بیمه عمر چه خدمتی به افراد می‌کند که حاضر به خرید آن هستند؟ پاسخ به این سؤال همان بیان مزایای بیمه عمر است اما از آنجا که مزایای بیمه عمر در هر شرکت متفاوت است و با توجه به اصول کاری و اهداف شرکت‌های بیمه، از لحاظ کمی و کیفی با یکدیگر بسیار تفاوت دارند. با بررسی وضعیت بیمه عمر در یک شرکت بیمه و خدماتی که ارایه می‌دهد، می‌توان از مزایای بیمه عمر آگاه شد. بیمه معلم که از سال 1373 آغاز به فعالیت کرده است در زمینه بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نیز فعال بوده و به متقاضیان در حال خدمت‌رسانی است. بررسی مزایای بیمه عمر معلم با توجه به قواعد و قوانین این شرکت بیمه، موضوع این مطلب است.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری معلم

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری معلم

در بیمه عمر معلم، بیمه‌گزار در ازای پرداخت حق بیمه‌هایی که تعیین می‌کند می‌تواند از مزایای بیمه عمر استفاده کند. اما مزایای بیمه عمر چیست؟ مهم‌ترین اصل بیمه عمر این است که زندگی بیمه‌گزار تضمین می‌شود و چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت‌زمان بیمه عمر فوت کند، بیمه معلم مبلغی را تحت عنوان خسارت فوت به ذی‌نفعان او پرداخت می‌کند. اما در طول زندگی ممکن است خطرات دیگری نیز زندگی بیمه‌گزار را تهدید می‌کند. برای این منظور نیز پوشش‌های دیگری در نظر گرفته شده است که به اختیار بیمه‌گزار است و هرکدام را که تمایل داشته باشد می‌تواند در زمان خرید بیمه عمر انتخاب کند. در بیمه عمر معلم، حق بیمه‌های پرداختی تا پایان مدت قرارداد نزد بیمه‌گر می‌ماند و با پایان قرارداد مجموعه حق بیمه‌ها و سود آن به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

بیمه عمر قراردادی بلند‌مدت است که در این زمان هم به سرمایه بیمه‌گزار سود واریز می‌شود و می‌تواند در صورت لزوم از پوشش‌های بیمه عمر استفاده کند.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


مزایای بیمه عمر معلم شامل چه چیزهایی است؟

مزایای بیمه عمر معلم شامل مزایای بیمه‌ای و مزایای مالی است. در مورد مزایای بیمه‌ای همان‌طور که بیان کردیم بیمه عمر با پوشش سرمایه فوت، ضمانت عمر بیمه‌‌گزار است و در صورت فوت وی، پرداخت خسارت می‌کند اما پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر مزیت قابل توجه دیگری است که ابعاد مختلف زندگی بیمه‌گزار را پوشش می‌دهند. مزایای مادی نیز شامل استفاده از سود و سرمایه‌ای است که بیمه عمر برای بیمه‌گزار حاصل می‌کند. این مزایا مخصوص بیمه عمر معلم نیست و دیگر شرکت‌های بیمه نیز وجود دارد اما گاهی یک شرکت بیمه ممکن است خدمات اضافه‌ای را ارایه کند و یا در کیفیت پوشش‌ها و میزان سود پرداختی خود تغییراتی ایجاد کند که از مزایای بیمه عمر مخصوص آن شرکت محسوب شود. این کار به بیمه‌گزار قدرت انتخاب بیشتری می‌دهد و بیمه‌گر نیز می‌تواند تعداد بیشتری از متقاضیان بیمه عمر را به خود جلب کند.


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر معلم و آنچه باید بدانید


مزایای مادی بیمه عمر معلم چیست؟

مزایای مادی بیمه عمر معلم چیست؟

همان‌طور که از نام بیمه عمر و سرمایه‌گذاری مشخص است، به بیمه‌گزار امکان سرمایه‌گذاری بلندمدت را می‌دهد که زمان آن نیز توسط بیمه‌گزار مشخص می‌شود. حق بیمه‌ای که بیمه‌گزار پرداخت می‌کند اندوخته بیمه عمر او را تشکیل می‌دهد و اگر بخواهد سود بیشتری از بیمه عمر دریافت کند می‌تواند سرمایه‌ای را نیز در اختیار بیمه عمر قرار دهد. بیمه عمر معلم در پایان هر سال به حق بیمه‌های پرداختی سود واریز می‌کند هرچه حق بیمه‌های پرداختی و سرمایه بیمه‌گزار بیشتر باشد، سود حاصل نیز بیشتر است. سود واریزی هر سال جزئی از اندوخته بیمه محسوب می‌شود و در سال بعد به آن‌ها نیز سود تعلق می‌گیرد و در نتیجه سود بیمه عمر به صورت تصاعدی رشد سالانه دارد. قبل از خرید می‌توانید از بیمیتو استعلام آنلاین بیمه عمر تهیه کنید تا نسبت به جزییات مالی بیمه عمر خود مطلع شوید و اگر قصد خرید داشته باشید به راحتی می‌توانید خرید آنلاین بیمه عمر را انجام دهید. استعلام آنلاین مخصوص بیمه عمر نیست و می‌توانید استعلام بیمه آتش‌سوزی و یا دیگر بیمه‌نامه‌ها را نیز دریافت کنید.

سودهای واریزی در بیمه عمر  جزیی از اندوخته بیمه هستند و در سال بعد به آن‌ها نیز سود تعلق می‌گیرد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد؟


مزایای استفاده از وام بیمه عمر معلم

ممکن است بیمه‌گزار در سال‌های پس از خرید بیمه‌نامه به پول نیاز داشته باشد و بخواهد بیمه عمر خود را فسخ و اندوخته بیمه‌نامه را دریافت کند. این راه حل مناسبی نیست و به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. از مزایای بیمه عمر معلم در این جور مواقع، وام بیمه عمر است که طبق آن بیمه‌گزار می‌توان تا 90% از اندوخته بیمه عمر، وام دریافت کند بدون اینکه در شرایط بیمه‌نامه تغییر ایجاد شود.


مزایای استفاده از پوشش‌های بیمه عمر معلم

بیمه عمر معلم دارای یک پوشش اصلی یا سرمایه فوت عادی و چند پوشش تکمیلی است. کیفیت این پوشش‌ها و مقدار خسارت پرداختی در شرکت‌های مختلف متفاوت است. هرچه میزان پرداخت خسارت بیشتر باشد پوشش مربوطه کیفیت بیشتری دارد. میزان خسارت فوت در بیمه معلم می‌تواند تا 25 برابر حق بیمه پرداختی و به مقدار 400 میلیون تومان است. اگر به سرمایه فوت خود اهمیت می‌دهید می‌توانید هر ساله مبلغی را به آن اضافه کنید تا اثر تورم بر سرمایه فوت را از بین ببرید و سرمایه فوت، مطابق نرخ روز باشد.

افزایش سرمایه فوت در هر سال باعث می‌شود تا نرخ پرداختی سرمایه فوت مطابق با تورم سالانه باشد.


مطلب مرتبط: بازخرید بیمه عمر چه مزایایی دارد؟


مزایای استفاده از پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر

مزایای استفاده از پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر معلم

پوشش‌های تکمیلی، پوشش‌هایی هستند که خطرات دیگر زندگی بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار می‌دهند که معمولاً ناشی از حوادث و رخدادهای غیر قابل پیش‌بینی است. نکته اساسی در این پوشش‌ها شرط سنی آن‌ها است. این پوشش‌ها معمولاً شرط سنی خاصی دارند که باید از آن‌ها آگاه باشید.

استفاده از پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر دارای شرط سنی مخصوص به خود هستند و استفاده از آن‌ها از بدو تولد امکان‌پذیر نیست.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: از مزایای بیمه عمر، سرمایه فوت در اثر حادثه است. بیمه‌گزار جهت پوشش احتمالی این خطر می‌تواند از این پوشش استفاده کند و تعیین کند که نهایتاً تا 3 برابر سرمایه فوت عادی، خسارت فوت در اثر حادثه پرداخت شود. با این عمل اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد در اثر حوادث فوت کند، تا سه برابر سرمایه فوت و تا سقف 600 میلیون تومان به ذی‌نفعان او غرامت پرداخت می‌شود.

پوشش سرمایه نقص عضو و ازکارافتادگی: این پوشش را نیز بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه می‌تواند تعیین کند. در صورت نقص عضو و ازکارافتادگی کامل و دائم، برابر سرمایه فوت عادی به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌شود.

پوشش سرمایه امراض خاص: یکی از پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر معلم است که در صورت دچار شدن بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد به بیماری‌های مانند سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، امراض نیازمند به عمل قلب باز دچار شود و یا پیوند اعضا اصلی بدن را انجام دهد. بیمه عمر معلم تا 30 % سرمایه فوت به وی خسارت پرداخت خواهد کرد.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: بیمه‌گزاری که دچار ازکارافتادگی می‌شود طبیعی است که دیگر قادر به درآمدزایی نیست. این پوشش باعث می‌شود بیمه‌گزار بتواند بدون پرداخت حق بیمه همچنان از مزایای بیمه عمر معلم استفاده کند.

پوشش هزینه‌های پزشکی: از دیگر مزایای بیمه عمر معلم پوشش هزینه‌های پزشکی است. زمانی که بیمه‌گزار در اثر حوادث، آسیب‌دیده و نیاز به استفاده از خدمات پزشکی و یا بستری در بیمارستان دارد، این هزینه‌های درمانی توسط این پوشش و تا سقف 20 % از سرمایه فوت پرداخت می‌شود.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


برای استفاده بهینه از مزایای بیمه عمر معلم بهتر است نسبت به خدمات آن آگاهی کسب کنید. این اطلاعات در بیمیتو موجود است. در بیمیتو امکانات مختلفی وجود دارد که بیمه‌گزار می‌تواند از آن استفاده کند مانند استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و یا خرید آنلاین انواع بیمه‌های خودرو  مانند بیمه بدنه و یا بیمه شخص ثالث. اگر می‌خواهید از انتخاب خود اطمینان حاصل کنید، بهتر است به کمک ابزار مقایسه در بیمیتو، قیمت و شرایط آن بیمه را در بین شرکت‌های مختلف بسنجید تا بهترین بیمه‌ای که فکر می‌کنید بر طرف کننده نیاز شما است را خریداری کنید. برای مسافرت‌های خود نیز می‌توانید خرید آنلاین بیمه مسافرتی انجام دهید. همچنین دیگر لازم نیست برای انجام امور دفترچه بیمه خود به کارگزاری‌های تأمین اجتماعی مراجعه کنید. بیمیتو به شما کمک می‌کند تا مراحل تمدید آنلاین اعتبار، تعویض و صدور دفترچه خود را انجام دهید و آن را در محل کار یا منزل خود دریافت کنید. سرعت، دقت و سهولت در انجام امور بیمه‌ای از اهداف بیمیتو است و در این راستا تلاش می‌کنیم تا هر روز خدمات بهتر و دقیق‌تری را به شما ارایه کنیم.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید