منظور از اقساط بیمه عمر چیست؟ پرداخت اقساط بیمه عمر رازی به چه صورت است؟ سؤالاتی نظیر این‌ها ممکن است در خصوص بیمه عمر برای هر کسی مطرح شود. برای پاسخ به این سؤال باید بیمه عمر را بشناسید و بدانید چرا باید در بیمه عمر، اقساط پرداخت کنید و در ازای آن‌هم چه چیزی دریافت می‌کنید. برای این منظور ابتدا بیمه عمر رازی را شرح می‌دهیم سپس سعی می‌کنیم به سؤالاتی که ممکن است برای بیمه‌گزار مطرح شود پاسخ بگوییم و در نهایت در مورد پرداخت اقساط بیمه عمر رازی و روش‌های آن نیز صحبت می‌کنیم.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر رازی برای یک عمر

سازوکار بیمه عمر در همه بیمه‌ها از جمله بیمه عمر رازی به این صورت است که بیمه‌گزار با پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه، در بازه‌های زمانی منظم می‌تواند از خدمات بیمه عمر استفاده کند. بیمه عمر در اصل بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که بیمه‌گزار به کمک آن می‌تواند هم سرمایه‌گذاری انجام دهد و هم از خدمات بیمه عمر رازی استفاده کند. امکان سرمایه‌گذاری یعنی حق بیمه‌های پرداختی در بیمه عمر بیمه‌گزار جمع شده و هر سال از طرف بیمه رازی، سود بیمه عمر که شامل سود تضمینی و حاصل از مشارکت است دریافت می‌کند. با پایان قرارداد بیمه عمر این اندوخته به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. خدمات بیمه عمر رازی که بیمه‌گزار می‌تواند در طول مدت قرارداد بیمه عمر از آن استفاده کند شامل پوشش اصلی بیمه عمر یعنی پوشش فوت عادی است؛ همچنین استفاده از پوشش‌های تکمیلی نیز بنا به میل بیمه‌گزار امکان‌پذیر است.

در بیمه عمر رازی، بیمه‌گزار در کنار سرمایه‌گذاری می‌تواند از پوشش‌ها و خدمات بیمه عمر در بلند مدت استفاده کند.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


مزایای بیمه عمر رازی

مزایای بیمه عمر رازی

مزایای مالی بیمه عمر رازی: بیمه‌گزار علاوه بر سودی که از بیمه عمر به دست می‌آورد، امکان دریافت وام که از مزایای مالی بیمه عمر است از مزایای بیمه‌ای نیز می‌تواند استفاده کند.

مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت بیمه عمر حمایت از خانواده یا ذی‌نفع بیمه‌گزار است. یعنی اگر در طول مدت‌زمان بیمه عمر، بیمه‌گزار فوت کند سرمایه فوت که می‌تواند تا 300 برابر حق بیمه پرداختی باشد به ذی‌نفع او پرداخت می‌شود. همچنین در صورتی که بیمه‌گزار از پوشش‌های تکمیلی استفاده کند از مزایای این پوشش‌ها نیز بهره‌مند می‌شود.

پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر رازی عبارت‌اند از:

  • پوشش فوت در اثر حوادث: که تا 4 برابر سرمایه فوت عادی به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.
  • پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی: در صورتی است که بیمه‌گزار در اثر حوادث دچار ازکارافتادگی و نقص عضو شود، که طی آن تا سقف 200 میلیون تومان و معادل سرمایه فوت به بیمه‌گزار غرامت پرداخت می‌شود.
  • پوشش هزینه‌های پزشکی: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد در اثر حوادث نیاز به بستری در بیمارستان و یا استفاده از خدمات پزشکی را داشته باشد، این پوشش تا 20% از سرمایه فوت هزینه‌های پزشکی و درمانی را پرداخت خواهد کرد.
  • سرمایه امراض خاص: یکی دیگر از پوشش‌های تکمیلی است که مطابق آن اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار یکی از امراض خاص شود، تا 30 % از سرمایه فوت به وی خسارت پرداخت می‌شود.
  • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: بیمه‌گزاری که در اثر حوادث و در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی می‌شود با استفاده از این پوشش از پرداخت حق بیمه معاف خواهد شد و این در حالی است که بیمه‌نامه با همان شرایط قبلی تا پایان مدت قرارداد معتبر و قابل استفاده باقی می‌ماند.

با استعلام آنلاین بیمه عمر می‌توانید همه هزینه‌های بیمه عمر را به طور دقیق مشاهده کنید همچنین در بیمیتو می‌توانید خرید آنلاین بیمه عمر را انجام دهید. با امکان مقایسه جدول بیمه عمر و شرایط آن در بین شرکت‌های مختلف می‌توانید بهترین بیمه متناسب با نیاز خود را خریداری کنید. امکان مقایسه برای دیگر بیمه‌نامه‌ها مانند بیمه شخص ثالث و یا بیمه بدنه و یا بیمه آتش‌سوزی نیز وجود دارد.

در بیمه عمر تعیین میزان حق بیمه، کیفیت پوشش‌ها و دیگر خدمات بیمه‌ای به عهده بیمه‌گزار است و وی باید با توجه به نیاز خود بیمه‌نامه را تنظیم کند.


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر رازی ، راهنمای خرید شما


منظور از پرداخت اقساط بیمه عمر رازی چیست؟

اقساط بیمه عمر در اصل قسط نیست بلکه حق بیمه‌ای است که مقدار دقیق آن را بیمه‌گزار در زمان عقد قرارداد تعیین کرده است و چون در بازه‌های زمانی مشخص پرداخت می‌شود اصطلاحاً به آن اقساط بیمه عمر می‌گویند. تفاوتی مهمی که بیمه عمر با دیگر بیمه‌ها دارد در این است که با پایان قرارداد همه حق بیمه‌های پرداختی به همراه سود آن به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.


نحوه پرداخت اقساط بیمه عمر رازی به چه شکل است؟

نحوه پرداخت اقساط بیمه عمر رازی به چه شکل است؟

در گذشته شیوه پرداخت اقساط بیمه رازی  نیازمند مراجعه حضوری بیمه‌گزار به شعب بیمه و پرداخت نقدی در محل بود؛ اما با استفاده از فضای آنلاین و همچنین تکنولوژی‌های جدید، امکان پرداخت به صورت آنلاین و یا از طریق گوشی‌های تلفن هوشمند فراهم شده است. در حال حاضر نحوه پرداخت اقساط بیمه عمر رازی نیازی به مراجعه حضوری ندارد و به سه شکل قابل پرداخت است. که در ادامه شرح خواهیم داد.

بیمه‌گزار می‌تواند از طریق عابربانک، تلفن همراه و اینترنت پرداخت اقساط بیمه عمر رازی را انجام دهد.


مطلب مرتبط: با جدول بیمه عمر رازی مطمئن خرید کنید


پرداخت اقساط بیمه عمر رازی به وسیله عابربانک

پرداخت اقساط بیمه عمر رازی از طریق عابر بانک

یکی از راه‌های پرداخت اقساط بیمه عمر رازی مراجعه به عابر بانک‌ها و پرداخت از طریق انتقال کارت به کارت است. این کار تنها از طریق عابر بانک‌های بانک ملت انجام می‌شود. بیمه‌گزار با توجه به شرایط خود به روش زیر عمل می‌کند.

  • بیمه‌گزارانی که در دفترچه آن‌ها شماره‌حساب 4867348755 ثبت شده است باید اقساط خود را به شماره کارت 6104337957639493 واریز کنند.
  • آن دسته از بیمه‌گزارانی که در دفترچه آن‌ها شماره‌حساب 2151280753 ثبت شده است باید حق بیمه خود را به شماره کارت 6104337912864293 واریز کنند.

مطلب مرتبط: محاسبه سود بیمه عمر و بررسی آن در سال‌های مختلف


پرداخت اقساط بیمه عمر رازی از طریق موبایل و سامانه USSD

پرداخت اقساط بیمه عمر رازی به وسیله گوشی‌های همراه

گوشی‌های هوشمند امروزه به وسیله‌ای برای نقل و انتقالات مالی تبدیل شده‌اند که باعث تسریع انجام امور مالی افراد شده است. بیمه‌گزاران می‌توانستند برای پرداخت اقساط بیمه عمر رازی از طریق گوشی‌های همراه خود کد #522*741* را بگیرند و با طی مراحل، حق بیمه خود را پرداخت کنند. کد ارایه شده در حال حاضر از دسترس خارج بوده و متاسفانه امکان استفاده از آن وجود ندارد.


مطلب مرتبط: نرخ سود بیمه عمر و عوامل تاثیر‌گذار بر آن


پرداخت اقساط بیمه عمر رازی از طریق اینترنت

پرداخت اقساط بیمه عمر رازی از طریق اینترنت

پرداخت اینترنتی یکی از راه‌های امن و سریع در پرداخت حق بیمه و انجام نقل و انتقالات مالی افراد است. پرداخت اقساط بیمه عمر رازی از طریق وب‌سایت این شرکت صورت می‌گیرد. بیمه‌گزار پس از مراجعه به سایت بیمه رازی باید از قسمت خدمات الکترونیکی گزینه پرداخت اقساط بیمه عمر رازی را انتخاب کند. پس از آن به دو روش زیر می‌توان نسبت به پرداخت اقساط اقدام کرد.

  • روش اول برای بیمه‌گزارانی است که در دفترچه آن‌ها شماره‌حساب 4867348755 ثبت شده است. با کلیک بر روی صفحه پرداخت، وارد سامانه پرداخت اینترنتی می‌شود. در این قسمت با وارد کردن کد شناسه یا کد رهگیری، مبلغ پرداختی یا همان حق بیمه پرداختی، شماره تلفن همراه و تاریخ واریز، به درگاه پرداخت وصل می‌شود و حق بیمه خود را واریز می‌کند.
  • روش دوم برای بیمه‌گزارانی است که در دفترچه آن‌ها شماره‌حساب 2151280753 ثبت شده است. این دسته از بیمه‌گزاران با کلیک بر روش دوم وارد صفحه پرداخت مخصوص خود می‌شوند و همانند روش اول باید کد شناسه یا کد رهگیری، مبلغ پرداختی، شماره تلفن همراه و تاریخ پرداخت را وارد کنند و با ورود به درگاه پرداخت اینترنتی حق بیمه خود را واریز کنند.

پرداخت از طریق اینترنت و وب‌سایت بیمه رازی به شما کمک می‌کند تا در هر زمان از سبانه روز حق بیمه‌های خود را بپردازید.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


همان‌طور که گفتیم با استفاده از اینترنت در صنعت بازار کشور و ایجاد اگریگیتورهایی مثل بیمیتو، شاهد تغییرات مهمی در بازار بیمه هستیم. متقاضیان انواع بیمه به کمک بیمیتو نه تنها می‌توانند خرید آنلاین انواع بیمه را انجام دهند بلکه می‌توانند بیمه‌های خریداری‌شده را مدیریت کنند. روند انجام کارهای بیمه‌ای در بیمیتو به ساده‌ترین شکل خود امکان‌پذیر است و در همین راستا می‌توان اشاره کرد که افراد تحت پوشش تامین اجتماعی می‌توانند از طریق بیمیتو مراحل صدور، تمدید و تعویض دفترچه بیمه خود را انجام دهند. یا افراد می‌تاوانند در زمان مسافرت آنلاین بیمه مسافرتی تهیه کرده و بیمه‌نامه را نیز بدون مراجعه حضوری به کارگزاری‌ها و از طریق ایمیل دریافت کنند. با بیمیتو همراه باشید تا رضایت از خرید را تجربه کنید.

3 نظرات

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید