اصولاً راه ماندگاری و حیات یک کسب و کار، موفقیت در توسعه بازار، توسعه شراکت با دیگر کسب و کارها و توسعه ارزش پیشنهادی محصولات است. تقسیم بازار و شناسایی بازار هدف و کنترل مداوم آن، برندینگ و مدیریت استراتژیک برند، برقراری ارتباط تجاری با دیگر کسب و کارها که منجر به افزایش درآمد می‌شود و همچنین ارائه پیشنهاداتی برای بهبود و توسعه ارزش پیشنهادی محصولات و خدمات بر عهده مدیر توسعه کسب و کار است. به منظور آشنایی بیشتر خوانندگان عزیز مصاحبه‌ای کوتاه با آیدین محمدحسینی مدیر توسعه کسب و کار و هم بنیان‌گذار بیمیتو ترتیب داده‌ایم.

لطفاً شرح حالی از خودتان به علاوه تجربیات کاری بفرمایید

متولد ۱۳۶۴ از تهران هستم، بعد از پایان دوره متوسطه سه سال در آلمان و در شهر ووپرتال (شهری در نزدیکی دوسلدورف با قطار هوایی منحصر بفرد) زندگی کردم که دنیایی از تجربه را برای من به همراه داشت. دانشگاه علم و صنعت محل تحصیل من در مقطع کارشناسی در رشته مکانیک بود و مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاه امیرکبیر و در رشته مهندسی پزشکی به پایان رساندم. زندگی کاری من از همان ابتدای ورود به دانشگاه به عنوان مسئول دفتر در یک شرکت تبلیغاتی به صورت پاره وقت شروع شد. علاقه من به فعالیت در رشته تحصیلی‌ام بود به همین علت اواسط دوره کارشناسی ارشد، در یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تجهیزات پزشکی ایران شروع به کار کردم. یک سال و نیم فعالیت من در حوزه تجهیزات پزشکی، به عنوان کارشناس علمی و همکاری با پزشکان دراتاق عمل، دستاورد مهمی برای من به همراه داشت، تجربه رویارویی با یک مشکل قدیمی به نام خون که برای من به رهایی از این ترس انجامید. پس از آن به دعوت اقوام در یک تجارت خانوادگی در حوزه تولید اقلام ساختمانی، سرمایه گذاری کردیم. داشتن سمت مدیریت عامل بار بزرگی بر دوش من گذاشته بود. تشکیل تیم، راه اندازی خطوط تولید و ارائه خدمات متفاوت و با کیفیت، مهم‌ترین اهداف من بود که محقق شد، البته تجربیات حضور در این مجموعه هم کم نبود. نگاه وسیع به مشکلات، ریشه یابی و در نهایت تمرکز جهت حل آن‌ها جزو بهترین تجربه‌های این همکاری بود.

مصاحبه با هم بنیان گذار بیمیتوسمت شما در بیمیتو چیست؟

اوایل شروع به کار بیمیتو هر فرد با توجه به نیاز مجموعه، نقشی به عهده می‌گرفت. من ابتدا با عنوان مدیر بخش ارتباط با مشتریان و نمایندگان بیمیتو، فعالیت داشتم. با رشد مجموعه و احساس نیاز به همکاری‌های بیشتر، جهت رفع این نیاز مسئولیت بخش توسعه کسب و کار را بر عهده گرفتم و هنوز هم با همین عنوان مشغول به کار هستم.

از شروع کار صحبت کنید. این ایده از کجا آمد؟

من از نوجوانی به حوزه IT علاقمند بودم. با تولد کسب و کارهای آنلاین تفکر شروع چنین کسب و کاری را با حامد ولیپوری مطرح و چند ماهی برای آن برنامه ریزی ‌کردیم. تا اینکه یک سانحه تصادف تفکر ما را به سمت بیمه تغییر داد و برادرم آرمین نیز که تازه فارغ‌التحصیل شده بود به ما پیوست. تجربیات حامد در حوزه بیمه، روحیه جستجوگر آرمین و پیگیری‌های من باعث شد تا به یک جمع‌بندی نهایی بابت شروع این کسب و کار برسیم.

چرا بیمه؟ آیا بازار بیمه را ارزیابی کردید؟

علت اصلی ورود ما به صنعت بیمه، کمبود اطلاعات عمومی بیمه‌ای در جامعه بود. بهترین و شاید منطقی‌ترین کار برای ارائه حجم زیادی از اطلاعات در مدت زمان کوتاه، استفاده از فضای وب و دنیای IT بود که با ایده ما خیلی سازگار بود. در قدم‌های اول به بررسی مدل‌های مختلف کسب و کار آنلاین در حوزه بیمه در دنیا پرداختیم. مدل‌های کسب و کار مختلفی وجود داشت که می‌توانست دنیای بیمه را متحول کند و ما شروع به بررسی آنها کردیم. سپس به بیمه مرکزی مراجعه کردیم و در نهایت به روشی که مقبول و مقدور بود یعنی بازاریابی و فروش آنلاین رسیدیم.

مصاحبه با هم بنیان گذار بیمیتو

راجع به چالش‌های شروع تا بهره برداری صحبت کنید

چالش اولیه، آشتی دادن صنعت بیمه با فضای آنلاین بود. عدم وجود زیر ساخت فنی باعث شد تا سیستم نرخ دهی ما درون شرکتی باشد که عملاً تولید مجدد چرخ تولید شده توسط شرکت‌های بیمه بود. برای این کار احتیاج به تیم فنی بزرگ‌تری بود و البته به سرمایه نیاز داشتیم. خوشبختانه کسب سرمایه به‌سرعت انجام شد و تیم فنی هم در پی آن تشکیل شد. ایجاد فضای مناسب کسب و کار، تشکیل تیم‌های مارکتینگ، CRM، محصول و … سخت ولی جذاب بود. برای شروع احتیاج به همکاری با نمایندگان بیمه‌ داشتیم و تشکیل تیمی از نمایندگان با شاخص‌های همخوان با کسب و کار آنلاین پرچالش بود، اما با تمام چالش‌ها، ۱۳ آذر ۹۵ به یمن روز بیمه بیمیتو شروع به کار کرد.

ارتباط در همکاری با بقیه شرکت‌ها چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین نکات فعالیت بیمیتو، همکاری با نمایندگان بیمه است. طبق ضوابط بیمه‌ای صدور بیمه باید از کانال نمایندگان صورت بپذیرد و مدل کسب و کار ما نیز منطبق بر ضوابط فعلی در این صنعت شکل گرفت. البته نمایندگانی که با ماهیت ارائه خدمت آنلاین آشنا هستند، همکاری گسترده‌تری خواهند داشت. در کنار این موضوع اشراف نمایندگان به ساختار بیمه و بیمه گری هم بسیار مهم است، چون منبع دریافت اطلاعات و نرخ‌های بیمه‌ای همین دوستان هستند. با بزرگ‌تر شدن بیمیتو ارتباط ما جهت کسب اطلاعات قیمت و نرخ دهی با شرکت‌‌های مادر بیمه نیز افزایش یافته و به لحاظ دقت و به روز بودن قیمت‌ها، شرایط مناسبی داریم.

به پیشرفتی که مد نظرتان بود رسیده‌اید؟

پیشرفت ما بسیار سریع‌تر از انتظار من بود، به حدی که در برهه‌ای رشد لایه بیرونی بیمیتو با سرعت خیلی بیشتری نسبت به لایه درونی صورت گرفت. در حال حاضر این چالش هم حل شده ولی اگر از من در تابستان ۹۵ راجع به تابستان ۹۷ می‌پرسیدند تصور من این نقطه نبود. در بیمیتو اشتیاق به پیشرفت به فرهنگ سازمانی تبدیل شده است. ما مصمم هستیم که باید سرعت را افزایش داد و فاصله موجود با رقبا را بیشتر و بیشتر کرد. البته به زودی شاهد اتفاقات هیجان‌انگیزی خواهیم بود. اجازه دهید به سؤال بازگردم و این‌گونه جواب دهم که ذات آدمی سیری‌ناپذیر است و ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم، پس نهایتی برای پیشرفت وجود ندارد و ما به سیر صعودی پیشرفت ادامه خواهیم داد.

مصاحبه با هم بنیان گذار بیمیتوشرکای شما چه کسانی هستند؟ کار کردن در کنارشان چگونه است؟

شرکای من یا بهتر بگویم هسته اولیه بیمیتو دوست قدیمی‌ام حامد ولیپوری و برادر کوچک‌ترم آرمین محمدحسینی هستند که حامد مدیرعامل و آرمین کارشناس محصول در بیمیتو هستند. در ادامه مسیر آقای دکتر اناری به عنوان سرمایه گذار اولیه (Angel Investor) بیمیتو به مجموعه شرکا و سهامداران بیمیتو اضافه شدند. البته مجموعه دیگری نیز به شرکای ما بعد از جذب سرمایه در دوره اول سرمایه‌گذاری اضافه شد. ممکن است در نگاه اول کار کردن با یک دوست قدیمی یا برادر کوچک‌تر سخت باشد ولی در فضای واقعی من به داشتن آن‌ها افتخار می‌کنم. زیربنای ما سه نفر در بیمیتو بر تعامل و همفکری بوده و هر جا که این رویه سرلوحه مجموعه‌ای باشد، کار کردن در آن مجموعه جذاب می‌شود.

راجع به اسم بیمیتو بیشتر بگویید

برای شروع هر کسب و کاری لازم است که یک برند یا نام تجاری برای خود انتخاب کنید. ما در قدم اول چند گزینه مختلف را انتخاب کردیم، حتی دامین های مرتبط با آن‌ها را خریداری کردیم ولی محدودیت‌های موجود در اداره ثبت و مهم‌تر، علاقه زیاد برای داشتن هویتی جدید در حوزه بیمه، ما را به سمت اسمی که خیلی تکراری نباشد و با حوزه بیمه مرتبط باشد سوق داد. بیمیتو حاصل تفکری بر مبنای بیمه‌ای برای تو بود.

اگر به عقب برگردید بازهم این کار را انجام می‌دهید؟

باور و اعتماد به ایده اولیه، پختن و بارور کردن آن و داشتن شرکا و همکاران خوب، سه رکن اصلی موفقیت است. با اینکه بازگشت به عقب نداریم (خنده) ولی من با داشتن این سه رکن همیشه و همیشه در نقطه بازگشتم این مسیر را انتخاب می‌کنم!

مصاحبه با هم بنیان گذار بیمیتوآینده‌ بیمیتو را چگونه می‌بینید؟ فکر می‌کنید ممکن است جهانی شوید؟

آینده را برای بیمیتو بسیار روشن متصورم و همه تلاش مجموعه برای رسیدن به فرداهایی روشن است. فعالیت بیمیتو طی این دو سال که از عمر بیمیتو می‌گذرد، از آن یک استارت آپ و یا کسب و کارِ کوچکِ موفق در سطح ایران ساخته و دیدن نمودار رشد بیمیتو برای من هیجان انگیز است، اما در کنار اشتیاق به رشد باید نیم نگاهی هم به تفاوت‌های موجود در صنایع مختلف در سطوح جهانی داشت. به نظر من صنعت کهن بیمه در ایران نیاز به تغییرات بنیادین یا بهتر بگویم پوست اندازی دارد تا صنایع وابسته به آن بتوانند نگاه‌ها را از بازارهای داخلی به سمت تفکرات فرا مرزی سوق دهند. البته ما نیز در ابعاد و مقیاس خود تلاش لازم را برای رسیدن به این هدف خواهیم کرد.

صحبتی هست که دوست داشته باشید مطرح کنید؟

دوست دارم از این فرصت استفاده کنم و از همه همکارانم در مجموعه بیمیتو تشکر فراوان داشته باشم. بعد از لطف و عنایت پروردگار به ما، نقطه‌ای که در آن هستیم حاصل زحمت بی دریغ تک تک این دوستان عزیز بوده که جای بارها و بارها تشکر و قدردانی دارد. مثل همیشه: «ممنونم که هستید.»

 

2 نظرات

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید