بهترین بیمه عمر را از کدام شرکت بخریم؟ اصلا بهترین بیمه عمر چه معیارهایی دارد؟ این سوالات برای شما هم اهمیت دارد؟ طبیعتاً دوست دارید بابت حق بیمه‌ای که پرداخت می‌کنید از بهترین امکانات و خدمات و بالاترین سود بیمه عمر استفاده کنید. باید بدانیدکه بیمه عمر در همه شرکت‌های بیمه، به طور یکسان و با یک شرایط ارایه نمی‌شود. بلکه هر شرکت با توجه به اهداف و قوانین خود، بیمه عمر را ارایه می‌دهد. برای این که بتوانید بیمه عمر متناسب با نیاز خود را خریداری کنید باید ابتدا با جزییات بیمه عمر آشنا باشید و نیز شرایط ارایه آن در شرکت‌های مختلف بیمه را بدانید. ما در این مطلب قصد داریم مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد را شرح دهیم و بررسی کنیم که این بیمه‌نامه در این دو شرکت به چه شکل ارایه می‌شوند. برای این که بیمه عمر را بشناسید و بتوانید متوجه اختلاف در نحوه ارایه آن در این دو شرکت شوید ابتدا بیمه عمر را به طور کلی و گذرا توضیح می‌دهیم.


بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یکی از انواع بیمه است که زندگی بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار می‌دهد به طوری که اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند مطابق قانون بیمه عمر، به خانواده و یا ذی‌نفع بیمه‌گزار خسارت فوت یا پوشش سرمایه فوت پرداخت می‌شود. سازوکار این بیمه هم به این صورت است که بیمه‌گزار می‌پذیرد که در طول مدت قرارداد مبالغی را به عنوان حق بیمه به شرکت بیمه پرداخت کند و در مقابل از پوشش‌ها و خدماتی که بیمه عمر ارایه می‌کند استفاده کند. حق بیمه و نحوه پرداخت را بیمه‌گزار مشخص می‌کند همچنین بیمه‌گزار مشخص می‌کند که می‌خواهد از چه پوشش‌هایی استفاده کند. پوشش سرمایه فوت پوشش اصلی بیمه عمر است ودر کنار آن شرکت‌های بیمه برای عرضه خدمات بهتر، پوشش‌های بیمه‌ای بیشتری ارایه می‌کنند که انتخاب آن‌ها اختیاری است و به میل و نیاز بیمه‌گزار بستگی دارد. در مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد بررسی پوشش‌های تکمیلی اهمیت فراوانی دارد که به آن خواهیم پرداخت. اما بیمه عمر یک امکان سرمایه‌گذاری برای افراد نیز هست. حق بیمه‌های پرداختی در بیمه عمر با پایان قرارداد به همراه سود آن به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. یکی از موارداختلاف در شرکت‌های بیمه همین پرداخت سود به حق بیمه‌ها است. حالا که با بیمه عمر آشنا شدید می‌توانیم بررسی مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد را انجام دهیم و جزییات و اختلاف ان‌ها را نشان دهیم.

بیمه عمر، ضمانت زندگی بیمه‌گزار و حامی خانواده او است. در بیمه عمر هم امکان دریافت خسارت است و هم امکان سرمایه‌گذاری.


مطلب مرتبط: چتر بیمه زندگی پاسارگاد چتری برای زندگی شما


مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد در نحوه ارایه پوشش سرمایه فوت

گفتیم پوشش سرمایه فوت، اصلی‌ترین پوشش بیمه عمر است که اساس بیمه عمر را تشکیل می‌دهد. اما میزان پرداخت سرمایه فوت در بین شرکت‌های بیمه یکسان نیست. در جدول زیر می‌توانید مقایسه کنید که سقف سرمایه فوت پرداختی در بیمه عمر ایران و پاسارگاد به چه نحو است.

مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد در میزان سرمایه فوت

مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد در نحوه ارایه پوشش سرمایه فوت


مطلب مرتبط: پوشش‌های بیمه عمر پاسارگاد ، همراه شما در روزهای سخت


جدول مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد در پوشش‌های تکمیلی

جدول مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد در پوشش‌های تکمیلی

پوشش‌های اختیاری بیمه عمر را پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر می‌گویند که تعداد و کیفیت آن در شرکت‌های بیمه متفاوت است. در مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد بررسی پوشش‌های تکمیلی بسیار مهم است چرا که در همان بررسی ابتدایی می‌توانیم متوجه شویم که تعداد پوشش‌های تکمیلی در بیمه عمر پاسارگاد بسیار بیشتر است. این ناشی از سیاست‌های بیمه پاسارگاد است که تصمیم دارد تمامی جوانب زندگی بیمه‌گزار را تحت پوشش خود قرار دهد. مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد در مورد پوشش‌های تکمیلی را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

جدول مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد در پوشش‌های تکمیلی

جدول مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد در پوشش‌های تکمیلی

*پوشش ازکارافتادگی در بیمه ایران وجود دارد که غرامت آن به شکل مستمری و متناسب با حق بیمه پرداختی به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

همچنین دانستن نکات زیر درخصوص پوشش‌ها به مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد کمک خواهد کرد.

 • پوشش‌های آتشفشان، شورش، بلوا و حوادث طبیعی، آتش‌سوزی منازل و بیمه درمانی در بیمه پاسارگاد وجود دارد و در بیمه ایران این پوشش‌ها ارایه نمی‌شوند.
 • پوشش بیمه درمانی یکی که از موارد مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد است و شرایط آن هم به این صورت است که هر زمان که اندوخته بیمه‌گزار به بیش از 2 میلیون تومان برسد. بیمه‌گزار می‌تواند از پوشش بیمه درمانی استفاده کند. سقف پرداختی برای استفاده از هزینه‌های پزشکی و بستری 5 میلیون تومان و سقف هزینه‌های جراحی 10 میلیون تومان است.
 • در بیمه ایران برای بیماری سرطان پوششی جداگانه در نظر گرفته شده و غرامت آن تا سقف 30 میلیون تومان است.

مطلب مرتبط: شناخت قوانین بیمه عمر پاسارگاد به زبان ساده


مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد در میزان پرداخت سود به حق بیمه‌های عمر

مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد در میزان پرداخت سود به حق بیمه‌های عمر

شرکت‌های بیمه در پایان هر سال به حق بیمه‌های پرداختی سود بیمه عمر واریز می‌کنند. سود بیمه عمر شامل دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت است. سود تضمینی را بیمه مرکزی تعیین می‌کند و مقدار پرداختی آن در همه شرکت‌های بیمه یکسان است اما سود حاصل از مشارکت در شرکتهای متخلف متفاوت بوده و به فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌های بیمه و اموری دارد که شرکت بیمه در آن سرمایه‌گذاری می‌کند. مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد از منظر سود پرداختی اهمیت فراوانی دارد چرا که برای بسیاری از بیمه‌گزاران مهم است که بدانند چقدر سود دریافت می‌‌کنند و میزان اندوخته نهایی آنان در کدام شرکت بیشتر خواهد بود.

سود پرداختی به بیمه‌های عمر به فعالیت‌های اقتصادی شرکت بیمه، وضعیت اقتصادی کشور، حق بیمه‌های پرداختی، تعداد و کیفیت پوشش‌ها دارد.

مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد در میزان پرداخت سود به حق بیمه‌های عمر


مطلب مرتبط: سود بیمه عمر پاسارگاد چند درصد است؟


مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد در بیمیتو

مقایسه یکی از بهترین راه‌های انتخاب است و به همین دلیل است که بیمیتو امکان مقایسه بیمه‌نامه در بین شرکت‌های مختلف را در اختیار بیمه‌گزار قرارداده است. در بیمیتو می‌توانید استعلام آنلاین بیمه عمر تهیه کنید و به وسیله امکان مقایسه بررسی کنید که قیمت و شرایط بیمه عمر یا هر بیمه‌نامه دیگری در میان شرکت‌های مختلف چگونه است. مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد نیز از طریق بیمیتو امکان پذیر است. برای این کار به سایت بیمیتو مراجعه کنید. سپس در صفحه اول روی گزینه عمر کلیک کنید و اطلاعات خواسته‌شده را وارد کنید تا وارد صفحه مقایسه شوید. در صفحه مقایسه می‌توانید جدول بیمه عمر خود را مشاهده کرده و مقایسه بیمه عمر بین ایران و پاسارگاد را انجام دهید. همچنین می‌توانید جدول بیمه عمر را در هرکدام از این دو شرکت ببینید. البته امکان دریافت استعلام برای همه بیمه‌نامه‌ها وجود دارد و می‌توانید استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و یا بیمه‌های خودرو را نیز دریافت کنید.

اگر بعد از مقایسه بیمه عمر ایران و پاسارگاد قصد خرید بیمه داشته باشید می‌توانید در همان لحظه خرید آنلاین بیمه عمر را انجام دهید. خرید بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث را هم در بیمیتو می‌توانید انجام دهید. برای خرید بیمه مسافرتی نییز می‌توانید آنلاین اقدام کنید و بیمه‌نامه خود را از طریق ایمیل دریافت کنید. بیمیتو همچنین ابزار مدیریت بیمه را نیز در اختیار بیمه‌گزار قرارداده است. تلاش بیمیتو در راستای ارایه خدمات بیمه به صورت آنلاین منجر شده است که بیمه‌شدگان تامین اجتماعی بتوانند هر یک از مراحل تعویض، تمدید اعتبار و صدوردفترچه بیمه تامین اجتماعی خود را به صورت آنلاین انجام دهند و دیگر نیازی به رفتن به کارگزاری‌ها برای انجام چنین اموری نیست. بیمیتو از ارایه اطلاعات تا خرید و مدیریت بیمه‌نامه همراه بیمه‌گزار است.


 

11 نظرات

 1. با سلام و عرض ادب متاسفانه در بیان آمار وارقام دقت کافی نشده بود واشتباه زیاد داشت مثل پوشش تکمیلی بیمه پاسارگاد که وقتی ارزش بازخرید به دومیلیون برسد شامل میشود که به اشتباه سه میلیون ذکرشده است
  فرزاد وفایی فرد
  مدیر آموزش بیمه پاسارگاد

 2. چرا مقایسه به طور کامل انجام نشده به عنوان مثال بیمه پاسارگارد سرمایه عمر کمتر از 25 برابر نمیزنه ولی ایران متغیره

 3. سلام خدمت شما امیدوارم مطلب رو بزارید
  اولا کاملا معلومه تبلیغات بیمه پاسارگارد رو دارید میکنید با کوبیدن بیمه ایران که تنها بیمه دولتی کشوره چرا دو دلیل بیشتر نمیگم
  1-بیمه ایران پوشش معافیت از پزداخت حق بیمه بخاطر از کار افتادگی دارد ! و تا سقف 100 میلیون هم پرداخت میکند و
  2-مهم تر از اون تا سه برابر اخرین پرداختی شخص بخاطر کار افتادگی حقوق پرداخت میکنه شرکت
  که شما کلا هیچ اشاره ای ب این موضوع نکردید
  و موضوعات دیگه که شما دارید اطلاعات نادرست منتشر میکنید

  • سلام ممنون از ارائه نظرتون
   ما در بلاگ بیمیتو درباره همه موضوعات بیمه های مختلف اطلاعات ارائه میدیم
   تمام سعی هم بر اینه که از جانب داری خودداری کنیم
   اگه جایی فکر می کنید اطلاعات درستی منتقل نشده لطفا ذکر کنید تا اصلاح بشه

 4. سلام وقت بخیر, فرموده بودید در بیمیتو جانب داری نمی کنید در صورتیکه بصورت واضح دارین مردم رو تشویق به خرید بیمه پاسارگاد می کنید.
  صرفا جهت اطلاع جنابعالی سقف سرمایه فوت در ایران یک میلیارد می باشد نه 400 میلیون و بیمه پاسارگاد بابت پوشش های آتش سوزی, تکمیل درمان حق بیمه مربوطه رو دریافت میکنه.
  شما چجوری به خودتون اجازه میدین که خط درمیون مطالب ارائه شده ,سایت خرید آنلاین پاسارگاد رو بزارین بعد اعلام کنین جانب داری نمی کنید تبلیغ از این واضحتر 😂😂😂

  • تکتم عزیز سلام
   شرایط و میزان پوشش‌هایی که در این مطلب نوشته شده مربوط به سال ۹۷ است و هر دو شرکت از آن زمان پوشش‌های خودشان را ارتقا دادند. وظیفه ما آگاهی رسانی درباره تمام بیمه‌ها است تا بتوانید بهترین بیمه رو انتخاب کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید