بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه‌ای است که به خاطر مزایای آن توجه عده زیادی را به خود جلب کرده است. شرایط بیمه عمر در هر شرکت متفاوت است و با توجه به اصول مدیریتی و اهداف آن شرکت تنظیم و ارایه می‌شود. به همین دلیل بهتر است بیمه‌گزار قبل از اقدام به خرید بیمه عمر از شرایط بیمه‌نامه در شرکت‌های ارایه کننده آن، مطلع شود. ما تا کنون درباره شرایط بیمه عمر در شرکت‌های مختلف توضیح داده‌ایم و در اینجا نیز می‌خواهیم مزایای بیمه عمر سامان را شرح دهیم. مهم است بدانید که ابتدا بیمه عمر چیست و سپس بیمه عمر در هر شرکت چه ویژگی‌هایی دارد. تنها وقتی که از مزایا، معایب و جزییات بیمه عمر در هر شرکت آشنا باشید می‌توانید مناسب‌ترین بیمه عمر را برای خود انتخاب کنید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


شرح بیمه عمر و سرمایه‌گذاری و مزایای آن

شرح بیمه عمر و سرمایه گذاری و مزایای آن

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در کلی‌ترین شکل آن زندگی افراد را تضمین می‌کند. یعنی تضمین می‌کند که اگر در طول مدت قرارداد بیمه عمر، بیمه‌گزار فوت کند، مبلغی را به عنوان خسارت فوت به خانواده و یا ذی‌نفعان او پرداخت کند. سازوکار این بیمه به این شکل است که بیمه‌گر در ازای پذیرش ریسک، از بیمه‌گزار حق بیمه دریافت می‌کند. مقدار حق بیمه‌های پرداختی در بیمه عمر توسط بیمه‌گزار تعیین می‌شود و تعیین زمان پرداخت این حق بیمه‌ها نیز به عهده بیمه‌گزار است. همچنین در صورتی که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت نکند حق بیمه‌های پرداختی به همراه سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت در پایان مدت قرارداد به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. علاوه بر پوشش فوت که اصلی‌ترین پوشش بیمه عمر است، پوشش‌های دیگری نیز در بیمه عمر وجود دارد که بیمه‌گزار بنا به نیاز خود می‌تواند آن‌ها را انتخاب کند.

در بیمه عمر سرمایه‌گذاری کنید و هم‌زمان از پوشش‌های آن استفاده بهره‌مند شوید.


مطلب مرتبط: زندگی به سامان با بیمه زندگی سامان


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سامان

بیمه سامان در سال 1383 شروع به کار کرد و با ارایه انواع بیمه‌نامه به یکی از شرکت‌های بیمه شناخته‌شده تبدیل شده است. بیمه عمر نیز یکی از انواع بیمه‌هایی است که توسط بیمه سامان ارایه می‌شود. بیمه‌گزار با خرید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سامان و با پرداخت حق بیمه می‌تواند از خدمات آن استفاده کند. اگر بخواهیم مزایای بیمه عمر سامان را بررسی کنیم باید به دو قسمت مزایای بیمه‌ای یا پوشش‌های بیمه عمر و همچنین سود حاصل از سرمایه‌گذاری اشاره کنیم.


مطلب مرتبط: انتخابی مطمئن با استعلام بیمه عمر سامان


مزایای بیمه عمر سامان و پوشش‌های بیمه عمر

مزایای بیمه عمر سامان و پوشش‌های بیمه عمر

در ارایه پوشش‌های بیمه عمر، بیمه سامان همانند دیگر شرکت‌ها است و بسیاری از پوشش‌های آن توسط شرکت‌های مشابه نیز ارایه می‌شود. گفتیم که تعداد و نحوه ارایه خدمات در بیمه‌های عمر در هر شرکت مطابق با خط مشی و اهداف سازمانی آن شرکت است و بیمه عمر سامان نیز مطابق اهداف خود در این موارد عمل می‌کند. پوشش‌های بیمه عمر سامان به شرح زیر هستند:

پوشش سرمایه فوت به هر علت: در صورت فوت بیمه‌گزار مبلغی به عنوان خسارت فوت به ذی‌نفعان وی پرداخت خواهد شد.

پوشش سرمایه فوت به علت حادثه: چنانچه بیمه‌گزار در اثر حادثه فوت کند سرمایه پوشش فوت در اثر حادثه به ذی‌نفعان او پرداخت می‌شود.

پوشش سرمایه امراض خاص: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر دچار سکته قلبی، سکته مغزی و سرطان شود یا نیاز به انجام عمل قلب باز و یا پیوند اعضا اصلی بدن داشته باشد، از طرف بیمه سامان 30 % از سرمایه فوت و تا سقف 30 میلیون به بیمه‌گزار خسارت پرداخت خواهد شد.

پوشش سرمایه ازکارافتادگی: در صورت ازکارافتادگی بیمه‌گزار در اثر حوادث، خسارت این پوشش به وی پرداخت خواهد شد.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: در صورت ازکارافتادگی بیمه‌‎گزار، با این پوشش وی از پرداخت حق بیمه‌های بیمه عمر معاف بوده و تا ده سال از قرارداد بیمه عمر توسط بیمه سامان پرداخت خواهد شد.

پوشش پرداخت مستمری ازکارافتادگی: یکی از مزایای بیمه عمر سامان پرداخت مستمری به بیمه‌گزارانی است که در اثر حوادث دچار ازکارافتادگی شده‌اند. مقدار این مستمری تا 2 برابر حق بیمه پرداختی است.


مطلب مرتبط: کارمزد بیمه عمر سامان برای فروشندگان آن چقدر است؟


مزایای بیمه عمر سامان و میزان سود و سرمایه‌گذاری

مزایای بیمه عمر سامان و میزان سود و سرمایه‌گذاری

اما مهم‌ترین مزایای بیمه عمر سامان امکان سرمایه‌گذاری به روش‌های مختلف است. در بیمه عمر سامان امکان سرمایه‌گذاری در سه سبد مختلف فراهم است. هریک از این سبدها در ارایه سود و میزان ریسک‌پذیری با یکدیگر تفاوت دارند. بیمه عمر سامان دارای سه سبد کم ریسک، ریسک متوسط و پر ریسک است. همان‌طور که از نام این سبدها مشخص است بیمه‌گزار با پذیرش میزان ریسک میزان سود خود را نیز مشخص می‌کند مثلاً با پذیرش سبد پر ریسک، سود تضمینی بسیار کمتری دریافت خواهد کرد اما سهم سود کلی آن به مراتب از دو سبد دیگر بیشتر است. در سبد کم ریسک نیز شما از سود تضمینی بیشتری برخوردار می‌شوید اما سود کلی آن کمتر از دو سبد دیگر است. سبد ریسک متوسط نیز یک سبد محافظه‌کارانه است تا از میزان سود تضمینی و سود کلی بتوانید استفاده کنید. این ویژگی بیمه عمر سامان یادآور سرمایه‌گذاری در بازار بورس است که با پذیرش ریسک‌ها گاهی می‌توانید به سود بالایی برسید. هدف بیمه سامان نیز همین است تا با استفاده از اطمینان بیمه‌گزاران خود بتواند در امور پر ریسک اما سودآوری سرمایه‌گذاری کند و از نتیجه این سرمایه‌گذاری‌ها هم بیمه سامان و هم بیمه‌گزار منتفع شوند.

.ارایه سه نوع سبد سرمایه‌گذاری در بیمه عمر سامان منحصر به فرد است و بیمه‌گزار می‌تواند میزان سود دریافتی خود را انتخاب کند


مطلب مرتبط: جدول بیمه عمر سامان را کامل بررسی کنیم


چند نکته برای استفاده از مزایای بیمه عمر سامان

از مزایای بیمه عمر سامان چه پوشش‌ها و چه سبد‌های مختلف سود آن صحبت کردیم اما باید قبل از خرید مواردی را در نظر بگیرید تا بیمه شما پاسخگوی نیازهای شما از بیمه عمر باشد. مزایای بیمه عمر سامان وقتی ارزشمند است که بتوانید از آن استفاده کنید. باید آگاه باشید که:

. از مزایای بیمه عمر سامان امکان سرمایه‌گذاری در سبدهای مختلف سرمایه‌گذاری است. این امکانی است که در دیگر شرکت‌های بیمه عمر وجود ندارد.

. سازوکار بیمه عمر سامان طوری است که می‌توانید با سرمایه‌گذاری در سبدهای مختلف از سود قابل توجهی برخوردار شوید.

. پوشش‌های بیمه عمر در شرکت‌های مختلف از نظر تعداد و کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند و چنانچه نیاز به پوشش خاصی دارید و یا کیفیت پوشش‌های مورد نظرتان اهمیت دارد بررسی کنید پوشش‌ها و مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری سامان جوابگوی نیاز شما هست یا خیر.

برای این که از مزایای بیمه عمر سامان بهره‌مند شوید نیازهای خود از بیمه عمر را بشناسید و با بیمه عمر سامان تطبیق دهید.


مطلب مرتبط: پرداخت بیمه عمر سامان دغدغه پرداخت حق بیمه را حل کرده است


خرید بیمه عمر از بیمیتو

وقتی صحبت از بیمه عمر  و آگاهی از مزایای آن می‌کنیم برای متقاضیان این بیمه شاید این سؤال مطرح شود که چطور می‌توان از شرایط و مزایای بیمه عمر سامان و دیگر شرکت‌های بیمه مطلع شد. در روش سنتی برای آگاهی از مزایا، معایب و شرایط مختلف بیمه عمر در شرکت‌های مختلف باید به نمایندگی‌های مختلف مراجعه می‌کردید که مستلزم گذراندن زمان زیاد و صرف هزینه بود. با استفاده از فضای آنلاین و به کمک اینترنت می‌توانید در کمترین زمان ممکن از شرایط بیمه‌نامه خودآگاه شوید. بیمیتو از آگاهی تا خرید بیمه در کنار شما است. ارایه اطلاعات مختلف در مورد انواع بیمه‌نامه را می‌توانید در بیمیتو مطالعه کنید در صورت نیاز می‌توانید با استفاده از استعلام آنلاین مانند استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی یا استعلام آنلاین بیمه عمر از آخرین نرخ بیمه‌نامه‌ها و شرایط و یا جداول مالی آن‌ها در صورت وجود آگاه شوید. برای این که بتوانید بهترین بیمه مورد نیاز خود را پیدا کنید، بیمیتو به شما کمک می‌کند تا قیمت و شرایط و مزایای یک نوع بیمه‌نامه را در بین شرکت‌های مختلف ارایه کننده آن مقایسه کنید. به کمک مقایسه است که از انتخاب خود آسوده‌خاطر خواهید بود چرا که مطمئن هستید همه گزینه‌های موجود را بررسی کرده‌اید و بیمه‌نامه‌ای را خریده‌اید که مطابق با نیازهای و شرایط مالی شما است. در صورتی که قصد خرید داشته باشید امکان خرید آنلاین بیمه عمر و خرید آنلاین بیمه بدنه و خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث وجود دارد. همچنین در صورتی که قصد سفر دارید می‌توانید خرید آنلاین بیمه مسافرتی داشته باشید. بیمه‌گزاران سازمان تامین اجتماعی با مراجعه به سایت بیمیتو بدون مراجعه به کارگزاری‌های این شرکت می‌توانند به صورت آنلاین اقدام به تعویض، صدور و تمدید دفترچه بیمه خود کنند. با بیمیتو می‌توانید مطئمن خرید کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیمه مورد نیاز خود را پیدا کنید. خدمات آنلاین بیمیتو همیشه در دسترس شما است.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید