کاری نکردن و در عین حال سود بردن زندگی ایده‌آل خیلی از افراد است. به دست آوردن سرمایه بدون انجام کار، چیزی است که خیلی‌ها به آن فکر می‌کنند. البته این کار غیر ممکن نیست افراد مختلف بنا به قدرت اقتصادی خود برای این که بتوانند در کنار فعالیت‌های کاری خود درآمد بیشتری داشته باشند و سود بیشتری  به دست آورند اقدام به سرمایه‌گذاری در امور مختلف می‌کنند. یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری خرید بیمه عمر است. بیمه عمر سوددهی صد در صد دارد و تحت هر شرایطی مقداری سود به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد. سرمایه‌گذاری در بیمه عمر با خرید و پرداخت حق بیمه‌های عمر انجام می‌شود. تعیین مقدار حق بیمه به عهده بیمه‌گزار است. برای این که بیمه‌گزار برای پرداخت به مشکل نخورد از امکانات مختلفی استفاده می‌شود. شرکت‌های بیمه‌گر مانند بیمه معلم سعی می‌کنند با استفاده از راه‌های نوین، پرداخت حق بیمه را برای بیمه‌گزاران خود راحت‌تر کنند. پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر بیمه معلم راه‌کار مناسب و سریعی برای پرداخت حق بیمه است. اما ممکن است قبل از آن این سؤال مطرح شود که اصولاً چرا باید حق بیمه پرداخت کرد؟ و چطور حق بیمه‌های پرداختی برای بیمه‌گزار سودآور خواهد بود؟ در این مطلب نه تنها به این پرسش پاسخ می‌دهیم بلکه نحوه پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر بیمه معلم را نیز بیان خواهیم کرد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری معلم چیست؟

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری با تحت پوشش قرار دادن زندگی بیمه‌گزار، تضمین می‌کند که اگر در طول مدت قرارداد بیمه‌گزار فوت کرد مبلغی را به عنوان حق بیمه به خانواده و یا ذی‌نفع او پرداخت کند. همچنین بیمه‌گزار را در برابر حوادث خاصی که تحت پوشش این بیمه است، بیمه کرده و اگر بیمه‌گزار دچار این حوادث شود به وی خسارت پرداخت می‌کند. برای استفاده از پوشش‌های بیمه عمر و همچنین سود بیمه عمر، بیمه‌گزار موظف است که مبالغی را به عنوان حق بیمه تعیین و در زمان‌های مقرر شده آن‌ها را پرداخت کند. پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر بیمه معلم یکی از راه‌های پرداخت حق بیمه است که در هر ساعت و هر جا که باشید می‌توانید نسبت به پرداخت آن اقدام کنید. اما سوددهی بیمه عمر به چه شکل است؟ در قسمت بعدی به این پرسش پاسخ می‌دهیم.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


نحوه سوددهی به حق بیمه‌های عمر بیمه معلم

نحوه سوددهی به حق بیمه‌های عمر بیمه معلم

بیمه‌گزار با خرید بیمه عمر، سرمایه‌گذاری می‌کند. یعنی حق بیمه‌های پرداختی در بیمه عمر در طول مدت قرارداد مثل یک حساب بلندمدت بانکی نزد بیمه معلم می‌ماند و در پایان هر سال از طرف بیمه معلم به آن‌ها سود پرداخت می‌شود. سود پرداختی در بیمه عمر شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت است. سود تضمینی را بیمه مرکزی تعیین می‌کند و پرداخت آن در همه شرکت‌های بیمه یکسان است و مطابق آخرین اعلام این سازمان، در دو سال اول از بیمه عمر 16 %  در دو سال دوم 13% و از سال پنجم به بعد 10% است. میزان سود حاصل از مشارکت با توجه به وضعیت اقتصادی و فعالیت‌های بیمه معلم در هر سال عدد متفاوتی است. آخرین سود قطعی اعلام‌شده توسط بیمه معلم مربوط به سال 95 و معادل 3.23 % بوده است. حق بیمه‌های پرداختی به همراه سود حاصل از آن در پایان قرارداد به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

سود قطعی بیمه عمر معلم ، شامل سود تضمینی و  سود حاصل از مشارکت است.


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر معلم و آنچه باید بدانید


روش‌های پرداخت غیر اینترنتی حق بیمه عمر معلم

روش‌های پرداخت غیر اینترنتی حق بیمه عمر معلم

پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر بیمه معلم برای افرادی است که توانایی استفاده از محیط مجازی را داشته باشند اما افرادی که به اینترنت دسترسی ندارند یا با کار کردن با آن آشنا نباشند می‌توانند از روش‌های پرداخت غیر اینترنتی استفاده کنند. روش‌های پرداخت غیر اینترنتی بیمه عمر معلم به شرح زیر است:

  • مراجعه حضوری به بانک: کافی است بیمه‌گزار به بانک ملت مراجعه و اقساط بیمه عمر خود را واریز کند. شماره حساب 4803509573 برای پرداخت حق بیمه عمر و سرمایه‌گذاری معلم است.
  • استفاده از سیستم USSD با گوشی همراه: امروزه بیشتر افراد از گوشی‌های همراه استفاده می‌کنند. با پیشرفت تکنولوژی گوشی‌های همراه تبدیل به یکی از ابزار نقل و انتقالات مالی شده‌اند و افراد می‌توانند بسیاری از عملیات‌های بانکی خود را توسط آن انجام دهند. سیستم‌های USSD که با وارد کردن کدهای مخصوص کار می‌کنند توسط همه گوشی‌های تلفن همراه امکان‌پذیر است. برای پرداخت حق بیمه عمر بیمه معلم از گوشی همراه خود کد #1*2*5*741* را وارد کنید. در این قسمت دو شماره حساب می‌بینید که اولی مربوط به بیمه عمر و دومی مربوط به اموال است. گزینه 1 را انتخاب کنید و وارد درگاه پرداخت شوید. در این قسمت باید اطلاعات حساب خود را مانند شماره کارت بانکی و رمز دوم خود را وارد کنید و پرداخت خود را تکمیل کنید. رسید پرداخت از طریق پیامک به شما ارسال خواهد شد.

از طریق کد #1*2*5*741* می‌توانید بدون اتصال به اینترنت حق بیمه عمر معلم را پرداخت کنید.


اینترنت در شیوه‌های عرضه و سرعت بخشیدن به بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی و خدماتی تحول بزرگی ایجاد کرده است و امروزه شاهد هستیم که بسیاری از کسب‌و‌کارها مانند بیمیتو https://bimito.com/ در این بستر فعالیت می‌کنند. در صنعت بیمه کشور به کمک بیمیتو انجام بسیاری از فعالیت‌های بیمه‌ای ساده‌تر شده است و خدمات بیشتری در اختیار متقاضیان بیمه قرار گرفته است. بیمه‌گزار می‌تواند از طریق بیمیتو استعلام آنلاین بیمه عمر انجام دهد و اگر مایل بود خرید آنلاین بیمه عمر یا بیمه‌نامه‌های دیگری مثل بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را نیز انجام دهد. توجه و استفاده از فضای اینترنت توسط استارت‌آپ‌ها باعث شده است که شرکت‌های بزرگ نیز از این فضا به نفع خود و سرعت بخشیدن به خدمات‌دهی استفاده کنند. پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر بیمه معلم همین رویکرد را دارد و باعث می‌شود که بیمه‌گزار به سهولت، سرعت و دقت بیشتری حق بیمه خود را پرداخت کند.


مطلب مرتبط: مزایای بیمه عمر معلم، پاسخی به نیاز بیمه‌گزار


نحوه پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر بیمه معلم

پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر بیمه معلم بسیار ساده است و برای انجام آن کافی است آنلاین باشید و البته یک حساب بانکی با رمز دوم اینترنتی نیز داشته باشید. برای پرداخت حق بیمه باید به درگاه پرداخت بانک ملت متصل شوید. آدرس درگاه پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر بیمه معلم در سایت این بیمه وجود دارد می‌توانید به سایت بیمه معلم مراجعه کنید و در همان صفحه اول قسمت پرداخت اینترنتی بیمه عمر را انتخاب کنید تا مستقیماً به صفحه پرداخت بانک ملت بروید.  سپس با وارد کردن اطلاعات خواسته شده شامل مبلغ حق بیمه پرداختی، نام، نام خانوادگی، پست الکترونیک، شماره همراه، شناسه واریز و درنهایت شرح واریز به درگاه پرداخت وارد می‌شوید و با ارایه اطلاعات حساب بانکی پرداخت حق اینترنتی حق بیمه عمر بیمه معلم را انجام دهید.

برای پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر بیمه معلم باید یک حساب بانکی با رمز دوم اینترنتی داشته باشید.


خدمات آنلاین بیمه را با بیمیتو تجربه کنید. در بیمیتو می‌توانید اطلاعات مربوط به هر بیمه را مطالعه کنید. امکان دریافت استعلام آنلاین بیمه، مانند بیمه آتش‌سوزی به سما کمک می‌کند تا قبل از خرید از آخرین نرخ بیمه‌ها مطلع شوید. اگر بخواهید به کمک مقایسه نیز می‌توانید قیمت یک بیمه را در بین شرکت‌های مختلف بررسی کنید. همچنین امکان مقایسه شرایط بیمه‌نامه و یا دریافت جدول بیمه عمر نیز وجود دارد. برای خرید و دریافت بیمه‌نامه نیازی به مراجعه حضوری ندارید حتی با خرید برخی بیمه‌ها مانند خرید بیمه مسافرتی می‌توانید بیمه‌نامه را از طریق ایمیل دریافت کنید. اگر تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی باشید نیز می‌توانید برای صدور دفترچه بیمه تامین اجتماعی از بیمیتو استفاده کنید. همچنین مراحل تعویض و تمدید اعتبار دفترچه نیز قابل انجام است و بنا به خواست خودتان دفترچه بیمه را می‌توانید در منزل، محل کار و یا نزدیک‌ترین شعبه به محل خود دریافت کنید.


ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید