در سال‌های اخیر تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردها در خصوص بیمه‌های عمر باعث شدند این بیمه‌ها توجه عده زیادی از مردم را به خود جلب کنند اما برای این که افراد بدانند این بیمه‌ها ارزش خرید دارند یا نه. باید ابتدا مزایای این بیمه‌ها را به صورت دقیق بررسی کنند. از طرفی مزایای بیمه عمر در شرکت‌های مختلف فرق دارد و در واقع هر شرکت با توجه به کیفیت  مزایایی که ارایه می‌دهد حق بیمه متفاوتی دریافت می‌کند. بیمه دانا جزء شرکت‌های فعال در بازار بیمه‌های عمر است. به طور کلی مزایای بیمه عمر دانا شامل پوشش‌های بیمه‌ای و امکان سرمایه‌گذاری است. طرح ارمغان زندگی بیمه دانا کامل‌ترین طرح این شرکت است بنابراین افرادی که می‌خواهند بیشترین مزایای بیمه عمر را دریافت کنند بهتر است بررسی این طرح را انجام دهند.


مطلب مرتبط: آنچه لازم است در خصوص بیمه عمر بدانید


آشنایی مقدماتی با بیمه عمر دانا

بیمه‌های عمر با دو روش از بیمه‌شده حمایت می‌کنند. جنبه اول مزیت بیمه عمر، پوشش‌های بیمه‌ای است که از زندگی بیمه‌شده حمایت می‌کند. جنبه دوم این مزایا مربوط به فرصت سرمایه‌گذاری است. بیمه عمر دانا انواع مختلف دارد از جمله بیمه عمر مانده بدهکار، بیمه تمام عمر، بیمه عمر ساده زمانی و بیمه ارمغان زندگی.

بیشترین مزایای بیمه عمر دانا در طرح ارمغان زندگی ارایه می‌شود. افراد همچنین می‌توانند بیمه ارمغان زندگی را خریداری کنند و با صدور یک بیمه‌نامه، تمامی اعضای خانواده تحت پوشش بیمه عمر قرار بگیرند. در این مطلب ابعاد مختلف مزایای بیمه عمر دانا را بررسی می‌کنیم تا بدانید در ازای حق بیمه‌ای که پرداخت می‌کنید چه منافعی به دست می‌آورید.

مزایای بیمه عمر شامل پوشش‌های بیمه‌ای و امکان سرمایه‌گذاری است. 


مطلب مرتبط: اطلاعاتی در مورد بیمه عمر که احتمالاً نمی‌دانید


مزایای بیمه عمر دانا در خصوص پوشش‌های بیمه‌ای

 مزایای بیمه عمر دانا در خصوص پوشش‌های بیمه‌ای

فوت پوشش اصلی و اساس بیمه عمر است و در هر صورت به بیمه‌گزار ارایه می‌شود. در صورتی که بیمه‌شده فوت کند شرکت بیمه دانا سرمایه بیمه را به صورت یکجا به ذی‌نفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌کند. اما بیمه‌گزارانی که می‌خواهند از مزایای بیمه عمر دانا استفاده بیشتری داشته باشند می‌تواند پوشش‌های تکمیلی انتخاب کنند. پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر دانا شامل موارد زیر است:

پوشش فوت در اثر حادثه: در صورتی که بیمه‌شده در اثر حادثه فوت کند بیمه دانا سرمایه بیمه‌نامه را به میزان 1 تا 4 برابر سرمایه فوت عادی و حداکثر به مبلغ 400 میلیون تومان به ذینفعان بیمه‌گزار پرداخت می‌کند.

پوشش نقص عضو: اگر بیمه‌شده در اثر وقوع حادثه دچار نقص عضو جزئی، کلی و دائم شود 100 درصد سرمایه فوت را حداکثر به مبلغ 200 میلیون تومان دریافت می‌کند.

پوشش امراض خاص: سکته قلبی و مغزی، عمل قلب باز، پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان امراض خاص هستند. در صورتی که بیمه‌شده در طول مدت قرارداد دچار این بیماری‌ها شود حداکثر تا 30 درصد سرمایه فوت و تا سقف 30 میلیون تومان از شرکت بیمه دانا غرامت دریافت می‌کند.

پرداخت هزینه پزشکی: در صورتی که بیمه‌شده پوشش هزینه پزشکی را انتخاب کند هزینه درمان مواردی که در اثر حادثه باشند را حداکثر تا 10 درصد سرمایه فوت دریافت می‌کند.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: با درخواست این پوشش اگر بیمه‌شده در مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی شود دیگر نیاز نیست تا پایان قرارداد حق بیمه بپردازد ولی همچنان از مزایای بیمه عمر استفاده می‌کند.

پوشش درآمد ازکارافتادگی: اگر بیمه‌شده در طول قراردداد دچار ازکارافتادگی شود می‌تواند از شرکت بیمه دانا به میزان 1 تا 3 برابر آخرین حق بیمه پرداختی خود مستمری دریافت کند، کافی است این پوشش را موقع خرید بیمه عمر درخواست دهد.

همان طور که می‌بینید یکی از مزایای بیمه عمر دانا برای بیمه‌شده این است که با خرید یک بیمه‌نامه، برای موارد مختلفی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

فوت پوشش اصلی بیمه عمر است اما بیمه‌شده می‌تواند پوشش‌های اضافی را درخواست کند و برای موارد بیشتری تحت پوشش قرار بگیرد.


مطلب مرتبط: از ابتدا تا انتهای شرایط بیمه عمر دانا


مزایای بیمه عمر دانا برای سرمایه‌گذاری

مزایای بیمه عمر دانا برای سرمایه‌گذاری

بیمه عمر یک راه کم ریسک برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. بیمه‌گزار حق بیمه را در زمان مقرر آن پرداخت می‌کند و در پایان قرارداد، اندوخته بیمه عمر را به همراه سود آن دریافت می‌کند. 2 نوع سود به اندوخته بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد؛ سود حاصل از مشارکت و سود تضمینی. اگر می‌خواهید مزایای بیمه عمر دانا را در خصوص سود دریافتی خود بررسی کنید لازم است نرخ این دو سود را بدانید.

نرخ سود تضمینی از طرف بیمه مرکزی اعلام می‌شود و در دو سال اول 16%، در دو سال دوم %13 و از سال پنجم به بعد 10% است.

 بیمه‌گزار علاوه بر سود تضمینی، 85% از سود سرمایه‎گذاری را تحت عنوان سود مشارکت در منافع به صورت سالانه دریافت می‌کند که البته میزان این سود از یک شرکت بیمه به شرکت دیگر می‌تواند متفاوت باشد.

میزان سود بیمه عمر دانا در سال 94 ،95 و 96 معادل 22 درصد بوده است.


مطلب مرتبط: عمر مانا با بیمه عمر و سرمایه گذاری دانا


بیمه‌شده می‌تواند از اندوخته بیمه عمر خود وام بگیرد

یکی از مزایای بیمه عمر دانا این است که بیمه‌شده می‌تواند از اندوخته بیمه عمر خود وام بگیرد. معمولاً افرادی که از بانک‌ها و موسسات مالی وام می‌گیرند از سختی‌های دریافت آن اطلاع دارند از جمله این که در این روش متقاضی باید افرادی را به عنوان ضامن معرفی کند. بیمه‌شدگان بیمه عمر می‌توانند از اندوخته بیمه عمر وام بگیرند و مشکلات مالی خود را رفع کنند در این روش دیگر نیاز به ضامن و الزامات دست و پا گیر دیگری نیست فقط کافی است که دو سال از خرید بیمه عمر بگذرد تا بیمه‌شده بتواند از صندوق ذخیره خود تا 90 درصد اندوخته بیمه‌نامه وام بگیرد.

بیمه‌شده بعد از سال دوم می‌تواند تا 90 درصد از اندوخته بیمه‌ عمر را وام بگیرد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر مانده بدهکار ؛ وام بگیرید، قسط ندهید!


مزایای بیمه عمر دانا برای دوران بازنشستگی چیست؟

از دیگر مزایای بیمه عمر دانا می‌توان به دریافت مستمری اشاره کرد. بیمه عمر و مستمری به ویژه برای کسانی که درآمد بازنشستگی ندارند یا درآمد آن‌ها جوابگوی هزینه‌های زندگی‌شان نیست کاربرد دارد. این افراد می‌توانند درخواست دریافت مستمری بدهند و اندوخته بیمه عمر را به جای این که به صورت یکجا دریافت کنند به صورت دوره‌ای تحویل بگیرند.


مطلب مرتبط: با بیمه عمر و بازنشستگی سامان ، بازنشستگی زودهنگام را تجربه کنید.


اگر بیمه‌شده از خرید بیمه عمر منصرف شود چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر بیمه‌شده از خرید بیمه عمر منصرف شود چه اتفاقی می‌افتد؟

مدت قرارداد بیمه عمر بین 5 تا 30 سال است حال فرض کنید فردی از خرید خود پشیمان شده باشد آیا وی مجبور است تا پایان قرارداد حق بیمه را بپردازد؟ خیر. خوب از مزایای دیگری که خرید بیمه عمر برای بیمه‌گزار دارد امکان بازخرید بیمه‌نامه است. بیمه‌گزار می‌تواند هر زمان که بخواهد اعلام بازخرید کند و اندوخته خود را دریافت کند. البته توصیه ما به افراد این است که بیمه‌نامه خود را بازخرید نکنند تا قبل از پایان قرارداد بتوانند سود بیمه عمر را به حداکثر برسانند.

افرادی که از خرید بیمه عمر پشیمان می‌شوند می‌توانند درخواست بازخرید بیمه‌نامه را دهند و حق بیمه‌های پرداختی را دریافت کنند.

از مزایای دیگر بیمه عمر دانا این است که بیمه‌گزار امکان برداشت از اندوخته بیمه عمر خود را دارد.


مطلب مرتبط: بازخرید بیمه عمر چه مزایایی برای ما دارد؟/ بررسی عوامل مؤثر بر سرمایه عمر


خرید بیمه عمر از طریق بیمیتو

در این مطلب با مزایای بیمه عمر دانا آشنا شدید. حال بهتر است بدانید برای خرید بیمه عمر دانا و یا هر شرکت دیگر می‌توانید از بیمیتو کمک بگیرید. بیمیتو ضمن این که به افراد در خصوص خرید آنلاین بیمه کمک می‌کند تمام ابزارهای لازم برای مدیریت بیمه را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. با خرید بیمه عمر از بیمیتو افراد ابتدا از شرایط بیمه بین شرکت‌های مختلف آگاه می‌شوند و سپس با دریافت استعلام، به جدول بیمه عمر دسترسی پیدا می‌کنند که این جدول به آن‌ها کمک می‌کند بدانند میزان سود و پوشش‌های بیمه عمر به چه صورت است. در حال حاضر افراد می‌توانند از بیمیتو برای خرید بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی، بیمه درمان تکمیلی و بیمه آتش‌سوزی استفاده کنند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیمه متناسب با شرایطشان را سفارش دهند.

6 نظرات

 1. سلام
  بنده برادر ۱۲ اردیبهشت ۹۸ بر اثر حادثه ای فوت شد
  بعداز چندین ماه مراجعه کردیم یکی از شعب بیمه عمر دانا که برادر مرحوم بنده بیمه شده بود
  سوال کردم آیا به ما چیزی تعلق میگیره با توضیحاتی که دادیم
  خیلی مسلط و بازی دادن بنده؛راحتر بگم منو از سرش وا کرد و گفت تعلق نمیگیره
  وقتی اومدم تو سایت مطالعه کردم دیدم ایشون اشتباه گفته بود
  بلکه بنده میتونم به حق و حقوق برادر مرحومم در بیمه دانا برسم
  یکسال گذشته خانواده ما دیگه بی خیال بیمه عمر ایشون شدند
  خواهشمندم هم راهنمائی و هم مساعدت کنید
  با تشکر

  • اگر برادر شما در زمانی که هنوز بیمه‌نامه معتبره فوت شده باشند، یعنی قبل از تاریخ پایان قرارداد؛ افراد خانواده و یا ذی‌نفع ایشون می‌تونن هم سرمایه فوت و هم سرمایه فوت در اثر حادثه رو دریافت کنن. بهتره با اسناد و مدارک لازم و بیمه‌نامه جهت دریافت سرمایه فوت به شرکت بیمه مراجعه کنید و یا با یک مشاور حقوقی در این زمینه صحبت کنید.

   • خواهر من فوت کرده و بیمه دانا زیر حق و حقوقش میزنه .۷ ماهه ک من دنبال بیمه هستم و هیچ ..همش دنبال بهانه میگردن ک بپیچونن

 2. چرا دروغ تحویل مردم میدین .قبل از اینکه کسی خودشو بیمه کنه چرا بهش نمیگین که اگر کسی فوت کنه ازش حمایت نمیکنید ..من خواهرم ۷ سال بیمه عمر دانا پرداخت میکرد حالا حدود ۷ ماهه که فوت کرده و ما ۶ ماهه ک دنبال خسارت بیمه هستیم ک بعد ۶ ماه ب ما میگن ۷ میلیون و ۶۰۰ ب شما تعلق میگیره ب امام حسین این موضوع رو رسانه ای خواهم کرد یا کار مارو درست کنید و حق واقعی مارو بدین یا این ماجرا رو برای مردم ایران روشن خواهم کرد و اعتبار بیمه دانا رو زیر سوال خواهم برد

  • سلام
   اگه خواهر شما در طول مدت قرارداد بیمه عمر فوت کرده باشن باید به خانواده یا ذی‌نفع ایشون غرامت یا سرمایه فوت پرداخت بشه. حالا اگه شرکت بیمه کارشکنی می‌کنه باید ببینید علت چیه؟ چون به طور قانونی سرمایه فوت باید پرداخت بشه. می‌تونید از یه مشاور حقوقی هم کمک بگیرید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید