خرید بیمه عمر یا عدم خرید آن شاید یکی از دوراهی‌هایی باشد که با آن روبرو شده‌ایم. بیمه عمر انواع مختلفی دارد که هر یک دارای کاربردهای مشخصی است. در طول زندگی به‌ندرت پیش می‌آید که بخواهیم با این بیمه به‌خوبی آشنا شویم و معمولاً برخوردی با این بیمه نداریم؛ بنابراین ابتدا باید با مقدمات این بیمه آشنا شویم سپس به‌طور دقیق ببینیم این بیمه در هرسال از قرارداد بابت هر پوشش تا چه اندازه خدمات ارائه می‌دهد. در اینجا قصد داریم ببینیم محاسبه آنلاین بیمه عمر به چه صورت است، به چه چیزهایی نیاز دارد و پس از محاسبه به چه اطلاعاتی دست پیدا می‌کنیم.


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری؛ بیشتر از آشنایی مقدماتی!

بیمه عمر و پس انداز

اگر بی‌مقدمه بخواهیم سراغ محاسبه آنلاین بیمه عمر برویم، قطعاً با انبوهی از اطلاعات مواجه خواهیم شد که گنگ و نامفهوم به نظر می‌رسد؛ اما اگر ابتدا با ماهیت بیمه عمر، انواع آن و مزایای هر یک آشنا شویم بهتر می‌توانیم متوجه شویم که در محاسبه آنلاین بیمه عمر با چه اطلاعاتی قرار است مواجه شویم.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یکی از انواع بیمه عمر است که درعین‌حال که امکان سرمایه‌گذاری را برای بیمه‌گزار فراهم کرده است پوشش‌های بیمه‌ای هم دارد و در مواقعی از بیمه‌گزار در شرایطی بحرانی پشتیبانی می‌کند. در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه‌گزار برای مدت مشخصی حق بیمه پرداخت می‌کند و از پوشش‌ها نیز می‌تواند استفاده کند. پس از پایان قرارداد اندوخته وی را که شامل حق بیمه‌های پرداختی و سودی که به آن تعلق گرفته است دریافت می‌کند. حال باید ببینیم چه مبلغی را پایان دوره از بیمه دریافت می‌کنیم، این بیمه چه پوشش‌هایی ارائه می‌دهد، بابت هر پوشش تا چه اندازه جبران خسارت می‌کند و اطلاعات بی‌شمار دیگری که همه در خلال محاسبه آنلاین بیمه عمر مشخص خواهد شد.

قبل از استعلام بیمه عمر باید ابتدا اطلاعات جامعی درباره آن کسب کرد.


مطلب مرتبط: با 7 مورد از فواید بیمه عمر بیشتر آشنا شویم


استعلام بیمه عمر

بیمه مسافرتی سامان

محاسبه آنلاین بیمه عمر در واقع با دریافت استعلام بیمه عمر آغاز می‌شود؛ یعنی متقاضی بیمه عمر پس از اینکه اطلاعات اولیه را درباره بیمه عمر و شرایط آن در شرکت‌های مختلف کسب کرد می‌تواند به روش‌های مختلفی استعلام بیمه عمر خود را دریافت کند. در استعلام بیمه عمر بیمه‌گزار اطلاعات موردنیاز را وارد می‌کند؛ سپس با توجه به شرکت بیمه انتخابی و اطلاعات فردی وی، محاسبه آنلاین بیمه عمر انجام می‌شود و اطلاعات قرارداد بیمه عمری که موردتوجه بیمه‌گزار بوده است تحت عنوان جدولی در اختیارش قرار می‌گیرد.

سؤالی که شاید اینجا پیش بیاید این است که چرا شرکت بیمه انتخابی هم در استعلام و محاسبه آنلاین بیمه عمر نقش دارد.


مطلب مرتبط: راهنمای استعلام بیمه عمر ملت


محاسبه آنلاین بیمه عمر شرکت‌های مختلف

محاسبه آنلاین بیمه عمر

کلیات بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های مختلف بیمه یکسان است اما در مواردی با یکدیگر تفاوت دارند و همین موضوع باعث می‌شود که محاسبه آنلاین بیمه عمر برای هر شرکت جداگانه باشد. برای مثال پوشش‌های هر شرکت بیمه می‌تواند با شرکتی دیگر تفاوت داشته باشد و با توجه به همین موضوع نحوه استعلام و محاسبه آنلاین بیمه عمر برای هریک متفاوت است.

پوشش‌های اضافی ارائه شده توسط شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند تفاوت داشته باشد.


مطلب مرتبط: زندگی بهتری را با بیمه‌های زندگی تجربه کنیم!


عوامل مؤثر بر محاسبه آنلاین بیمه عمر

شرایط وام بیمه عمر پاسارگاد

تا اینجا می‌دانیم که محاسبه آنلاین بیمه عمر برای شرکت‌های مختلف بیمه تفاوت دارد و اینکه برای محاسبه ابتدا باید استعلام کرد و اطلاعات موردنیاز را وارد کرد؛ اما این اطلاعات موردنیاز چیست؟ به‌عبارت‌دیگر چه فاکتورها و عواملی بر محاسبه آنلاین بیمه عمر تأثیر می‌گذارد؟

عواملی که بر محاسبه آنلاین بیمه عمر تأثیر می‌گذارد را می‌توان به 2 دسته کلی تقسیم کرد: عوامل فردی و عوامل بیمه‌ای.


مطلب مرتبط: محاسبه سود بیمه عمر و بررسی آن در سال‌های مختلف


عوامل فردی مؤثر در محاسبه آنلاین بیمه عمر

عوامل فردی شامل سن، شغل، وضعیت سلامتی و… است. ازآنجاکه ارائه خدمات بیمه‌ای برای افراد با شرایط جسمانی و ریسک‌های مختلف روزمره فرق دارد لذا بیمه با کسب اطلاعات درباره فرد، میزان ریسک احتمالی که او را تهدید می‌کند محاسبه می‌کند و بر اساس آن خدمات ارائه می‌دهد. برای مثال فردی با شغل دفتری در مقایسه با کسی که در مناطق پرخطر مثل معدن کار می‌کند ریسک کمتری را متحمل می‌شود و این موضوع در ارائه خدمات بیمه عمر مؤثر است.

سن، شغل و وضعیت جسمانی فرد در محاسبه آنلاین بیمه عمر نقش دارند.


مطلب مرتبط: اطمینان قبل از خرید با محاسبه آنلاین بیمه عمر کارآفرین


عوامل بیمه‌ای مؤثر در محاسبه آنلاین بیمه عمر

عوامل بیمه‌ای مؤثر بر محاسبه آنلاین بیمه عمر به مشخصات بیمه درخواستی شما اشاره دارد که با توجه به خدمات متعددی که از بیمه عمر می‌خواهید دریافت کنید متفاوت است. معمولاً این عوامل عبارتند از:

مدت قرارداد بیمه عمر

برای محاسبه آنلاین بیمه عمر باید تعیین کنید که به چه مدت می‌خواهید از خدمات این بیمه استفاده کنید. مدت قرارداد بیمه عمر معمولاً بین 5 تا 30 سال است.

هر چه مدت قرارداد بیمه عمر بیشتر باشد، سوددهی آن نیز بیشتر است.

پوشش‌های درخواستی

برای محاسبه آنلاین بیمه عمر باید مشخص کنیم چه پوشش‌هایی را نیاز داریم. همچنین برای بعضی از پوشش‌ها باید تعیین کنیم که تا چه اندازه می‌خواهیم این پوشش را دریافت کنیم. برای مثال فرض کنید بیمه‌گزاری بخواهد پوشش فوت بر اثر حادثه را داشته باشد این پوشش می‌تواند تا 1، 2، 3 و 4 برابر سرمایه فوت ارائه شود لذا باید مشخص کنیم که تا چه اندازه می‌خواهیم آن را دریافت کنیم.

بیمه عمر با پوشش‌های اضافی آن معنی پیدا می‌کند و لازم است به آن توجه کرد.

میزان حق بیمه پرداختی

مبلغ حق بیمه پرداختی در هر دوره حداقل و حداکثری دارد که بر اساس این مبلغ سرمایه فوت و سقف تعهدات سایر پوشش‌ها نیز تعیین می‌شود. یکی از مواردی که برای محاسبه آنلاین بیمه عمر باید در نظر گرفته شود عدد دقیق حق بیمه‌ای است که بیمه‌گزار می‌خواهد بپردازد.

مبلغ حق بیمه پرداختی در دوره‌های مختلف انعطاف‌پذیر است و می‌تواند کم یا زیاد شود.

دوره پرداخت حق بیمه

در دوره‌های مختلفی می‌توان حق بیمه عمر را پرداخت کرد. معمولاً در شرکت‌های مختلف پرداخت به‌صورت ماهانه، سه ماه یک‌بار، شش ماه یک‌بار و سالانه است. شرکت‌های بیمه معمولاً ترجیح می‌دهند بیمه‌گزار این مبلغ را به‌صورت سالانه بپردازند بنابراین برای کسانی که پرداخت سالانه را انتخاب می‌کنند معمولاً تخفیفی در نظر می‌گیرند.

پرداخت سالانه حق بیمه معمولاً شامل تخفیف‌هایی می‌شود.

ضریب سالانه افزایش حق بیمه

برای اینکه طی سال‌های قرارداد بیمه عمر، ارزش اندوخته حفظ شود و اثر تورم خنثی شود می‌توان سالانه بر مبلغ حق بیمه افزود تا در پایان دوره که اندوخته خود را دریافت می‌کنیم مبلغ قابل‌توجهی باشد و در زمان خود قابل‌استفاده باشد. بنابراین باید ضریبی به نام افزایش سالانه حق بیمه را هم تعیین کنیم.

برای خنثی کردن اثر تورم باید سالانه به مبلغ حق بیمه افزوده شود.


مطلب مرتبط: سپرده‌گذاری در بانک یا خرید بیمه عمر؟/ مقایسه بیمه عمر با بانک


نتیجه محاسبه آنلاین بیمه عمر

معافیت از مالیات بیمه عمر

پس از اینکه اطلاعات موردنیاز را وارد کردید و محاسبه آنلاین بیمه عمر انجام شد، نتیجه آن به‌صورت جدول بیمه عمر و سرمایه‌گذاری قابل‌نمایش است. این جدول حاوی تمام اطلاعاتی است که وارد کردید و نتیجه قرارداد بیمه عمر شما بر اساس آن است. طبق این جدول می‌توان فهمید که در هرسال از قرارداد بیمه، اندوخته ما چقدر است، در اثر بروز حادثه، نقص عضو یا سایر اتفاقاتی که جزوی از پوشش‌های درخواستی باشد تا چه اندازه خسارت شاملمان می‌شود و از همه مهم‌تر اینکه در پایان دوره بیمه اندوخته ما چقدر می‌شود.


مطلب مرتبط: بررسی کامل جدول بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ایران


خرید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

خرید بیمه قسطی

همان‌طور که گفته شد برای تصمیم‌گیری درباره خرید یا عدم خرید بیمه عمر باید ابتدا به اطلاعاتی مقدماتی درباره آن دست پیدا کرد و سپس استعلام بیمه عمر موردنظر را دریافت کرد و در نهایت جدول بیمه عمر را بررسی کرد.

برای خرید بیمه عمر می‌توان به یکی از نمایندگی‌های بیمه موردنظر مراجعه کرد ولی قبل از آن باید تصمیم گرفت که این بیمه را از کدام‌یک از شرکت‌ها خریداری کنیم. برای این کار باید دست به مقایسه شرایط آن‌ها زد. برای این کار می‌توان از سامانه بیمیتو می‌تواند گزینه خوبی باشد!

بیمیتو به‌عنوان سامانه‌ای برای مقایسه و خرید آنلاین بیمه همواره سعی دارد با ارائه طرح‌های مختلف بیمه و فاکتورهایی برای مقایسه آن‌ها، خرید آگاهانه بیمه را هر چه راحت‌تر فراهم کند. در حال حاضر با بیمیتو می‌توان بیمه بدنه آنلاین خرید، استعلام بیمه شخص ثالث آنلاین دریافت کرد، برای منزل خود بیمه آتش‌سوزی خرید، استعلام آنلاین بیمه مسافرتی را برای سفرهای خود گرفت و بیمه عمر مورد نظر خود را آنلاین خرید.

8 نظرات

 1. من منتظر بودم که در انتهای مطلب بتونم استعلام بیمه عمر از شرکت های مختلف بگیرم ولی همچین چیزی رو ندیدم
  نسخه آی او اس بیمیتو وجود نداره؟

 2. درود
  سرکاریه
  متن اصلی بیان گر اینه که شما یه ترم افزار اینجا داشته باشید که ما اعداد بدیم جواب بگیریم نه مجبور بشیم تازه دانلود کنیم متاسفم واقعا

  • سلام وقت بخیر
   لازم به دانلود هیچ نرم‌افزاری نیست کافیه به سایت بیمیتو برید و از قسمت بیمه عمر، با توجه به مطالبی که بیان کردیم و استعلام آنلاین بیمه عمر خودتون رو دریافت کنید.

  • سلام
   ممنون از فیدبک خوبتون. تو مرحله پیاده سازی برای ارائه هر چه بهتر بیمه عمر هستیم. حتما به زودی می تونین تعداد بیشتر شرکت در بیمه عمر ببینین

 3. چرا شفاف چه در سایت چه در مرکز بیمه چه خصوصی با مشاور نبستید فقط منافع شما مهم است ولی نمیدونید که اگه مردم بفهمند کلا از بیمه زده میشن

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید