بیمه عمر یکی از بیمه‌نامه‌هایی است که شرایط جذابی برای متقاضیان آن دارد و به همین دلیل از سوی افراد جامعه مورد استقبال واقع شده است. چتر حمایتی بیمه عمر از بیمه‌گزار و خانواده او باعث شده است که افراد سرپرست خانواده و کسانی که نگران آینده خود و فرزندان‌شان هستند اقدام به خرید این بیمه کنند. بیمه عمر در همه شرکت‌های بیمه ارایه می‌شود و بسته به انتخاب بیمه‌گزار دارد که بیمه‌نامه خود را مایل است از کدام شرکت تهیه کند. بیمه عمر در پوشش‌های تکمیلی و همچنین در میزان سود نهایی خود در هر شرکت متفاوت است. شرکت‌های بیمه‌گر جهت رقابت با یکدیگر سعی می‌کنند بر روی بخش‌های مختلف بیمه عمر مانور دهند و امکانات بیشتری را در اختیار بیمه‌گزار قرار دهند تا افراد بیشتری را جذب خرید بیمه از شرکت خود کنند. از میان همه این امکانات می‌توان به ساده‌تر کردن روش پرداخت اقساط بیمه عمر اشاره کرد. پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا یکی از راه‌کارهایی است که در جهت رفاه حال بیمه‌گزار فراهم شده است. اما شاید قبل از هر چیز برای شما این سؤال مطرح شود که اقساط بیمه عمر آسیا چیست؟ اگر بخواهیم به این سؤال جواب دهیم باید بیمه عمر را تعریف کنیم تا متوجه شوید که اقساط بیمه عمر چیست و به چه منظور پرداخت می‌شود و همچنین چرا پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا می‌تواند نقش مهمی در کیفیت خدمات این بیمه ارایه کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر آسیا چیست؟

بیمه عمر آسیا چیست؟

بیمه عمر به صورت کلی ضمانت زندگی بیمه‌گزار است و در صورت فوت بیمه‌گزار در زمان قرارداد، مبلغی را به عنوان سرمایه فوت به خانواده و یا ذی‌نفع او پرداخت می‌کند. این قانون کلی بیمه عمر است اما برای کیفیت بیشتر، پوشش‌های دیگری به همراه پوشش فوت ارایه می‌شود که اختیاری هستند و بیمه‌گزار اگر نیاز ببینید هر کدام را که مایل باشد انتخاب می‌کند.


نحوه خرید بیمه عمر آسیا چیست؟

نحوه خرید بیمه عمر آسیا به این شکل است که بیمه‌گزار متعهد می‌شود در ازای استفاده از خدمات بیمه عمر، در مقاطع زمانی منظم که در زمان خرید بیمه‌نامه انتخاب کرده است حق بیمه خود را می‌پردازد. حق بیمه، مبالغ پرداختی جهت استفاده از بیمه است و در صورتی که خسارت ایجاد شود مطابق قانون، بیمه خسارات تحت پوشش را پرداخت می‌کند. بر خلاف بیمه‌نامه‌هایی مانند بیمه شخص ثالث و یا بیمه بدنه که در آن حق بیمه معمولاً در زمان خرید بیمه باید پرداخت شود در بیمه عمر حق بیمه به صورت اقساط پرداخت می‌شود. اختلاف دیگری که وجود دارد این است که اگر در بیمه‌های اتومبیل و یا دیگر بیمه‌ها مانند بیمه مسافرتی، بیمه‌گزار نیازی به استفاده از بیمه خود نداشته باشد با پایان یافتن قرارداد، مفاد بیمه‌نامه نیز باطل می‌شود و حق بیمه پرداخت‌شده به بیمه‌گزار برگردانده نمی‌شود در صورتی که در بیمه عمر، با پایان قرارداد نه تنها حق بیمه‌های پرداختی بلکه سود بیمه عمر که شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت است نیز به بیمه‌گزار پرداخت می‌‌شود. بیمه‌گزار همچنین می‌تواند مشخص کند که اندوخته بیمه عمر خود را به صورت یکجا و یا مستمری دریافت کند. این تفاوت باعث می‌شود که به اهمیت پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا بیشتر پی ببریم.

بیمه عمر آسیا را می‌توانید با مراجعه حضوری به شعب و یا از طریق اینترنت از سایت‌هایی مانند بیمیتو خریداری کنید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و پس انداز آسیا قلکی برای پس اندازهای شما


پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا به چند روش ممکن است؟

پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا به چند روش ممکن است؟

پرداخت حق بیمه یا همان اقساط بیمه عمر به چند روش ممکن است. در گذشته بیمه‌گزار برای این کار باید به بانک‌ها مراجعه می‌کرد و با ارایه دفترچه بیمه، حق بیمه خود را پرداخت می‌کرد اما با ورود جهان به دنیای مدرن و استفاده از نوآوری‌های جدید در صنعت و تجارت، راه‌های مبادلات مالی نیز تغییرات مهمی کرد. ورود اینترنت به حوزه بیمه نیز باعث ایجاد تحولات مهمی در این صنعت شد. ایجاد شرکت‌هایی خدمات بیمه‌ای به صورت اینترنتی مانند بیمیتو یکی از این تغییرات است. در بیمیتو می‌توان از امکاناتی همچون دریافت اطلاعات مختلف در خصوص انواع بیمه‌نامه تا خرید آنلاین بیمه عمر و یا دیگر بیمه‌ها استفاده کنید. اهمیت سرعت بخشیدن در امور خدماتی نظیر بیمه برای همه روشن شده است و به همین منظور است که شرکت‌هایی نظیر بیمه آسیا تلاش می‌کنند تا از این بستر برای ارایه سهولت در ارایه خدمات خود استفاده کنند. پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا باعث می‌شود که بیمه‌گزار در هر نقطه و هر زمان بتواند اقساط خود را پرداخت کند. در کنار پرداخت اینترنتی بیمه‌گزار بیمه عمر آسیا می‌تواند از طرق دیگر و یا مراجعه حضوری به بانک نسبت به پرداخت حق بیمه خود اقدام کند.

پرداخت اقساط بیمه عمر آسیا راحت‌ترین روش ممکن برای پرداخت اقساط بیمه عمر است و توصیه می‌شود از این روش استفاده کنید.


مطلب مرتبط: آگاهی از شرایط بیمه عمر آسیا برای انتخابی آگاهانه


مزایای پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا چیست؟

مزایای پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا چیست؟

گفتیم پرداخت اقساط به صورت اینترنتی اگرچه مهم اما گوشه‌ای از خدمات اینترنتی شرکت‌ها است. همین‌طور اشاره کردیم که در بیمیتو بیمه‌گزار می‌تواند خرید و یا استعلام آنلاین بیمه عمر، استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و انواع دیگر بیمه‌نامه‌ها را تهیه کند و با ابزار مقایسه بیمیتو شرایط بیمه‌نامه را بررسی کند و یا نرخ بیمه و موارد دیگر را در بین شرکت‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کند تا بتواند بهترین بیمه مطابق شرایط خود را تهیه کند. مزیت‌های پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا نیز به شرح زیر است:

  • سرعت و دقت بالا در پرداخت اقساط بیمه عمر
  • امکان پرداخت در هر ساعت از شبانه‌روز و در هر مکان
  • امکان مدیریت و مشاهده حق بیمه‌های پرداخت‌شده و یا عقب‌افتاده

مزیت‌های استفاده از اینترنت تنها در پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا و دیگر بیمه‌ها خلاصه نمی‌شود. با مراجعه به بیمیتو می‌توانید لذت خرید اینترنتی و همچنین مدیریت آنلاین بیمه را تجربه کنید. به عنوان مثال با دریافت استعلام آنلاین بیمه عمر از بیمیتو می‌توانید جدول بیمه عمر خود را در چند شرکت بیمه مشاهده کنید. همچنین جدول بیمه عمر به تفکیک هر سال ارایه می‌شود که به طور دقیقی به بیمه‌گزار نشان می‌دهد وضعیت مالی و پوشش‌های بیمه در هر سال از قرارداد به چه صورت است. طبیعی است که دریافت چنین امکاناتی به صورت فیزیکی و با مراجعه به کارگزاری‌های بیمه اتلاف وقت و سرمایه زیادی را می‌طلبد.

با پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر آسیا چگونه انجام می‌شود؟


پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا به چه شکل است؟

پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا به چه شکل است؟

برای پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا باید ابتدا به سایت بیمه آسیا مراجعه کنید. سپس با طی کردن مراحلی که در اینجا شرح خواهیم داد، اقساط بیمه عمر خود را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

  • ابتدا به سایت بیمه آسیا مراجعه و سپس به قسمت پرداخت الکترونیکی رجوع کنید.
  • در قسمت پرداخت الکترونیک، گزینه پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا را انتخاب کنید.
  • با کلیک بر روی پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا وارد صفحه‌ای می‌شوید که از شما کد ره‌گیری می‌خواهد. این کد 17رقمی است و با 09 شروع می‌شود. با وارد کردن کد ره‌گیری و سپس کد امنیتی داده‌شده وارد حساب بیمه‌ای خود می‌شوید و می‌توانید اطلاعات فردی و سررسید اقساط پرداختی خود را مشاهده کنید و در نهایت با انتخاب تاریخ سررسید مورد نظر وارد درگاه پرداخت خواهید شد.
  • با استفاده از درگاه پرداخت بانک ملت و وارد کردن اطلاعات کارت و حساب بانکی، مبلغ قسط خود را پرداخت کرده و شماره پیگیری دریافت خواهید کرد.

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا بسیار راحت است و هر کسی می‌تواند به راحتی اقساط خود را پرداخت کند. اما اگر می‌خواهید همه بیمه‌های خود را از طریق اینترنت مدیریت کنید و یا خرید آنلاین بیمه داشته باشید کافی است به بیمیتو مراجعه کنید. بیمیتو به شما کمک می‌کند تا بدون نیاز به حضور در کارگزاری و تنها در منزل یا محل کار خود و یا در مسافرت، امور بیمه‌ای را انجام دهید. مثلاً اگر تحت پوشش تامین اجتماعی هستید می‌توانید به کمک بیمیتو مراحل صدور، تمدید اعتبار و تعویض دفترچه بیمه خود را انجام دهید و در صورت تمایل دفترچه بیمه را در منزل و یا کارگزاری نزدیک به محل سکونت خود دریافت کنید. بیمیتو یک سرویس مدیریت بیمه برای همه کسانی است که نیاز به خرید بیمه دارند.


3 نظرات

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید