چرا بیمه عمر می‌خریم؟ یا چرا باید بیمه بخریم؟ وقتی بخواهیم به این سوال جواب دهیم باید از مزایای بیمه و نقشی که در مواقع بحران دارد بگوییم. افراد با دانستن مزایا و خدماتی که بیمه عمر دارد ترغیب به خرید آن می‌شوند، چرا که از نقش مهم آن در زندگی خود آگاه می‌شوند و متوجه نیاز خود به چنین بیمه‌ای خواهند شد. برای مزایای بیمه عمر کارآفرین ابتدا توضیحی مختصر از بیمه عمر خواهیم داد. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری که بیشتر آن را با نام بیمه عمر می‌شناسند به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا چنانچه در طول زندگی دچار خسارات جانی و مالی شد با استفاده از این بیمه، خسارات وارده را جبران کند. در بیمه عمر بیمه‌گزار با پرداخت مبالغی تحت عنوان حق بیمه که مقدار دقیق آن توسط خود بیمه‌گزار تعیین می‌شود می‌تواند از مزایای بیمه عمر استفاده کند. همچنین مزایای بیمه عمر شامل خانواده و یا ذی‌نفعان بیمه‌گزار نیز می‌گردد و اگر در طول مدت قرارداد بیمه‌گزار به صورت عادی و یا طی سوانحی فوت کند، مبلغ سرمایه فوت به ذی‌نفعان او پرداخت خواهد شد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


آشنایی با بیمه عمر کارآفرین

آشنایی با بیمه عمر کارآفرین

بیمه کارآفرین یکی از شرکت‌های ارایه کننده بیمه در ایران است و بیمه عمر نیز یکی دیگر از خدماتی است که این بیمه‌گر به متقاضیان بیمه عمر ارایه می‌دهد. در بیمه عمر کارآفرین ، بیمه‌گزار با ارایه درخواست، تعیین و پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه به شرکت بیمه کارآفرین، بیمه عمر تهیه کرده و بیمه‌گر نیز متعهد می‌شود که پوشش‌ها و خدمات بیمه‌ای لازم را در اختیار بیمه‌گزار قرار دهد. حق بیمه‌های پرداختی توسط بیمه‌گزار و با توجه وضعیت اقتصادی وی تعیین می‌شود و این نه تنها یکی از مزایای بیمه عمر کارآفرین که در واقع یکی از مزیت‌های بیمه عمر است که مطابق با شرایط اقتصادی بیمه‌گزار قابل تغییر است و انعطاف پذیری آن در طول مدت‌زمان بیمه عمر نیز وجود دارد.


مطلب مرتبط: بیمه آتیه فرزندان کارآفرین


تعهدات بیمه‌گزار در بیمه عمر کارآفرین

بیمه‌گزار با خرید بیمه عمر موظف می‌شود که سالانه یا در مدت‌زمان‌های تعیین شده، مبلغی را تحت عنوان حق بیمه به سپرده بیمه عمر خود واریز کند و همچنین جهت جلوگیری از تورم هر ساله درصدی به این مبالغ اضافه کند تا ارزش پول وی در مدت‌زمان بیمه عمر حفظ شود. همچنین بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه عمر و در فرم بیمه عمر باید مشخصات دقیق خود و افراد بیمه‌شده را درج کند و نیز پوشش‌های موردنیاز خود را به طور دقیق مشخص نماید.

بیمه‌گزار موظف است اطلاعات دقیق خود را به بیمه‌گر بدهد و حق بیمه‌هایی که تعیین کرده است را در تاریخ‌های مقرر پرداخت نماید.


مطلب مرتبط: بهترین بیمه عمر و سرمایه‌گذاری


تعهدات بیمه کارآفرین در بیمه عمر

تعهدات بیمه کارآفرین در بیمه عمر

بیمه عمر کارآفرین در ازای دریافت حق بیمه‌های پرداختی موظف است تمامی خدمات و پوشش‌های مورد نیاز بیمه‌گزار را که در فرم درخواست بیمه عمر مشخص شده را به وی و افراد بیمه‌شده ارایه کند. خدماتی که بیمه عمر کارآفرین ارایه می‌دهد همان مزایای بیمه عمر کارآفرین است و باید متذکر شد که اگرچه بیمه عمر در تمامی شرکت‌های بیمه چارچوب ثابتی دارد اما هر شرکت برای ارایه خدمات خود جزییاتی را در نظر می‌گیرد که در مقایسه با دیگر شرکت‌ها و با توجه به نیازهای مختلف استفاده‌کنندگان بیمه عمر، قابل توجه است. مثلاً یک شرکت بیمه‌گر ممکن است نسبت به شرکت همسوی خود، سود بیشتری به حق بیمه‌های پرداختی واریز کند.

بیمه کارآفرین موظف است تا خسارات پوشش‌های بیمه عمر را در صورت بروز خسارت به بیمه‌گزار پرداخت کند.


مطلب مرتبط: محاسبه آنلاین بیمه عمر کارآفرین


مزایای بیمه عمر کارآفرین

مزایای بیمه عمر کارآفرین

بیمه عمر یکی از پر طرفدارترین بیمه‌های ارایه شده است و  دلیل آن خدماتی است که در این بیمه برای بیمه‌گزار در نظر گرفته‌شده است. مزایای بیمه عمر کارآفرین هم به خدمات و مزایای ارایه شده در بیمه عمر توسط بیمه کارآفرین اشاره می‌کند. از مزایای بیمه عمر کارآفرین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پرداخت سود به حق بیمه‌های پرداختی

در بیمه عمر به حق بیمه‌های پرداختی دو نوع سود تعلق می‌گیرد که یکی سود تضمینی است و در هر شرایطی در پایان هر سال بیمه‌ای به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد و دیگری سود حاصل از مشارکت است که میزان آن در شرکت‌های بیمه و در سال‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. از مزایای بیمه عمر کارآفرین پرداخت سود بیشتر به حق بیمه‌های پرداختی نسبت به برخی شرکت‌های مشابه است و برای کسانی که در پی دریافت سود از بیمه عمر خود هستند بیمه عمر کارآفرین می‌تواند مناسب باشد.

دریافت وام بیمه عمر 

یکی از مزایای بیمه عمر کارآفرین که از لحاظ مالی به بیمه‌گزار می‌کند امکان دریافت وام به میزان 90 درصد از اندوخته بیمه عمر است. با گذشت دو سال از مدت‌زمان بیمه عمر و در صورت نیاز بیمه‌گزار می‌تواند از بیمه‌گر تقاضای وام کند. دریافت وام بیمه عمر بسیار راحت‌تر از دریافت وام از دیگر مؤسسات است و تنها کافی است بیمه‌گزار درخواست خود را به صورت کتبی ثبت کند تا بدون نیاز به ضامن و یا چک‌های ضمانتی، وام خود را دریافت کند.

بیمه‌گزار با گذشت دو سال از مدت‌زمان قرارداد بیمه عمر، می‌تواند وام دریافت کند.

برداشت از اندوخته بیمه عمر

هر بیمه‌گزار می‌تواند پس از گذشت ده سال از مدت قرارداد بیمه عمر تا 90 درصد از اندوخته خود را به صورت یکجا برداشت و یا درخواست مستمری کند و همچنان نیز بیمه عمر را تا پایان قرارداد ادامه دهد. در پایان قرارداد نیز باقی اندوخته و سود دریافتی محاسبه و به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

 مزایای بیمه عمر کارآفرین تنها شامل استفاده‌های مالی از سود و سرمایه بیمه عمر نیست و پوشش‌های بیمه عمر نیز از مزایای بیمه عمر کارآفرین محسوب می‌شود.

پوشش سرمایه امراض خاص

سرمایه امراض خاص

امراض خاص شامل 5 بیماری است که جان بیمه‌گزار را به طور جدی تهدید می‌کند و شامل پیوند اعضا حیاتی بدن، سکته مغزی، سکته قلبی، عمل قلب باز و سرطان می‌شود. یکی از خدمات بیمه عمر در هر شرکت بیمه‌ای پرداخت سرمایه امراض خاص است. بیمه کارآفرین اما یکی از شرکت‌هایی است که بالاترین میزان پرداخت سرمایه بیماری‌های خاص را در نظر داشته است و به ازای هر بیماری مبلغ 300 میلیون ریال و بنا به شرایط بیمه‌گزار تا سقف 500 میلیون ریال نیز به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌کند که از دیگر مزایای بیمه عمر کارآفرین به حساب می‌آید.

پوشش سرمایه فوت عادی

از مزایای بیمه عمر کارآفرین و هر بیمه عمر دیگر، پوشش‌های حمایتی آن از خانواده یا ذی‌نفعان بیمه‌گزار است که با عنوان پوشش سرمایه فوت از آن یاد می‌شود و در صورتی که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر، فوت کند مبلغی تا 25 برابر حق بیمه‌های پرداختی به ذی‌نفعان او و تحت عنوان سرمایه فوت پرداخت خواهد شد. سقف پرداخت سرمایه فوت تا 400 میلیون تومان است و به افرادی که بیمه‌گزار آن‌ها را به عنوان ذی‌نفع در بیمه‌نامه مشخص کرده است پرداخت خواهد شد.

سقف پرداخت سرمایه فوت عادی بیمه عمر کارآفرین، 400 میلیون تومان است.

پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه

پوشش سرمایه فوت ناشی از حوادث برای زمانی است که بیمه‌گزار طی بروز حوادث فوت می‌کند. در این شرایط از سوی بیمه عمر کارآفرین تا 4 برابر سرمایه فوت عادی بیمه‌گزار به ذی‌نفعان او پرداخت خواهد شد.

پوشش معافیت در صورت ازکارافتادگی

در صورتی که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و طی حادثه‌ای دچار ازکارافتادگی دائم و کامل شود، با استفاده از این پوشش از پرداخت حق بیمه‌های باقی‌مانده تا پایان قرارداد معاف می‌شود در حالی که قرارداد بیمه عمر به همراه دیگر پوشش‌های آن همچنان برقرار می‌ماند.

امکان درخواست مستمری در پایان قرارداد

پس از پایان مدت قرارداد بیمه عمر، میزان سرمایه، سود و در مجموع اندوخته بیمه‌گزار به صورت یکجا به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد اما از مزایای بیمه عمر کارآفرین این است که در صورت درخواست بیمه‌گزار، این سرمایه به صورت مستمری و طی سال‌های مختلف به او پرداخت می‌شود.

بیمه‌گزار در پایان قرارداد بیمه عمر می‌تواند اندوخته بیمه عمر خود را به صورت یکجا و یا مستمری دریافت کند.


مطلب مرتبط: جدول بیمه عمر کارآفرین


مزایای خرید بیمه عمر از بیمیتو

مزایای خرید از بیمیتو

ارایه خدمات در هر زمینه‌ای همراه با تحولات روز جهان در حال تغییر است. خدمات بیمه‌ای نیز دستخوش این تغییرات شده است و امروزه شاهد شیوه‌هایی جدید در خرید و ارایه خدمات بیمه توسط شرکت‌هایی مانند بیمیتو هستیم. بیمیتو یک سرویس خدمات آنلاین بیمه است که به متقاضیان بیمه کمک می‌کند تا اطلاعات مخصوص مورد نظر خود را به دست آورند و با تطبیق این اطلاعات با شرایط خود، بهترین بیمه را خریداری کنند. امکان مقایسه‌ای که در بیمیتو قرار داده شده در انتخاب بهترین بیمه به بیمه‌گزار بسیار کمک‌کننده است. بیمه‌گزار می‌تواند پس از آن که از انتخاب بیمه خود مطمئن شد به صورت آنلاین اقدام به خرید بیمه عمر کند. از طریق بیمیتو می‌توان خرید اینترنتی بیمه عمر، خرید بیمه مسافرتی و یا خرید بیمه‌های اتومبیل مانند خرید بیمه شخص ثالث و یا خرید بیمه بدنه را آنلاین انجام داد. همچنین امکان دریافت استعلام آنلاین بیمه‌های مختلف مانند بیمه آتش‌سوزی نیز از طریق بیمیتو امکان‌پذیر است. بیمه‌گزار از طریق بیمیتو می‌تواند مطمئن باشد که خریدی آگاهانه داشته، در کمترین زمان ممکن و از هر جای کشور با مناسب‌ترین قیمت موجود، بیمه خود را تهیه کرده است چرا که تلاش بیمیتو همواره در این راستا و در جهت ارایه خدمات بهتر و در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.

3 نظرات

  1. انچا که مسلم است بیگه کار افرین تقلب فاحشی در ارائه خدمات خو د دارد برای مثال با یک قرار دادکوچک شروع ودرهر سری با تبلیغات کارمندان خود اندکی به مبلغ قبلی افزوده است وجالب اینکه با اضافه نمودن هر مبلغ به قراردا د مبنا را شروع را همان سال قرا ر داده وچند سال پرداختی را نادیده گرفته است ودرافزایش قرار دا د خود به بیمه گذار توجیه نکرده است که شاید این یک امتیاز برای بیمه یا کارمندان ان بوده است وهر جایی هم که مطالب گفتم نتیجهای حاصل نشده است درنتیجه بیمه کردن بدون مشاوره خوب غلط وکسی که بیمه می کند کاملا یک طرفه ضرر خواهد کرد واین در بیمه کار افرین اتفاق افتاده وبنده بطور کامل ناراضی می باشم یعنی بداز گذشت هشت سال با پرداخت نزدیک 5میلیون پول فقط فقط چهارصد وچهل هزار تومان سود کرده است این یک ضرر صددرصدی مشتری میباشد

  2. سلام من ده سال مبلغ ۵۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان بیمه عمر پرداخت کردم الان در خواست باز نشستگی بدم ماهانه چقدر به من تعلق میگیرد در ضمن قرار داد من ۲۰ ساله بوده است

    • سلام
      میزان مستمری ماهانه بیمه عمر به صورت توافقی بین شرکت بیمه و بیمه‌گزار تعیین می‌شه می‌تونید از شرکتی که از اون بیمه عمر خریدید پیگیری کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید