چرا بعضی افراد جامعه از بیمه عمر استفاده می‌کنند؟ بیمه عمر چه نیازهایی را پوشش می‌دهد؟ بیمه عمر و سرمایه‌گذاری چه مزایایی دارد؟ سؤالاتی که مطرح کردیم و سوالات مشابه دیگر ممکن است به ذهن شما هم رسیده باشد. همه بیمه‌نامه‌هایی که ارایه می‌شوند جهت جبران خسارات واردشده در مواقع بحران است. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نیز زندگی انسان را بیمه می‌کند و در صورت فوت او، به افراد ذی‌نفع یا افراد خانواده او خسارت پرداخت می‌کند اما بیمه عمر پوشش‌ها و مزایای دیگری نیز دارد که در هر شرکت ممکن است این مزایا با یکدیگر تفاوت داشته باشد. مزایای بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کوثر با توجه به شرایط این شرکت تهیه و ارایه شده است. شرح بیمه عمر، مزایای بیمه عمر کوثر و امکاناتی که ارایه می‌کند از جمله مطالبی است که در اینجا به آن می‌پردازیم.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه گذاری کوثر چیست؟

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کوثر چیست؟

بیمه عمر و سرمایه گذاری کوثر به طور ویژه به کارکنان نیروهای مسلح و به طور عام به همه مردم خدمات بیمه عمر را ارایه می‌دهد. برای خریداری این بیمه باید مبالغی را به عنوان حق بیمه تعیین کنید و در مدت‌زمان‌های مقرر آن‌ها را پرداخت کنید. برای کارکنان نیروهای مسلح این مبالغ به طور خودکار از ماهانه آن‌ها کسر خواهد شد. البته بیمه‌گزار می‌‌تواند دوره پرداخت حق بیمه را نیز مشخص کند. به عنوان مثال تعیین کند که مایل است حق بیمه خود را ماهانه واریز کند یا به صورت سالانه. بیمه عمر کوثر نیز در ازای دریافت حق بیمه، به بیمه‌گزاران خدمات بیمه عمر ارایه می‌دهد که شامل همان مزایای بیمه عمر کوثر است.

در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کوثر، بیمه‌گزار در ازای پرداخت حق بیمه می‌تواند از مزایای بیمه عمر کوثر تا پایان مدت قرارداد استفاده کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کوثر زیر ذره‌بین


مزایای بیمه عمر کوثر نسبت به دیگر بیمه‌نامه‌ها

بیمه عمر کوثر در مقایسه با بیمه عمر در دیگر شرکت‌های بیمه دارای ویژگی منحصر به فردی نیست. یعنی در یک شرکت ممکن است تعداد پوشش‌های تکمیلی بیشتر باشد و یا سود ویژه‌ای به بیمه‌گزار پرداخت کند که به عنوان مزایای خاص آن بیمه در نظر گرفته شود. اما مزایای بیمه عمر کوثر همان مزایای بیمه عمر است که در اینجا آن را در بیمه کوثر شرح خواهیم داد. از مزایای بیمه عمر کوثر می‌توان به مزایای مالی و مزایای غیر مالی یا بیمه‌ای اشاره کرد.

بیمه عمر دارای مزایای مالی و مزایای بیمه‌ای است که بیمه عمر کوثر نیز این مزایا را در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد.


مطلب مرتبط: زندگی بی دردسر با بیمه عمر و سرمایه گذاری کوثر


مزایای مالی بیمه عمر کوثر

مزایای مالی بیمه عمر کوثر

از مزایای بیمه عمر کوثر می‌توان به امکان سرمایه‌گذاری و دریافت وام اشاره کرد. منظور از سرمایه‌گذاری این است که بیمه عمر کوثر به حق بیمه‌های پرداختی بیمه‌گزار سود سالانه تضمینی و حاصل از مشارکت پرداخت می‌کند. مقدار سود تضمینی توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود و در دو سال اول 16% در دو سال دوم 13%  و از سال پنجم به بعد 10% است. شرکت‌های بیمه برای درآمدزایی با حق بیمه‌های پرداختی در امور مختلف سرمایه‌گذاری و بیمه‌گزار را در 85% از سود حاصل‌شده از این سرمایه‌گذاری‌ها شریک می‌کنند. سودهای بیمه عمر در طول مدت قرارداد بیمه عمر به اندوخته بیمه‌گزار اضافه شده و باعث رشد صعودی سود بیمه عمر می‌شود و در نهایت با پایان قرارداد، اندوخته بیمه‌گزار که شامل حق بیمه‌های پرداخت و مجموعه سودهای واریز شده است به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. وام بیمه عمر نیز یکی از مزایای بیمه عمر کوثر است و با گذشت دو سال از تاریخ عقد قرارداد بیمه عمر، بیمه‌‎گزار می‌تواند درخواست وام کند و تا 90% از اندوخته بیمه‌نامه خود را وام دریافت کند.

در بیمه عمر کوثر می‌توانید از سود‌های بیمه عمر و همچنین وام این بیمه استفاده کنید.


مطلب مرتبط: روش‌های پرداخت بیمه عمر کوثر و راحتی در پرداخت


مزایای بیمه‌ای بیمه عمر کوثر

مزایای بیمه‌ای بیمه عمر کوثر

از مزایای بیمه عمر کوثر می‌توان به پوشش‌های بیمه عمر اشاره کرد. بیمه عمر کوثر مانند همه بیمه‌های عمر از زندگی بیمه‌گزار حمایت می‌کند و در صورتی که بیمه‌گزار فوت کند و یا دچار خساراتی شود که تحت پوشش بیمه است، از طرف بیمه عمر کوثر، خسارات واردشده پرداخت خواهد شد.

پوشش فوت عادی: این پوشش، اساس بیمه عمر و تضمین‌کننده زندگی بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد است و چنانچه در این مدت‌زمان بیمه‌گزار فوت کند، سرمایه فوت عادی که نهایتاً تا 120 برابر حق بیمه پرداخت سالانه است به ذی‌نفعان بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. سقف سرمایه فوت عادی تا 400 میلیون تومان است.

پوشش فوت در اثر حادثه: چنانچه بیمه‌گزار در اثر حادثه فوت کند، خسارت پوشش فوت در اثر حادثه به ذی‌نفعان بیمه‌گزار پرداخت خواهد کرد. بالاترین میزان پرداخت پوشش فوت در اثر حادثه در بیمه عمر کوثر تا 400 میلیون تومان است. ضریب فوت در اثر حادثه از 1 تا 4 برابر سرمایه فوت عادی است این ضریب را بیمه‌گزار می‌تواند بر اساس میزان خطرپذیری شغل خود مشخص کند.

پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی: از دیگر مزایای بیمه عمر کوثر می‌توان به پوشش نقص عضو اشاره کرد که در صورت نقص عضو بیمه‌گزار در اثر حوادث به وی غرامت پرداخت می‌کند.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: به دنبال نقص عضو و ازکارافتادگی طبیعی است که بیمه‌گزار قادر به کسب درآمد برای پرداخت حق بیمه‌های خود نیست. به کمک این پوشش بیمه‌گزار از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود درحالی‌که قرارداد بیمه عمر فسخ نشده و می‌تواند از مزایای بیمه عمر کوثر تا پایان مدت قرارداد استفاده کند.

پوشش امراض خاص: در صورت بروز هرکدام از موارد امراض خاص برای بیمه‌گزار و در طول مدت قرارداد، این پوشش به وی غرامت پرداخت خواهد کرد. امراض خاص شامل سکته مغزی، سکته قلبی، سرطان، امراضی که نیاز به عمل قلب باز دارند و نیز پیوند اعضا اصلی بدن است. سقف پرداخت پوشش امراض خاص تا 50 میلیون تومان است.

برای استفاده از مزایای بیمه عمر کوثر و در واقع هر بیمه‌نامه دیگری بهتر است نسبت به شناخت آن بیمه اقدام کنید. هر بیمه شرایط خاص خود را دارد و همچنین هر شرکت بیمه اهداف و خط مشی‌هایی دارد که بر اساس آن شرایط، کیفیت سود و پوشش‌ها و در کل خدمات بیمه عمر را تعیین می‌کند.

برای استفاده بهتر از مزایای بیمه عمر کوثر بهتر است پوشش‌های آن را بشناسید و پوشش‌هایی که نیاز دارید را انتخاب کنید.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


مزایای استفاده از بیمیتو

مزایای استفاده از بیمیتو

برای این که بتوانید از شرایط بیمه‌نامه‌های مختلف آشنا شوید و همچنین ببینید نحوه ارایه انواع بیمه و استعلام آن‌ها به چه شکل است می‌توانید به بیمیتو مراجعه کنید. در بیمیتو و از طریق استعلام آنلاین بیمه از آخرین قیمت بیمه‌های مختلف آگاه شوید. اگر بخواهید می‌توانید استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی تهیه کنید و یا استعلام آنلاین بیمه عمر بگیرید. به کمک استعلام بیمه عمر، جدول بیمه عمر را به طور هم‌زمان در چند شرکت بیمه مشاهده می‌کنید و خواهید دید جزییات مالی بیمه عمر شما در هر شرکت به چه صورت است. امکان مشاهده نرخ بیمه مورد درخواست شما در چندین شرکت بیمه و همچنین مقایسه یک بیمه‌نامه در بین شرکت‌های مختلف، مزیت مهمی است که بیمیتو در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد و به کمک همین امکان، بیمه‌گزار می‌تواند بیمه‌ای را انتخاب کند که با نیازهای خودش و همچنین شرایط مالی او همخوانی بیشتری داشته باشد و در واقع بهترین بیمه‌ای را که مطابق با نیازهای وی باشد تهیه کند. با بیمیتو نیازی به مراجعه به کارگزاری‌ها و نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه نیست و هر زمان که اراده کنید می‌توانید خرید آنلاین بیمه عمر و یا خرید بیمه‌های خودرو مانند بیمه بدنه و یا بیمه شخص ثالث داشته باشید. اگر قصد مسافرت دارید می‌توانید آنلاین بیمه مسافرتی بخرید و آن را از طریق ایمیل خود دریافت کنید. همچنین دیگر نیازی به رفتن به کارگزاری‌های تامین اجتماعی نیست. فقط کافی است به بیمیتو مراجعه کنید و به صورت آنلاین اقدام به تعویض، تمدید و صدور دفترچه بیمه خود کنید. بیمیتو یک سرویس مدیریت بیمه است و به متقاضیان انواع بیمه در پیدا کردن و خرید آنلاین بیمه کمک می‌کند تا بتوانند بهترین و ارزان‌ترین بیمه مورد نیازشان را تهیه کنند. برای استفاده از اطلاعات بیشتر می‌توانید به بیمیتو مراجعه کنید.

30 نظرات

  • هر شرکت بیمه با حق بیمه‌های پرداختی در امور مختلفی سرمایه‌گذاری می‌کنه و این بستگی به شرکت بیمه‌ای داره که انتخاب می‌کنین. از سود حاصل از این سرمایه‌گذاری‌ها، مبلغی به عنوان سود تضمینی به بیمه‌گزار پرداخت می‌شه. مقدار سود تضمینی هم توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شه و همه شرکت‌های بیمه موظف هستن این مقدار سود رو به بیمه‌گزار پرداخت کنن.

   • سلام بیمه عمر جامع کوثر هستم و هر سال حدود پانصد هزار تومان واریز میکنم و از سال ۹۲مرتب واریز کردم ولی برای من مبهمه که این بیمه چه عایدی برام داره آیا این بیمه با سود به ما بر گردانده میشه و بهترین حالتش چگونه است که من مبالغ واریزی را بگیرم ممنون میشم راهنمایی فرمایید با تشکر نصرت اله نادر زاده

    • با سلام.
     بله به سرمایه بیمه عمر شما سود تعلق میگیره و در مدت بیمه نامه هم میتونید از پوشش های مختلف استفاده کنید.
     برای اینکه شرایط بیمه نامتون مطلع بشید، برگه های بیمه نامه عمرتون رو بررسی کنید، توی بیمه نامه ارزش بازخریدی، پوشش ها و سقف هر پوشش نوشته شده.
     البته میتونید به شعب بیمه کوثر هم مراجعه کنید یا تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیازتون رو دریافت کنید

 1. سلام
  این درسته که اگه دختر مجرد خودشو بیمه عمر کنه،خدای نکرده بعد از فوت پدر دیگه حقوق پدر به دختر تعلق نمیگیره؟

  • سلام وقت بخیر
   خیر درست نیست. حقوق پدر ربطی به بیمه عمر نداره و می‌تونید با خیال راحت بیمه عمر بخرید.

  • سلام میزان دقیق سود بستگی به شرایط شما داره. اما به طور حدودی می‌شه گفت احتمالاً بین 11 تا 13 میلیون تومن اندوخته بیمه عمر شما بشه.

  • سلام وقت شما هم بخیر.
   کاملا به مبالغ حق بیمه ای که پرداخت کردید بستگی داره. برای آگاهی از مبلغ بازخریدی بعد از 25 سال، میتونید از توی جدول بیمه عمرتون مبلغ بازخریدی بیمه نامتون رو مشاهده کنید و یا به شعب بیمه کوثر مراجعه کنید

 2. باسلام برای فرزندانم بیمه عمر و سرمایه گذاری باز کردم که سال اول با پنجاه هزار تومن شروع میشو و هر سال ده درصد اضافه میشود به مدت پانزده سال . آیا بعد از پانزده سال پول به علاوه سود را بیمه میدهد یا میتواند ماهانه حقوق به فرزندان بدهد .مبلغ چقدر میشود

  • با سلام.
   بعد از 15 سال شما میتونید کل سرمایه بیمه رو به صورت یکجا و یا به صورت حقوق ماهانه از بیمه دریافت کنید.
   مبلغی که از بیمه عمر بهتون پرداخت میشه هم کاملا به شرایط بیمه نامه (مثل پوشش های انتخابی، شرکت بیمه و مبلغ سود) بستگی داره و باید در مورد مبلغ از شرکت بیمه تون اطلاعات بگیرید.

  • با سلام.
   شما میتونید تا سقف 90 درصد اندوخته بیمه عمرتون رو از بیمه عمر وام بگیرید.
   مبلغ اقساط و مدت بازپرداخت هم به بیمه نامتون بستگی داره و باید دقیقش رو از شعب یا نمایندگی بیمه تون بپرسید

  • هادی عزیز سلام،
   در بیشتر بیمه‌ها عمل جراحی بای پس معده در صورتی که بی ام آی بالای 40 باشد، قابل پرداخت است، اما بستگی به قراردادتون با شرکت بیمه دارد و حتما قبل از عمل با نمایندگی تماس بگیرید.

 3. سلام مجدد آیا پس از ادامه واریزی بیمه اهر سر میشه بیمه باز نشستگی گرفت من که سالانه پانصد هزار واریز میکنم مثلا بعد از پانزده سال چقدر میتونم حقوق بازنشستگی بگیرم‌؟

 4. عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت شما.پدرم بنده رو بیمه عمر کوثر کردن.اما متاسفانه ایشون به رحمت خدا رفتن.خواستم بدونم حالا که ایشون فوت کردن من برای ادامه دادن به بیمه باید چیکار کنم.آیا نیاز به انجام کارهای انحصار وراثت هست؟

  • سلام وقت بخیر.
   سرمایه بیمه عمر ایشون به ذی نفع هایی که توی بیمه نامه تعیین شده تعلق میگیره و نیازی به انحصار وراثت نیست. ولی امکان ادامه دادن همون بیمه برای شما وجود نداره.

 5. سلام وقت بخیر
  من یکماهه خودم و مادرمو بیمه کوثرکردم .ببخشید این بیمه تکمیلیه یا فقط مختص ب بیمه عمره؟
  مادرم جراحی ستون فقرات داره میتونه استفاده کنه از این بیمه؟اونم دوماه بعد عضو شدن تو این بیمه؟

 6. با سلام مادر بنده بیمه عمر بوده زیر مجموعه نیروهای مسلح بودن چندین سال از حقوق پدرم کسر میشه می خواستم بدونم اولا چقدر الان بیمه پرداخت میکن.دوما آیا به پدرم میرسه یا نه به کل خواهر برادرها میرسه؟ ممنون میشم جواب بدین

  • شهاب عزیز سلام
   در جواب به سوال تون باید خدمت تون عرض کنم که اگر ذینفع‌های پس از فوت مادرتون رو در پرسش نامه با اسم و مشخصات ذکر کرده باشن،طبق همان عمل می‌شود.

   اما اگر ذینفع‌های بیمه نامه طبق اصل وراث قانونی تعیین شده باشن، مبلغ پرداختی به همان نسبت بینشان تقصیم می‌شود. مقدارش هم بستگی به حق بیمه‌ای که پرداخت می‌کردند، دارد.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید