خرید بیمه عمر مقدمات زیادی دارد و قبل از تصمیم به خرید یا عدم خرید این بیمه باید جوانب و نکات زیادی را درباره این بیمه بررسی کرد. بیمه عمر به خاطر جزئیات و پوشش‌های زیادی که دارد دارای پیچیدگی‌های قابل‌توجهی است و قبل از خرید این بیمه باید این نکات را درباره بیمه عمر موردنظر بررسی کرد. یکی از این مسائلی که باید قبل از خرید بیمه عمر مورد بررسی قرار گیرد روش‌های پرداخت حق بیمه عمر است. در اینجا می‌خواهیم درباره پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان صحبت کنیم و ببینیم بیمه پارسیان چه روش‌هایی را برای پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر در اختیار بیمه‌گزاران خود قرار می‌دهد.


مطلب مرتبط: درباره جزئیات بیمه‌های عمر بیشتر بدانیم!


بیمه عمر پارسیان

فواید بیمه عمر

در آغاز بد نیست با خود بیمه عمر پارسیان بیشتر آشنا شویم بعداً روش‌های پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان را بررسی کنیم.

بیمه عمر پارسیان مانند بیمه عمر شرکت‌های دیگر انواع مختلفی دارد. محبوب‌ترین و پرطرفدارترین نوع آن، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است. این بیمه هم پوشش‌های بیمه‌ای دارد که در مواقع لزوم خسارت‌هایی را پرداخت می‌کند و هم گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. این بیمه خدمات مختلفی هم در دوران حیات و هم در صورت فوت بیمه‌گزار ارائه می‌دهد. درصورتی‌که بیمه‌گزار قبل از اتمام قرارداد خود فوت کند، مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعان بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد.

بیمه‌گزار در پایان قرارداد خود می‌تواند اندوخته بیمه عمر خود را هم به‌صورت یکجا و هم به‌صورت مستمری از این بیمه دریافت کند. این اندوخته شامل حق بیمه‌های پرداختی و سودهای است که به آن‌ها تعلق گرفته است.

حال باید ببینیم درصورتی‌که این بیمه را خریداری کنیم چه روش‌هایی برای پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان پیش روی ما است.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، هم دارای پوشش‌های بیمه‌ای است و هم امکان سرمایه‌گذاری را ایجاد کرده است.


مطلب مرتبط: وام بیمه عمر پارسیان؛ با کارمزد 4% وام بگیرید!


روش‌های پرداخت بیمه عمر پارسیان

برای پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان راه‌ها و روش‌های مختلفی وجود دارد. البته اقساط این بیمه را به روش حضوری هم می‌توان پرداخت کرد. برای پرداخت حق بیمه به‌صورت حضوری می‌توان به بانک مراجعه کرد و با ارائه دفترچه بیمه‌نامه خود، اقدام به پرداخت حق بیمه عمر پارسیان کرد. بعضی از نمایندگان بیمه نیز برای سهولت کار حق بیمه عمر بیمه‌گزار را پرداخت می‌کنند؛ فقط کافی است حق بیمه خود را برای آن‌ها ارسال کنیم.

همان‌طور که واضح است روش‌های حضوری برای پرداخت حق بیمه منسوخ شده است و اغلب افراد در حال حاضر ترجیح می‌دهند برای این کار زمان کمتری صرف کنند و حق بیمه خود را اینترنتی و از راه دور بپردازند؛ بنابراین مهم است که روش‌های پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان را بررسی کنیم و ببینیم با چه روش‌هایی می‌توانیم از طریق اینترنت حق بیمه خود را بپردازیم.

هم از طریق بانک و هم از طریق نمایندگان بیمه می‌توان حق بیمه عمر را پرداخت کرد.


مطلب مرتبط: روش‌های پرداخت بیمه عمر سینا را بیشتر بشناسیم


پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان از طریق وب‌سایت

استعلام بیمه عمر ملت از طریق وب سایت

از طریق وب‌سایت بیمه پارسیان می‌توان اقدام به پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان کرد. بدین‌صورت که می‌توان به وب‌سایت مربوطه مراجعه کرد و با ارائه شماره بیمه‌نامه اقدام به پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان کرد. با ارائه شماره بیمه‌نامه می‌توان از سایت شناسه پرداخت را دریافت کرد و از طریق آن پرداخت حق بیمه را انجام داد.


مطلب مرتبط: بررسی روش‌های پرداخت بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد


پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان از طریق ATM و POS

پرداخت بیمه عمر نوین از خودپرداز

غالباً شناسه قبض و شناسه پرداخت حق بیمه قبل از موعد پرداخت از طریق پیامک برای بیمه‌گزاران ارسال می‌شود. با استفاده از آن‌ها می‌توان پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان را از طریق ATM و POS انجام داد. برای پرداخت از طریق ATM باید به عابر بانک‌های بانک پارسیان مراجعه کرد اما از POS تمام بانک‌ها پرداخت حق بیمه عمر امکان‌پذیر است.


مطلب مرتبط: پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان دغدغه پرداخت حق بیمه را حل کرده است!


چتر همراه پارسیان

پوشش های بیمه مسافرتی ما

بیمه پارسیان اپلیکیشنی به نام چتر همراه پارسیان دارد. این اپلیکیشن امکانات متنوعی را در اختیار بیمه‌گزاران و متقاضیان قرار داده است. یکی از امکانات و مزایای این اپلیکیشن، امکان پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان است. در ادامه به معرفی سایر امکانات این اپلیکیشن پرداخته شده است:

معرفی رشته‌های بیمه

در این بخش می‌توان با رشته‌های مختلف بیمه از جمله شخص ثالث، بدنه، آتش‌سوزی، مسافرتی، عمر و… که بیمه پارسیان ارائه می‌دهد بیشتر آشنا شد و اطلاعات جامع و قابل قبولی درباره آن‌ها کسب کرد.

در سامانه بیمیتو نیز اطلاعات جامعی درباره رشته‌های مختلف بیمه نیز می‌توانید یافت کنید.

محاسبه حق بیمه

در این بخش از اپلیکیشن چتر همراه علاوه بر پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان می‌توان حق بیمه شخص ثالث، بدنه و عمر را محاسبه کرد. بدین‌صورت که اطلاعات لازم را در اپلیکیشن وارد می‌کنید و سپس بر روی دکمه استعلام کلیک می‌کنید تا مبلغ حق بیمه محاسبه شده را بتوانید مشاهده کنید.

یکی از خدماتی که سامانه بیمیتو ارائه می‌دهد امکان استعلام قیمت بیمه‌های مختلف از شرکت‌های بیمه مختلف است. همچنین می‌توان شرایط و قیمت آن‌ها را با یکدیگر در سامانه بیمیتو مقایسه کرد.

با استفاده از اپلیکیشن چتر همراه می‌توان قیمت بیمه‌های شخص ثالث، بدنه و عمر را استعلام گرفت.

بیمه‌های من

اپلیکیشن چتر همراه بخشی به نام بیمه‌های من دارد. این بخش برای کسانی است که قبلاً از بیمه پارسیان بیمه خریداری کرده‌اند. این افراد می‌توانند در این بخش به اطلاعات و سوابق بیمه‌ای خود به‌صورت آنلاین دست پیدا کنند.

تمام بیمه‌هایی را که از سامانه بیمیتو خریداری می‌کنید نیز در قسمت بیمه‌های من این سامانه موجود است. با این تفاوت که از طریق بیمیتو می‌توان از هر شرکت بیمه‌ای که مدنظرمان است بیمه بخریم.

خرید بیمه‌نامه

با استفاده از اپلیکیشن چتر همراه علاوه بر پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان می‌توان اقدام به خرید یا تمدید اینترنتی بیمه‌های مختلف شرکت پارسیان کرد.

این امکان یعنی خرید اینترنتی بیمه نیز در سامانه بیمیتو موجود است و می‌توان بیمه مورد نظر خود را از هر شرکت بیمه‌ای که مدنظرمان است خریداری کرد.

نقشه بیمه پارسیان

با استفاده از این بخش از اپلیکیشن چتر همراه می‌توان به اطلاعات تماس و آدرس نمایندگی‌ها و شعب بیمه پارسیان دسترسی پیدا کرد تا در مواقع لزوم بتوان بدون فوت وقت از هر یک از آن‌ها استفاده کرد.

با استفاده از اپلیکیشن چتر همراه می‌توان نسبت به آدرس و شماره تماس نمایندگی‌ها و شعب بیمه پارسیان مطلع شد.

یادآور انقضای بیمه

با استفاده از این اپلیکیشن دیگر نباید نگران فراموش کردن تاریخ سررسید بیمه خود بود. این اپلیکیشن تاریخ سررسید بیمه شما را به شما یادآوری می‌کند تا دیرکرد یا جریمه‌ای بابت گذشتن از موعد سررسید شامل شما نشود.

در سامانه بیمیتو نیز یادآوری سررسید بیمه امکان‌پذیر شده است.

پرداخت حق بیمه

و در نهایت با استفاده از این اپلیکیشن می‌توان پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان و سایر رشته‌های بیمه را انجام داد. برای انجام این پرداخت به اطلاعات کارت بانکی شما نیاز است.


مطلب مرتبط: حق بیمه خود را به‌سادگی بپردازید!/ بررسی روش‌های پرداخت حق بیمه عمر ایران


خرید بیمه عمر پارسیان

نحوه خرید بیمه مسافرتی شینگن

همان‌طور که ملاحظه شد روش‌های مختلفی برای پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان وجود دارد. وجود روش‌های متنوع برای پرداخت حق بیمه عمر یکی از مزایای قابل‌توجه این بیمه محسوب می‌شود. برای خرید بیمه عمر پارسیان می‌توان به نمایندگان فعال در رشته بیمه عمر مراجعه کرد و ضمن دریافت مشاوره، نسبت به سایر جنبه‌های این بیمه نیز اطلاعات لازم کسب کرد و نسبت به خرید یا عدم خرید آن تصمیم‌گیری کرد. از آنجا که این بیمه به دلیل وجود مزایا و خدمات مختلف پیچیدگی‌هایی دارد لذا توصیه می‌شود حتماً قبل از خرید از کارشناسان بیمه مشاوره بگیرید و شرایط بیمه عمر شرکت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. این امر به خرید آگاهانه شما کمک فراوانی می‌کند. اما شاید سؤالی که اینجا پیش بیاید این است که چگونه می‌توان با صرف کمترین زمان ممکن شرایط و قیمت بیمه‌های مختلف را باهم مقایسه کرد؟

بیمیتو سامانه‌ای برای خرید آنلاین بیمه است که با استفاده از آن می‌توان قیمت و شرایط بیمه‌های مختلف از جمله شخص ثالث، بدنه، آتش‌سوزی، مسافرتی و عمر را با یکدیگر مقایسه کرد. با بیمیتو می‌توان اطلاعات لازم را وارد کرد تا بتوان به قیمت و شرایط بیمه موردنظر در شرکت‌های مختلف بیمه دست پیدا کرد.

7 نظرات

  1. سلام ، می خواستم ببینم برای بیمه عمر در کدام شرکت امکان این وجود دارد که پرداخت مبالغ متغییر خارج از دوره ” قبل از سررسید” اقساط انجام داد؟
    منظور این است کدام شرکت بیمه ای برای مشتریان بیمه عمر خود اقدام به صدور شناسه پرداختی کند که با آن بتوان قبل از سررسید اقساط مبالغ دلبخواهی را پرداخت نمود؟

    • سلام
      تعیین زمان سررسید بیمه عمر و پرداخت حق بیمه به عهده شما است. خیلی از شرکت‌های بیمه این امکان رو به شما دادن که با توجه به خواسته خودتون انتخاب کنید که می‌خواهید حق بیمه رو ماهانه، 3 ماهه، 6ماهه، یا یالانه پرداخت کنین. اما اکثر شرکت‌های بیمه دوست دارن که حق بیمه‌ها سالانه پرداخت بشه که برای بیمه‌گزار هم معمولاً این روش بهتره.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید