشش معافیت

برای این قسمت نیز سن بیمه‌گزار باید بین 18 تا 60 سال باشد و در صورت ازکارافتادگی یا نقص عضو ناشی از حادثه از پرداخت حق بیمه معاف خواهد شد. پاسخ به این قسمت نیز با بله و خیر است.


مطلب مرتبط: چقدر سود می توانیم از بیمه عمر دریافت کنیم؟


پس از تکمیل تمامی قسمت‌های تعیین شده با زدن گزینه تایید، محاسبه آنلاین بیمه عمر کارآفرین انجام شده و در قالب فایل پی‌دی‌اف در اختیار متقاضی بیمه قرار می‌گیرد. در فرم محاسبه آنلاین بیمه عمر کارآفرین اطلاعات به صورت جدول و بر اساس مدت زمان قرارداد تهیه شده و فرد می‌تواند ریز محاسبه بیمه عمر خود را مشاهده کند.

به جای رجوع به وبسایت‌ها و یا نمایندگی‌های شرکت‌های مختلف بیمه و اتلاف زمان جهت بررسی و استعلام و یا محاسبه بیمه عمر می‌توانید با مراجعه به بیمیتو به صورت یکجا استعلام بیمه عمر در شرکت‌های مختلف را به صورت آنلاین و دقیق انجام دهید و به محاسبات مورد نیاز خود دست پیدا کنید. همچنین بیمیتو این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید انواع بیمه‌ها و خدمات شرکت‌های بیمه را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین بیمه عمر را که با نیاز و بودجه شما متناسب باشد، انتخاب کنید.

متقاضیان بیمه هم اکنون می‌توانند به صورت آنلاین اقدام به خرید بیمه عمر، بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی و یا بیمه آتش‌سوزی کنند. همچنین با امکان مقایسه بین بیمه‌های مختلف، بیمه‌گزار می‌تواند با اطلاعات کافی و اطمینان خاطر بیمه مورد نیاز خود را خریداری کند. از امکانات دیگر بیمیتو خدمتی است که برای دارندگان دفترچه تامین اجتماعی فراهم شده که به کمک آن می‌توانند مراحل تمدید اعتبار، صدور  و تعویض دفترچه بیمه را به صورت آنلاین و بدون مراجعه به کارگزاری‌های بیمه انجام دهند.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید