بیمه درمان تکمیلی یکی از بهترین بیمه‌هایی است که به منظور کمک به پرداخت هزینه‌های پزشکی وجود دارد. سلامتی مهم‌ترین دارایی انسان است اما هزینه‌های درمان هم هزینه‌های بالایی است به خصوص در برخی بیماری‌ها که نیاز به درمان در بلندمدت یا نیاز به عمل جراحی دارند این هزینه‌ها به طرز چشمگیری افزایش می‌یابند. بیمه‌های مختلفی که در کشور وجود دارند مانند بیمه البرز با ارایه انواع پوشش‌های بیمه‌ای سعی در حمایت از بیمه‌گزار در زمان بیماری دارند. می‌خواهیم با شناخت موارد تحت پوشش بیمه البرز هرچه بیشتر با شرایط بیمه درمان در این بیمه آشنا شویم.


مطلب مرتبط: بیمه درمان تکمیلی چیست؟


بیمه درمان تکمیلی در بیمه البرز

بیمه درمان تکمیلی در بیمه البرز

بیمه‌های درمان تکمیلی به صورت گروهی و یا انفرادی ارایه می‌شوند. شکل گروهی این بیمه‌نامه برای مجموعه‌های کاری است که تعداد اعضا آن بالاتر از 50 نفر است و اعضا باید دفترچه بیمه درمان پایه را داشته باشند. البته از طریق بیمیتو می‌توانید با تعداد اعضا 15 نفر نیز خرید بیمه تکمیلی گروهی را انجام دهید. بیمه تکمیلی انفرادی را خود شما نیز می‌توانید به تنهایی و بدون داشتن دفترچه بیمه پایه تهیه و از موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز که شامل پوشش‌های اصلی و پوشش‌های اضافی است، استفاده کنید.

بیمه درمان تکمیلی البرز به صورت گروهی برای مجموعه‌های کاری صادر می‌شود.


مطلب مرتبط: مطالعه شرایط بیمه تکمیلی البرز سخت نیست!


پوشش‌های اصلی بیمه درمان تکمیلی البرز

پوشش‌های اصلی این بیمه‌نامه شامل پوشش‌هایی هستند که در همه شرکت‌های بیمه یکسان بوده و به محض خرید، بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار می‌دهند و دیگر نیازی نیست که آن‌ها را در زمان خرید انتخاب کنید. این حالت اصلی بیمه‌نامه است که البته ممکن است از نظر سقف تعهدات و تعداد پوشش‌ها برای بیمه‌گزار رضایت‌بخش نباشد. در این صورت بهتر است بیمه‌گزار از پوشش‌های اضافی بیمه درمان استفاده کند که در قسمت بعد آن را توضیح می‌دهیم.

پوشش‌های اصلی بیمه درمان تکمیلی عبارت‌اند از:

 • پوشش هزینه‌های بستری: این پوشش هزینه‌های جراحی‌های محدود، رادیوتراپی، شیمی‌درمانی، آنژیوگرافی قلب، انواع سنگ‌شکن و Day Care را پرداخت می‌کند.
 • پوشش جراحی تخصصی: از موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز این پوش نیز اهمیت فراوانی دارد زیرا هزینه مربوط به جراحی‌های مهم یعنی جراحی‌های مربوط به سرطان، اعصاب مرکزی و نخاع، مغز، قلب، کبد، کلیه، پیوند ریه و مغز استخوان و گامانایف را می‌پردازد.
 • پرداخت هزینه آمبولانس: در مواردی که بیمار نیاز به جابجایی داشته باشد هزینه انتقال بیمار به مراکز درمانی درون‌شهری و یا بیرون شهری توسط این پوشش پرداخت می‌شود.
 • هزینه افراد همراه: هزینه افراد برای بیماران بالای 70 سال و زیر 7 سال در بیمارستان‌ها.

پوشش‌های اصلی بیمه درمان تکمیلی شامل هزینه‌های بستری، جراحی، آمبولانس و افراد همراه بیمار است.


مطلب مرتبط: حقایقی درباره فرانشیز بیمه تکمیلی


پوشش‌های اضافی از موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز

پوشش‌های اضافی از موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز

پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی را بیمه‌گزار بر اساس نیاز خود و در کنار پوشش‌های اصلی در زمان خرید بیمه‌نامه انتخاب می‌کند. این پوشش‌ها به شرح زیر هستند:

پوشش هزینه‌های پاراکلینیکی: پرداخت هزینه اعمالی مانند سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن و آندوسکوپی، MRI، نوار عضله، نوار مغز، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، هزینه تست آلرژی، نوار مثانه، هولتر مانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم، هزینه استرس اکو و دانسیتومتری. این مورد از موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز نیز مهم است زیرا خدمات زیادی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

پوشش هزینه عمل‌های سرپایی: پرداخت هزینه اعمالی مانند شکستگی و دررفتگی، ختنه کردن، مچ‌گیری، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر درمانی.

پوشش هزینه جراحی عیوب انکساری دو چشم

پوشش هزینه خرید عینک و سمعک

پوشش هزینه زایمان: پوشش هزینه زایمان به صورت طبیعی و سزارین. از این پوشش بیمه‌گزار می‌تواند برای پرداخت هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری نیز استفاده کند.

پوشش هزینه دندانپزشکی: یکی از مهم‌ترین موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز این پوشش است و همه هزینه‌های درمانی برای دندانپزشکی را پوشش می‌دهد. توجه داشته باشید که هزینه ایمپلنت، ارتودنسی، دندان مصنوعی و جراحی لثه استثناء بوده و توسط این بیمه پوشش داده نمی‌شود.

پوشش هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی: هزینه خدماتی از قبیل پاتولوژی، رادیوگرافی، نوار قلب، فیزیوتراپی، آسیب‌شناسی و ژنتیک پزشکی و آزمایش‌های تشخیص پزشکی.

پوشش هزینه‌های دارو و ویزیت: به همراه پوشش خدمات اورژانسی غیر بستری

پوشش هزینه تهیه اروتز

پوشش برای بلایای طبیعی

بیمه‌گزار برای استفاده بهتر از بیمه تکمیلی البرز می‌تواند پوشش‌های اضافی مورد نیاز خود را نیز خریداری کند


مطلب مرتبط: با بیمه تکمیلی بیمه البرز مقرون به صرفه بیمه شوید


5 نکته دانستنی درباره موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز

5 نکته دانستنی درباره موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز

اگر قصد تهیه بیمه تکمیلی و استفاده از موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز را دارید بهتر است قبل از خرید به این چند نکته دقت کنید تا با آگاهی بیشتری خرید خود را انجام دهید.

 1. بیمه تکمیلی البرز تنها به صورت گروهی و تحت شرایط بیمه گروهی ارایه می‌شود. یعنی امکان خرید این بیمه‌نامه به صورت انفرادی در حال حاضر ممکن نیست.
 2. همه پوشش‌های اضافی جزء موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی بوده و بیمه البرز نیز می‌تواند آن‌ها را ارایه کند اما همان‌‌طور که در قسمت‌های قبل گفتیم تعداد پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه درمان تکمیلی گروهی با توافق طرفین بیمه‌نامه صورت می‌گیرد و ممکن است برخی پوشش‌ها ارایه نشده و یا سقف تعهدات تغییر کند.
 3. سن بیمه‌گزار در حق بیمه وی تأثیر دارد. البته در بیمه تکمیلی گروهی معمولاً میانگین سنی مجموعه کاری در نظر گرفته شده و بیمه‌نامه بر اساس آن صادر می‌شود.
 4. افرادی که در یک محیط کاری مانند کارخانه مغول به فعالیت هستند و تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی گروهی قرار دارند در صورت درخواست می‌توانند اعضا خانواده خود را نیز تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی گروهی قرار دهند.
 5. بیمه تکمیلی را نمی‌توانید در زمان بیماری تهیه کنید. بیمه درمان گروهی حتماً باید در زمانی که سالم هستید خریداری شود و در صورتی که در طول مدت قرارداد دچار بیماری‌ها، خسارات و موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز شوید، این بیمه هزینه‌های تعهدشده را می‌پردازد.

اگر بیماری خاصی دارید نمی‌توانید بیمه درمان تکمیلی را برای درمان آن بیماری خریداری کنید!


مطلب مرتبط: مدارک بیمه تکمیلی چیزی را از قلم نیندازید


مواردی که تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز نیست

مواردی که تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز نیست

در کنار موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی البرز مواردی نیز وجود دارد که به عنوان استثنائات این بیمه شناخته شده و بیمه البرز نسبت به آن تعهدی ندارد و چنانچه خسارتی به بیمه‌گزار وارد شود بیمه درمان البرز بابت آن خسارتی پرداخت نمی‌کند. این موارد عبارت‌اند از:

 • کلیه اعمال سقط جنین
 • جراحی‌هایی که به منظور زیبایی انجام می‌شود و جنبه درمانی ندارد
 • خسارات ناشی از جنگ، انقلاب، شورش‌ها، بلوا، آشوب و اعتصابات
 • خودکشی
 • نواقص و عیب‌های مادرزادی مگر اینکه جنبه درمانی داشته باشد
 • خساراتی که ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، آتشفشان و… باشد
 • کلیه خسارت ناشی از اعمال مجرمانه
 • هزینه جراحی‌های فک، لثه، ارتودنسی، ایمپلنت و کاشت دندان
 • هزینه‌های بیماران معلول ذهنی
 • خسارات ناشی از تشعشات هسته‌ای
 • هزینه‌های پزشکی بدون تعرفه وزارت بهداشت
 • هزینه افراد همراه برای بیماران بین 7 تا 70 سال
 • هزینه اتاق‌های خصوصی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی
 • هزینه‌های زایمان فرزند چهارم به بعد
 • هزینه لوازم آرایشی و بهداشتی

البته ممکن است بیمه البرز با دریافت حق بیمه بیشتر برخی از موارد گفته‌شده را تحت پوشش قرار دهد.


مطلب مرتبط: بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را می‌شناسید؟


خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی گروهی

برای خرید بیمه راه‌های مختلفی وجود دارد اما خرید آنلاین بهترین راه خرید انواع بیمه‌نامه از جمله بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه عمر یا هر بیمه‌نامه دیگری است. در زمان خرید بیمه‌نامه به صورت آنلاین از بیمیتو می‌توانید نرخ بیمه خود را مشاهده کرده، شرایط و سقف تعهدات آن را در بین شرکت‌های بیمه مقایسه کنید. با این روش بهترین بیمه‌ای که منطبق با نیاز شما است را خریداری خواهید کرد. با خرید آنلاین بیمه مسافرتی و یا بیمه آتش سوزی نیازی به نسخه بیمه‌نامه کاغذی ندارید و بیمه‌نامه از طریق ایمیل برای بیمه‌گزار فرستاده می‌شود. بیمه درمان گروهی تکمیلی را نیز هم‌اکنون می‌توانید از سایت بیمیتو تهیه کنید. بیمیتو تلاش می‌کند تا با شفاف‌سازی روند خرید و سرعت در صدور و تحویل بیمه‌نامه یک تجربه خوشایند از خرید بیمه را برای بیمه‌گزار رقم بزند.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  12 نظرات

   • سلام وقتتون بخیر.
    به خودی خود فرزند شما تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نمیگیره. مگر اینکه خودتون برای بیمه تکمیلی فرزندون درخواست داده باشین و بیمه براش صادر شده باشه.
    البته اگه شرایطش رو داشته باشید میتونید از بیمه تامین اجتماعی استفاده کنید

  1. سلام من دچار بیماری کرونا شده ام و میخام سی تی اسکن ریه انجام بدم خاستم بدونم مشمول بیمه میشم ، و اگه میشم روند کاراش به چه صورتی تا از بیمه ام بتونم استفاده کنم ؟منظورم بیمه تکمیلی هستش، روندکاریش چطوریه ممنون میشم کامل توضیح بدین.

   • احسان عزیز سلام،
    شما در حال حاضر بیمه تکمیلی هستید؟ اگر بیمه دارید می توانید با دستور پزشک به مراکز طرف قرارداد بروید تا هزینه ها کم بشه یا اگر به غیر از این مراکز مراجعه کنید باید هزینه ها را پرداخت کنید و بعد آن را از شرکت بیمه بگیرید.

  2. سلام.
   من فرزند دومم تازه بدنیا امده وبیمه تکمیلی البرز دارم .سوال من این است که فرزندم باید سونوگرافی وعمل لیزر برروی کلیه هاش انجام بشه واسم بچه دوم تو بیمه تکمیلی نیست من چگونه میتونم از بیمه تکمیلی که دارم برای فرزند دومم استفاده کنم.

   • رسول عزیز سلام
    فرزند شما تا اتمام یک ماهگی از بیمه تکمیلی درمان مادر خود استفاده می‌کند اما به خاطر داشته باشید پس از این مدت با اراده برگه تولد،کارت پایش و شناسنامه به صوت مجزا یک بیمه تکمیل درمان برای ایشان تهیه کنید.

  3. سلام عمل بای پس در بیمارستان عرفان نیایش دارم بی ام ای بالای 40 هستم حدود 43میلیون هزینه گفتن میشه چقدر ازین مبلغ و بیمه میده معرفی نامه باید بگیرم.؟

   • نادیا عزیز سلام
    بستگی به قرارداد شما با شرکت بیمه دارد و پیشنهاد می‌کنم قبلش با شرکت بیمه‌اتون تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید