برای سرمایه‌گذاری و کسب سود حداقل چه مقدار پول موردنیاز است؟ برای پاسخ به این سوال باید راه‌های مختلف سرمایه‌گذاری را بررسی کنیم. همان طور که می‌دانید راه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد اما در بیشتر این روش‌ها سرمایه‌گذار به اندوخته قابل توجهی نیاز دارد تا میزان سود قابل توجهی نیز کسب کند. شاید شما هم شنیده باشید که می‌گویند پول، پول می‌آورد. حال تکلیف کسانی که از سرمایه ابتدایی برخوردار نیستند چه می‌شود؟ بیمه عمر یکی از روش‌های سودآوری است که افراد می‌توانند بدون نیاز به اندوخته و با خیال راحت در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند. خرید بیمه عمر هم‌زمان امکان کسب سود و دریافت پوشش‌های درمانی را برای بیمه‌گزار فراهم می‌کند. درست است که سرمایه‌گذاری در بیمه عمر یک راه کم‌ریسک محسوب می‌شود اما از آنجایی که شرایط بیمه عمر در شرکت‌های مختلف، متفاوت است بیمه‌گزار باید قبل از خرید خود میزان سود و شرایط شرکت مورد نظر خود را بررسی کند و سپس اقدام به خرید کند. مزایای بیمه عمر ملت با طرح‌های مختلفی ارایه می‌شود و این امکان را فراهم می‌کند که هر فرد بیمه را مطابق نیاز خود تهیه کند.

مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟

مزایای بیمه عمر را بیشتر بشناسیم

مزایای بیمه عمر را بیشتر بشناسیم

قبل از اینکه مزایای بیمه عمر ملت را بشناسیم لازم است در ابتدا اطلاعات مختصری از کارکرد بیمه عمر در اختیارتان قرار دهیم. بیمه عمر، قراردادی است که بین بیمه‌گر و بیمه‌گزار منعقد می‌شود و سازوکار آن حمایت از زندگی بیمه‌شده است. بیمه‌گزار با خرید این بیمه موظف است حق بیمه را در موعد مقرر آن پرداخت کند اما همه حق بیمه پرداختی بیمه‌گزار صرف پذیرش ریسک نمی‌شود؛ بلکه شرکت بیمه بخشی از این مبالغ را در پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند و بیمه‌گزار را در سود حاصل آن شریک می‌کند. پوشش فوت، پوشش اصلی بیمه عمر است؛ یعنی اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند شرکت بیمه، سرمایه بیمه‌نامه را به ذی‌نفعان وی پرداخت می‌کند اما اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت نکند و قرارداد به پایان برسد بیمه‌گزار سرمایه بیمه را یکجا دریافت می‌کند. همچنین به جز پوشش فوت، پوشش‌های دیگری در بیمه عمر به افراد ارایه می‌شود. با استفاده از این پوشش‌ها در صورتی که بیمه‌گزار دچار نقص عضو و از کارافتادگی شود وی می‌تواند از شرکت بیمه غرامت دریافت کند. پوشش امراض خاص، پوشش دیگر این بیمه است و در صورتی که بیمه‌گزار در طول قرارداد عمل قلب باز یا پیوند اعضا اصلی بدن را انجام دهد و یا دچار سرطان، سکته مغزی و قلبی شود می‌تواند از پوشش امراض خاص برای پرداخت هزینه‌ها استفاده کند.

پوشش فوت، پوشش اصلی بیمه عمر است که در هر صورت به بیمه‌گزار ارایه می‌شود.

مزایای بیمه عمر ملت در قالب طرح‌های مختلفی از جمله؛ بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری، بیمه سپرده زندگی، بیمه مستمری زنان خانه‌دار، بیمه تحصیل فرزندان و بیمه زندگی و بازخرید سنوات ارایه می‌شود. در ادامه هر یک از این طرح‌ها را بررسی می‌کنیم تا بدانید آیا این طرح‌ها برای شما مناسب هستند یا خیر.

 از بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری بیمه ملت چه می‌دانید؟

معمولا بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، کامل‌ترین نوع بیمه عمر در شرکت‌های مختلف هستند. در طرح بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری نیز مزایای بیمه عمر ملت به طور کامل به بیمه‌گزار ارایه می‌شود که این مزایا به شرح زیر است:

امکان سرمایه‌گذاری: با خرید این بیمه، بیمه‌گزار به صورت سالانه از سود تضمینی بهره‌مند می‌شود. میزان این سود برای دو سال نخست 16 درصد، دو سال دوم 13 درصد و برای سال پنجم به بعد 10 درصد است. علاوه بر سود تضمینی، بیمه‌گزار از سود مشارکت در منافع نیز بهره‌مند می‌شود که میزان آن هر سال متفاوت است.

پوشش سرمایه فوت عادی: اگر بیمه‌شده به مرگ طبیعی فوت کند بیمه ملت سرمایه فوت را به میزان 5 تا 25 برابر حق بیمه پرداختی بیمه‌گزار به ذی‌نفعان وی می‌پردازد.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: در صورتی که بیمه‌شده در اثر وقوع حادثه فوت کند نیز ذی‌نفعان وی سرمایه بیمه‌نامه را دریافت می‌کنند. این سرمایه می‌تواند به اندازه 5 تا 125 برابر حق بیمه پرداختی بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه تعیین شود.

پوشش سرمایه نقص عضو و ازکارافتادگی جزئی و کلی ناشی از حادثه: این پوشش تا سقف 200 درصد سرمایه فوت و تا سقف  100 میلیون تومان ارایه می‌شود.

پوشش امراض خاص: اگر بیمه‌شده در طول مدت قرارداد به امراض خاص مبتلا شود 30 درصد سرمایه فوت را تا حداکثر 50 میلیون تومان دریافت می‌کند.

پوشش امراض خاص بیمه عمر

پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه: هزینه‌های پزشکی که به علت حادثه ایجاد می‌شود تا 20 درصد سرمایه فوت بر اثر حادثه و تا سقف 20 میلیون تومان به بیمه‌گزار ارایه می‌شود.

پوشش غرامت روزانه بستری در بیمارستان ناشی از حادثه: تعهد بیمه ملت در این پوشش از روز چهارم بستری شروع می‌شود و تا 90 روز ادامه داد. سقف این پوشش روزانه 100 هزار تومان است.

پوشش هزینه پزشکی و غرامت روزانه بستری شدن در بیمارستان تنها در طرح بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه ملت ارایه می‌شود؛ به همین دلیل می‌گوییم بیشترین مزایای بیمه عمر ملت در این طرح وجود دارد.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ملت کامل‌ترین طرح است که در آن پوشش هزینه پزشکی و غرامت بستری شدن نیز ارایه می‌شود.

مزایای بیمه عمر ملت در طرح سپرده زندگی چگونه است؟

این طرح بیمه عمر ملت مانند یک صندوق سرمایه‌گذاری است و در زمان‌هایی که افراد با مشکلات مالی روبرو می‌شوند از آن‌ها حمایت می‌کند. این طرح می‌تواند نیازهای مالی خانواده‌هایی را که به علت از دست دادن سرپرست خانواده با مشکلات مالی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، رفع کند. در طرح بیمه سپرده زندگی نیز مانند بیمه عمر و سرمایه‌گذاری دو نوع سود به اندوخته بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد. پوشش‌های بیمه‌ای این طرح نیز شامل فوت، نقص عضو و امراض خاص می‌شود.

با شرایط بیمه مستمری زنان خانه‌دار آشنا شوید

با شرایط بیمه مستمری زنان خانه‌دار آشنا شوید

وقتی پای صحبت بعضی از خانم‌های خانه‌دار می‌نشینیم اغلب می‌بینیم دغدغه نداشتن درآمد شخصی برای بسیاری از این بانوان مطرح است. بیمه مستمری زنان خانه‌دار این امکان را فراهم کرده تا بانوان بتوانند با خرید این بیمه تحت پوشش بیمه مستمری قرار بگیرند. مدت قرارداد بیمه مستمری زنان خانه‌دار می‌تواند از 13 تا 30 سال تعیین شود و این دوره پرداخت کاملا به سن بیمه‌شده بستگی دارد و مطابق جدول زیر مشخص می‌شود:

مدت قرارداد بیمه عمر و مستمری زنان خانه‌دار بیمه ملت

حداقل سن بیمه‌گزار در بیمه مستمری زنان خانه‌دار 18 و حداکثر 60 سال است.

مزایای بیمه عمر ملت در طرح مستمری زنان خانه‌دار:

به اندوخته بیمه‌گزار در این طرح سود تضمینی و سود مشارکت در منافع تعلق می‌گیرد.

در صورتی که بیمه‌شده در مدت قرارداد بیمه فوت کند اندوخته ایجادشده به ذی‌نفعان وی پرداخت می‌شود.

اگر بیمه‌شده در طول 10 سال اول دریافت مستمری فوت کند شرکت بیمه 10 سال مستمری بیمه‌نامه را ذی‌نفعان وی می‌پردازد.

در صورت فوت بیمه‌شده، بیمه ملت برای این که هزینه‌های ضروری فوت را جبران کند معادل 3 برابر آخرین مستمری ماهانه را به ذی‌نفعان وی می‌پردازد.

یکی از مزایای بیمه عمر ملت این است که اگر بیشتر از 5 سال به پایان قرارداد بیمه‌نامه مانده باشد بیمه‌شده می‌تواند در صورت تمایل، درخواست مستمری بدهد.

بیمه تحصیل فرزندان ملت؛ برای کسانی که نگران آینده فرزندان خود هستند

بسیاری از خانواده‌ها از میزان هزینه‌هایی که با تولد فرزندشان به آن‌ها تحمیل می‌شود شگفت‌زده می‌شوند. تازه این در حالی است که این هزینه‌ها هم‌زمان با رشد فرزندان افزایش می‌یابد. بنابراین بسیار مهم است که والدین برای آینده فرزندانشان و مخارجی که تحصیل آن‌ها به دنبال دارد آمادگی داشته باشند. بیمه عمر و تحصیل فرزندان ملت این امکان را فراهم کرده تا فرزندان از پوشش‌های بیمه‌ای استفاده کنند و همچنین از سرمایه کافی برای جبران هزینه‌های تحصیلی بهره‌مند شوند.

بیمه زندگی و بازخرید سنوات برای چه افرادی کاربرد دارد؟

مخاطبان این بیمه، کارفرمایان هستند. با استفاده از این بیمه‌نامه کارفرما کارکنان خود را تحت پوشش قرار می‌دهد تا در مواقع لازم بتواند تعهدات خود را در مقابل آن‌ها به طور کامل انجام دهد. این بیمه علاوه بر اینکه خطر فوت و ازکارافتادگی کارکنان را تحت پوشش قرار می‌دهد، تعهد کارفرما برای پرداخت سنوات به کارکنان را تضمین می‌کند.

مزایای دیگری که در بیمه عمر ملت به بیمه‌ گزار ارایه می‌شود.

مزایای دیگری که در بیمه عمر ملت به بیمه‌گزار ارایه می‌شود

تا اینجا طرح‌های مختلف بیمه عمر ملت را معرفی کردیم تا در صورتی که قصد خرید این بیمه را دارید بدانید کدام طرح مطابق شرایط شما ارایه می‌شود. بیمه عمر ملت علاوه بر پوشش‌هایی که در هر طرح در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد، مزایای دیگری نیز دارد. برای مثال بیمه‌گزار در پایان سال دوم قرارداد می‌تواند بدون نیاز به ضامن و وثیقه از اندوخته بیمه عمر خود وام دریافت کند. از دیگر مزایای بیمه عمر ملت این است که امکان پرداخت حق بیمه به صورت سالانه، ماهانه، دو ماه یک‌بار، 3 ماهه و 6 ماهه وجود دارد.

 دز بیمه عمر امکان دریافت وام تا 90 درصد اندوخته بیمه‌نامه وجود دارد.

خرید آنلاین بیمه عمر چگونه است؟

مدت قرارداد بیمه عمر بین 5 تا 30 سال است و بیمه‌گزار در مدت زمان نسبتا طولانی حق بیمه را می‌پردازد؛ بنابراین بسیار مهم است که وی از همه شرایط بیمه آگاه شود و بتواند قبل از خرید، استعلام بیمه را انجام دهد. در حال حاضر امکان خرید بیمه عمر از طریق بیمیتو فراهم شده است که به افراد کمک می‌کند ابتدا جدول بیمه عمر را مشاهده کنند و بعد از این که از میزان سود دریافتی خود به تفکیک هر سال آگاه شدند اقدام به خرید بیمه کنند. علاوه بر بیمه عمر امکان تهیه بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی، بیمه بدنه، بیمه درمان تکمیلی و بیمه آتش‌سوزی فراهم شده است. با استفاده از بیمیتو می‌توان قیمت و شرایط بیمه را بین شرکت‌های مختلف مقایسه کرد و در نهایت بهترین بیمه را سفارش داد.

5 نظرات

 1. سلام دوست من
  نمیدونم روی چه حسابی نوشتید مزایا کامل هست ولی تک تک مموارد شرکت هایی هستند که خیلی کیفیت وکارایی بیمه اشان از ملت بیشتر است
  من نماینده بیمه سینا هستم در مزایای بیمه عمر و پوشش ها همگی موارد بی استثنا ، بیمه سینا بالاتر و مناسب تر بود
  میشه یک توضیح عنایت بفرمایید؟

  • سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
   در این مطلب سعی شده کلیاتی از مزایایی اصلی و اساسی که بیمه‌گزار با خرید بیمه عمر ملت به دست میاره توصیف بشه. شما درست میفرمایین خیلی از شرکت‌ها ممکن است مزایای ویژه و جانبی داشته باشند که نسبت به بیمه عمر ملت برتری داشته باشه؛ برای مثال بیمه پاسارگاد پوشش آتش‌سوزی منازل رو در کنار پوشش‌های بیمه عمر ارایه میده. و این که این مطلب در خصوص شرایط و مزایای بیمه عمر ملت هست و مقایسه‌ای در این مطلب صورت نگرفته که بخوایم نتیجه‌گیری داشته باشیم که کدام شرکت‌ها از بیمه ملت بالاتر و مناسب‌تر هستند.
   ممنون از حسن توجهتون.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید