بیمه ایران اولین شرکت ایرانی بیمه در کشور است که قدمت آن به اوایل سال‌های 1300 می‌رسد. از آن زمان تا کنون بیمه ایران در حال ارایه خدمات بیمه‌ای به متقاضیان انواع بیمه است. هم اکنون نیز این شرکت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه در حال فعالیت است که تنهاترین شرکت بیمه دولتی نیز همین بیمه است. از میان رشته بیمه‌هایی که بیمه ایران عرضه می‌کند می‌توان بیمه عمر را مثال زد. بیمه عمر یا بیمه عمر و پس انداز در هر شرکت انواع مختلفی دارد. مزایای انواع بیمه عمر  پس انداز ایران نیز با توجه به شرایط بیمه‌نامه متفاوت است. در اینجا می‌خواهیم ابتدا چارچوب اصلی بیمه عمر را بیان کنیم و سپس به بحث مزایای انواع بیمه عمر و پس انداز ایران بپردازیم.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


نگاهی به بیمه عمر و پس انداز ایران

بیمه عمر و پس انداز در یک تعریف مختصر به بیمه‌نامه‌ای گفته می‌شود که تضمین زندگی و سلامت بیمه‌گزار در طول مدت بیمه‌نامه است. یعنی بیمه عمر از بیمه‌گزار در قبال خطراتی که زندگی او را تهدید می‌کند حمایت می‌کند و اگر در طول مدت قرارداد خسارتی برای فرد بیمه‌گزار رخ دهد که تحت پوشش بیمه‌نامه باشد مطابق قانون بیمه عمر به وی و یا خانواده او خسارت پرداخت می‌شود. در عین حال، چه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد از پوشش‌های خود استفاده کند یا خیر، در پایان قرارداد همه مبالغ پرداختی بابت حق بیمه‌های عمر را به همراه دو نوع سود بیمه عمر یعنی سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت دریافت می‌کند. با حفظ این چارچوب بیمه ایران نیز بیمه عمر را برای متقاضیان عرضه می‌کند اما برای کارایی بهتر بیمه ایران، این بیمه‌نامه را در قالب طرح‌های مختلف بیمه عمر در دسترس بیمه‌گزار قرار داده است.

با خرید بیمه عمر ایران می‌توانید هم از پوشش‌های بیمه‌ای و هم از سود بیمه عمر استفاده کنید.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر ایران برای متقاضیان آن به چه صورت است؟


شناخت انواع بیمه عمر و پس انداز ایران

شناخت انواع بیمه عمر و پس انداز ایران

برای پرداختن به مزایای انواع بیمه عمر و پس انداز ایران باید بدانیم در بیمه ایران چند نوع بیمه عمر ارایه می‌شود. طرح‌هایی که توسط این بیمه‌گر عرضه‌شده شامل موارد زیر است:

  • بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کودکان ایران : این بیمه با تأکید بر تشکیل سرمایه است تا تأمین‌کننده نیازهای مالی فرزندان در آینده باشد. بهتر است این بیمه از بدو تولد فرزندان تا 10 سالگی آنان خریداری شود تا در سنین جوانی و بزرگ‌سالی کودک، سرمایه لازم ایجاد شده و بیمه‌شده بتواند از آن استفاده کند.
  • بیمه عمر بازنشستگی ایران : از مزایای انواع بیمه عمر و پس انداز ایران این است که امکان دریافت اندوخته به صورت مستمری وجود دارد. به خصوص برای کسانی که قصد دارند از حاصل این بیمه در زمان بازنشستگی استفاده کنند. برای این منظور بیمه‌نامه فرد باید نهایتاً در سن 30 سالگی باید برای خرید آن اقدام کند تا وقتی بازنشسته می‌شود و در 50 یا 60 سالگی خود اندوخته لازم در بیمه عمر تشکیل شده باشد و بتواند مستمری خود را دریافت کند.
  • بیمه عمر بانوان ایران: برای بانوان خانه‌دار و یا بانوانی که درآمد اندکی دارند این بیمه می‌تواند از آن‌ها حمایت کند. پوشش‌های مختلفی که در بیمه عمر ایران در نظر گرفته‌شده به همراه سود آن به بانوان کمک می‌کند تا هم در طول مدت قرارداد از مزایای بیمه عمر استفاده کنند و هم بعد از آن با دریافت اندوخته بیمه عمر، بتوانند از مزایای مادی آن سود برند.
  • بیمه عمر سرپرست خانواده بیمه ایران: برای بسیاری از مردان یا بانوان سرپرست خانواده بسیار مهم است که سرمایه و درآمدی داشته باشند تا بتوانند از افرادی که تحت سرپرستی خود دارند حمایت کنند. از مزایای این بیمه‌نامه این است که بیمه‌گزار می‌تواند افراد خانواده خود را تحت پوشش بیمه عمر قرار دهد همچنین اگر بیمه‌گزار به صورت عادی و یا در اثر حوادث فوت شود، بیمه عمر ایران با پرداخت غرامت فوت به خانواده وی از آن‌ها حمایت می‌کند.

بیمه عمر و سرمایه گذاری کودکان ایران ، بیمه عمر و بازنشتگی ایران ، بیمه عمر بانوان ایران و بیمه عمر سرپرست خانواده بیمه ایران چهار طرح بیمه عمر ایران هستند.

در مزایای انواع بیمه عمر و پس انداز ایران برخی موارد مشترک وجود دارد که بسیار مهم است و بنا به این دلیل ما این مزایای مشترک را توضیح خواهیم داد و همچنین سعی می‌کنیم تا مزایای هر نوع بیمه عمر ایران را به طور جداگانه نیز توضیح دهیم.


مطلب مرتبط: بیمه زندگی بیمه ایران ، آرامش خیال


مزایای انواع بیمه عمر و پس انداز ایران به طور مشترک

بیمه‌گزار هر کدام از طرح‌های بیمه عمر ایران را که بخرد می‌تواند از این مزایا استفاده کند زیرا همان طور که گفتیم این مزایای کلی بیمه عمر ایران است و به طور مشترک در همه طرح‌های بیمه عمر وجود دارند. مزایای انواع بیمه عمر و پس انداز ایران که شامل مزایای مادی و پوشش‌های بیمه عمر می‌شوند که هر کدام را به ترتیب توضیح خواهیم داد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر مان ایران بیمه‌ای برای همگان


مزایای انواع بیمه عمر و پس انداز ایران از نظر مالی

مزایای انواع بیمه عمر و پس انداز ایران از نظر مالی

اگرچه شما با خرید بیمه عمر در واقع یک خدمت بیمه‌ای را خریداری کرده‌اید اما شرایط بیمه عمر ایران به گونه‌ای است که مزایای مالی نیز برای بیمه‌گزار دارد. همه حق بیمه‌هایی که در بیمه عمر می‌پردازید صرف هزینه‌های ریسک نمی‌شود بلکه در امور مختلف توسط بیمه‌گر سرمایه‌گذاری شده و بیمه‌گزار در سود حاصل از این سرمایه‌گذاری‌ها شریک است. در نتیجه اندوخته بیمه‌گزار در بیمه عمر به صورت صعودی هر سال افزایش خواهد یافت. در کنار دریافت سود، بیمه‌گزار می‌تواند از بیمه عمر وام دریافت کند. این یکی دیگر از مزایای انواع بیمه عمر و پس انداز ایران است. برای اینکه از میزان سود و همچنین اندوخته بیمه عمر خود در سال‌های مختلف مطلع شوید می‌توانید از طریق بیمیتو استعلام آنلاین بیمه عمر تهیه کنید. در جدول بیمه عمر می‌توانید اطلاعات مالی بیمه‌نامه را اعم از اندوخته و میزان سود دریافتی را به تفکیک هر سال مشاهده کنید و قبل از خرید بیمه، تغییراتی که نیاز می‌بینید را اعمال کنید. با استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و دیگر بیمه‌ها می‌توانید از آخرین قیمت بیمه مورد نظر خود نیز آگاه شوید.

از مزایای انواع بیمه عمر و پس انداز ایران از نظر مالی می‌توان به دریافت وام و سود بیمه عمر اشاره کرد.


مطلب مرتبط: حق بیمه عمر خود را به سادگی بپردازید/ بررسی روش‌های پرداخت حق بیمه عمر ایران


وام بیمه عمر ایران

هر بیمه‌گزار با گذشت دو سال از خرید بیمه‌نامه می‌تواند تا 90% از اندوخته بیمه عمر خود را وام دریافت کند. برای دریافت وام نیازی به ضامن و یا چک‌های بانکی نیست تنها درخواست کتبی بیمه‌گزار کافی است تا وام به وی پرداخت شود.

سود انواع بیمه عمر و پس انداز ایران

همان‌طور گه گفتیم با خرید بیمه عمر، بیمه‌گزار به نوعی یک سرمایه‌گذاری بلندمدت انجام داده است که در پایان قرارداد می‌تواند سرمایه خود که شامل حق بیمه‌های پرداختی است و سود حاصل از آن را دریافت کند. سود تضمینی، سودی است که توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود و شرکت‌های بیمه موظف به پرداخت آن هستند. مطابق آخرین اعلام سازمان بیمه مرکزی مقدار سود تضمینی که باید به سپرده‌های بیمه عمر تعلق گیرد در دو سال اول 16% در دو سال دوم 13% و از سال پنجم به بعد 10% تعیین شده است. سود حاصل از مشارکت نیز سودی است که در اثر فعالیت‌های اقتصادی شرکت بیمه به دست می‌آید. همه شرکت‌های بیمه با حق بیمه‌های دریافتی در امور مختلفی سرمایه‌گذار می‌کنند. بیمه‌گزار بیمه عمر در 85 % از سود حاصل از مشارکت سهیم است.

سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت دو نوع سود هستند که به اندوخته‌های بیمه عمر تعلق می‌گیرند.


مطلب مرتبط: با خرید بیمه عمر ایران یک عمر راحت زندگی کنید


پوشش‌های بیمه عمر یکی از مهم‌ترین مزایای انواع بیمه عمر و پس انداز ایران

پوشش‌های بیمه عمر یکی از مهم‌ترین مزایای انواع بیمه عمر و پس انداز ایران

پوشش اصلی بیمه عمر، سرمایه فوت است که اساس بیمه عمر است اما در کنار این پوشش برای ارایه خدمات بهتر انتخاب پوشش‌های حادثه به عهده بیمه‌گزار است و بیمه‌گزار در زمان عقد قرارداد مشخص می‌کند که به چه پوشش‌هایی نیازمند است و همچنین سطح تعهد این پوشش‌ها نیز توسط بیمه‌گزار مشخص می‌شود.

  • سرمایه فوت عادی: چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند، میزان خسارتی که به آن سرمایه فوت می‌گویند به افراد خانواده و یا ذی‌نفعان او پرداخت می‌شود. این اصلی‌ترین پوشش بیمه عمر است که با خرید بیمه عمر فعال می‌شود.
  • سرمایه فوت در اثر حادثه: دیگر از مزایای انواع بیمه عمر و پس انداز ایران که به طور مشترک در همه بیمه‌نامه‌ها وجود دارد سرمایه فوت در اثر حادثه است و در زمانی که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بر اثر حوادث فوت کند به خانواده و یا ذی‌نفع او مبلغی بابت خسارت پرداخت می‌شود که به آن سرمایه فوت در اثر حادثه می‌گویند. این مبلغ بین 5 تا 140 برابر حق بیمه سالانه است که بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. انتخاب دقیق آن به عهده بیمه‌گزار است.
  • پوشش امراض خاص: در زمانی که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد عمل قلب باز و یا پیوند اعضا حیاتی بدن را انجام دهد و یا دچار سرطان، سکته مغزی و سکته قلبی شود، بیمه عمر ایران مطابق قانون به وی خسارت پرداخت می‌کند.
  • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: ممکن است بیمه‌گزار بر اثر حوادث ناشی از کار و یا هر حادثه‌های دیگر دچار ازکارافتادگی شود. اگر این حادثه در طول مدت قرارداد رخ دهد، طبیعی است که دیگر نه قادر به کار کردن است و نه درآمدزایی تا بتواند حق بیمه‌های عمر را پرداخت کند. با این پوشش وی از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود بدون اینکه بیمه‌نامه باطل شود.
  • پوشش سرمایه ازکارافتادگی: بیمه‌گزاری که در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی شده باشد می‌تواند غرامت مربوط به آن را دریافت کند.

مطلب مرتبط: مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد از نظر سود و کیفیت بیمه عمر


خرید آنلاین و ساده انواع بیمه عمر

خرید آنلاین و ساده انواع بیمه عمر

بیمیتو در خدمت شما است و با ارایه امکانات و ابزار مختلف مانند امکان مقایسه به شما کمک می‌کند تا شرایط و قیمت بیمه خود را در بین شرکت‌های مختلف مقایسه کرده و بهترین بیمه مورد نظر خود را خریداری کنید. با خرید از بیمیتو دیگر نیازی به مراجعه حضوری به کارگزاری‌های بیمه نیست با خرید آنلاین بیمه مسافرتی می‌توانید بیمه‌نامه صادر شده را نیز به صورت آنلاین دریافت کنید. همچنین اگر دفترچه درمان بیمه تامین اجتماعی را دارید از طریق بیمیتو می‌توانید برای صدور، تعویض و تمدید اعتبار آن به صورت آنلاین اقدام کنید. از کسب اطلاعات درخصوص انواع بیمه تا خرید آن، در بیمیتو فراهم است. تنها کافی است که بخواهید خرید آنلاین بیمه را تجربه کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید