اگر اهل سرمایه‌گذاری هستید و می‌خواهید از معاملات خود نهایت سود را ببرید بیمه عمر یکی از راه‌های آن است. بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی مانند سرمایه‌گذاری در بورس یا دیگر فعالیت‌‌های سرمایه‌گذاری ممکن است سودآوری نداشته باشد و یا حتی در مواقعی باعث زیان سرمایه‌گذار شود که اختلاف بیمه عمر با این نوع فعالیت‌ها در اینجا مشخص می‌شود؛ به این صورت که بیمه عمر هیچ ضرری را متوجه بیمه‌گزار نمی‌کند و هیچ ریسکی برای دریافت این بیمه‌نامه وجود ندارد. بیمه عمر تنها یک فرصت است که افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. شرکت‌های مختلف بیمه بنا به نوع فعالیت اقتصادی و قوانینی که دارند مقدار متفاوتی سود به بیمه‌های عمر پرداخت می‌کنند. این مطلب با عنوان محاسبه سود بیمه عمر پارسیان ، میزان سوددهی و نحوه محاسبه انواع سود در این شرکت را بررسی می‌کند. اگر می‌خواهید بدانید در بیمه عمر پرسیان به بیمه عمر شما چقدر سود تعلق می‌گیرد با ما همراه باشید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان

بیمه عمر و سرمایه گذاری پارسیان مطابق قانون بیمه عمر عمل می‌کند و به بیمه‌گزار این فرصت را می‌دهد که هم از خدمات بیمه عمر استفاده کند و هم در این بیمه‌نامه سرمایه‌گذاری کند. بیمه‌گزار با خرید بیمه عمر در مدت‌زمان‌های مشخص مثلاً سالانه، حق بیمه‌های خود را پرداخت می‌کند. تعیین دقیق مبلغ حق بیمه به عهده بیمه‌گزار است. در ازای پرداخت حق بیمه، بیمه‌گزار از پوشش‌های بیمه عمر استفاده می‌کند و اگر در مدت‌زمان بیمه عمر، فوت کند و یا دچار حوادث تحت پوشش شود، بیمه عمر پارسیان به وی و یا ذی‌نفعان او خسارت پرداخت می‌کند. برای آگاهی از کیفیت پوشش‌های بیمه عمر در بیمه‌نامه مد نظرتان می‌توانید استعلام آنلاین بیمه عمر تهیه کنید.


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر پارسیان و شفافیت در خرید بیمه عمر


سرمایه‌گذاری در بیمه عمر پارسیان به چه صورت است؟

سرمایه‌گذاری در بیمه عمر پارسیان به چه صورت است؟

قبل از محاسبه سود بیمه عمر پارسیان باید با نحوه سرمایه‌گذاری و سازوکار این شرکت آشنا شوید. گفتیم نیاز است که بیمه‌گزار برای استفاده از خدمات بیمه عمر، حق بیمه پرداخت کند. اختلاف بیمه عمر با دیگر بیمه‌نامه‌ها در این است که مبالغ حق بیمه در طول مدت قرارداد واریز می‌شود در حالی که در دیگر بیمه‌نامه در ابتدای قرارداد حق بیمه دریافت می‌شود و همچنین حق بیمه در بیمه‌نامه‌های دیگر مانند بیمه مسافرتی صرف امور بیمه‌ای شده و به بیمه‌گزار برگردانده نمی‌شود؛ با پایان مدت قرارداد نیز مفاد بیمه‌نامه باطل می‌گردد. اما در بیمه عمر حق بیمه‌های پرداختی بیمه‌گزار مانند یک سپرده‌ی بانکی نزد بیمه عمر پارسیان می‌ماند و هر ساله از بیمه عمر پارسیان سود بیمه عمر دریافت می‌کند.


مطلب مرتبط: بررسی گام به گام شرایط بیمه عمر پارسیان


آشنایی با نحوه محاسبه سود بیمه عمر پارسیان

محاسبه سود بیمه عمر پارسیان را باید با توجه به انواع سودی که به بیمه‌های عمر پرداخت می‌شود بررسی کرد. در بیمه عمر پارسیان دو نوع سود به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد که شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت است. نحوه محاسبه سود بیمه عمر پارسیان در هر یک از این سودها متفاوت است و در نهایت باید مجموع این دو نوع سود را به عنوان سود نهایی بیمه عمر در نظر گرفت.


مطلب مرتبط: شناخت مزایای بیمه عمر پارسیان راهی برای مقایسه


مقدار سود تضمینی در نحوه محاسبه سود بیمه عمر پارسیان

مقدار سود تضمینی در نحوه محاسبه سود بیمه عمر پارسیان

سود تضمینی بیمه عمر را سازمان بیمه مرکزی تعیین می‌کند. بیمه مرکزی با در نظر گرفتن پایین‌ترین شرایط اقتصادی ممکن، درصدی از سود را مشخص می‌کند که کمترین سود پرداختی ممکن در سال است و آن را به عنوان سود تضمینی می‌شناسند زیرا اجرای آن در همه شرکت‌های بیمه اجباری و یکسان است و همه شرکت‌های بیمه موظف هستند این حداقل سود را به بیمه‌های عمر پرداخت کنند. میزان سود تضمینی طبق آخرین مقدار اعلام شده از سوی بیمه مرکزی برای بیمه‌های عمر در دو سال اول 16% در دو سال بعد 13% و در سال‌های بعد تا پایان مدت قرارداد 10% است.


مقدار سود حاصل از مشارکت در نحوه محاسبه سود بیمه عمر پارسیان

شرکت‌های بیمه مانند بیمه پارسیان با حق بیمه‌های پرداختی از سوی بیمه‌گزار، فعالیت اقتصادی انجام می‌دهند و بیمه‌گزار را در سود حاصل از آن شریک می‌کنند که به آن سود حاصل از مشارکت می‌گویند. سهم بیمه‌گزار از این سود به میزان 85%  است و 15% نیز به عنوان کارمزد به شرکت بیمه می‌رسد. مقدار دقیق سود حاصل از مشارکت در منافع مشخص نیست و در پایان هر سال تعیین می‌شود. برای این که درک بهتری از سود بیمه عمر پارسیان داشته باشیم بهتر است که نگاهی به سودهای پرداختی این شرکت در چند سال گذشته داشته باشیم. با توجه به آمار اعلام شده از سوی بیمه پارسیان سود قطعی پرداخت‌شده در سال‌های 1390 تا 1395 به شرح زیر است:

جدول محاسبه سود بیمه عمر پارسیان


مطلب مرتبط: درآمد در بازنشستگی با بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان


همچنان توصیه می‌کنیم جهت روشن شدن جزییات مالی بیمه عمر خود، استعلام بیمه عمر تهیه کنید. با مراجعه به بیمیتو این امکان را دارید تا از دیگر بیمه‌نامه‌ها نیز استعلام بگیرید مانند استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و از آخرین نرخ بیمه‌های مختلف در شرکت‌های مختلف بیمه آشنا شوید و بتوانید آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. مقایسه شرایط و قیمت بیمه، امکان خوبی است که در انتخاب بیمه‌گزار بسیار مؤثر است و بنا به آن می‌تواند تعیین کند که چه بیمه‌ای را از کدام شرکت تهیه کند تا بهترین بیمه متناسب با نیاز خودش را خریده باشد. خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و یا خرید آنلاین بیمه بدنه همگی از امکانات خرید آنلاین بیمه در بیمیتو است که اگر متقاضیان بیمه تصمیم به خرید بیمه داشته باشند می‌توانند از این طریق اقدام کنند.


مطلب مرتبط: اطلاعات کامل بیمه عمر شما در جدول محاسبه بیمه عمر پارسیان


محاسبه سود بیمه عمر پارسیان و دریافت سود بیشتر

محاسبه سود بیمه عمر پارسیان و دریافت سود بیشتر

لازم به یادآوری است که بگوییم بیمه عمر قبل از هر چیز یک خدمت بیمه‌ای است و در راستای پوشش فرد بیمه‌گزار و خانواده او است. لذا اگرچه گاهی ممکن است سود حاصل از بیمه عمر هم‌تراز سود بانکی باشد اما بیمه‌گزار باید بداند که خدمات و پوشش‌های بیمه‌ای هم بخش مهمی از بیمه عمر است و ارایه این خدمات در برخی شرکت‌ها اولویت دارد. با این حال در محاسبه سود بیمه عمر پارسیان موارد مؤثری وجود دارد که با رعایت آن می‌توانید سود بیشتری دریافت کنید:

  • حق بیمه‌های پرداختی در محاسبه سود بیمه عمر پارسیان مؤثر و باعث افزایش آن می‌شود. هرچه حق بیمه‌های بیشتری پرداخت کنید طبیعتاً سود بیشتری از بیمه عمر به اندوخته شما تعلق خواهد گرفت.
  • مدت‌زمان قرارداد بیمه عمر نیز ارتباط مستقیمی با محاسبه بیمه عمر پارسیان دارد. می‌دانید که بیمه عمر قراردادی بلندمدت است و هرچه مدت قرارداد بیشتر باشد سود حاصل بیشتر و اندوخته بیمه‌گزار نیز بیشتر می‌شود.
  • روند سوددهی در بیمه عمر رشد صعودی دارد. به این صورت که در سال اول که به حق بیمه‌های پرداختی سود واریز می‌شود در سال دوم به حق بیمه‌های پرداخت‌شده طی دو سال و سود پرداخت‌شده سال قبل، سود واریز می‌گردد. یعنی سود پرداختی در هر سال جزیی از اندوخته بیمه‌گزار حساب شده و در محاسبه سود بیمه عمر پارسیان در سال‌های بعد منظور می‌گردد. لذا تا حد امکان از بازخرید بیمه عمر یا برداشت از حساب خودداری کنید و در صورت نیاز وام بیمه عمر بگیرید.
  • هرچه پوشش‌های بیمه عمر شما بیشتر باشد و یا کیفیت بالاتری داشته باشد، در محاسبه سود بیمه عمر پارسیان مؤثر بوده و می‌تواند مقدار سود دریافتی را کاهش دهد. توصیه می‌شود تنها پوشش‌های بیمه عمر پارسیان را مطابق با نیاز خود تهیه کنید.
  • یکی از نکات مهمی که باید بدانید این است که در محاسبه بیمه عمر پارسیان نباید مقدار سرمایه فوت بیشتر از سود حاصل نهایی باشد. لذا اگر سرمایه‌گذاری در بیمه عمر اهمیت بیشتری برای شما دارد بهتر است در زمان عقد قرارداد تناسبی میان سرمایه فوت و میزان سرمایه‌گذاری خود برقرار کنید به طوری که میزان سود تخمین زده شده همیشه بیشتر از سرمایه فوت باشد.

مطلب مرتبط: نکاتی که باید درباره اقساط بیمه عمر پارسیان بدانید


برای این که اطلاعات بیشتری در خصوص محاسبه سود بیمه عمر پارسیان و همچنین میزان سود بیمه عمر در دیگر شرکت‌های بیمه به دست آورید می‌توانید به بیمیتو مراجعه کنید. بیمیتو تنها مخصوص خرید آنلاین بیمه نیست و به کمک آن می‌توانید بیمه‌نامه خود را نیز مدیریت کنید. از تلاش بیمیتو برای آنلاین سازی خدمات بیمه می‌توان به انجام مراحل صدور، تعویض و تمدید اعتبار آنلاین دفترچه بیمه تامین اجتماعی اشاره کرد که به وسیله آن دیگر نیازی نیست که بیمه‌گزار به کارگزاری‌های بیمه تامین اجتماعی مراجعه کند. انجام فعالیت‌های بیمه‌ای در بیمیتو باعث سرعت بخشیدن به این امور و صرفه‌جویی در صرف وقت و هزینه است کما اینکه روند اداری شما با دقت بیشتری انجام می‌شود. برای دسترسی به بیمیتو کافی است به سایت https://bimito.com/ مراجعه کنید. با دانلود اپلیکیشن بیمیتو نیز به خدمات ما دسترسی خواهید داشت.


2 نظرات

  1. با سلام. بیمه پارسیان برای سود قطعی بیمه عمر در سال ۹۸ فقط یه پیام فرستاده که به حساب شما واریز گردید ولی اینکه چند درصد است دکر نشده که این خلاف سیاست و خط مش مشتری مداری میباشد. وقتی تو سایت میری هیچ اشاره ای به درصد نگردیده اگر شما فهمیدی به ما هم بگید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید