فرآیند وام گرفتن اساساً یک فرآیند طولانی و پیچیده است که ملزومات زیادی نیاز دارد؛ ضامن، وثیقه و… از جمله این ملزومات محسوب می‌شود. از آنجا که ممکن است مواقعی پیش بیاید که مجبور شویم وام بگیریم بهتر است با آینده‌نگری شرایطی را برای خود فراهم کنیم تا بتوانیم بدون دردسر و در کوتاه‌ترین زمان ممکن وام دریافت کنیم. اگر بیمه عمر داشته باشیم می‌توانیم از این بیمه وام بگیریم؛ بدون اینکه به ضامن یا وثیقه‌ای نیاز داشته باشد. در اینجا می‌خواهیم درباره وام بیمه عمر کارآفرین صحبت کنیم و مزایا و معایب اخذ آن را بررسی کنیم.


مطلب مرتبط: با جزئیات بیمه عمر بیشتر آشنا شویم


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری؛ لازمه اخذ وام

بیمه عمر و سرمایه گذاری

برای اینکه بتوانید وام بیمه عمر کارآفرین دریافت کنید باید بیمه‌گزار بیمه عمر و سرمایه‌گذاری آن باشید. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه‌ای برای دوران بازنشستگی شما است. در ابتدای قرارداد این بیمه شما باید مهلت مشخصی را برای بازنشستگی خود تعریف کنید مثلاً 20 سال. در طول این 20 سال با پرداخت حق بیمه، اندوخته‌ای مطمئن در بیمه عمر برای خود ایجاد می‌کنید. پس از 20 سال می‌توانید اندوخته یا ارزش بازخرید بیمه عمر خود را از بیمه دریافت کنید. درصورتی‌که بیمه‌گزاری به پایان قرارداد خود نرسد و قبل از آن فوت کند، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعانش خواهد رسید.

مبلغ اندوخته بیمه عمر و سرمایه فوت مبالغ چشم‌گیری هستند که باعث می‌شود به سرمایه‌گذاری در بیمه عمر فکر کنیم. حال باید ببینیم سود سرمایه‌گذاری در بیمه عمر چقدر است و خرید بیمه عمر برای ما ارزش‌افزوده دارد یا خیر.


مطلب مرتبط: بیمه عمر تأمین اجتماعی برای تأمین عمر بازنشستگان


سودهای سرمایه‌گذاری در بیمه عمر کارآفرین

سود وام بیمه عمر کارآفرین

اندوخته‌ای که در پایان دوره بیمه عمر به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد مجموع حق بیمه‌های پرداختی وی به‌علاوه سودهایی است که شامل آن شده است. به اندوخته بیمه‌گزار در این بیمه 2 نوع سود تعلق می‌گیرد:

. سود تضمینی، حداقل سود پرداختی

سود تضمینی بیمه عمر تضمین شرکت بیمه در برابر سود و ارزش‌افزوده اندوخته شما است. شرکت‌های بیمه غالباً در ابتدای قرارداد سود تضمینی بیشتری برای سرمایه شما در نظر می‌گیرند؛ این سرمایه به‌مرور کم شده و روی عدد خاصی ثابت باقی می‌ماند. سود تضمینی بیمه عمر کارآفرین در 2 سال اول 16%، در 2 سال دوم 13% و از سال پنجم 10% است. اغلب شرکت‌های بیمه سود تضمینی با همین نرخ ارائه می‌دهند.

سود تضمینی بیمه عمر غالباً بین شرکت‌های مختلف بیمه یکسان است.


مطلب مرتبط: محاسبه سود بیمه عمر و بررسی آن در سال‌های مختلف


. سود مشارکت منافع، سرمایه‌گذاری با اندوخته شما

شرکت‌های بیمه با اندوخته بیمه‌گزاران سرمایه‌گذاری می‌کنند. یکی از کارکردهای بیمه عمر در سطح اقتصاد کلان نیز همین است. بیمه عمر پول‌های خرد را از سطح جامعه جمع‌آوری کرده و با آن در جاهای مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند. درصد زیادی از این سود به بیمه‌گزار تعلق دارد. شرکت‌های بیمه غالباً تا 85% از میزان این سود را به بیمه‌گزاران اختصاص می‌دهند.

این دو نوع سود با یکدیگر جمع شده و سود نهایی سرمایه‌گذاری در بیمه عمر کارآفرین را تشکیل می‌دهد.

همان‌طور که ملاحظه شد بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کارآفرین مزایای قابل‌توجهی برای بیمه‌گزار دارد. توانایی اخذ وام بیمه عمر کارآفرین نیز یکی از همین مزایا است. حال می‌خواهیم با ماهیت این وام و سقف دریافت آن آشنا شویم.

تا 85% از سود مشارکت منافع به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد.


مطلب مرتبط: چقدر سود می‌توانیم از بیمه عمر دریافت کنیم؟/ بررسی بیشترین سود بیمه عمر


وام بیمه عمر کارآفرین و سقف دریافت آن

سقف وام بیمه عمر

بیمه‌گزاران می‌توانند تا سقف 90% از اندوخته خود را وام بیمه عمر کارآفرین دریافت کنند. طبیعتاً هر چه بیشتر از مدت قرارداد شما گذشته باشد اندوخته شما افزایش یافته و به‌تبع آن وام بیشتری می‌توان دریافت کرد. بنابراین شرکت‌های بیمه از مبلغی که در آنجا سرمایه‌گذاری کرده‌اید به شما وام می‌دهند؛ بدون اینکه بیمه عمرتان فسخ شود یا پوششی از شما سلب گردد. هم‌زمان که 90% اندوخته خود را از بیمه خارج کرده‌اید می‌توانید از تمام پوشش‌های خود استفاده کنید. فقط باید ببینیم سود این وام چقدر است و مهلت و نحوه پرداختش به چه صورت می‌باشد.

تا 90% از اندوخته بیمه عمر خود را می‌توانید وام دریافت کنید.


مطلب مرتبط: وام بیمه عمر پاسارگاد؛ بدون ضامن، بدون وثیقه!


کارمزد و سود وام بیمه عمر کارآفرین

کارمزد وام بیمه عمر کارآفرین

کارمزد بازپرداخت وام بیمه عمر کارآفرین 4% است. تفاوت این کارمزد با سایر کارمزدها این است که بیمه‌گزار باید علاوه بر اصل پول، سودی را که در مدت وام به اندوخته خود هم بازگرداند. برای مثال اگر به بیمه عمر کارآفرین 20% سود تعلق گیرد، وام را باید با سود 24% (مجموع سود و کارمزد) بازگرداند.

علت این موضوع این است که به سرمایه بیمه‌گزار در بیمه عمر سود تعلق می‌گیرد و در صورت اخذ وام این سود از بین نمی‌رود و مطابق قرارداد به قوت خود باقی است و در پایان قرارداد این سود به بیمه گزار بازمی‌گردد.

بخش اعظم سود بازپرداخت وام بیمه عمر کارآفرین را در پایان قرارداد دوباره پس خواهید گرفت!


مطلب مرتبط: با 7 مورد از فواید بیمه عمر بیشتر آشنا شویم


مهلت بازپرداخت وام بیمه عمر کارآفرین

بازپرداخت وام بیمه عمر کارآفرین

برای بازپرداخت وام بیمه عمر کارآفرین باید با شرکت بیمه به توافق برسید ولی غالباً هم می‌توان آن را یک‌ساله و هم دوساله پس داد. درصورتی‌که بخواهید این وام را یک‌ساله تسویه کنید و اقساط آن را ماهانه بپردازید، در کل 13% سود به آن تعلق می‌گیرد ولی اگر بخواهید وام بیمه عمر کارآفرین را دوساله بپردازید و ماهانه اقساط را بپردازید، درمجموع 23% سود به وام شما تعلق می‌گیرد. برای شرایط بازپرداخت غیر از شرایطی که به آن اشاره شد، میزان سود ممکن است متفاوت باشد و باید با شرکت بیمه خود به توافق برسید.


مطلب مرتبط: وام بیمه عمر پارسیان؛ با کارمزد 4% وام بگیرید!


محدودیت‌هایی برای اخذ وام بیمه عمر کارآفرین

محدودیت های دریافت وام بیمه عمر پارسیان

برای دریافت وام بیمه عمر کارآفرین باید قسط عقب‌افتاده‌ای در بیمه عمر نداشته باشید و همه اقساط خود را تا زمان اخذ وام پرداخت کرده باشید.

برای دریافت این وام محدودیتی برای تعداد دفعات ندارید و به‌محض تسویه کردن وام قبلی می‌توانید وام بعدی را از بیمه عمر دریافت کنید.


شرایط اخذ وام بیمه عمر کارآفرین

برای اخذ وام بیمه عمر کارآفرین می‌توانید درخواست کتبی خود را هم به یکی از نمایندگان بیمه کارآفرین و هم مستقیم به شرکت بیمه ارائه دهید.. در هر 2 صورت درخواست شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن بررسی شده و در صورت تائید، مبلغ وام به‌حساب شما واریز خواهد شد.

همان‌طور که می‌بینید بدون دردسر و در کمترین زمان ممکن می‌توانید وام بیمه عمر کارآفرین دریافت کنید.

ظرف مدت 1 هفته الی 10 روز می‌توانید وام بیمه عمر خود را دریافت کنید.


مطلب مرتبط: بیمه جامع زندگی یا بیمه مان؟/ آگاهانه بیمه عمر بخریم!


آیا واقعاً دلایل بالا ما را قانع به خرید بیمه عمر کارآفرین کرد؟

وام بیمه عمر کارآفرین

همان‌طور که ملاحظه کردید بیمه عمر بیمه‌ای است که علاوه بر پوشش‌های بیمه‌ای برای سرمایه‌گذاری نیز استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از این بیمه بدون نیاز به ضامن یا وثیقه‌ای وام دریافت کرد تا در مواقع ضروری اندوخته بیمه عمر ما حفظ شود.

وام بیمه عمر کارآفرین برای مواقعی است که نیاز ضروری به پول داشته باشید؛ در غیر این صورت بهتر است این وام را دریافت نکنیم. بیمه این امکان را برای بیمه‌گزاران فراهم کرده است تا آنان در مواقع ضروری نیازی به فسخ قرارداد خود نداشته باشند و همچنان تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.

بهتر است اگر نیاز ضروری ندارید، وام بیمه عمر دریافت نکنید.

همان‌طور که ذکر شد برای اخذ وام از بیمه عمر باید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری داشت. برای خرید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری باید به یکی از نمایندگی‌های بیمه موردنظر مراجعه کرد. پیشنهاد می‌شود قبل از خرید این بیمه جزئیات شرایط آن را به‌طور دقیق و کامل مطالعه کنید؛ زیرا شرایط آن‌ها در شرکت‌های مختلف ممکن است تفاوت‌های قابل‌توجهی با یکدیگر داشته باشند. بهترین حالت خرید این بیمه این است که شرایط شرکت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و با توجه به نکاتی که برای شما مهم‌تر است، بیمه عمر مناسب را برای خود خریداری کنید. شاید مقایسه و دسته‌بندی اطلاعات بیمه عمر شرکت‌های مختلف کمی دشوار و زمان‌بر باشد و اغلب افراد از انجام این کار صرف‌نظر کنند. این مقایسه و دسته‌بندی را می‌توانید به بیمیتو بسپارید!

بیمیتو سامانه‌ای برای مقایسه، مدیریت و خرید اینترنتی بیمه است. کافی است اطلاعات ساده‌ای را در سامانه بیمیتو وارد کنید تا بتوانید استعلام آنلاین بیمه شخص ثالث خود را دریافت کنید، قیمت بیمه بدنه خودرو خود را از چند شرکت مختلف مشاهده کنید، استعلام آنلاین بیمه مسافرتی برای سفر خارجی خود انجام دهید، مقایسه و خرید اینترنتی بیمه عمر انجام دهید و برای منزل خود بیمه آتش‌سوزی خریداری کنید.

کافی است فقط به اینترنت دسترسی داشته باشید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن بیمه موردنظر خود را به‌صورت آنلاین استعلام و خریداری کنید.

خرید آگاهانه بیمه را با بیمیتو تجربه کنید!

2 نظرات

  1. این حرفایی ک گفتین اصلا اونجور نیس ک میگین . نمونه شما میگین بازپرداخت وام ۱ سال تا ۲ سال هم هست درصورتی ک اینطور نیس و ماهانه اس . شما میگی ۴ درصد ‌بعدا میاد سود پولیو ک خودمون دادیم و با ۲۴ درصد میگیره نحوه برخود کارکنانشم خوب نیست مخصوصا تو شعبه اردبیل هر وقت من میرم تو اون ساختمون با نهایت بی ادبی وگستاخی حرف میزنن . وشما خوب کاسبی راه انداختین براخودتون من ۷ ساله بیمه کارافرینم و وام گرفتم و دیگه مایل نیستم پرداختش کنم اون ۱۰ درصدم مال شما .واقعا متاسفم براتون

  2. به نظرم بیمه عمر کارآفرین در پرداخت خسارت هم افتضاحه. پدر من عمل فلب باز کرد و بعد از کلی دوندگی تونستن مارو ضربه فنی کنن و حقوقمونو ضایع کنن.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید