اگر شرایط مالی مساعدی ندارید و ممکن است در مواقعی از سال به پول نیازمند شوید، اگر مجبورید برای گذراندن امورات خود از افراد مختلف پول قرض بگیرید و یا اگر برای انجام کارهای خود مانند سرمایه‌گذاری در امور اقتصادی نیاز به پول بیشتری دارید، می‌توانید از وام بیمه عمر ایران استفاده کنید. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه‌ای با خدمات چشمگیر و پرطرفدار است. بیمه‌‌گزار تنها با پرداخت یک حق بیمه طی مدت زمان‌های دلخواه می‌تواند از خدمات بیمه عمر که شامل امکان سرمایه‌گذاری و امکان استفاده از طیف وسیع پوشش‌های بیمه عمر می‌شود، استفاده کند. وام بیمه عمر ایران یکی از امکانات بیمه عمر است و اگر اطلاع دقیقی درباره وام بیمه عمر ندارید و از نحوه دریافت و یا دیگر شرایط آن آگاهی کافی ندارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ایران

بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران

بگذارید در ابتدا نگاهی گذرا به بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ایران داشته باشیم تا بدانیم بیمه عمر چیست و چطور می‌شود از محل بیمه، وام دریافت کرد. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ایران قراردادی است که بین شرکت بیمه ایران و بیمه‌گزار منعقد می‌شود. طبق این قرارداد که حداقل مدت زمان آن 5 و بیشترین زمان آن 30 سال است بیمه‌گزار در دوره‌های زمانی مشخص، مبالغی را به عنوان حق بیمه، به شرکت بیمه ایران واگذار می‌کند. در مقابل، بیمه‌گزار می‌تواند از میزان سود و پوشش‌های ارایه شده در بیمه عمر استفاده کند. وام بیمه عمر یکی از امتیازات و مزایایی است که بیمه‌گزار در صورت نیاز و درخواست می‌تواند از آن استفاده کند و از محل اندوخته خود وام دریافت نماید.


مطلب مرتبط: بیمه زندگی بیمه ایران ، آرامش خیال


شرایط وام بیمه عمر ایران

برای دریافت وام بیمه عمر ایران باید دو سال از شروع قرارداد بیمه عمر گذشته باشد. پس از دو سال امکان درخواست وام برای بیمه‌گزار مهیا شده و در صورت نیاز بیمه‌گزار می‌تواند تا  90 % از اندوخته بیمه‌نامه خود وام بیمه عمر ایران دریافت کند. مقدار دقیق پرداختی وام بیمه عمر بستگی به اندوخته بیمه‌نامه بیمه‌گزار دارد هرچه میزان اندوخته بیمه‌گزار بالاتر باشد میزان وام دریافتی بیشتر خواهد بود. برای دریافت وام بیمه عمر ایران نیازی به ضامن و یا چک‌ و سفته‌های ضمانتی نخواهید داشت و تنها با ارایه درخواست وام به شرکت بیمه ایران می‌توانید طی همان روز و یا نهایتا در طول سه روز کاری وام بیمه عمر ایران را دریافت نمایید.

برای دریافت وام بیمه عمر ایران نیازی به ضامن و یا چک‌های ضمانتی ندارید.


مطلب مرتبط: محاسبه بیمه مان ایران و بررسی سود و اندوخته


پرداخت اقساط وام بیمه عمر ایران

پرداخت وام بیمه عمر ایران

بیمه‌گزار پس از دریافت وام موظف است اقساط آن را در موعدهای مقرر پرداخت کند. مبلغ هر قسط به میزان وام دریافتی و تعداد اقساط بستگی دارد. در هر صورت بیمه‌گزار موظف است به هر مقدار که وام بیمه عمر ایران دریافت کرده است، نهایتا طی 36 قسط وام دریافتی را تسویه کند. میزان کارمزد یا بهره وام بیمه عمر 4% عنوان شده است که معمولا این نرخ با توجه به وضعیت اقتصادی ممکن است بیشتر از این میزان شود اما باز هم از بهره وام در برخی موسسات مالی دیگر کمتر است. دقت کنید که در پرداخت اقساط وام بیمه عمر ایران تاخیر صورت نگیرد تا روند سوددهی بیمه عمر شما با مشکل مواجه نشود.

بیمه‌گزار باید حداکثر طی 36 قسط وام بیمه عمر خود را پرداخت کند.


چه مواقع می‌توان وام بیمه عمر دریافت کرد؟

همان طور که گفتیم برای دریافت وام باید حداقل دو سال از مدت قرارداد بیمه عمر گذشته باشد. بعد از این زمان تا پایان مدت قرارداد هر زمان که بیمه‌گزار تمایل داشته باشد می‌تواند وام بیمه عمر دریافت کند. همچنین پس از پرداخت همه اقساط بیمه عمر ایران، بیمه‌گزار می‌تواند دوباره درخواست وام کند.


مطلب مرتبط: بررسی کامل جدول بیمه عمر و سرمایه گذاری ایران


هدف از وام بیمه عمر ایران چیست؟

در بیمه عمر راهکارهای فراوانی در نظر گرفته شده که ابعاد مختلف زندگی بیمه‌گزار را پوشش می‌دهد. سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت بیمه عمر ایران به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا با خیالی آسوده نسبت به وضعیت اقتصادی خود، خرید این بیمه را انجام دهد و همچنین پوشش‌های مختلفی که بیمه عمر ارایه می‌دهد در مواقع ایجاد خسارت بسیار مفید بوده و به طور کامل و یا با توجه به کیفیت تعیین شده می‌تواند جبران خسارت کند. وام بیمه عمر نیز برای مواقعی است که بیمه‌گزار نیاز به پول دارد. بیمه عمر بلند مدت است و ممکن است در این زمان بیمه‌‌گزار نیازمند به پول شود. وام بیمه عمر راهکار مناسبی است که هم بیمه‌گزار بتواند نیاز مالی خود را برطرف کند و هم جایگزین مناسبی به جای بازخرید بیمه عمر است و کمک می‌کند تا بیمه بدون فسخ قرارداد ادامه یابد. راحتی و سرعت دریافت وام نیز باعث استقبال بیمه‌گزار می‌شود تا به جای قرض کردن از دیگر افراد و یا دریافت وام از دیگر موسسات مالی، از بیمه عمر خود وام دریافت کند.

وام بیمه عمر جایگزینی مناسب به جای بازخرید بیمه عمر و قرض گرفتن پول از دیگران است.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر ایران برای متقاضیان آن به چه صورت است؟


چند نکته درباره دریافت وام بیمه عمر

چند نکته درباره وام بیمه عمر ایران

اگر قصد دریافت وام بیمه عمر دارید بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید.

. مبلغ وام دریافتی رابطه‌ای مستقیم با میزان حق‌بیمه‌ و اندوخته بیمه عمر شما دارد. هرچه حق بیمه بیشتری پرداخت کنید اندوخته بیمه عمر شما بیشتر می‌شود و سود بیشتری نیز دریافت می‌کنید. با توجه به این موضوع بعد از دو سال 90%  اندوخته بیمه عمر شما نیز افزایش می‌یابد.

. هرگز اقدام به بازخرید بیمه عمر نکنید تا هر زمان که قادر به دریافت وام بیمه عمر هستید از این امکان به جای بازخرید بیمه عمر استفاده کنید.

. در بازپرداخت وام بیمه عمر تاخیر نداشته باشید چرا که در میزان سود بیمه عمر تاثیرگذار خواهد بود همچنین برای دریافت دوباره وام بیمه عمر ایران باید اقساط وام قبلی را پرداخت کرده باشید.

. وام بیمه عمر به هیچ مدرکی اعم از چک، سفته و یا ضامن نیاز ندارد و تنها با ارایه درخواست کتبی از سوی بیمه‌گزار قابل پرداخت است و بیمه ایران ظرف 1 تا 3 روز کاری مبلغ مورد نظر را به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند.

. اگر می‌خواهید مبالغ بیشتری وام دریافت کنید جدا از افزایش حق بیمه، سعی کنید در سال‌های اول بیمه‌نامه، وام دریافت نکنید. هرچه از مدت زمان قرارداد بیمه عمر بیشتر گذشته باشد اندوخته عمر شما بیشتر می‌شود و نهایتا مبلغ وام بیشتری دریافت خواهید کرد.

. وام بیمه عمر ایران در اصل قرض گرفتن از خودتان است و برداشت از اندوخته خودتان بهتر از قرض گرفتن پول از دیگر افراد است. هرچه زودتر اقدام به خرید بیمه عمر ایران کنید، زودتر می‌توانید از مزایا و وام بیمه عمر ایران استفاده کنید.

برای دریافت مبالغ بالاتر وام بیمه عمر، اندوخته خود را افزایش دهید و یا در سال‌های ابتدایی بیمه عمر اقدام به دریافت وام نکنید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر مان ایران ، بیمه‌ای برای همگان


اطلاعات بیمه عمر در بیمیتو

با مراجعه به بیمیتو در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود را نه تنها در خصوص بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بلکه در خصوص انواع بیمه‌نامه دریافت کنید. همچنین می‌توانید شرایط هر یک از این بیمه‌نامه‌ها را در شرکت‌های مختلف بررسی کنید. با بیمیتو بیمه‌گزار می‌تواند استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و یا استعلام آنلاین بیمه عمر و دیگر انواع بیمه را انجام دهد. دریافت استعلام به بیمه‌گزارکمک می‌کند تا از جدیدترین نرخ بیمه‌نامه مطلع شود. یکی از امکانات مهمی که بیمیتو در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد امکان مقایسه است که به کمک آن بیمه‌گزار  قادر خواهد بود تا شرایط یک بیمه‌ را در بین شرکت‌های مختلف مقایسه کرده و بهترین بیمه را مطابق با شرایط مالی و نیازهای بیمه‌ای خود خریداری کند. خرید بیمه از بیمیتو نیز بسیار ساده است. هر زمان که بخواهید می‌توانید با مراجعه به سایت بیمیتو خرید آنلاین بیمه عمر و یا خرید بیمه‌های خودرو مانند خرید آنلاین بیمه بدنه و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث را از میان شرکت‌های مختلف بیمه انجام  دهید. برای سفرهای خود نیز می‌توانید از بیمیتو خرید اینترنتی بیمه مسافرتی داشته باشید. بیمیتو راهکاری را ایجاد کرده است که بیمه‌گزاران تامین اجتماعی بتوانند بدون حضور در کارگزاری‌های این سازمان و به صورت آنلاین اقدام به صدور، تعویض و تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی کنند. بیمیتو یک سامانه مدیریت و خرید بیمه است که به شما در یافتن و خرید راحت بیمه مورد نیازتان کمک می‌کند. کافی است آنلاین باشید تا با مراجعه به بیمیتو از خدمات و اطلاعات موجود در آن استفاده کنید.

30 نظرات

 1. حالا كه بقول شما «وام بیمه عمر ایران در اصل قرض گرفتن از خودتان است» پس کارمزد یا بهره وام بیمه عمر ۴% براي چيست؟ كه بقول شما ممكن است که معمولا این نرخ با توجه به وضعیت اقتصادی بیشتر از این میزان هم شود. پول خودشون و دارين به خودشون ميديد چرا با بهره؟ ميشه يك ضمانت يا راهكار ديگه‌اي انديشيد. در نهايت هم كه پول و پس ندادند ميتوانيد بيمه نامه را باطل كنيد. حتما بايد با گرفتن بهره، پول حلال و حرام كنيد.

  • در طول مدتی که شما پولتون رو گرفتید سود بهتون تعلق می گیره
   مثل این می مونه که پولتون رو از سپردتون خارج کنین و همچنان سودشو دریافت کنید

  • بعد 5سال پرداخت 2میلیون تومان بیمه عمر رفتم وام بگیرم بهم گفتن 2میلیون میشه خندم گرفت این چه وامیه حداقل یک سوم پرداختی های خودم هم نشد جالبتر اینکه بازخریدش هم 12/5 میلیون میشه خب اگر با پولم طلا می خریدم که حالا ارزشش خیلی بیشتر میشد درضمن 50تومان مالیات هم بهش خورده است این بیمه معاف مالیات نیست

 2. بله ولی اشکال اینجاست که اولا طولانیه و ثانیا به اهمیت اصلی بیمه پرداخت نشده
  من واسه چی باید خودم رو بیمه عمر کنم؟
  چون ممکنه برام حادثه ای اتفاق بیفته و بعد از مرگ من زن و بچه ام گرفتار بشن.

  بیمه عمر در اصل برای حادثه است و بهترین روش تبلیغش هم اینه که شرایط با بیمه و بدون بیمه رو برای بازمادگان به نمایش بزارین
  وام و موارد دیگه تشویقیه و جزو فرعیات محسوب میشه افراد میتونن استفاده کنن میونن استفاده نکنن!
  همچنین باید مقایسه ای بشه بین بیمه ثالث ماشین و بیمه عمر!
  بیمه ثالث ماشین رو همه میگن خدا کنه استفاده نکنی! و اگه استفاده نکنی میسوزه و از بین میره اما بیمه عمر با یک سودی بهت برمیگرده !

  من به همه توصیه میکنم بجای تمرکز روی سود و زیان و درصد وام و این جزییات برن سراغ کلیات!

  مثلا اگر خونتون در برابر زلزله و اتش سوزی بیمه نیست حتما بیمه اش کنید مثلا با 100 هزار تومان در سال
  اگر در اثر زلزله یا اتش سوزی خونتون نابود بشه به راحتی از بیمه مبلغ کلانی می گیرید و خسارتتون جبران میشه
  البته بازم میگیم ایشالا واسه هیچ کس پیش نیاد اما اگه پیش اومد چی؟!!!

  سعی کنید بلند مدت فکر کنید در دنیای گرانی امروز بیمه واجبه واجبه
  امیدوارم به زودی این بیمه ها در کل مملکت مثل بیمه ثالث اجباری بشه
  موفق باشید

  • سلام
   در خصوص مطالبی که بیان کردید باید عرض کنم در خصوص بیمه عمر ایران و بیمه مان ایران، مزایا و شرایط اون‌ها هم مطالبی نوشتیم که می‌تونید به اون‌ها مراجعه کنید.
   ممنون از توضیحاتی که ارایه کردید.

 3. شک ندارم که در آینده نزدیک گند این بیمه ها ی کلاهبرداری هم درمیاد؛همش کشکه،من خودم چندمدت کارشناس ومتصدی فروش این بیمه ها بودم که الحمدلله وقتی دیدم نیت آنها خیرنیست ازاونجا دراومدم؛این بیمه ها راه خوبی برای پرورش قارچ گونه مدیران کلاهبرداری وفراربه کانادا مثل خاوری مدیرعامل سابق بانک ملی ست

 4. سلام..پسر عموی این جانب خودش نمایندگی بیمه ایران دارد..من خودم یه مدتی براش تبلیغ و فروش بیمه نامه میکردم…عزیران اینا همه بازیه..از خودتون میگیرن و بعد به خودتون میدن
  ایران شده جنگل شروود فلانی شده پرنس جان
  بساری شده داروغه
  کلانی شده هیس هروقت کارت دارم پیدات نیس
  فقط جای رابین هود اینجا کمه
  اینا با پول مردم گردش حساب و سود روزشمارشونو بالا میبرن…پولتون دو سال بمونه از سودش استفاده بشه اگه کسی پولارو ورداشت و فرار نکرد به حول قوت الاهی یه پولی به شما تعلق میگیره

 5. من حاضرم به مسولین و مملکت کمک کنم این را وظیفه خود میدانم نه ادعای دیگری . چنین مشخص است که تا حالا نتوانسته اند چنین مشکلات و مشکلات معیشتی مردم را حل کنند و خیلی هم هزینه شده و خیلی هم اختلاس . پیشنهاد بنده اینه یک درصد از درامد فروش نفت را در اختیارم قرار بدهند و ممنوع الخروج هم بکنند تا با این رقم نا چیز که مال خود مردم هم هست همه را بی نیاز و راضی کنند اقا اصلا فکر کنید 99 در صد نفت فرو خته اید ما که همیشه نوسان بازار نفت داریم این یک درصد رو برای نیازمندان نادیده بگیرید . این راهها که همیشه با جیب خالی مردم طرح ارائه میدهید ادم رو یاد مکاریهای کارتون پینوکیو میندازه و این طرح ایا چه ربطی به کارکنان دولت داره که بیمه هستند .

 6. خیلی مفید بود از دوستانی که نظر دادند سپاس گذارم و متوجه شدم خیلی بیراه نمیگن، اگه آقایون بیمه ای سرمایه مردم را به جیب زدند و از کشور خارج شدند کی جواب گو میشه؟ فکر کن شما 25 سال حق بیمه پرداخت کردین حالا بیمه ورشکست شد یا چندتا از مدیران دست به یکی شدند و سرمایه ملتُ بردند حالا سرمایه بر باد رفته به کنا 25 سال عمری که بی نتیجه بر باد رفت چی میشه؟.

  • سلام وقت بخیر
   یکی از وظایف سازمان بیمه مرکزی نظارت بر شرکت‌های بیمه، فعالیت‌ها و بررسی توان مالی اون‌ها است. همچنین شرکت‌های بیمه توسط سازمان بیمه مرکزی و بیمه‌های اتکایی پشتیبانی می‌شن تا در پرداخت خسارت واردشده به افراد بیمه‌گزار به مشکلی برنخورن و به تعهداتشون عمل کنن.
   ممنون از شما

  • شرکت های بیمه همگی زیرنظر بیمه مرکزی بوده و توسط بیمه مرکزی تضمین اعتبار می گردند و حتی در صورت ورشکستگی هم تعهدات پابرجا خواهد بود، البته ممکن است این تعهدات دارای تاخیر زمانی شوند(مانند بیمه توسعه) ولی از بین نمی روند، همچنین در مورد اختلاس هم به این نکته توجه کنید که برای مثال در اختلاس مدیریت سابق بانک ملی آیا ریالی از حساب های شخصی افراد کسر شد؟ و یا پولی از دارندگان حساب برداشت شد؟ …. خیر ، درسته که این اختلاس ها از بیت المال صورت گرفته و همه ما دچار زیان شدیم ولی تعهدات بقوت خودشون پابرجا هستند، در مورد بیمه ایران هم که سابقه 85 سال رو بدوش میکشه و تغییر رژیم و جنگ رو نیز پشت سر گذاشته می تونه نشان دهنده توانایی عمل به تعهدات یک شرکت بیمه گر باشه.

  • باید طوری باشه که ارزش اندوخته شما بعد از دو سال حدود 56 میلیون تومن باشه. برای کسب اطلاعات بیشتر می تونین از مشاوره کارشناسان بیمیتو استفاده کنین:
   91007117

 7. بنده 5 ساله که خودم را بیمه عمر بیمه ایران کردم وقتی که از شرکت بیمه گر تقاضای وام کردم به من گفتند سودش حدود 20 الی 22 درصد میشه ولی شما بگید 4 درصد!

 8. سلام یکی از مدارکی که برای درخواست وام باید ارائه کنیم دفترچه حق بیمه ست سوال اینه که باید آخرین دفترچه رو ببریم یا مثلا میتونیم هر کدوش رو به عنوان رفرنس ببریم چون مال من آخریش در دسترسم نیست!

  • سلام
   معمولاً سوابق بیمه‌ایدر سیستم شرکت بیمه ثبت شده و با ارایه شماره بیمه‌نامه قابل دسترسیه بنابراین با همون بیمه‌نامه قبلی به نمایندگی بیمه‌تون مراجعه کنین و درخواست وام‌تون رو مطرح کنین. همچنین اگه دفترچه بیمه رو گم کردین بهتره این موضوع رو هم به اطلاع شرکت بیمه برسونین.

  • سلام شناسه پرداخت معمولاً همون شماره بیمه است که روی بیمه‌نامه درج شده. در غیر این صورت با نماینده‌ای که بیمه رو از ایشون خریدین تماس بگیرین.

  • به یه نمایندگی مراجعه کن برای کل سال شناسه ها رو ازشون بگیرین من اینکارو کردم دیگ تو خونه پرداخت میکنم

  • با سلام.
   متاسفانه خیر.
   البته بهتره اول به صورت تلفنی با شرکت بیمه تون تماس بگیرید تا به صورت دقایق برای مراحل دریافت وام راهنماییتون کنن

  • با سلام.
   دوست عزیز اگه متن ها رو با دقت بخونید، همه جا گفتیم 4 درصد بیشتر از سود تضمینی. یعنی توی مدت بارپرداخت وام، به بیمه نامه شما سود تعلق نمیگیره ولی به جر اون بهره همون 4 درصده. اما اگه بخواید جمع ببندید، میشه حدود همون 20 درصد

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید