مناسب‌ترین بیمه عمر چه ویژگی‌هایی دارد؟ قطعاً برای اینکه بتوانیم جواب جامعی به این سؤال بدهیم باید بیمه عمر شرکت‌های مختلف را از جوانب متفاوتی بسنجیم. بیمه عمر خدمات بی‌شماری را به بیمه‌گزار ارائه می‌دهد؛ بنابراین دارای جزئیات و نکات بسیار زیادی است که این حجم از اطلاعات می‌تواند در صورت عدم آگاهی باعث ایجاد پیچیدگی‌هایی شود. یکی از عواملی که باید درباره بیمه عمر بررسی شود روش‌های پرداخت آن است. در اینجا می‌خواهیم درباره روش‌های پرداخت بیمه عمر دانا بیشتر بدانیم و ببینیم به چه روش‌هایی می‌توانیم در این بیمه حق بیمه خود را بپردازیم.


مطلب مرتبط: درباره جزئیات مشخصات بیمه عمر بیشتر بدانیم!


چرا باید به داشتن بیمه عمر فکر کنیم؟!

چرا بیمه عمر

شاید در تبلیغات تلویزیون، فضای مجازی یا از اطرافیان خود کم‌وبیش درباره بیمه عمر شنیده باشیم؛ اما این سؤال شاید برای خیلی از ماها پیش آمده باشد که بیمه عمر چه خدماتی ارائه می‌دهد و به چه دلیلی باید به بیمه عمر فکر کرد.

بیمه عمر انواع متنوعی دارد و هریک برای کاربردهای خاصی ایجاد شده‌اند. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه‌ای کامل است که تقریباً اکثر مزایای سایر بیمه‌های عمر را هم دارد. برای اهداف مختلفی می‌توان بیمه عمر و سرمایه‌گذاری خرید. با داشتن این بیمه می‌توان از بابت دوران بازنشستگی نگرانی نداشت؛ زیرا با پرداخت حق بیمه طی سالیان مختلف، بیمه عمر در انتهای قرارداد مبلغی را تحت عنوان اندوخته بیمه عمر به بیمه‌گزار می‌دهد. در صورتی هم که بیمه‌گزار قبل از اتمام قرارداد خود فوت کند مبلغی تحت عنوان سرمایه عمر یا سرمایه فوت به ذی‌نفعانش تعلق می‌گیرد.

حال که با کلیت بیمه عمر آشنا شدیم باید ببینیم که بیمه عمر دانا چه مزایایی دارد و شرایطش چگونه است.


مطلب مرتبط: انگیزه‌هایی برای داشتن بیمه عمر/ بررسی انواع بیمه‌های عمر


بیمه عمر دانا و طرح‌های آن

بیمه عمر و سرمایه گذاری

همان‌طور که گفته شد معمولاً هر یک از شرکت‌های بیمه طرح‌های مختلفی را برای بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در نظر می‌گیرند. بیمه عمر دانا نیز دارای طرح‌های مختلفی در بیمه عمر است؛ اما بهترین و کامل‌ترین آن‌ها طرح جامع ارمغان زندگی است. این طرح بدین‌صورت است که بیمه‌گزار می‌تواند هر یک از ویژگی‌های به‌شرط فوت یا به‌شرط حیات بیمه عمر و سرمایه‌گذاری را داشته باشد یا هر یک را در صورت عدم تمایل نداشته باشد.

بنابراین با وجود طرح جامع ارمغان زندگی منطقی است که بیمه‌گزاران به سمت این طرح هدایت شوند و سایر طرح‌های بیمه عمر دانا را نادیده بگیرند. حال باید ببینیم روش‌های پرداخت بیمه عمر دانا در طرح جامع ارمغان زندگی به چه صورت است و اصلاً چرا باید به موضوع روش پرداخت حق بیمه عمر توجه کنیم.

بهترین طرح بیمه عمر دانا، طرح جامع ارمغان زندگی است.


مطلب مرتبط: پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان دغدغه پرداخت حق بیمه را حل کرده است!


چرا باید نسبت به روش‌های پرداخت بیمه عمر حساس باشیم؟

روش های پرداخت بیمه عمر دانا

همان‌طور که می‌دانید بیمه عمر معمولاً قراردادی درازمدت است؛ یعنی بیمه‌گزار برای مدت حتی 30 سال ممکن است ماهانه حق بیمه بپردازد. تصور کنید بیمه عمر شما فقط امکان پرداخت حضوری را برای شما از طریق خود شرکت بیمه فراهم کرده باشد و شما مجبور باشید به مدت 30 سال هر ماه به شرکت بیمه مراجعه کرده و حق بیمه خود را پرداخت کنید! قطعاً این موضوع عذاب‌آور است حتی اگر وقت آزاد به‌اندازه کافی در زندگی خود داشته باشید. بنابراین یکی از بهترین خدماتی که بیمه عمر می‌تواند به بیمه‌گزاران خود بدهد، راحتی و سهولت در پرداخت حق بیمه است؛ چراکه بیمه‌گزار به‌طور پیوسته تا پایان قرارداد درگیر پرداخت حق بیمه عمر است. با توجه به این موضوع باید بررسی کرد که روش‌های پرداخت بیمه عمر دانا به چه صورتی است.

برای خرید بیمه عمر باید حتماً به روش پرداخت حق بیمه آن توجه لازم را داشت!


مطلب مرتبط: حق بیمه عمر خود را به‌سادگی بپردازید!/ بررسی روش‌های پرداخت حق بیمه عمر ایران


روش‌های پرداخت بیمه عمر دانا

همان‌طور که اشاره شد طرح جامع ارمغان زندگی بیمه عمر دانا همه ویژگی‌های یک بیمه عمر کامل را دارد. بنابراین می‌توان حق بیمه عمر خود را در بیمه عمر دانا به روش‌های مختلفی پرداخت کرد.

پرداخت حضوری قطعاً همیشه یکی از روش‌های پرداخت بیمه عمر دانا است اما این روش با توجه به مشغله زیاد افراد در طول روز نمی‌تواند روش پرطرفداری باشد؛ لذا باید بیشتر به بررسی روش‌های الکترونیکی و اینترنتی پرداخت بیمه عمر دانا بپردازیم.  

پرداخت بیمه عمر دانا از طریق اینترنت

پرداخت بیمه عمر دانا

پرداخت بیمه عمر دانا از طریق اینترنت یا به عبارتی پرداخت اینترنتی بیمه عمر دانا برای همه بیمه‌گزاران طرح جامع ارمغان زندگی امکان‌پذیر است. بدین‌صورت که همه بیمه‌گزاران در ابتدای شروع قرارداد خود یک شناسه کاربری و رمز عبور از بیمه دانا دریافت می‌کنند. با استفاده از آن‌ها می‌توان وارد سایت بیمه دانا شد و در قسمت پرداخت الکترونیکی حق بیمه اقدام به پرداخت حق بیمه خود کرد.

در این قسمت هم می‌توان از طریق درگاه بانک ملت و هم درگاه بانک آینده برای پرداخت بیمه عمر دانا استفاده کرد.

اگر بخواهید از طریق درگاه بانک ملت پرداخت بیمه عمر دانا را انجام دهید می‌توانید وارد بخش پرداخت از درگاه بانک ملت شوید و اقدام به پرداخت حق بیمه خود کنید.

اگر هم بخواهید پرداخت بیمه عمر دانا را از طریق درگاه بانک آینده انجام دهید باید با استفاده از شناسه پرداخت وارد بخش پرداخت از طریق درگاه بانک آینده شوید و حق بیمه خود را به‌صورت اینترنتی بپردازید. البته تأکید اغلب نمایندگان بر این است که از طریق درگاه بانک ملت این پرداخت انجام شود و احتمالاً درگاه بانک آینده هنوز فعال نشده است. 

همچنین برای پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر دانا می‌توان به‌طور مستقیم وارد سایت بانک ملت شد و از این طریق هم حق بیمه خود را پرداخت کرد.

از طریق درگاه بانک ملت می‌توان حق بیمه عمر دانا را پرداخت کرد.


مطلب مرتبط: بررسی روش‌های پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان


پرداخت بیمه عمر دانا از طریق خودپرداز

پرداخت بیمه عمر از طریق خودپرداز

یکی دیگر از راه‌های پرداخت بیمه عمر دانا، پرداخت از طریق خودپرداز است. با داشتن شناسه واریز بیمه عمر خود می‌توانید به یکی از خودپردازهای عضو شبکه شتاب مراجعه کنید و اقدام به پرداخت حق بیمه خود کنید. راهنمای پرداخت بیمه عمر دانا از طریق خودپرداز نیز در وب‌سایت بیمه دانا موجود است.

از تمام خودپردازهای شبکه شتاب نیز می‌توان حق بیمه عمر دانا را پرداخت کرد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر پاسارگاد چه خدماتی به بیمه‌گزاران خود ارائه می‌دهد؟/ بررسی روش‌های پرداخت بیمه عمر و تأمین آتیه پاسارگاد


استعلام بیمه‌نامه عمر دانا

خرید آنلاین بیمه قسطی

سایت بیمه دانا دارای سامانه‌ای به نام دانایار است. اگر وارد این سامانه شوید و به بخش بیمه عمر مراجعه کنید می‌توانید با وارد کردن شماره بیمه‌نامه و شناسه کاربری، به تمام اطلاعات بیمه‌نامه عمر خود دسترسی داشت. این اطلاعات شامل سابقه بیمه، اقساط پرداخت شده همچنین شناسه اقساط سال‌های آتی می‌باشد. بنابراین بیمه‌گزار می‌تواند به شناسه پرداخت اقساط آینده خود هم از طریق این سامانه دسترسی داشته باشد.


مطلب مرتبط: 7 معیار انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه‌گذاری


خرید بیمه عمر دانا

حال که روش‌های پرداخت بیمه عمر دانا را بررسی کردیم و متوجه شدیم با روش‌های مختلفی می‌توان حق بیمه عمر دانا را پرداخت کرد وقت آن رسیده است که ببینیم به چه روش‌هایی می‌توانیم بیمه عمر دانا را خریداری کنیم.

برای خرید بیمه عمر دانا می‌توان به یکی از نمایندگی‌های بیمه دانا که به فروش بیمه عمر می‌پردازد مراجعه کرد. پیشنهاد می‌کنیم حتماً قبل از خرید بیمه عمر مشاوره بگیرید و از کارشناس بیمه دانا بخواهید همه جزئیات این بیمه را برایتان توضیح دهد.

علاوه بر بیمه دانا سایر شرکت‌های بیمه نیز طرح‌های مختلفی در بیمه عمر دارند و هر یک از این‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فردی می‌تواند داشته باشد. اگر بخواهیم برای خرید بیمه عمر همه گزینه‌های پیش رو را مقایسه کنیم و از بین آن‌ها بهترین و مناسب‌ترین را انتخاب کنیم، قطعاً باید وقت زیادی صرف این کار کنیم؛ زیرا باید به شرکت‌های مختلف مراجعه کرد، درباره مشخصات طرح‌های بیمه عمر هر یک اطلاعات کافی جمع‌آوری کرد سپس اقدام به مقایسه و انتخاب کرد. اما می‌توان از راه‌های ساده‌تری برای انتخاب مناسب‌ترین بیمه عمر استفاده کرد!

بیمیتو سامانه‌ای برای خرید بیمه آنلاین است. با بیمیتو بیمه ثالث آنلاین بخرید، بیمه بدنه خودرو خود را آنلاین استعلام کنید، برای منزل خود اقدام به خرید اینترنتی بیمه آتش‌سوزی کنید، استعلام آنلاین بیمه مسافرتی برای سفرهای خود دریافت کنید و بهترین بیمه عمر مورد نظر خود را آنلاین خریداری کنید.

با بیمیتو می‌توان از هر کجا که دسترسی به اینترنت باشد در کمترین زمان ممکن طرح‌های بیمه شرکت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرد و با توجه به اولویت‌ها و شرایط خود، مناسب‌ترین آن را انتخاب و خریداری کرد.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید