امروزه در راه‌اندازی هر کسب و کار اینترنتی مهم‌ترین عامل، طراحی یک وب‌سایت یا اپلیکیشن خوب است. چراکه اولین راه ارتباطی، بازاریابی و شناساندن کسب و کار خود به مشتریان و حضور پررنگ در دنیای پرمخاطب اینترنت است. بیمیتو نیز از این قاعده مستثنی نیست. تمام فعالیت‌های بیمه‌ای از جمله خرید و تمدید انواع بیمه نامه از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن بیمیتو امکان‌پذیر است. در دسترس داشتن یک وب‌سایت و اپلیکیشن جذاب و کارآمد نیازمند یک تیم فنی قوی و خلاق است. تیم فنی یکی از قسمت‌های مهم و اصلی بیمیتو است. در این مطلب می‌خواهیم با امین نصیری سرپرست تیم فنی بیمیتو گپ و گفتی داشته باشیم.

امین نصیری متولد سال 1366 و دارای مدرک کارشناسی علوم کامپیوتر از دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسی ارشد نرم‌افزار از دانشگاه علم و صنعت است. کار خود را از دوران دانشگاه به صورت پروژه‌ای و همراه دوستان آغاز کرده و پس از فارغ‌التحصیلی نیز برنامه‌نویسی را به صورت freelancer ادامه داده و بعد از آن با تأسیس شرکتی توانست برنامه‌های مختلفی برای سازمان‌ها و شرکت‌ها تهیه و روانه بازار سازد. هنگامی‌که مؤسسان بیمیتو به دنبال یک فرد متخصص در این زمینه بودند، با بیمیتو آشنا و به‌عنوان مدیر فنی مشغول به کار شد.


مطلب مرتبط: شرکت‌های بزرگ حامیان بزرگ دارند!


مدیر فنی بیمیتو

فرض کنید یک ایده به ذهن چند نفر رسیده که هیچ‌کدام اطلاعات فنی ندارند، باید مرحله به مرحله چه اقداماتی انجام دهند؟ به نظر شما بهتر است تیم فنی تشکیل دهند یا کار را برون سپاری کنند؟

چگونگی شروع یک ایده به شرایط موجود بستگی دارد. اینکه سرمایه داشته باشید یا خیر و چقدر به ایده‌ای که دارید اطمینان داشته باشید، ولی بهتر است در ابتدای کار یک نسخه آزمایشی از ایده تهیه کنید. برای این کار می‌توانید با شرکت‌هایی که این کار را انجام می‌دهند، همکاری نمایید یا یک برنامه‌نویس نیمه‌وقت استخدام کنید که منجر به تهیه یک نسخه آزمایشی از ایده شود. حال می‌توان راجع به این نسخه آزمایشی از ایده مربوطه بحث کرد و با افراد با تجربه مشورت کرد تا به ایده اصلی رسید. بعد از این می‌توان به سراغ پیاده‌سازی اصلی ایده رفت.

چگونه باید نیروهایی را که برای تشکیل تیم فنی مناسب است، پیدا کرد؟

بعد از تهیه نمونه اولیه باید تیم فنی را تشکیل داد. نخستین فرد مدیر فنی است که برای شروع کار و نحوه پیاده‌سازی باید قابلیت ارائه مشاوره داشته باشد. تصمیم‌گیری راجع به اینکه طرح با چه زبانی نوشته شود و تیم فنی چند نفر باشند بر عهده مدیر فنی است. تعداد افراد تیم فنی به سرعت لازم برای اتمام پروژه وابسته است. شرایط در پروژه‌های مختلف با ابعاد مختلف بسیار متفاوت است. در این قسمت برای انتخاب افراد مورد نیاز برآورد هزینه خیلی مهم است. وقتی سرمایه مورد نیاز در دسترس باشد می‌توان تیم فنی را با افراد بیشتری تشکیل داد که کار زودتر به نتیجه برسد. انتخاب مدیر فنی خوب و با تجربه بسیار مهم است که زبان درست و تیم درستی برای انجام پروژه انتخاب کند که هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود و هم پروژه زودتر به نتیجه برسد. از نظر من بهتر است برای جذب مدیر فنی با مهارت مناسب از دوستان و آشنایان کمک گرفت چراکه قابل اعتمادتر است. البته از سایت‌های استخدامی هم می‌توان افرادی را یافت ولی در سایت‌های کاریابی فقط یک رزومه موجود است و اگر به مسائل فنی آشنا نباشید رزومه چندان قابل استناد نیست.

مدیر فنی بیمیتو
 آیا مدیر فنی لزوماً باید دارای سهام باشد یا فقط حقوق کافی است؟

معمولاً مدیران فنی در کسب‌وکارهای اینترنتی دارای سهام هستند. چراکه تیم فنی و مدیر فنی یکی از ارکان اصلی شرکت هستند که در تک تک خدمات نقش دارند.

 هنگامی‌که بنیان‌گذاران استارتاپ اطلاعات فنی نداشته باشند چگونه می‌توانند رویکردهای مهم تیم فنی را ارزیابی کنند؟

قاعدتاً در این شرایط ارزیابی، مشکل است و تنها کاری که منطقی به نظر می‌رسد این است که در طول زمان رسیدن به اهداف مدنظر، توسط تیم فنی را ارزیابی کنند تا اطمینان حاصل شود که تیم فنی در مسیر درستی است یا خیر.

 بزرگ‌ترین چالش‌های استارتاپ‌های ایرانی از نظر فنی چیست؟

یکی از چالش‌های مهم انتخاب مدیر فنی است. معمولاً در هنگام استخدام مدیر فنی دو مورد مدنظر قرار می‌گیرد، یا فردی که به برنامه‌نویسی مسلط است و از مدیریت سررشته‌ای ندارد و یا فردی که توانایی مدیریت پروژه دارد ولی اطلاعات برنامه‌نویسی ندارد. در هر دو مورد نقطه ضعف در مدیریت بخش فنی به وجود می‌آید. مدیر فنی باید از برنامه‌نویسی back end و front end اطلاعات داشته باشد، پس فردی که تنها توانایی مدیریت پروژه را دارد نمی‌تواند مدیر فنی خوبی باشد. از طرفی فردی که تنها برنامه‌نویس حرفه‌ای است معمولاً مایل نیست درگیر چندین کار مدیریتی باشد و ترجیح می‌دهد روی برنامه‌نویسی متمرکز باشد و شاید توانایی رفع چالش‌های موجود در کسب و کار را نداشته باشد. به نظر من مدیر فنی هم باید توانایی‌های فنی و برنامه‌نویسی داشته باشد و هم توانایی‌های مدیریتی و حل چالش‌های شرکتی. فردی که برای مدیر فنی انتخاب می‌شود باید تحت یک مصاحبه فنی و یک مصاحبه مدیریتی جداگانه قرار گیرد. برای مثال بهتر است به سؤال‌های مربوط به مدیریت یک تیم مانند برآورد تعداد نفرات، زمان پروژه، هزینه لازم یا به چند مورد چالشی که ممکن است یک پروژه با آن روبرو شود پاسخ دهد.

یکی دیگر از چالش‌های فنی برای استارتاپ‌ها وجود نیروی متخصص است. از طرفی کسب‌وکارهای حوزه IT در کشور ما رو به پیشرفت است و از طرفی مهاجرت افراد متخصص و برنامه‌نویس بسیار بالا است و این باعث شده با کمبود نیروی متخصص برنامه‌نویس و همچنین دستمزد بالا برای افرادی که قادر به رفع نیازهای برنامه‌نویسی هستند روبرو شویم.


مطلب مرتبط: بیمیتو از آغاز تا امروز! / مصاحبه با حامد ولی پوری مدیرعامل بیمیتو


مشکل دیگری که در کار استارتاپ‌ها هست عدم چینش درست تیم فنی و عدم انتخاب زبان درست برای برنامه‌نویسی است که موجب به تغییر یا تضعیف عملکرد تیم فنی می‌شود. این مشکل به دلیل عدم انتخاب زبان درست مناسب پروژه است چراکه معمولاً از زبانی که موردتوجه بیشتری قرار می‌گیرد، استفاده می‌کنند در صورتی که باید از زبانی که برای پروژه مناسب است استفاده کنند. مثلاً در پروژه‌ای که باید با جاوا نوشته شود با پایتون نوشته می‌شود، به خاطر اینکه پایتون بیشتر موردتوجه است.

تیم فنی بیمیتو
چه نکاتی هست که به نظر شما خیلی مهم است ولی استارتاپ‌ها آن را اصولاً نادیده می‌گیرند؟

معمولاً افراد فنی دوست ندارند کار روتین انجام دهند. مخصوصاً افرادی که در استارتاپ‌ها مشغول هستند. اکثراً دلیل جابجایی افراد فنی بین شرکت‌های مختلف تکراری شدن کار و عدم یادگیری مطالب جدید و پیشرفت است. بنیان‌گذاران و مدیرها باید سعی کنند محیطی ایجاد کنند که همه افراد تیم فنی قابلیت پیشرفت و یادگیری داشته باشند. در این صورت هم شرکت و هم افراد پیشرفت می‌کنند. ولی بیشتر مواقع به علت فشار کاری بالا کار فنی دچار روزمرگی می‌شود و شور و شوق تیم فنی از بین می‌رود. از نظر من محیط پویا خیلی مهم است که باعث انسجام استارتاپ‌ها می‌شود و باعث جلوگیری از جابجایی افراد در استارتاپ‌ها می‌شود.

به نظر شما برای افراد فنی کار در سازمان‌های بزرگ دلپذیر تر است یا در استارتاپ‌ها؟

این مسئله به خود شخص و روحیه‌اش بستگی دارد. اگر به محیط صمیمی و گرم علاقه داشته باشد جذب استارتاپ می‌شود و اگر تمایل به کار در محیط رسمی و سازمانی داشته باشد باید در سازمان بزرگ مشغول شود. از نظر من به تخصص ارتباطی ندارد.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید