با صحبت درباره بیمه عمر و خرید بیمه عمر، این سؤال مطرح می‌شود که خرید بیمه عمر چه اهمیتی دارد و بیمه عمر دارای چه مزایایی است؟ اما بیان مزایای بیمه عمر به تنهایی کافی نیست چون در عین حال در کنار مزایای بیمه عمر هر شرکت بیمه می‌تواند شرایط خاصی را در نظر بگیرد که باعث افزایش مزایای این بیمه شود. بیمه پاسارگاد یکی از شرکت‌های شناخته‌شده در صدور انواع بیمه‌نامه از جمله بیمه عمر است که تلاش می‌کند بیمه عمر را با مزیت و کیفیت بهتری ارایه کند. اما برای شناخت بهتر مزایای بیمه عمر پاسارگاد بهتر است ابتدا بیمه عمر را توضیح دهیم.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در بیمه مپاسارگاد

بیمه عمر در راستای پوشش زندگی افراد و حمایت خانواده‌های بیمه‌گزار، تهیه و ارایه شده است. همچنین امکان سرمایه‌گذاری نیز در این نوع بیمه وجود دارد که باعث شده به یکی از بیمه‌های پرطرفدار تبدیل شود. بیمه عمر قراردادی بلندمدت است و حداقل مدت‌زمان سرمایه‌گذاری در آن 5 سال است. با خرید بیمه عمر و عقد قرارداد بیمه‌گزار موظف است در تاریخ‌های مقرری که تعیین کرده است، حق بیمه‌های پرداختی را واریز کند. مبلغ حق بیمه با توجه به علاقه و توان مالی بیمه‌گزار تعیین می‌شود. شرکت بیمه مثلاً بیمه پاسارگاد متعهد می‌شود از تاریخ عقد قرارداد تا پایان مدت آن و در صورت نیاز تمامی پوشش‌های درخواستی را به بیمه‌گزار ارایه کند و همچنین به حق بیمه‌های پرداختی، سود سالانه واریز کند. با پایان مدت قرارداد حق بیمه‌های پرداختی به اضافه سود آن به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری هم یک خدمت بیمه‌ای و هم یک راه سرمایه‌گذاری است.


مطلب مرتبط: چتر بیمه زندگی پاسارگاد


مزایای بیمه عمر چیست؟

مزایای بیمه عمر شامل مزایای مالی و مزایای بیمه‌ای است. شرایط کلی بیمه عمر برای شرکت‌های بیمه یکسان است اما هر شرکت بنا به توانایی‌ها و خط مشی خود می‌تواند در نحوه ارایه و جزییات بیمه عمر تغییراتی ایجاد کند و باعث افزایش میزان رضایتمندی بیمه‌گزار و مزایای بیمه عمر شود.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


مزایای مالی بیمه عمر

مزایای مالی بیمه عمر

پرداخت سود: از مزایای مالی بیمه عمر پرداخت سود به حق بیمه‌های پرداختی است. بیمه پاسارگاد هم هرساله دو نوع سود شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به حق بیمه‌ها، واریز  می‌کند. سود تضمینی بیمه عمر از طریق سازمان بیمه مرکزی اعلام می‌شود و شرکت‌های بیمه از جمله بیمه پاسارگاد در پایان هر سال بیمه‌ای آن را به حق بیمه‌های عمر، پرداخت می‌کنند. سود حاصل از مشارکت اما متغیر بوده و در هر شرکت بیمه متفاوت است و مقدار آن تنها در آخر هر سال مشخص خواهد شد.

پرداخت وام از اندوخته: بیمه‌گزار پس از گذشت دو سال از مدت قرارداد بیمه عمر خود می‌تواند درخواست وام دهد و تا 90% از اندوخته بیمه عمر خود را وام دریافت کند. مزیت دریافت وام بیمه عمر در این است که نیاز به ضامن و چک‌های ضمانتی ندارد.


مطلب مرتبط: سود بیمه عمر پاسارگاد چقدر است؟


مزایای بیمه‌ای و خدمات بیمه عمر

مزایای بیمه عمر

مهم‌ترین مزایای بیمه عمر، خدمات بیمه‌ای و پوشش‌هایی است که ارایه می‌کند. بیمه عمر دارای یک پوشش اصلی یعنی همان پوشش فوت و چندین پوشش تکمیلی است که اختیاری بوده و بیمه‌گزار با توجه به نیاز خود آن را انتخاب می‌کند.

پوشش سرمایه فوت عادی: مبنای اصلی بیمه عمر، جبران خسارت ناشی از فوت بیمه‌گزار است. یعنی اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر، فوت کند مطابق قانون بیمه عمر در دیگر شرکت‌های بیمه تا 35 برابر حق بیمه سالانه و در بیمه عمر پاسارگاد تا 300 برابر حق بیمه پرداختی ماهانه به خانواده و یا ذی‌نفعان او، مبلغ سرمایه فوت تعلق می‌گیرد.

پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه: اگر بیمه‌گزار طی مدت‌زمان قرارداد و در اثر حادثه فوت کند، مبلغی تحت عنوان خسارت بیمه فوت در اثر حادثه به ذی‌نفعان بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. مقدار این پوشش تا 4 برابر سرمایه فوت عادی است.

پوشش سرمایه امراض خاص: یکی از مزایای بیمه عمر که کمک مهمی در هنگام بیماری‌های سخت محسوب می‌شود، پوشش امراض خاص است. امراض خاص شامل 5 بیماری سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، عمل قلب باز و پیوند اعضا حیاتی بدن است. هرگاه بیمه‌گزار در طول مدت‌زمان قرارداد بیمه عمر دچار یکی از این امراض شود، به ازای هر بیماری 30% از سرمایه فوت و تا سقف 30 میلیون تومان از بیمه پاسارگاد دریافت می‌کند.

پوشش هزینه‌های پزشکی: این پوشش برای مواقعی است که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار حوادث شده و در اثر آن در بیمارستان بستری و یا تحت درمان قرار می‌گیرد. به وسیله این پوشش بخشی از این هزینه‌ها توسط بیمه عمر جبران خواهد شد.

مهم‌ترین بخش بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ارایه پوشش‌های بیمه عمر است.


مطلب مرتبط: جزییات و شرایط بیمه عمر پاسارگاد


مزایای بیمه عمر پاسارگاد در ارایه پوشش‌های بیمه‌ای

مزایای بیمه عمر پاسارگاد و پوشش‌ها

عرضه تمامی پوشش‌هایی که در بیمه عمر می‌تواند وجود داشته باشد و به طور ویژه از مزایای بیمه عمر پاسارگاد است. کیفیت متفاوت پوشش‌های زیر و این نکته که بعضی از این پوشش‌ها ممکن است توسط همه شرکت‌های بیمه ارایه نشوند نیز از مزایای بیمه عمر پاسارگاد است.

پوشش سرمایه ازکارافتادگی: اگر بیمه‌گزار طی حوادث و در زمان مدت قرارداد بیمه عمر دچار ازکارافتادگی شود این پوشش مبلغی را به وی پرداخت خواهد کرد تا جبران خسارت کرده باشد. سقف پوشش ازکارافتادگی در بیمه عمر پاسارگاد 60 میلیون تومان است که در اینجا بیمه عمر پاسارگاد نسبت به برخی شرکت‌های مشابه مبلغ بیشتری را پرداخت می‌کند.

پوشش نقص عضو دائم و کامل: این پوشش نیز یکی دیگر از مزایای بیمه عمر است که در صورت نقص عضو شدن بیمه‌گزار به صورت دائم و کامل و در طول مدت قرارداد، بیمه عمر مبلغی را به بیمه‌گزار پرداخت خواهد کرد. سقف پوشش سرمایه نقص عضو در بیمه عمر پاسارگاد 250 میلیون تومان است که مبلغی قابل توجه در بین شرکت‌های بیمه‌گر است. بعضی بیمه‌گرها نیز هستند که پوشش نقص عضو را ارایه نمی‌کنند.

معافیت از پرداخت حق بیمه: علاوه بر پوشش سرمایه ازکارافتادگی، پوشش تکمیلی دیگری نیز در رابطه با ازکارافتادگی در نظر گرفته شده است. اگر بیمه‌گزار در طول مدت بیمه دچار ازکارافتادگی شود طبق این پوشش از همان تاریخ، از پرداخت حق بیمه‌ عمر معاف می‌شود و این در حالی است که قرارداد بیمه عمر او فسخ نشده و همچنان به همراه دیگر پوشش‌های آن تا پایان مدت قرارداد باقی خواهد ماند. معافیت از پرداخت حق بیمه در بعضی شرکت‌های بیمه ارایه نمی‌شود.

پوشش آتش‌سوزی منزل مسکونی: می‌توان گفت ارایه پوشش آتش‌سوزی در کنار بیمه عمر مخصوص بیمه پاسارگاد است. در دیگر شرکت‌های بیمه‌گر، بیمه آتش‌سوزی رشته بیمه‌ای جدا بوده و برای خرید آن باید درخواست بیمه آتش‌سوزی منزل کرد.

از مزایای بیمه عمر پاسارگاد تمهیدات ویژه‌ای است که برای بعضی پوشش‌های خود در نظر گرفته است.


مطلب مرتبط: جدول استعلام بیمه عمر پاسارگاد


مزایای بیمه عمر پاسارگاد در نحوه ارایه آن

مزایای بیمه عمر پاسارگاد در نحوه ارایه بیمه

انعطاف‌پذیری: بیمه عمر در بیمه پاسارگاد بسیار انعطاف‌پذیر است. مثلاً بیمه‌گزار در هر زمان که مایل باشد می‌تواند در میزان حق بیمه‌ها و یا در استفاده از پوشش‌ها تغییر ایجاد کند.

گسترش بیمه عمر: بیمه پاسارگاد تلاش می‌کند تا بتواند جامعه بیشتری را تحت پوشش بیمه عمر قرار دهد به این شکل که تمهیداتی را برای افرادی در نظر گرفته که شرایطی خاص دارند و در حالت عادی ممکن است تقاضای بیمه عمر آن‌ها پذیرفته نشود مثل افرادی که زندگی پر ماجرا و پر ریسکی دارند و یا مشغول به فعالیت‌هایی خطرناک هستند.

تنوع پوشش‌ها: از دیگر مزایای بیمه عمر پاسارگاد تمرکز بیشتری است که بر ارایه پوشش‌ها و کیفیت آن‌ها داشته است. تنوعی که در پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر پاسارگاد وجود دارد بیانگر همین موضوع است. یعنی در بیمه عمر پاسارگاد بیمه‌گزار می‌تواند از تعداد پوشش‌های بیشتری نسبت به دیگر شرکت‌های بیمه، استفاده کند. پوشش‌هایی مانند پوشش نقص عضو، پوشش معافیت ازکارافتادگی و یا پوشش آتش‌سوزی در بسیاری از شرکت‌های بیمه یا ارایه نمی‌شوند و یا با کیفیتی پایین‌تر و پرداخت خسارتی کمتر از بیمه پاسارگاد عرضه می‌شوند. 

انعطاف‌پذیری بیمه عمر، تلاش برای گسترش بیمه عمر و تحت پوشش قراردادن افراد بیشتر و تنوع پوشش‌ها از مهم‌ترین مزایای بیمه عمر پاسارگاد است.


مطلب مرتبط: استعلام آنلاین بیمه عمر پاسارگاد


مزایای استفاده از بیمیتو در خرید بیمه

از طریق بیمیتو می‌توان استعلام انواع بیمه از جمله استعلام بیمه عمر و یا استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی تهیه کرد. همچنین این امکان وجود دارد که بیمه‌گزار در آنِ واحد از چندین شرکت بیمه که بیمه پاسارگاد هم یکی از آن‌ها است، استعلام بیمه خود را دریافت کند و با مقایسه شرایط، خدمات، قیمت و دیگر موارد بهترین بیمه مورد نظر را از بیمه‌گر به صورت آنلاین تهیه کند. خرید آنلاین بیمه عمر و یا خرید بیمه مسافرتی از طریق بیمیتو در هر ساعت از شبانه روز امکان‌پذیر است. از بیمیتو می‌توانید خرید آنلاین بیمه بدنه و خرید بیمه شخص ثالث را نیز انجام دهید. در هر زمان و هر مکان که باشید می‌توانید در کمترین زمان ممکن از طریق بیمیتو نسبت به صدور، تمدید و تعویض دفترچه بیمه تمین اجتماعی خود اقدام کنید و آن را در محل کار و یا منزل خود دریافت کنید. همچنین توصیه می‌کنیم قبل از خرید بیمه از طریق بیمیتو اطلاعات لازم را در خصوص بیمه مورد نیاز خود به دست آورید تا خرید مطمئن‌تری داشته باشید. بیمیتو به عنوان سامانه مدیریت بیمه در پیدا کردن، مقایسه و انتخاب بهترین بیمه مورد نیاز به متقاضیان بیمه کمک می‌کند و تلاش دارد تا خرید بیمه به سهولت و سرعت و با رضایت خاطر انجام گیرد.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید