قبل از خرید هر بیمه‌ای بهتر است ابعاد مختلف آن بیمه را بشناسید تا با حقوق خود بیشتر آشنا شوید و بدانید در مواقع مختلف چه استفاده‌ای از بیمه خود می‌توانید داشته باشید. بیمه زندگی یا بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یکی از جامع‌ترین بیمه‌هایی است که توسط شرکت‌های بیمه ارایه می‌شود. پوشش‌های اصلی و تکمیلی مختلف در این بیمه و همچنین انعطاف‌پذیری آن مطابق با نیاز بیمه‌گزار، باعث می‌شود که بیمه‌گزار با دقت و آگاهی بیشتری نسبت به خرید آن اقدام کند. محاسبات بیمه عمر در هر سال از مدت قرارداد مقداری متفاوت است و آگاهی دقیق از این میزان برای بیمه‌گزار مهم است. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ایران تحت عنوان بیمه عمر مان توسط این شرکت ارایه می‌شود و محاسبه بیمه مان ایران نشان دهنده محاسبات بیمه عمر، مطابق با شرایط شرکت بیمه ایران است. در ادامه توضیح خواهیم داد که محاسبه بیمه عمر چیست و در جدول محاسبه بیمه مان ایران چه مواردی وجود دارد.

 


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


تعریف مختصر بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه عمر مان یکی از طرح‌های بیمه زندگی ایران است. در بیمه عمر مان بیمه‌گزار متعهد می‌شود طی بازه‌های زمانی مشخص، مبالغی را به شرکت بیمه ایران پرداخت کند و در ازای آن می‌تواند از خدمات و پوشش‌هایی که بیمه عمر ارایه می‌دهد استفاده کند. مبالغ پرداختی را حق بیمه می‌گویند و نکته مهمی که در بیمه عمر وجود دارد این است که این حق بیمه‌ها در طول مدت قرارداد به عنوان سرمایه بیمه‌گزار، نزد شرکت بیمه ایران محفوظ می‌ماند و با پایان قرارداد به همراه سود آن به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.


مطلب مرتبط: روش‌های پرداخت حق بیمه عمر ایران


محاسبه بیمه مان ایران چیست؟

محاسبه بیمه عمر مان ایران

محاسبه بیمه مان ایران جدولی است که در آن همه تغییرات مالی بیمه عمر از حق بیمه‌های پرداختی تا میزان سود و سرمایه به تفکیک سال‌های بیمه عمر قابل مشاهده است. این جدول از طریق استعلام بیمه عمر به دست می‌آید و به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا قبل از اینکه بیمه خود را خریداری کند بتواند میزان سود و سرمایه خود را در هر سال ببیند و در صورت نیاز، تغییرات لازم را انجام دهد. می‌توان گفت جدول محاسبه بیمه مان ایران صورتحساب بیمه‌گزار از بیمه عمر قبل از خرید آن است. برای این که جدول بیمه عمر شما دقیق باشد باید به موارد خواسته‌شده در فرم استعلام بیمه عمر پاسخ دقیق بدهید.

بیمه عمر مان ایران یکی از طرح‌های بیمه زندگی ایران است که عمر و زندگی انسان را تحت پوشش قرار می‌دهد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر مان بیمه برای همگان


موارد مؤثر در محاسبه بیمه مان ایران و جدول بیمه عمر

در فرم استعلام بیمه عمر اطلاعاتی از بیمه‌گزار خواسته می‌شود که مستقیماً در نحوه محاسبه بیمه مان ایران اثر می‌گذارد. همه اعداد و ارقام و میزان سود و سرمایه‌ای که در جدول بیمه عمر قابل مشاهده است نتیجه پاسخ‌هایی است که بیمه‌گزار در هنگام استعلام بیمه عمر می‌دهد. موارد مؤثر در فرم بیمه عمر عبارت‌اند از: سن بیمه‌گزار، حق بیمه پرداختی، مدت قرارداد، روش پرداخت یا بازه زمانی پرداخت حق بیمه، سرمایه اولیه، درصد افزایش سالانه حق بیمه، پوشش سرمایه فوت، درصد افزایش سالانه سرمایه فوت، میزان سرمایه فوت در اثر حادثه که در آن بیمه‌گزار مشخص می‌کند سرمایه فوت در اثر حادثه تا چند برابر سرمایه فوت عادی باشد و در نهایت تعداد و کیفیت پوشش‌های درخواستی بیمه‌گزار مانند پوشش سرمایه ازکارافتادگی، سرمایه نقص عضو، سرمایه امراض خاص و سرمایه معافیت از پرداخت حق بیمه است.

به اطلاعاتی که در فرم استعلام خواسته می‌شود پاسخ کامل بدهید تا جدول بیمه عمر، دقیق به دست آید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر کودکان ایران سرمایه‌ای برای آینده


تکمیل فرم استعلام بیمه عمر مان ایران

استعلام فرم بیمه عمر مان ایران

تهیه و تکمیل فرم استعلام بیمه عمر به چند طریق از مراجعه به نمایندگی و کارگزاری‌های بیمه تا استعلام آنلاین بیمه عمر ممکن است.

روش اول: این است که برای استعلام بیمه مان ایران به نمایندگی‌های بیمه ایران رجوع و فرم مربوطه را تهیه و تکمیل کنید. سپس کارشناسان بیمه، فرم استعلام را از شما دریافت و محاسبه بیمه مان ایران را با توجه به اطلاعات شما انجام می‌دهند. در نهایت شما قادر خواهید بود جدول بیمه عمر خود را مشاهده کنید.

روش دوم: برخی نمایندگان بیمه ایران در وب‌سایت خود امکان درخواست استعلام یا محاسبه بیمه عمر ایران را قرار داده‌اند یعنی متقاضی بیمه عمر با مراجعه به این وب‌سایت‌ها می‌توان درخواست استعلام بیمه عمر را با وارد کردن برخی اطلاعات به نمایندگان بیمه اعلام کند. نماینده بیمه این درخواست‌ها را مشاهده کرده و محاسبه بیمه مان ایران را برای درخواست کنندگان انجام داده و آن را به آدرس تماس بیمه‌گزار ارسال می‌کند.

روش سوم: روش اول مستلزم این است که مدت‌زمانی را صرف رفتن به نمایندگی بیمه و صحبت با کارشناسان بیمه کنید تا بتوانید جدول محاسبه بیمه مان ایران را به دست آورید. در روش دوم نیز بیمه‌گزار باید زمانی را منتظر بررسی کارشناسان بیمه و ارسال نتیجه محاسبه بیمه مان ایران باشد اما  روش سوم استعلام آنلاین بیمه عمر است که به کمک آن محاسبه بیمه عمر ایران و محاسبه بیمه عمر از دیگر شرکت‌های بیمه نیز امکان‌پذیر است. در بیمیتو می‌توانید استعلام آنلاین بیمه عمر را از چند شرکت بیمه به طور هم‌زمان به دست آورید و تغییرات قیمت و جدول بیمه عمر شرکت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید.

سریع‌ترین و دقیق‌ترین روش استعلام بیمه عمر، استعلام آنلاین بیمه عمر است که در چند لحظه بیمه‌گزار می‌تواند جدول بیمه عمر را دریافت کند.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر و بازنشستگی ایران


اطلاعاتی که در جدول محاسبه بیمه مان ایران مشاهده می‌شود

اطلاعات جدول محاسبه بیمه مان ایران

پس از محاسبه بیمه مان ایران جدولی به دست می‌آید که شامل جزییات مالی سپرده بیمه عمر است. مواردی که در این جدول مشاهده می‌شود عبارت‌اند از:

دوره: که منظور همان مدت قرارداد و تعداد سال‌های بیمه عمر است.

سن: سن بیمه‌گزار در هر سال از بیمه عمر نشان داده شده است. مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد نباید بیشتر از 70 سال شود.

مبلغ حق بیمه: مبلغ حق بیمه پرداختی به تفکیک هر سال از بیمه عمر در این قسمت قابل دیدن است.

حق بیمه تجمیعی: مقدار حق بیمه‌ای است که بیمه‌گزار در طول یک سال پرداخت می‌کند.

سرمایه فوت: یکی از موارد محاسبه بیمه مان ایران مقدار سرمایه فوت است و در این قسمت این مقدار را می‌توان دید. سرمایه فوت، مبلغی است که در صورت فوت بیمه‌گزار از طرف بیمه به عنوان غرامت به خانواده و یا ذی‌نفع او پرداخت خواهد شد. سرمایه فوت شامل فوت عادی و فوت در اثر حوادث می‌شود.

سرمایه حادثه: سرمایه فوت در اثر حادثه از 1 تا 4 برابر سرمایه فوت عادی است که این مقدار را بیمه‌گزار انتخاب می‌کند. مقدار دقیق سرمایه فوت در اثر حادثه در این قسمت به بیمه‌گزار نشان داده می‌شود.

سرمایه نقص عضو: سرمایه نقص عضو در اثر حادثه از پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر مان است که اگر بیمه‌گزار آن را انتخاب کند در این قسمت مقدار آن را در هر سال خواهد دید.

سرمایه امراض خاص: بیمه‌گزار اگر در زمان خرید یا استعلام بیمه عمر مان ایران درخواست سرمایه امراض خاص را نیز داشته باشد مقدار پرداختی در هر سال محاسبه شده و در جدول بیمه عمر به وی نشان داده خواهد شد. امراض خاص در بیمه عمر شامل پنج بیماری سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، بیماری‌های قلبی که نیاز به عمل قلب باز دارند و پیوند اعضای حیاتی بدن است.

سرمایه سرطان: بیمه عمر مان برای سرطان که یکی از بیماری‌های خاص محسوب می‌شود سرمایه‌ای جداگانه در نظر گرفته است و مقدار آن نیز در جدول بیمه عمر به طور مجزا نشان داده می‌شود.

ارزش بازخرید: بیمه‌گزار در هر سال از بیمه عمر می‌تواند درخواست بازخرید بیمه عمر را بدهد با این که هرگز پیشنهاد نمی‌شود که بیمه‌گزار بیمه خود را بازخرید کند اما مقدار بازخریدی در هر سال از بیمه عمر محاسبه شده و در جدول نهایی بیمه عمر در هر سال نشان داده شده است. مقدار بازخریدی در سال آخر در واقع مقدار نهایی اندوخته بیمه عمر است که با پایان قرارداد به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.

جدول محاسبه بیمه عمر مان را بررسی کنید و نتایج حاصل را با پاسخ‌های خود در استعلام بیمه عمر تطبیق دهید.


مطلب مرتبط: بررسی کامل جدول بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ایران


محاسبه آنلاین انواع بیمه عمر در بیمیتو

محاسبه بیمه عمر مان ایران در بیمیتو

سریع‌ترین روش خرید و استعلام انواع بیمه استفاده از روش‌های آنلاین است. بیمیتو که سرویس مدیریت بیمه به صورت آنلاین است به متقاضیان بیمه کمک می‌کند تا در هر جا و هر زمان که هستند از طریق بیمیتو خرید آنلاین بیمه عمر، خرید آنلاین بیمه بدنه و یا خرید آنلاین بیمه شخص ثالث انجام دهند. اگر قصد مسافرت داشته باشید تنها در عرض چند دقیقه می‌توانید خرید آنلاین بیمه مسافرتی را انجام دهید. استعلام بیمه آتش‌سوزی به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا پیش از خرید این بیمه از نرخ بیمه‌نامه و دیگر جزییات مالی آن آگاه شود. همچنین امکان استعلام آنلاین دیگر بیمه‌ها نیز از طریق بیمیتو وجود دارد. با بیمیتو می‌توانید انواع بیمه مورد نظر خود را در شرکت‌های بیمه از نظر قیمت، شرایط و خدمات آن بررسی کنید که این مقایسه به شما کمک می‌کند تا بهترین بیمه مورد نظر خود را پیدا و خریداری کنید. با بیمیتو می‌توانید عملیات صدور، تعویض و تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی خود را انجام دهید. در هر جا و هر زمان که آنلاین باشید بیمیتو در دسترس شما است.

3 نظرات

  1. از درج مطلب برای بیمه مان بیمه ایران سپاسگزارم البته آیتم های بسیار زیاد دیگه هم در این بیمه وجود داره که انشاله مطلب رو بروزتر فرمایید 🙂
    در ضمن مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد نباید بیشتر از 106سال شود.
    سپاسگزارم

  2. اینقدر تبلیغ میکنید. ولی. راست نمی‌ گید. هیچ کدوم از آیتم‌های بیماری‌های خاص. رو پوشش نمی‌دید
    و اینقدر آزمایش‌های مختلف رو میگیرید تا به هر نحوی شده. پوشش‌هایی. که در کوتاه مدت ممکنه برای شرکت هزینه دار باشه رو حذف کنید. وفقط. با وعده سر خرمن. جیب مردم رو خالی کنید

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید