چرا مردم بیمه عمر می‌خرند؟ با خرید بیمه عمر از چه مزایایی استفاده می‌کنند؟ قطعاً افراد چیزهایی را می‌خرند که به آن نیاز داشته باشند. حتی اگر در حال حاضر نیازی به بیمه عمر نداشته باشید باز هم خرید بیمه عمر به نفع شما است زیرا که بیمه عمر بلندمدت است و در طول مدت قرارداد می‌توانید از امکانات آن استفاده کنید. مزایای بیمه عمر در هر شرکت بیمه متفاوت است به همین منظور باید اطلاع داشته باشید که نیاز شما از بیمه عمر چیست و شرکت مد نظر شما این امکانات و مزایا را ارایه می‌کند یا خیر. تفاوت در مزایای بیمه عمر شامل تفاوت در تنوع و کیفیت پوشش‌های بیمه عمر می‌شود. در اینجا با بیان مزایای بیمه عمر پارسیان به طور مفصل شرح خواهیم داد که در بیمه پارسیان خدمات بیمه عمر شامل چه مواردی می‌شود و بیمه‌گزار این بیمه، از چه مزایایی می‌توان استفاده کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


چرا به بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نیازمندیم؟

چرا به بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نیازمندیم؟

بیمه عمر و سرمایه گذاری یک قرارداد بلندمدت است که به بیمه‌گزار امکان می‌دهد زندگی خود را در طول مدت قرارداد که می‌تواند از 5 تا 30 سال باشد، تضمین کند. یعنی در این مدت‌زمان چنانچه بیمه‌گزار در طول این زمان فوت کند به خانواده و یا ذی‌نفعان بیمه او خسارت فوت پرداخت خواهد شد. همچنین بیمه‌گزار با استفاده از پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر می‌تواند خود را در مقابل برخی دیگر از خطرات و بیماری‌ها بیمه‌کند و در صورت وقوع حادثه، از بیمه عمر خسارت دریافت کند. حتی اگر بیمه‌گزار طول مدت قرارداد خود را طی کند و نیاز به استفاده از هیچ پوششی نداشته باشد باز هم ضرری نشده که حتی سود نیز دریافت کرده است چرا که بیمه عمر به حق بیمه‌های دریافتی از سوی بیمه‌گزار سود سالانه پرداخت می‌کند و با پایان قرارداد سود و حق بیمه‌های و در کل اندوخته بیمه‌گزار را به وی پرداخت می‌کند.

بیمه عمر در طول مدت قرارداد می‌تواند بیمه‌گزار را در برابر خطرات حمایت کند. همچنین در بیمه عمر به سرمایه بیمه‌گزار، سالانه سود تعلق می‌گیرد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد؟


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان

در بیمه عمر پارسیان، بیمه‌گزار با پرداخت حق بیمه در زمان‌های مقرر از مزایای بیمه عمر پارسیان تا پایان مدت قرارداد استفاده می‌کند. بیمه عمر پارسیان علاوه بر پوشش فوت دارای پوشش‌های دیگری است که بیمه‌گزار می‌تواند هر پوشش و کیفیت آن را در زمان خرید بیمه مشخص کند. این پوشش‌ها مخصوص بیمه پارسیان نیست و در بسیاری از دیگر شرکت‌های بیمه نیز ارایه می‌شوند. با این حال شرح هر یک از این پوشش‌ها و خدماتی که در این بیمه ارایه می‌شود به شناخت بیشتر بیمه عمر پارسیان کمک می‌کند.


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر پارسیان و شفافیت در خرید بیمه عمر


پوشش فوت، پوشش اصلی بیمه عمر پارسیان

اگر در طول مدت قرارداد، بیمه‌گزار فوت کند، مبلغ خسارت فوت به ذی‌نفعان او پرداخت می‌شود. این مبلغ در بیمه عمر پارسیان تا سقف 500 میلیون تومان است. میزان خسارت فوت در شرکت‌های مختلف متفاوت است در زمان استعلام و یا خرید آنلاین بیمه عمر از بیمیتو می‌توانید از جزییات مالی، تفاوت قیمت و میزان خسارت بین شرکت‌های مختلف مطلع شوید.

موارد خودکشی و خودزنی جزء استثنائات بیمه عمر حساب می‌شود و سرمایه فوت به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.


مزایای بیمه عمر پارسیان در پوشش‌های تکمیلی

مزایای بیمه عمر پارسیان در پوشش‌های تکمیلی

تعداد و میزان کیفیت پوشش‌های تکمیلی می‌تواند از مزایای بیمه عمر پارسیان و هر شرکت بیمه دیگر باشد به شرطی که به صورت منحصر به فرد ارایه شود. پوشش‌های تکمیلی در بیمه عمر پارسیان شامل موارد زیر است:

پوشش فوت در اثر حادثه: بیمه‌گزار می‌تواند این پوشش را انتخاب کرده و ضریب آن را تا 4 برابر سرمایه فوت عادی تعیین کند. در صورت فوت بیمه‌گزار در اثر حادثه این مقدار خسارت به ذی‌نفعان او پرداخت می‌شود.

پوشش امراض خاص: این پوشش برای بیماری‌های مانند سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، بیماری‌های نیازمند به انجام عمل قلب باز و پیوند اعضا اصلی بدن در نظر گرفته شده است. یعنی بیمه‌گزاری که در طول مدت‌زمان بیمه عمر دچار یکی از این امراض شود، به میزان 30% از سرمایه فوت تا سقف 30 میلیون تومان به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.

پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی در اثر حادثه: زمانی که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر دچار نقص عضو و ازکارافتادگی شود معادل سرمایه فوت به وی خسارت پرداخت خواهد شد.

پوشش هزینه‌های پزشکی: در صورتی که بیمه‌گزار در اثر حوادث در بیمارستان بستری شود و یا از خدمات درمانی استفاده کرده باشد، تا سقف 20% از سرمایه فوت و تا سقف 25 میلیون تومان خسارت پرداخت می‌کند.

پوشش سرمایه بیکاری: ممکن است بیمه‌گزار در مدت بستری در بیمارستان، امکان کسب درآمد نداشته باشد. این پوشش به ازای هر روز بستری معادل 30 هزار تومان و به مدت حداکثر سه ماه به بیمه‌گزار تحت عنوان پوشش سرمایه بیکاری پرداخت می‌کند.

پوشش معافیت از پرداخت هزینه‌های بیمه‌نامه: از مزایای بیمه عمر پارسیان این پوشش است که با ازکارافتادگی بیمه‌گزار فعال می‌شود و بیمه‌گزار را از پرداخت هزینه پوشش‌های بیمه عمر معاف می‌کند.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه‌های پرداختی: نوعی معافیت دیگر در پوشش‌های بیمه عمر وجود دارد که مطابق آن، بیمه‌گزاری که دچار ازکارافتادگی شده است از پرداخت کلیه حق بیمه‌های باقی‌مانده تا پایان مدت قرارداد معاف می‌شود بدون اینکه در مفاد بیمه‌نامه تغییر ایجاد شود و بیمه‌گزار می‌تواند تا پایان مدت قرارداد از مزایای بیمه خود استفاده کند.

مستمری ازکارافتادگی: این پوشش مزیتی دیگری از بیمه عمر پارسیان برای مواقعی است که بیمه‌گزار دچار ازکارافتادگی شده است. با انتخاب این پوشش به بیمه‌گزار مبلغ معینی تحت عنوان مستمری پرداخت می‌شود.

استفاده از پوشش‌های تکمیلی ناشی از حوادث دارای شرط سنی مخصوص به خود هستند و بیمه‌گزار از بدو تولد نمی‌تواند از مزایای آن‌ها استفاده کند.


مطلب مرتبط: بررسی گام به گام شرایط بیمه عمر پارسیان


مزایای بیمه عمر پارسیان از نظر مالی

مزایای بیمه عمر پارسیان از نظر مالی

اگر قبلاً خرید بیمه‌های دیگری مانند بیمه شخص ثالث و یا بیمه بدنه انجام داده باشید می‌دانید که در این نوع بیمه‌ها معمولاً پرداخت حق بیمه به صورت یکجا بوده و پس از پایان قرارداد نیز بیمه‌نامه باطل می‌شود اما در بیمه عمر حق بیمه‌ها در طول قرارداد پرداخت می‌شود و از طرف بیمه به آن‌ها سود تعلق می‌گیرد که باعث می‌شود بیمه عمر امکان سرمایه‌گذاری و استفاده از مزایایی مالی برای بیمه‌گزار داشته باشد. مزایای بیمه عمر پارسیان از نظر مالی به شرح زیر است:

امکان برداشت از اندوخته: از مزایای بیمه عمر پارسیان که در برخی شرکت‌های دیگر وجود ندارد امکان برداشت از اندوخته است و بیمه‌گزار می‌تواند با پایان سال دوم بیمه‌نامه تا 50% از پایان سال ششم تا 90% از اندوخته خود را برداشت کند.

امکان دریافت وام: در بیمه‌های عمر، بیمه‌گزار می‌تواند دو سال بعد از عقد قرارداد، تا 90% از اندوخته خود را وام بیمه عمر پارسیان دریافت کند.

تخصیص سود تشویقی: پرداخت سود تشویقی به بیمه‌گزارانی که حق بیمه خود را زودتر از تاریخ سررسید پرداخت می‌کنند نیز از مزایای بیمه عمر پارسیان است.

ارایه تخفیف در دیگر بیمه‌نامه‌ها با خرید بیمه عمر: با خرید بیمه عمر از بیمه پارسیان می‌توانید از درصدی تخفیف برای خرید دیگر بیمه‌نامه‌های این شرکت استفاده کند. این از مزایای بیمه عمر پارسیان است که با توجه به شرایط این بیمه طراحی شده است.

پرداخت سود تشویقی و ارایه تخفیف برای خرید دیگر بیمه‌نامه‌ها از مزایای بیمه عمر پارسیان است که به طور ویژه توسط این شرکت انجام می‌شود.


مطلب مرتبط: اطلاعات کامل بیمه عمر شما در جدول محاسبه بیمه عمر پارسیان


آگاهی از بیمه‌نامه‌های مختلف با بیمیتو

بیمیتو به شما کمک می‌کند تا بیمه مورد نظر خود را در بین شرکت‌های مختلف مقایسه کنید و بتوانید بهترین بیمه‌ای‌ که پاسخگوی نیازتان باشد را خریداری کنید. با استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و یا بیمه‌نامه‌های دیگر از آخرین نرخ بیمه‌نامه مد نظر خود مطلع می‌شوید. همچنین در صورتی که قصد مسافرت دارید در هر کجا که باشید می‌توانید خرید آنلاین بیمه مسافرتی را انجام دهید و بیمه‌نامه خود را به صورت فیزیکی و یا از طریق ایمیل دریافت کنید. امکان دیگری که برای بیمه‌گزاران تأمین اجتماعی در نظر گرفته شده، امکان تمدید آنلاین اعتبار، تعویض و صدور دفترچه بیمه است و دیگر بیمه‌گزار لازم نیست صف‌های طولانی بیمه را تحمل کند تنها کافی است از تمامی مراحل را از طریق بیمیتو انجام دهد و دفترچه بیمه خود را در محل کار یا منزل تحویل گیرد. بیمیتو با ارایه خدمات آنلاین از انتشار اطلاعات و شرایط بیمه‌نامه‌ها تا خرید آنلاین بیمه، نه تنها از اتلاف وقت و سرمایه بیمه‌گزار جلوگیری می‌کند که به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا با خاطری مطمئن و آسوده نسبت به خرید بیمه خود اقدام کند.

2 نظرات

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید